|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  4 5 [6] 7 8   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Што ни беше муабетот?
30.9.2011 13:17:23   
Pepelaska *
ИЗВОРНА ПОРАКА: kikicka



Eve jas ke ve pocas_tam so torta ,naovoj den ja rodiv mojata kukla Leona.pozz do site

http://www.flickr.com/photos/dragonflydoces/3315227317/in/photostream/


Среќен роденден на Леона со мало задоцнувањеuser posted image

_____________________________

Жената која мисли дека е интелигентна се бори за еднакви права со мажот. Жената која е интелигентна не го прави тоа !

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 126
   RE: Што ни беше муабетот?
30.9.2011 13:28:58   
kikicka
Fala vi uste ednas SREKEN RODENDEN na tebe Pepelashka Golema da rastisuser posted image

_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот Pepelaska *)
Непосредна врска до пораките: 127
   RE: Што ни беше муабетот?
30.9.2011 21:42:56   
Bogdancanka
Sreken rodenen Leona,bidi zdrava i ziva golema da rastesuser posted image user posted image user posted image

se izvinuvam jas malku zadocniv so cestitkatauser posted image


_____________________________

Човек не мора секогаш да биде херој ама може секогаш да е човек........

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 128
   RE: Што ни беше муабетот?
30.9.2011 23:18:19   
*miki mami*
Luge pomos!!!
denes sin mi dodeka go cuvala sestrami zema od kujna sretstvo za cistenje ploci i se pocesal po okoto go miela nekolku pati i jas go miev taka i pisuva na upatstvoto da se mie so mnogu voda ako ima kontakt so oci,a ako stavi vo usta da se odnese na lekar.Vaka dobar e si igra celo vreme okceto mu e malku crvenko od nadvor moze i od sto mnogu go mievmeuser posted image
da ne znae nekoj sto da mu stavam ne place raspolozen e samo od vreme na vreme ke trepne so okcetouser posted image

(Одговор на членот Bogdancanka)
Непосредна врска до пораките: 129
   RE: Што ни беше муабетот?
1.10.2011 9:19:51   
Felly RR
мики мами, како сте денес? Се надевам нема ништо.

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот *miki mami*)
Непосредна врска до пораките: 130
   RE: Што ни беше муабетот?
1.10.2011 22:49:05   
*miki mami*
Ne nissto ne mu bese sabajle si stana raspolozen,a da go odnesev na lekar odma ke mi recea na klinika sreka sto ne otidovmeuser posted image

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 131
   RE: Што ни беше муабетот?
2.10.2011 9:14:35   
penelopa
Добро утро рр-ки. Како сте денес?
Јас сум станата од 07. user posted image е ранобудникuser posted image
Да се пожалам вчера го изгубив т.е поверојатно е дека ми го украдоа цел паричник со сите можни картици, личната карта- македонска и словенска и ред други за мене важни ситници и ете така толку ми е крвиво и цел ден ќе си пукнев од мака. Најтрагично е што од утре ме чекаат милион административни глупости за што уште повеќе се нервирамuser posted image и да криво ми е за паричникот пред 2 месеца го купив, едвај најдов таков модел user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

"When planning for a year, plant corn. When planning for a decade, plant trees. When planning for life, train and educate people."- Kuan Tzu

(Одговор на членот *miki mami*)
Непосредна врска до пораките: 132
   RE: Што ни беше муабетот?
2.10.2011 10:16:31   
mamamoni
Добро утро и од мене, ве читкам но немам време да пишам,Пенелопа незнам за кај вас ама овде е ужасно да ги бркаш тие административни работи, во петокот излегов од работа да си го земам пасошот и ја чекав госпоѓата 1 час да го испие кафето а не беше пауза, ми идеше да ја задавам, инаку ние ги почнавме подготовките за првиот роденден и крштевката, поздрав до сите р-ки

_____________________________

Daughters are another version of yourself, but only better !

(Одговор на членот penelopa)
Непосредна врска до пораките: 133
   RE: Што ни беше муабетот?
2.10.2011 11:05:31   
Natuska85
Женски и јас да ве поздравам на кратко,сите сме настинати дома.Прво јас па мм го фати,а вчера и user posted image .Го однесовме на дежурен го прегледаа и ни кажаа само мала настинка.Му ставав вчера физиолошки раствор во носето и синоќа инхалација прво со камилица,па после со солена вода(преку дормео освежувачот) и сабајлево подобар беше.Еве го сега спие,се надевам брзо ќе со оправи,гревче беше вчера такво со зацрвенети очиња.Јас ќе се напијам еден фервекс а за другите еве чајчеuser posted image

user posted image


user posted image


_____________________________

"Whoever said that money doesn.t buy happiness didn.t know where to shop."

