RE: Педијатар (Целосна верзија)

Форум >> [Дете] >> Деца



Порака


sone -> RE: Педијатар (7.1.2011 23:08:24)

Jas dvete deca mi se kaj dr.Mitka Trenceva vo J.Sandanski.Iskreno koga pocnuva da se javuva nekoj mal problem odma gi nosam kaj dr.Smokovska koja poveke raboti bez antibiotic i mislam deka mnogu dobro mi go zne deteto,a sega I bebceto.Neverojaten njuh imam koga nasetuvam deka ke dojde do nekoj pogolem zdravstven problem i deka ke treba da odime na klinika.Vo toj slucaj i se javuvam na dr.Mitka oti znam deka ke mi treba uput (sepak samo nejzinite upati vazat) togas gi nosam kaj nea ili odma direktno zavrsuvame na klinika pa naknadno odam da zemam uput.Imam nejzin telefon i i se javuvam bez problem I sxekogas e ljubezna so mene i se rasprasuva kako mi e deteto.Ali najiskreno poveke gi nosam kaj dr.Smokovska.




Sarah -> RE: Педијатар (10.1.2011 13:28:50)

NADEZNA ti pustiv PP vidi ja[sm=smiley1.gif]




denicka -> RE: Педијатар (10.1.2011 14:11:39)

imate li iskustvo so pedijatar vo amb. butel i koi pedijatri se vo neuromedika?koi gi preporacuvate???




Nadezna -> RE: Педијатар (14.1.2011 22:25:09)

Vo Butel mi ja preporacaa doktor Aleksandra, a nie sme kaj nabil vo neuromedika




Tanjat7880 -> RE: Педијатар (25.1.2011 11:26:03)

Doktor Gjorgje Jovanov od ambulantata Kozle e navistina poseben pedijatar,mojot sin tamu go nosevme od samiot pocetok po preporaka na dr.Jani od Sistina.Kaj nego bevme tri godini i zaradi odalecenosta go prefrliv deteto vo Eli-medika i mnogu golema greshka napraviv. Dr.Eli a i zamenite se ok no ko Jovanov NEMA!




riba79 -> RE: Педијатар (25.1.2011 16:23:43)

sakav da prasam dali nekoj gi nosi decata kaj mirjana apostolova (zamena sto i e na mitka trenceva)mene mi ja preporacaa pa ve molam za mislenje..pozdrav




oliva -> RE: Педијатар (9.2.2011 22:07:24)

dali nekoj gi nosi decata kaj todorovska biljana vo karpos i kako ste zadovolni od nea




luna* -> RE: Педијатар (11.2.2011 13:26:04)

ИЗВОРНА ПОРАКА: vezilka

Ние сме кај доктор Ѓорѓе Јованов во старата амбуланта во Козле. Човекот е супер и ептен води сметка за се. Ништо не остава на сличајноста, можеш во било кое време да му се јавиш и да го прашаш се што те интересира. Има посебна ординација за болни деца, посебна за здрави. Таму сме по препорака на сестра ми, таа таму ја носи внука ми еве веќе три години и ептен се задоволни. Работи со сини картони и има договор со Авицена за лабараториски испитувања кои исто така се со сини картони.


Везилка, кажи ми дали има многу пациенти докторов и каков е за давање упати...јас сакам да ја сменам др. Лазеска од Румунска баш заради тие упати, тешко и се даваат некако...[image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/zmeden.gif[/image]




denim -> RE: Педијатар (11.2.2011 15:52:25)

Dali mopze nekoj da mi prati na PP broj od Dr. Smokovska i da mi kazete rabotno vreme? Kolku sto razbrav ne rabotela so kartoni, ili?




petra27 -> RE: Педијатар (26.2.2011 14:21:34)

ИЗВОРНА ПОРАКА: denim

Dali mopze nekoj da mi prati na PP broj od Dr. Smokovska i da mi kazete rabotno vreme? Kolku sto razbrav ne rabotela so kartoni, ili?

I jas sakam da go nosam kaj nea.....sega seuste go nosam kaj Drasko vo Sistina no sekako mora da ima maticen lekar....i jas sakam broj na PP




riba79 -> RE: Педијатар (3.3.2011 19:42:09)

ajde mamicki broj od smokovska i me interesira dali taa raboti seuste ili e penzionirana i koi d-rki tamu rabotat i dali ste zadovolni od niv? i dali rabotat so sini kartoni?fala vi odnapred




mila mama -> RE: Педијатар (3.3.2011 20:00:51)

Ако некој знае бр. од Смоковска, може да и го испрати по пп на риба79 [image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




Luci -> RE: Педијатар (3.3.2011 21:47:23)

Poveli Riba79[image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/smiley1.gif[/image]
ИЗВОРНА ПОРАКА: blue_blue

Tanja K. tocno e deka postoi pedijatar Davceva. Kolku sto znam raboti vo ambulantata vo Idadija, postara e - ja poznavam kerka. Ako ti treba broj mozam da ti najdam.

