|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  9 10 [11] 12 13   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Педијатар
16.3.2012 9:04:56   
Felly RR
И уште нешто ќе пишам - како што рече Икана - Не дај Боже да ни затреба педијатар за нешто сериозно, на никој од нас. А вака за болно грло, температура, секој педијатар тоа ќе го реши, некој со антибиотик, некој без, е сега и ние во кој начин веруваме - таков педијатар ќе си избереме.

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 251
   RE: Педијатар
16.3.2012 9:07:30   
dostickage
Mene muabetov malce mi izgleda kako mesanje babi so zabi.
Smokovska e neprikosnovena za "normalni raboti" - nastinki,gripovi,bakterii,bronhitis i sl.
Sofijanov e doktor od povisok rang.Kaj nego en se odi koga kje ti nastine deteto (mislam se odi en deka ne) kaj nego se odi ne daj boze za deca so nevroloski problemi,konvulzii, autizam itn da ne karikiram ... za raboti sto se mnogu poslozeni od ovie sekojdnevnive.Covekot licno ne go poznavam ama znam lugje sto nosea dete kaj nego i im go spasi.Deteto sega fala Bogu e zdravo zivo i odi vo normalno uciliste....Ne deka ako otides so nastinato dete on enma da go izleci , no sepak toj e lekar od povisok rang i kaj nego se ide pretezno za drugi raboti.

A Smokovska e neprikosnovena za onoj drugiot del, me lecela mene kako dete i sum go nosela moeto dete. Ne daj Boze pak da treba ama pak bi go nosela kaj nejze.
Ama za ne daj Boze problem , nevroloski i sl deteto bi go nosela kaj Sofijanov i nikade na drugo mesto.

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 252
   RE: Педијатар
16.3.2012 9:10:45   
Maca25
Точно Фели, баш така почна да наликува ова - кој оди кај подобар педијатар. Нема потреба од кавги овде, има некој што е задоволен од еден педијатар, друг па не е и тоа е тоа. Ние сме тука да си кажеме искуства, па од вас зависи каде ќе одите.

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 253
   RE: Педијатар
16.3.2012 9:14:35   
arh_diz

ИЗВОРНА ПОРАКА: Felly RR

А вака за болно грло, температура, секој педијатар тоа ќе го реши, некој со антибиотик, некој без, е сега и ние во кој начин веруваме - таков педијатар ќе си избереме.

So ova voopsto ne se soglasuvam , nekogas pedijatarot moze da ja zezne do tolku rabotata da dojde vo prasanje duri zivot na dete.Ova od iskustvo go kazuvam ,kade mesto sirup za alergija se prepisuva se i sesto i lugeto so deteto signaa vo Kozle bronhitis go lecea dosta dolgoPedijatarot e mnogu vazen pogotovo koga detete e malo i neznae da kaze sto go boli
Jas ne gi znam doktorive sto gi pisuvate ,no po ova sto go opisa doctisage mi stana jasno deka se raboti za dvajca doktori koi nemaat vrska eden so drug.

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 254
   RE: Педијатар
16.3.2012 9:18:05   
Џесика

ИЗВОРНА ПОРАКА: dostickage

Mene muabetov malce mi izgleda kako mesanje babi so zabi.
Smokovska e neprikosnovena za "normalni raboti" - nastinki,gripovi,bakterii,bronhitis i sl.
Sofijanov e doktor od povisok rang.Kaj nego en se odi koga kje ti nastine deteto (mislam se odi en deka ne) kaj nego se odi ne daj boze za deca so nevroloski problemi,konvulzii, autizam itn da ne karikiram ... za raboti sto se mnogu poslozeni od ovie sekojdnevnive.Covekot licno ne go poznavam ama znam lugje sto nosea dete kaj nego i im go spasi.Deteto sega fala Bogu e zdravo zivo i odi vo normalno uciliste....Ne deka ako otides so nastinato dete on enma da go izleci , no sepak toj e lekar od povisok rang i kaj nego se ide pretezno za drugi raboti.

