|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1] 2 3 4 5   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Педијатар
21.3.2009 14:42:39   
mis.
Koj e vasiot pedijatar?Imate li preporaka?kakvo e vaseto iskustvo?Nasiot pedijatar e Dr.Radmila Stojanovik,raboti vo singelik i e za pofalba.

< Поракaта ја уредил Elena -- 21.3.2009 14:52:52 >
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Педијатар
24.4.2009 10:55:15   
anedespo
Nie odime kaj Kartalova Violeta vo Intermed. Odlicen doktor

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Педијатар
7.5.2009 14:58:05   
biljanaM
ние одиме тука во Радовиш на педијатар, а на контрола го носам во Државна во Скопје кај д-р Анета, и го заборавив презимето..user posted image

_____________________________

Ил смо само ту због рамнотежа меџу звездама.....

(Одговор на членот anedespo)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Педијатар
24.3.2010 19:50:07   
Tanja K.
Дали некој знае или уште подобро има телефонче од докторката Давчева.Има приватна ординација значи педијатар за деца е.Се наогала кај зоолошка,матично.Толку знам за неа.Кој има некоја информација нека каже,ми треба за матичен лекар за Ева.

(Одговор на членот biljanaM)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Педијатар
24.3.2010 19:56:28   
Палешка РР
На сите прилепчанки им ја препорачувам Др. Ирена Москов user posted image

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот Tanja K.)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Педијатар
24.3.2010 20:05:01   
April
ИЗВОРНА ПОРАКА: Tanja K.

Дали некој знае или уште подобро има телефонче од докторката Давчева.Има приватна ординација значи педијатар за деца е.Се наогала кај зоолошка,матично.Толку знам за неа.Кој има некоја информација нека каже,ми треба за матичен лекар за Ева.


баш ќе прашам...во тој дел има Давчева, ама гинеколог, не сум чула за педијатар...

јас на сите топло ја препорачувам д-р Снежана Лазеска од Букурешт user posted image

(Одговор на членот Tanja K.)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Педијатар
24.3.2010 20:28:34   
Maca25
Давчева кај зоолошка е гинеколог, не е педијатар. Се наоѓа точно на аголот кај Идадија

ЛАзеска и е педијатар на Нина и е феноменална. Ја препорачувам. Дури од куманово има луѓе кои доаѓаат кај неа. јас на сите мои пријателки им ја препорачав.


< Поракaта ја уредил Maca25 -- 24.3.2010 20:30:40 >


_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот April)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Педијатар
24.3.2010 20:33:46   
April
ИЗВОРНА ПОРАКА: Maca25

Давчева кај зоолошка е гинеколог, не е педијатар. Се наоѓа точно на аголот кај Идадија

ЛАзеска и е педијатар на Нина и е феноменална. Ја препорачувам. Дури од куманово има луѓе кои доаѓаат кај неа. јас на сите мои пријателки им ја препорачав.да, на таа Давчева мислев...Билјана...

Лазеска е и наш педијатар од бебе и ја обожаваме user posted image

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: Педијатар
24.3.2010 20:49:40   
Tanja K.
Ok fala,znaci mi dale gresna informacija za doktorkata user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
No,moze da e doktorka so toa prezime a da ne se naoga tamu?????Sega bas se slusnav so edna prijatelka i taa mi spomna nesto nekoja ordinacija "Srekno dete".Neznam kade da ja nosam.Inaku dobar doktor isto taka e i Dr.Cekic,nakaj Micurin vednas posle noviot Tineks.No neprimaat novi pacienti .Otkako e Eva rodena jas tamu sekoj mesec prasuvam i za zal nisto.user posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: Педијатар
24.3.2010 20:55:27   
April
и д-р Старковска од Идадија е супер

еве јас и Маца сме презадоволни од Лазеска, не би ја менувала за ништо...ама Букурешт ви е далеку, нели?

< Поракaта ја уредил April -- 24.3.2010 20:56:06 >

(Одговор на членот Tanja K.)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: Педијатар
24.3.2010 21:00:09   
Annabel

ИЗВОРНА ПОРАКА: Tanja K.