Inaku podobra doktorka od D-r Smokovska nema. Raboti samo privatno, pregled e 600 den. ama se isplati. Toa sto ke vi go kaze e zakon. Ne prepisuva bez-vrska antibiotici i ima ogromno iskustvo, so decata e epten nezna i trpeliva. Mene maticna mi e Dr. Kartalova vo Intemed posto raboti so plavi kartoni i ja znam cel zivot, domasna prijatelka ni e i me lecese i mene i sestra mi i decata na sestra mi, ama veke e stara i nema tolku interes i trpenie kako porano. Sakase ednas na kerka mi da i dade antibiotik bez nikakva krvna slika. Smokovska mi rece nikako - nema spimptomi drugi osven pokacena temperatura, ova e endemski virus site deca na vozrast do 2 godini vo Skopje go fakaat ke ima temperatura 3 dena i posle ke i pomine. Ke se isfrli tretiot den i tolku...Taka i bese i so ednoto i so drugoto devojce (bliznacki se).



телефончиња ве молам по ПП. не се дозволени реклами.




riba79 -> RE: Педијатар (4.3.2011 14:18:26)

fala ti luci[sm=smiley1.gif]




Maca25 -> RE: Педијатар (4.3.2011 15:49:19)

ИЗВОРНА ПОРАКА: luna*

ИЗВОРНА ПОРАКА: vezilka

Ние сме кај доктор Ѓорѓе Јованов во старата амбуланта во Козле. Човекот е супер и ептен води сметка за се. Ништо не остава на сличајноста, можеш во било кое време да му се јавиш и да го прашаш се што те интересира. Има посебна ординација за болни деца, посебна за здрави. Таму сме по препорака на сестра ми, таа таму ја носи внука ми еве веќе три години и ептен се задоволни. Работи со сини картони и има договор со Авицена за лабараториски испитувања кои исто така се со сини картони.


Везилка, кажи ми дали има многу пациенти докторов и каков е за давање упати...јас сакам да ја сменам др. Лазеска од Румунска баш заради тие упати, тешко и се даваат некако...[image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/zmeden.gif[/image]



Лазеска и е матична на ќерка ми. Упати дава кога има потреба. Не не испраќа на испитувања низ Клиника вез врска, за уште 100 вируси да фатиме. Инаку сите доктори имаат оганичување во давањето на спрецијалистички упати.
А кај Ѓорѓе јас се лечев до пред некоја година, се додека не се омажив и не им текна кај Големите да ме префрлат [image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/smiley36.gif[/image] . Ок ми изгледаше, ми пропишуваше се што ќе ми затреба. е сега не знам каков е со мали деца.
А за пациенти, мислам дека Лазеска од редот за чекање нема подолг....а и кај Ѓорѓе има многу - цело Козле се лечи кај него.




Viktori -> RE: Педијатар (9.3.2011 23:39:26)

ако го има некој телефончето од диспанзерот Карпош нека ми го прати по ПП
треба да ја носам Ј на вакцина, ама некако сакам да ја одложам [sm=smiley1.gif]




lana31 -> RE: Педијатар (31.3.2011 21:29:05)

Ve molam,dali znaete nesto za d-r Biljana Todorovska,spec. pesdijatar,ima ordinacija vo Kapistev,medikal se vika.Sinceto mi e kaj Starkovska,ama zaradi guzvi sakam da go prefrlam,a mi ja preporacaa.Imate li nekoe iskustvo se nea?
Fala mnogu odnapred!:)




riba79 -> RE: Педијатар (4.4.2011 15:49:18)

se dvoumam kade da go nosam sinceto napedijatar dali kaj davceva vo idadija ili kaj slavica vo pantelejmon[sm=zmeden.gif].dali kaj ovie d-rki se zakazuva ili odis i si cekas?dali dokolku ja odberam slavica za maticen moze da gi primame vakcinite vo idadija ili ne?sakam da go vakciniram vo idadija zatoa sto decata gi bockaat vo nodze a ne vo race sto e slucaj vo jane sandanski a iskrena da bidam i sestrite se odvratni..ajde ako imate nekoj sovet mamicki pisete.pozdrav[sm=smiley1.gif]




blue_blue -> RE: Педијатар (4.4.2011 16:31:15)