A Smokovska e neprikosnovena za onoj drugiot del, me lecela mene kako dete i sum go nosela moeto dete. Ne daj Boze pak da treba ama pak bi go nosela kaj nejze.
Ama za ne daj Boze problem , nevroloski i sl deteto bi go nosela kaj Sofijanov i nikade na drugo mesto.

Ова доволно објасни, сега и мене ми е јасно... user posted image


_____________________________

Жената по природа е АНГЕЛ, но ако и ги скршат крилата таа лесно ќе научи да лета на метла!!!

(Одговор на членот dostickage)
Непосредна врска до пораките: 255
   RE: Педијатар
16.3.2012 9:31:32   
Sarah
Voopsto ne mi bese poentata da se "karame" koj odi ili go nosi deteto na podobar pedijatar. Toa se gluposti i jas ne se zamaram so takvi raboti. Ako se navratite na postot na Ikana ke vidite deka ona ja pocna izjavata parafraziram: Jas ne sum slusala dobri raboti za Smokovska"... i jas na toa izreagirav u smisla kako koga nemas iskustvo, za da dobies poenta ocrnuvas necie ime. Toa mi bese samo reakcijata. I stvarno ne mi bilo namera da se karam za ova. Mene doktorkata mi pomognala mnogu za da ne zavrsime po bolnici ovie nekolku godini kako odime tamu. A prethodno i vo sistina odevme i vo remedika pa sekoja zima po bolnici visevme. I toa go cenam stvarno. Sum cula i za doktorov deka e dobar kako sto kazav imame nekoj problem so kerkickata. Ne sum bila ama sum go cula. bev licno od nea prepratena na klinika za nasiot problem. Toa mi bese muabetot. I nekam nikogo da navredam niti pak da se karam. Jas kako i site vie go sakam najdobroto za decata i sum svesna deka eden ke odi na eden doktor drug na drug i toa si e nasa odluka. I veruvam sekoja majka ke si donese najdobra odluka i go bara najdobroto za svoeto. Kako sto rekov nekam sea da ispadne deka se pravdam no mi precese iskreno toa deka bese doktorkata okarakterizirana kako losa bez licno iskustvo. Ama ok sekoj so svoe mislenje neli? Sepak ova e forum i pisuvame ona sto go mislime

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 256
   RE: Педијатар
16.3.2012 9:34:22   
mama toci
Точно Фели, баш така почна да наликува ова - кој оди кај подобар педијатар. Нема потреба од кавги овде, има некој што е задоволен од еден педијатар, друг па не е и тоа е тоа. Ние сме тука да си кажеме искуства, па од вас зависи каде ќе одите.

user posted image ,Se soglasuvam Maca,ne gi poznavam nitu edniot nitu drugiot i nedaj boze da mi zatrebaat,maticna za dvete mi e dr.Mitka i zenata nema problem da te upati kaj nekoj podobar od nea ako smeta deka za taa problematika ne e dovolno strucna.

(Одговор на членот Џесика)
Непосредна врска до пораките: 257
   RE: Педијатар
16.3.2012 9:53:32   
Andriance

ИЗВОРНА ПОРАКА: Ikana

I da Andriance, ti seriozno me ubeduvas za koj e podobar pedijatar, sto izrasnav vo takvi krugovi i ziveam den denes so toa? Najseriozno? Sto smenila nekoja 5 pedijatri i znae sto e najdobro? Znaci ne preogjaj vo licni raboti so niski muabeti, muabetot e pedijatar, koj za sto go biva, koj kaj se leci a ne koj ima zavist ili da mi gi nabrojuvas ti na mene argumentite........i na kogo najdov ja oci da otvaram, muabetov iskreno totalno ne te zasegashe, i apropo meshanje u tugj muabet, ova e forum, se e muabet, rekla kazala i tako dalje....
Znaci kaj sakash idi rekov toa e moe mislenje i predloziv nekoj sto e znaci nesporedlivo pokvaliteten od taa doktorka.
Bez ljutish!