Ok fala,znaci mi dale gresna informacija za doktorkata user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
No,moze da e doktorka so toa prezime a da ne se naoga tamu?????Sega bas se slusnav so edna prijatelka i taa mi spomna nesto nekoja ordinacija "Srekno dete".Neznam kade da ja nosam.


Јас ја носам Ива во Среќно дете кај доктор Соња Давчева во Млин Балкан (Идадија). Докторката е прекрасна, и ние се префрливме кај нејзе и не зажаливме. Ќе ти пратам број на ПП.

(Одговор на членот Tanja K.)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: Педијатар
24.3.2010 21:00:55   
Tanja K.
Da ,zatoa baram nekoja vo blizina,a nesakam vo Jane Sandanski.Bidejki dobrata doktorka e preblokirana.Treba da cekas po1-2saata za pregled.A toa i bas ne mi se dopaga.

(Одговор на членот April)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: Педијатар
24.3.2010 21:03:54   
Tanja K.
Daaaaaaaaaaaaaaa Annabel.Fala ti mnogu,kazimi kako stojat tamu so guzvite,mnogui mi e vazno toa.
Edno gooooooooooolemo bravouser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image za tebe

(Одговор на членот Tanja K.)
Непосредна врска до пораките: 13
   RE: Педијатар
24.3.2010 22:01:50   
jovanka
Dr.Mitka Trenceva vo poliklinika Jane Sandanski prezadovolna sum kerka mi od samoto raganje eve celi devet godini a sega i sin mi nemam zborovi ama nekogas ako ima guzva ke si pocekas ama toa e ako sakas kvaliteten sovet vredi [sm=bravo.gif

_____________________________

Zivotot e podarok a podarocite se za da se raduvame.

(Одговор на членот Tanja K.)
Непосредна врска до пораките: 14
   RE: Педијатар
24.3.2010 22:04:31   
Annabel
Релативно сме нови и ние кај нејзе, ама досега не сме начекале преголема гужва (2-3 деца пред нас).

Ама докторката си посветува време на секое детенце.

Е сега се има случено мајка да ми каже дека тоа не е гужва за кај нејзе, дека имало денови кога имало многу повеќе деца (најверојатно зависи дали е сезона на вируси)...сепак тоа кажува дека е добар педијатар и заради тоа има доста пациенти...

(Одговор на членот Tanja K.)
Непосредна врска до пораките: 15
   RE: Педијатар
24.3.2010 22:43:24   
Mila na mama
Ние сме кај Славица Тодоровска ординација Пантелејмон кај Црвен крст. Задоволна сум затоа што не трча со сирупи, антибиотици, може да следи состојба и по 2 пати дневно не дава терапија без проверка крвна слика, ЦРП, мокрача и ако си со здраво дете за контролен систематски преглед закажува посебен термин за да нема други деца да не се мешате со болни. Бидејќи обично секогаш се јавувам ретко се случило да почекам 5-6 мин ако има 1 пациент пред мене.

_____________________________

love u all

(Одговор на членот Annabel)
Непосредна врска до пораките: 16
   RE: Педијатар
24.3.2010 22:45:26   
Tanja K.
Nate a ,dr.raboti so kartoni neli,posto mi treba za maticen i kazimi kade potocno se naoga i ako moze telefonce.

(Одговор на членот Mila na mama)
Непосредна врска до пораките: 17
   RE: Педијатар
24.3.2010 22:48:59   
Mila na mama
Да, работи со картони ама прима само деца кои досега немале матичен лекар значи трансфер од еден матичен кај друг не прави. Се наоѓа во зградата пред зелено пазарче на раскрсницата кај Црвен крст на Македонија. 3 233067

_____________________________

love u all

(Одговор на членот Tanja K.)
Непосредна врска до пораките: 18
   RE: Педијатар
24.3.2010 22:51:16   
Tanja K.
Mene mi treba pred se za Eva ,veke detevo napolni 7 meseci a nie nemame maticen.Znaci ke ni bide prva.No ako e dobra sakam i Ena da ja prefrlam .A zosto nepravi transfer.Pa ako ne sum od nekade zadovolna i slusnam za nea,zosto da ne me primi.??