вакцини се примаат само во државни диспанзери занчи не може да прима вакцина кај матичен лекар Славица или која и да е. Колку што знам кај Славица не се закажува туку одиш и чекаш. не знам ниеден педијатар кај кој се закажува




Viktori -> RE: Педијатар (4.4.2011 17:33:14)

dali dokolku ja odberam slavica za maticen moze da gi primame vakcinite vo idadija ili ne?sakam da go vakciniram vo idadija zatoa sto decata gi bockaat vo nodze


можеш. Во Пантелејмон не се примаат вакцини ниту во било која друга ординација безразлика дали има склучено договор со фондот или не. Само во Здравствен Дом - те амбулантите ни наши државни....
Во Пантелејмон не се закажува, затоа што никој не се јавува да закаже.




Nadezna -> RE: Педијатар (4.4.2011 17:44:06)

Vo neuromedika se zakazuva , i dvajcata pedijatri se dobri

ИЗВОРНА ПОРАКА: blue_blue

вакцини се примаат само во државни диспанзери занчи не може да прима вакцина кај матичен лекар Славица или која и да е. Колку што знам кај Славица не се закажува туку одиш и чекаш. не знам ниеден педијатар кај кој се закажува




riba79 -> RE: Педијатар (4.4.2011 17:55:35)


ИЗВОРНА ПОРАКА: Nadezna

Vo neuromedika se zakazuva , i dvajcata pedijatri se dobri

ИЗВОРНА ПОРАКА: blue_blue

вакцини се примаат само во државни диспанзери занчи не може да прима вакцина кај матичен лекар Славица или која и да е. Колку што знам кај Славица не се закажува туку одиш и чекаш. не знам ниеден педијатар кај кој се закажува
[/quote
nadezna,a rabotat li so sini kartoni t.e dali moze da mi bide maticen pedijatar?kaj koj odis ti kako se vikaat d-rite i kade se naoga?fala vi i pozdrav




Viktori -> RE: Педијатар (4.4.2011 21:45:08)

мислам дека во Неуромедика не можат да ти бидат матични педијатри...




blue_blue -> RE: Педијатар (5.4.2011 0:34:43)

Јас децава ги носев кај Смоковска се додека не тргнаа во градинка. Секоја чест за Смоковска навистина е топ! Меѓутоа, она сега се пензионираше а и кога работеше работеше само до 14:00, а сега знам дека работи само со закажување (ако сака да ти закаже, т.е. ако ти се јави на телефон) и тоа пак само до 14:00. Никогаш не беше достапна на телефон, освен нели ако го набавиш нејзиниот мобилен па и доаѓаш. Не работи со плави картони, а преглед е 600 денарим плус лекарствата, па ако случајно ви треба упат за клуника или било кој специјалист неможе да го добиете зошто жената не работи со сини картони. Кога ми требаше потврда дека после болеста децата се здрави и може да тргнат во градинка потврдата ми ја наплати 100 денари по дете. Сето тоа мене ми беше скапа забава, плус нејзината недостапност, плус фактот што за секој преглед на дете мора да излегувам од работа и да возам низ цел град за да дојдам до неа (живеам во Карпош, а неа ординацијата и е позади Железничка). Затоа кога ми тргнаа децата во градинка ги преместив кај Д-р Радица Маџоска во поликлинка  Ѓорче Петров. Нејзината ординација е средена, приватна е, ама има слкучено договор со фондот. Значи никогаш не плаќам за преглед, а има и договор со Авицена. Работи во две смени (една недела е сабајле една попладне), втора смена е на работа до 19:30. Нејзиниот моб телефон е истакнат во ординацијата и можеш секогаш да и се јавиш. Сум и се јавувала и во недела во 7 вечер. Кога беше Аника болна ептен со температура она ми се јавуваше секој ден да праша како е и ми кажуваше штоп следно. Мене ова многу ми значи зошто кога дете ми е болно сакам да знам дека имам во секое време доктор да го контактирам. Исто така антибиотици не препишува како бомбони, односно како доктор е иста како Смоковска. Единствен проблем е што има многу гужва, ама на пример во среда кога е втора смена скоро никад нема гужва околу 19:00...




Sarah -> RE: Педијатар (5.5.2011 17:31:10)

Me interesira dali nekoj ima iskustvo od dr Maja so raboti vo ordinacijata kaj Smokovska. Razbrav deka ona vila skola na Smokovska a moze da ti bide maticen. Jas se razmisluvam za nea ama mi treba prvo da cujam iskustvo od drugi mamicki ako go imate od kaj Maja.




Страница: <<   < Претходна страница  3 4 [5] 6 7   Следна страница >   >>