Mi izgledas kako da si se navrdila srce....ama ne treba...nie samo debatirame.ama jas majka ti ama bas u nieden moemnt ne ja spomnav....ne znam ni koja ti e majka....pazi malku sto zboris....velis navreduvam.....kade??? so sto se najde ti povredena srce?

_____________________________

Зборовите и времето користете ги правилно!!! Ни едното ни другото не можете да ги вратите!!!

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 258
   RE: Педијатар
16.3.2012 9:55:55   
Viktori
Мене искрено, многу ми е гајле кој за кого што збори. Јас ако имам добро искуство со докторот, ич не ми е гајле каква репутација има кај нашата ни докторска фела. Поготово докторите од клиника.

Докторите што се малку поинакви од нив веднаш се оцрнуваат. За докторите на клиника, поготово за пулмолозите немам коментар. Мислам дка знаат само клинички антибиотици да шибаат, комбинирано со некое тамифлу за секој случај, па фино лепо раце испрани и се направено.

Уште не ми јасно зошто деца со бронхитис во Козле лежат и зошто за црвено грло без бактерија препишуваат антибиотик и на крај, зошто некогаш не признаат ако за нешто згрешиле и зошто не читнат или преземат некое искуство од некој друг, помлад или странец небитно.

Истите доктори, истите методи од пред 40 години. Влегуваш во ординација, излегуваш со еден од 4те антибиотици + некои капки.

Не знам, јас последно што беше Ј кога ја однесов на лекар ми препишаа амоксиклав затоа што цитирам: Не можам да те пуштам без антибиотик.

А само ја слушна со слушалици и имаше температура. Од кај го најде антибиотикот, како дозна дека баш тој треба, не ми е јасно ама ич.

_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.





(Одговор на членот Andriance)
Непосредна врска до пораките: 259
   RE: Педијатар
16.3.2012 10:11:12   
Andriance

ИЗВОРНА ПОРАКА: Ikana

ti se najde najpametna, - ja vo nitu eden moemnt ne kazav nishto loso za doktorite koi ti gi spomena,..bas zaradi toa shto ne gi znam....za razlika do tebe koja Ispadna Najpametna i edinstvena da kazuva neshto za nekogo od rekla kazala muabeti...
jas ti kazav neshto od moe licno iskustvo...znachi ne sto s um cula....a i sarah mozebi ti pisa najubavo pa ti tuka se najde zasegnata..

znachi ja zboram za fakti..od licno iskustvo....

izvini ama ovoj pat sum pojaka user posted image user posted image user posted image user posted image samo zaradi toa shto zboram neshto od moe licno sikustvo za razlika od tebe koja zbori neshto za nekgo koj e go zna e i enma iskustvo...

tuka zavrsghuba mojata debata so tebe na tema NADA user posted image




_____________________________

Зборовите и времето користете ги правилно!!! Ни едното ни другото не можете да ги вратите!!!

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 260
   RE: Педијатар
16.3.2012 10:57:34   
Popce
ХА ХА ХА ХА ХА ХА ХА....

Не ми се верува што сум пропуштила.... На мајка ми директорката и татко и се најдобри... а мајка ми треба да напредува во кариерата, на Детска.

П.С. др.Софијанов е врвен доктор, како и др.Софијанова, се согласувам во потполност!!!

