RE: Педијатар (Целосна верзија)

Форум >> [Дете] >> Деца



Порака


Mihaela 2010 -> RE: Педијатар (16.11.2013 12:31:39)

Vo vtornikot ideme na lekar,prethosniot den se javiv mi rekoa deka mojot pedijatar e na smena,i ideme toj na bolovanje e znaci zeludnikov mi se prevrti,sve ideme kaj nekoi novi,opsti lekari na zamena staeni i posledniot pat nisto skoro ne i bese a toj vednas antibiotik...i mrcam pred vrata vikam si go zimam kartonot vednas ,ama srekja nov pedijatar vo Neuromedika,ama od mnoguu prasanja i pregledi zaboraviv da prasam kako se vika....epten zadovolna iskociv,ubavo pominavme,strucna e,i pred se insistrira na prirodna baza da e...bas ke prasam za ime i prezime pa ke vi soopstam[sm=smiley1.gif]




mommy_angels RR -> RE: Педијатар (22.11.2013 22:19:04)

Нашата матична си продолжува кариерата во Козле [sm=smiley13.gif]
Викаат замената и била достојна,ама јас си ја сакам неа! Ни беше достапна на телефон,антивиотик ако мора,фина и насмеана со детето. Тешко дека ќе најдеме друг матичен како неа




gogo2011 -> RE: Педијатар (29.11.2013 15:17:17)

Здраво на сите,нова сум на форумов и барам помош од Вас,имав педијатар прекрасен за синчето,но морам да барам нов педијатар.
Живеам во Црниче и би ми одговарал некој во близина.
Пишете доколку имате сознанија за добар педијатар во мојата околина.
Поздрав




Mimi33 -> RE: Педијатар (3.1.2014 18:51:57)

Нашиот педијатар е Др.Маргарита Камбовска од Плодност во Битола....прегрижлива,и со многу знаење и му ја препорачувам на сите мајки кои го сакаат најдоброто за своите деца...Значи стварно не е фалење ама многу сум задоволна и што е најважно достапна ми е во секое време.....И за ништо не би ја менувала[sm=smiley1.gif]




Melanija RR -> RE: Педијатар (20.1.2014 16:32:24)

Важен е педијатарот,близината,достапноста но важно ми е да има нормална чекална,тајминг за бебиња и деца и по можност дали има некаде да се закажува преглед???
Мислам на матичен педијатар

Во ова време секој го цени своето време [sm=smiley1.gif]




tnade -> RE: Педијатар (19.3.2014 18:00:08)

moze li da midadete predlog za perijatar vo poliklinika cair ili vo okolinata, da raboti so fzo




Tanjat7880 -> RE: Педијатар (16.5.2014 21:46:26)

Devojki,ima li nekoj iskustvo ili slushnato za Dr.Monika Topuzovska od Promedika?!Na misla sum da ja menuvam segashnata doktorka na sin mi,poshto vo Aerodromov nemozam da najdam nekoj soodveten lekar se mislam da go nosam tamu,pa morav da pobaram poddrshka I mislenje od vas[sm=smiley13.gif][sm=smiley13.gif]




Melanija RR -> RE: Педијатар (3.6.2014 16:20:38)

Навистина кај нас во Аеродром јас знам две ординации и Јане Сандански,мислам толкава населена населба плус во ек на многу градби мислам дека е невидено нешто[sm=zmeden.gif]




light -> RE: Педијатар (25.7.2014 16:20:07)

Pozdrav dali znae nekoja da mi pomogne kako da kontaktiram so dr.Sofjanov falavi mnogu




mommy_angels RR -> RE: Педијатар (27.7.2014 23:29:00)

ИЗВОРНА ПОРАКА: Tanjat7880

Devojki,ima li nekoj iskustvo ili slushnato za Dr.Monika Topuzovska od Promedika?!Na misla sum da ja menuvam segashnata doktorka na sin mi,poshto vo Aerodromov nemozam da najdam nekoj soodveten lekar se mislam da go nosam tamu,pa morav da pobaram poddrshka I mislenje od vas[sm=smiley13.gif][sm=smiley13.gif]

Monika e dobar doktor,navistina se trudi so decata ,a i ima dolgi godini iskustvo pozadi nea.Jas licno ti ja preporacuvam,iako uste si taguvam [sm=smiley1.gif] po njzinata prethodnicka dr.Adrijana.Inaku osven toa sto doktorkata e dobra mi se dopagaat i higienskite uslovi vo ambulantata.E sega edinstvena maana e sto ponekogas ima premnogu guzva i ti treba da se naoruzas so baagi zivci duri dojdes na red [sm=smiley13.gif]

Lele Tanja sega vidov uste od koga si pisala [sm=smiley36.gif],ama aj moze ke ti bide od nekakva korist ova sto go napisav [sm=smiley36.gif]




Tatsi -> RE: Педијатар (29.7.2014 10:11:57)

Sofijanov ordinira vo Promedika. Tamu treba da se javis da za zakazuvanje za pregled. Znam deka ima guzva, megjutoa imaat nekoi megju-termincinja koga pravat snimanja ili drugi ispituvanja kaj nekoi decinja, pa togas gi "butkaat" pregledite.