(Одговор на членот Mila na mama)
Непосредна врска до пораките: 19
   RE: Педијатар
24.3.2010 22:54:25   
Mila na mama
Не знам зошто ама така е баш една комшика сакаше да го префрли нејзиното девојче и и рече дека не може освен ако некој не си земел одјава па на негово место да влета таа. Не ми е јасна политиката ама така работи што да правам.

_____________________________

love u all

(Одговор на членот Tanja K.)
Непосредна врска до пораките: 20
   RE: Педијатар
24.3.2010 23:48:48   
Viktori
исто и на син ми Славица Тодоровска му е матичен лекар. И навистина е супер. Сим ми имаше алергија на млеко, јајца и бело брашно што му предизвикуваше пневмонија. Го отруја детето во Козле и по болницине додека еден ден не отидов во Систина кај доктор Јани и тој ми ја препорача.
Значи во последниве 3 години син ми има пиено еден антибиотик и тоа затоа што се удри во градинка и го шиеја. Секогаш кога го фаќаше алергија идевме кај неа секој ден на инхалации. Нема сируп за црвено грло, не вика имате бронхитис само затоа што и се слуша така на стетоскоп. А и сестрата и е прекрасна... колку само го тапкаше син ми да го исфрли шлајмот.


(Одговор на членот Mila na mama)
Непосредна врска до пораките: 21
   RE: Педијатар
25.3.2010 9:23:31   
baby mama
Јас Јана ја носам кај др.Јасна Јермилова во К.Вода. Нејзината ординација е позади Борис.

_____________________________

Always kiss your children goodnight - even if they''re already asleep.

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 22
   RE: Педијатар
25.3.2010 10:02:38   
blue_blue
Tanja K. tocno e deka postoi pedijatar Davceva. Kolku sto znam raboti vo ambulantata vo Idadija, postara e - ja poznavam kerka. Ako ti treba broj mozam da ti najdam.

Inaku podobra doktorka od D-r Smokovska nema. Raboti samo privatno, pregled e 600 den. ama se isplati. Raboti samo sabajle od 8 do 14:00. Telefon 2468-141. Toa sto ke vi go kaze e zakon. Ne prepisuva bez-vrska antibiotici i ima ogromno iskustvo, so decata e epten nezna i trpeliva. Mene maticna mi e Dr. Kartalova vo Intemed posto raboti so plavi kartoni i ja znam cel zivot, domasna prijatelka ni e i me lecese i mene i sestra mi i decata na sestra mi, ama veke e stara i nema tolku interes i trpenie kako porano. Sakase ednas na kerka mi da i dade antibiotik bez nikakva krvna slika. Smokovska mi rece nikako - nema spimptomi drugi osven pokacena temperatura, ova e endemski virus site deca na vozrast do 2 godini vo Skopje go fakaat ke ima temperatura 3 dena i posle ke i pomine. Ke se isfrli tretiot den i tolku...Taka i bese i so ednoto i so drugoto devojce (bliznacki se).

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 23
   RE: Педијатар
25.3.2010 10:06:01   
blue_blue
Sto se odnesuva do Dr. Slavica imam za nea cueno mnogu pofalni zborovi i mislam deka ne e tocno deka ne prima transferi, moja prijatelka gi prefrli dvata sina kaj nea od koga ne bese zadovolna od prethodniot doktor

(Одговор на членот blue_blue)
Непосредна врска до пораките: 24
   RE: Педијатар
25.3.2010 10:07:53   
majka 79
ИЗВОРНА ПОРАКА: Палешка

На сите прилепчанки им ја препорачувам Др. Ирена Москов user posted image


nasata doktorka, cista 5

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 25
Страница:   [1] 2 3 4 5   Следна страница >   >>
Страница: [1] 2 3 4 5   Следна страница >   >>
Оди на:


Анкета

Фудбал. За кого навивате на ЕП 2024?
пеперутка16

За кого навивате на ЕП 2024?