(Одговор на членот Andriance)
Непосредна врска до пораките: 261
   RE: Педијатар
16.3.2012 12:11:59   
Ikana
Ti blagodaram posto jas ne mozev da se razberam, i tocno toa m bese poentata...a za toa sto spomnav za majka mi, taa e endrokrinolog, se bavi so dijabeti, hormoni za rast, predvremeni puberteti kaj 6 mesecni bebinja, i uglavnom eden pacient go leci 10 godini. I ne daj boze ona da mi zatreba. JAs imav oooozbilen problem so M, konvulsii, napadi, eden lekar duri dade dijagnoza za nekoj si shklj kompleks, i normalno go odnesov deteto kaj Sofijanov i samo se nasmea i mi rece, nema potreba od takvi dubiozni dijagnozi i mi rece deka imam zlatno dete na koe treba cel zivot da se raduvam. Tolku sakav da kazam. A za Smokovska pisav sto pati, sekoja cest, ama ima i drugi, sekoj so svoeto kako znae i umee kje pravi. Ne sakav da ja ocrnam doktorkata ama bas ic, a mi mesaat babi i zabi so zavist ov ono....da be zavist koa deteto u trans mi pagja od konvulzii ja od zavist ne idam kaj Smokovska....seroizno!

Sofijanov e doktor od povisok rang.Kaj nego en se odi koga kje ti nastine deteto (mislam se odi en deka ne) kaj nego se odi ne daj boze za deca so nevroloski problemi,konvulzii, autizam itn da ne karikiram ... za raboti sto se mnogu poslozeni od ovie sekojdnevnive.Covekot licno ne go poznavam ama znam lugje sto nosea dete kaj nego i im go spasi.Deteto sega fala Bogu e zdravo zivo i odi vo normalno uciliste....Ne deka ako otides so nastinato dete on enma da go izleci , no sepak toj e lekar od povisok rang i kaj nego se ide pretezno za drugi raboti.

A Smokovska e neprikosnovena za onoj drugiot del, me lecela mene kako dete i sum go nosela moeto dete. Ne daj Boze pak da treba ama pak bi go nosela kaj nejze.
Ama za ne daj Boze problem , nevroloski i sl deteto bi go nosela kaj Sofijanov i nikade na drugo mesto.

(Одговор на членот dostickage)
Непосредна врска до пораките: 262
   RE: Педијатар
16.3.2012 12:16:32   
Ikana
Popce citaj ko sto treba, Culi i e cel zivot drugarka na majka mi , da ne bese ona ja bebe kje nemav sega od tie doktorite na GAK, znaci oni dve zaedno studiraa i voedno e pomlada od nea, a karierata bas ic ne i zavisi od koj e direktor tuku od MANU i naucen sovet i tako dalje i daj boze doktori ko niv da napreduvaat vo karierata za da mozes ti so tvojot problem da otides i nekoj da ti go resi...ne mi se veruva sto kaza iskreno....ustvari sto sakash zbori, ama ako ti zatreba eden den majka mi, nema taka da gledash na toa, tuku kako mene kje se molish se da e vo red kaj deteto! Bozeeee coek da ne moze mislenje da kaze! IDi u temata predvremeni bebinja i procitaj na kolku majki sto im se slucilo i kolku od niv Culi gi ima spaseno, pogotovo postovite na mamadise!

Не ми се верува што сум пропуштила.... На мајка ми директорката и татко и се најдобри... а мајка ми треба да напредува во кариерата, на Детска.


Админ: постот е уреден!

< Поракaта ја уредил Viktori RR -- 16.3.2012 12:27:54 >

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 263
   RE: Педијатар
16.3.2012 12:25:53   
Viktori
Ikana, не лупај - не е коментар за тука.
Си ја почнавте дискусијата, разберете се. Никој не лупа, туку исто како и ти, останатите имаат право да реплицираат.
Без нервози, прајте си муабет, оправајте криви дрини, нема проблем, само без лични навреди.

< Поракaта ја уредил Viktori RR -- 16.3.2012 12:26:15 >


_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.