Gwendolin -> RE: Педијатар (30.9.2014 12:29:34)

Гледам никој одамна нема пишувано на темата, ама ми треба педијатар, матичен за детето. Имаме, бев многу задоволна од неа на почетокот, ама сега нешто мнооогу се излошиле (во смисла нељубезни, некултурни, неуслужливи). Не дека очекувам третмани не знам какви, ама кога ме праќаат да се инхалира болно дете задолжително барем еднаш дневно кај матичен, очекувам исполнување на нивната обврска а не - гужва е нешто, ај утре или другиден не може денес. И апарат кој не функционира и не превземаат ништо туку чекаат да си одам затоа што гледам дека не им чини апаратурата. Ај да не објаснувам, не е првпат, 2-3 пати мислев дека едноставно не им е денот и на сестрата и на докторката, ама веќе и картонот не можат да ми го најдат (ги мрзи ли, појма немам) и ќе ве молам кажете предлог добар педијатар ако може во близина на Ѓорче, Влае, Хром...




Dilina -> RE: Педијатар (23.12.2014 22:41:13)

Големиот прашакник повторно со прашање [sm=jezicek.gif]

Има ли некоја мајка што го носи детето во јане сандански на педијатар, и какво искуство имате? Ве молам за одговор утре сакам да ја однесам на преглед, а несакам кај матичната.




lukajana RR -> RE: Педијатар (23.12.2014 22:58:49)

Jas sinko go nosev kaj Sonja Guleska a zamena I e Seizova isto vo jane.Dvete mi se ok.Sum slusnala deka najdobra e Mitka ama od guzva ne mozes da vlezes




Dilina -> RE: Педијатар (27.12.2014 9:01:06)

Бевме кај др. Соња, не ме импресионираше нешто многу многу... на 9ти јануари закажав во ремедика по препорака на пријателна, кај др. Милка. Пофални зборови имам слушнато за нејзе па ќе видиме. 400 ден бил преглед, па планирам од месец на месец да си ја носам таму, а во ј. сандански за недај боже....




nina -> RE: Педијатар (11.7.2015 11:44:27)

педијатар Ѓорѓе Јованов во Козле го препорачувам ептен искусен доктор и што ми е најважно не дава веднаш антибиотик за без врска супер доктор е ние ја носиме таму нашата керкичка и сме многу задоволни ако треба број и може да биде матичен а е таму кај бензиската Макпетрол кај угрничката ке ви дадам веднаш поздрав




TeaM -> RE: Педијатар (9.2.2016 10:24:56)

Dali znaete nekoj pedijatar koj doagja doma da go pregleda deteto?
I uste edno prasanje, dali imate kontakt od ordinacijata na dr. Smokovska?




lolla RR -> RE: Педијатар (14.3.2016 15:10:39)

Жени, кој им е педијатар на бебушите? Нашиот е Паскалов, не би го менувала ни за Клуни.




Х А Ј Д И -> RE: Педијатар (24.3.2017 19:43:28)

Moze li da mi dadete predlog i preporaka za dobar pedijatar?
Sakame pedijatar koj ne e fan na antibiotici (sega nedaj Boze za seriozni raboti).
I da raboti so plavi kartoni? Okolu Centar bi mi odgovaralo ili Cair moze Butel isto...
Blagodarna odnapred :-)




miana -> RE: Педијатар (7.4.2017 16:47:05)

Doktor Slavica Todorovska od PZU Pantelejmon. Se naoagja kaj MVR gore. Ne dava antibiotici, epten vo krajni slucaevi. Pravi brisevi na lice mesto so test za streptokoka ( rezultat za 5 min ) crp isto. Neznam dali prima novj pacienti, prasajte ja. Raboti so sini kartoni.




Х А Ј Д И -> RE: Педијатар (7.4.2017 17:04:31)


ИЗВОРНА ПОРАКА: miana

Doktor Slavica Todorovska od PZU Pantelejmon. Se naoagja kaj MVR gore. Ne dava antibiotici, epten vo krajni slucaevi. Pravi brisevi na lice mesto so test za streptokoka ( rezultat za 5 min ) crp isto. Neznam dali prima novj pacienti, prasajte ja. Raboti so sini kartoni.


Miana ti blagoradam mnogu. Ke se javam ke prashame obavezno. Prvin neka se rodi bebe, sekoj moment go ocekuvame :-)




Страница: <<   < Претходна страница  15 16 17 18 [19]