(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 264
   RE: Педијатар
16.3.2012 14:10:39   
JovanaJ
Sega citam sto se slucuvalo tuka na temava. I mi dojde da se zamesam. user posted image
Mnogu luge ne slusnale za Sofijanov najverojatno zatoa sto nemale takov konkreten problem za koj sto trebalo da se obratat do nego. I ne daj boze nekoj da go ima. Sofijanov e pdeijatar-nevrolog. Imame odeno kaj nego oradi epi napadite. Sekoja cest za doktorot, super si e. Toj e toj koj sto "gi ucel" znaci im predaval na site pedijatri. Ama covekot raboti konkretno na druga problematika. Znaci maticniot e toj sto go leci sin mi od blagi infekcii i nastinksi, eve taka da se izrazam, ne bi go sporeduvala so Sofijanov. Pa jas ne go nosam kaj Sofijanov koga imame T bez nikakvi dodatni komplikacii. Covekot si e specijalist vo druga nasoka na pedijatrijata-nevrologija i e najdobar vo toa sto go raboti. I neznam zosto se pravi sporedba so Dr. Smokovska. Ne ja poznavam Smokovska ama ne razbiram zosto ja sporeduvate so doktori nevrolozi, neonatolozi i sl...Kako doktorka veruvam deka si e sposobna od ona sto sum slusala ama sepak koga se raboti za poseriozni zaboluvanja sigurno nema taa da gi tretira. Za toa si ima specijalisti kako nevrolozi i sl.....zatoa ne gledam pricina da se sporeduvaat na ovoj nacin.

_____________________________

You can never make the same mistake twice, the second time you make it it''s no longer a mistake, it''s a choice!

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 265
   RE: Педијатар
16.3.2012 14:29:21   
Popce
Многу ми е жал што забега темава... јас овде ставам линија.

Сите се многу сензитивни кога им се во прашање децата, а посебно кога ангелчињата се болни.

И како што викаат, секоја планина си ја знае својата тежина.

(Одговор на членот JovanaJ)
Непосредна врска до пораките: 266
   RE: Педијатар
16.3.2012 16:22:48   
Ikana
Se nanervirav, iskreno....fala sto me uredi, apla ne bese na mesto! user posted image
ИЗВОРНА ПОРАКА: Viktori RR

Ikana, не лупај - не е коментар за тука.
Си ја почнавте дискусијата, разберете се. Никој не лупа, туку исто како и ти, останатите имаат право да реплицираат.
Без нервози, прајте си муабет, оправајте криви дрини, нема проблем, само без лични навреди.


(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 267
   RE: Педијатар
16.3.2012 16:41:00   
Ikana
Aj sega i tebe da ti pojasnam. Na prvo mesto jas majka mi ja falam posto stvarno ja biva. Ona e totalno drug tip na lekar od Smokovska iprofesiite nikad nema da im se vkrstat. Vtoro za Smokovska rekov alal vera ako leci bez antibiotici, takvi lugje ni trebaat, dosta gi trueja decata, ama ZA MENE I MOJOT PROBLEM bas nisto ne znaci. OK? Nikogo ne ocrniv, a ako smetash deka sum malogragjanka onda sto da ti kazam, bas sum najgolema malogragjanka sto kje ja sretnesh vo zivotot, so najgolema ljubov i griza za svoeto dete, i cuvaj boze "gospogji" ko tebe so mene da si imaat rabota ili doktorite koi sto na nas malogragjanite ni pomagaat!!!!

Celo vreme ja falis majka ti. Normalno majka ti e ama gledam deka ima zavist. Zosto ne znam ama iako sega ke reces deka ne e taka sepak mene ova mi ja pokazuva zavista na nasite doktori. Ke zborat za drugiot loso za da se izdignat sebesi. Ne svakal licno, ova e praksa koa se povtoruva postojano vo nasava drzava za zal. Namesto doktorite da si ja gledaat rabotata oni ke si gi ocrnuvaat svoite kolegi.

(Одговор на членот Sarah)
Непосредна врска до пораките: 268
   RE: Педијатар
16.3.2012 16:52:52   
miana
mamicki a da ve prasam nesto: so sto leci Doktorkava Smokovska ako ne leci so antibiotici? I dava li nekogas antibiotici ili VOOPSTO ne dava antibiotici? Eve moze li nekoja od vas da mi kaze sto vi dava koga odite so bolno dete a koga ne vi dava antibiotik??? I doktorkata na kerkite moi dr.Radmila e specijalis pedijatar i ne dava mnogu antibiotici NO koga rabotata e ZA antibiotici -bogami dava.... Ajde ve molam da mi kazete ( so konkreten primer ) kako ve leci dr.Smokovska,so sto??? Vi blagodaram

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 269
   RE: Педијатар
16.3.2012 17:05:12   
Natasa981
Felly, jas pa mislam deka i treba da se rangiraat doktorite.. Zosto da ne se znae koj e dobar a koj podobar? Nasite iskustva go rangiraat doktorot a ne muabetite rekla-kazala ili nasite falbi .. Jas veruvam deka ima i dobri i losi doktori.Ne se site doktori najdobri ; iskreno ako slusnam deka nekoj ne e zadovolen od konkreten pedijatar moeto bebe ne bi go nosela tamu. Eve ovde na forumov procitav nekolku stranici nanazad i site ja falat d-r Smokovska. Tamu bi go odnela bebevo na nareden rutinski pregled.

_____________________________

Моќните нешта доаѓаат од малите почетоци - Џон Драјден

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 270
   RE: Педијатар
16.3.2012 17:05:29   
Ikana
Mianke, so ili bez antibiotik ako e virus 7 dena MORA da gi odlezi.....Ako ima bakterija onda antibiotik kje ti prepishat spored antibiogram, spored toa bakterijata na sto e senzibilna.
A ako ni toa ne pomaga, Luci kaza deka homeopat mnogu i pomognal, i homeopatski lekovi. Taka da i taa opcija da si ja imash predvid.

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 271
   RE: Педијатар
16.3.2012 17:14:39   
miana
mene sevo ova mi e jasno Ikance,.....I znam deka treba da se dade antibiotik vo odredeni situacii i zatoa prasuvam??So sto gi leci Smokovska ?
mislam deka me razbraa onie sto odat kaj nea i sakam da mi objasnat,cisto da znam...
ИЗВОРНА ПОРАКА: Ikana

Mianke, so ili bez antibiotik ako e virus 7 dena MORA da gi odlezi.....Ako ima bakterija onda antibiotik kje ti prepishat spored antibiogram, spored toa bakterijata na sto e senzibilna.
A ako ni toa ne pomaga, Luci kaza deka homeopat mnogu i pomognal, i homeopatski lekovi. Taka da i taa opcija da si ja imash predvid.


(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 272
   RE: Педијатар
16.3.2012 17:25:16   
arh_diz
Miana so sto leci tvojot pedijatar koga nedava antibiotik?

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 273
   RE: Педијатар
16.3.2012 17:31:32   
Ikana
Na cela zbrka jas ne kazav kaj koj maticen sum zavedena! Nie sme kaj Snezana Lazeska vo Bukuresht, ne sum bila do sega kaj nea, posto od kliniki edvaj kurtulivme, inaku bas mi ja preporaca majka mi, deka specijalizirala kaj nea, pa i patronaznata nea mi ja preporaca, i tamu ja zavedov M!

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 274
   RE: Педијатар
16.3.2012 17:37:47   
Sarah
Smokovska dava antibiotik koga mora i zatoa koga sumnja na nesto ne praka za krvna slika ili bris pa ako treba ke dade ako ne treba togas moze i samo so kapki vo nose da receme koi imaat antibiotik vnatre a nekogas i ne. zavisi

Ikana jas ne rekov deka ti si malograganka a jas da se pravam gospoga. JAs i zatoa potencirav deka ne e licno koga opisuvav za toa kako generalno doktorite vo naseto zdravstvo si se ocrnuvaat edni so drugi. Sum prosetala po razlicni doktori i od toa iskuustvo go kazav toa. I toa go rekov deka sekoja majka najdobro znae sto e za svoeto.

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 275
Страница:   <<   < Претходна страница  9 10 [11] 12 13   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  9 10 [11] 12 13   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?