(Одговор на членот mamamoni)
Непосредна врска до пораките: 134
   RE: Што ни беше муабетот?
2.10.2011 13:34:38   
Snowhite RR
Фала за чајчето Натушка, и јас и Михаил само супи и чаеви(чај додуша само јас, Михаил не сака да го мирисни) пиеме и ние сме настинати, јас цела сум затната, едвај дишам, а и Михаил и носот му течи и грлото црвено од петокот пие Бактримuser posted image
Туку да ви се пофалам (иако можеби не е се уште за фалење зашто малку ми е сомнително), а воедно и да ве прашам дали некој слушнал, на мејл ми стаса порака од незнам дали е агенција Јупитер, дека сум добитник на патување во Прагаuser posted image Патувањето е за во ноември, на страната отворив ја има таа тура Есен во Прага и кошта 179 евра, вклучено 2 ноќевања со појадок, автобуски превоз и организирани прошетки. Е сега, не знам да не е некоја лага, пишуваше само да пишам телефон во повратна порака за подетално да ме информираат, па ако е вистина ќе си го земам и мм, ќе си платиме за него нормално и одиме на патување. Отсекогаш сум сакала да ја посетам Прага, таа ми беше една од планираните дестинации за во иднина, па се надевам дека можеби и ќе ми се оствари.
Ај кажете ми дали некој слушнал, знае нешто околу ова, ќе ви бидам благодарна да не летам од среќа предвреме
И секако ако е вистина ќе има честење и за вас најмилиuser posted image user posted image user posted image


_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот Natuska85)
Непосредна врска до пораките: 135
   RE: Што ни беше муабетот?
2.10.2011 18:49:11   
Julie1
Snowhite, не е лага, со тоа што таква порака имаат добиено многу луѓе кои на некој начин се регистрирале на јупитер или преку клик на некоја апликација нивна на Facebook, дале дозвола да се користат податоци кои ги имаме на Facebook.

Мене ми има исто стигнато и уште едно 6,7 души ми имаат споменато дека добиле. Она што мора секој да го плати е патот со автобус кој го организира Јупитер, може да го замениш патувањето и со патување во Белград. Еве детали кои ќе ги добиеш ако пратиш тел број:

ЧЕСТИТАМЕ,добивте ексклузивна награда – БЕСПЛАТНО ПАТУВАЊЕ ВО ПРАГА Ти ги пренесувам информациите во однос на користењето на ексклузивната награда >>Бесплатно патување<< Во Прага. Терминот за патување е: од 24.11 до 27.11.2011 Достапни се двокреветни и трокреветни соби.Со себе може да поканиш 1 до 5 луѓе.За една личност се плаќа 10€ (трошоци за резервација и handling-от во Прага) + 9€ (туристичка такса и осигурување). Превозот до Прага секако Ви го организираме ние: -       АВТОБУСКИ ПРЕВОЗ:СКОПЈЕ-ПРАГА-СКОПЈЕ, повратна = 98 € -       ВОЗ: Скопје– Прага – Скопје = 213€ Редовната цена е 179€ + 10€ пријава + 3€ туристичка такса. Цената вклучува 2 ноќевања со појадок во хотел, автобуски превоз до Прага и назад, водичи и организација на излети. За тебе, добитникот на оваа ексклузивна награда, и сите останати што одат со тебе, цената изнесува само:3х39€ + 10€ пријава.  Незадолжителни плаќања за патувањето:АЛКАТА ЈУПИТЕР (19€) вклучува:-      Организиран превоз од железничката станица до хотелот и назад.-      2 влезници во дискотеки-      2 welcome drink-      Организирани посети на знаменитости-      Дневни и вечерни автобуски превози – НЕОГРАНИЧЕНО (хотел – центар – хотел, и хотел – дискотека – хотел) За потврда за тебе, и оние кои ќе патуваат со тебе, ќе ми требаат следниве податоци:·         Име и презиме, датум на раѓање·         Адреса·         Број на мобилен телефон·         е-маил  ПОРАДИ ТОА ШТО ОВАА ЕКСКЛУЗИВНА НАГРАДА, ИМА ОДРЕДЕН РОК НА ВАЖЕЊЕ НА РЕЗЕРВАЦИЈАТА (по потреба рокот за пријавување може да се продолжи)Се што мораш да направиш е, да ги собереш горенаведените податоци на пријателите и до понеделник, 26.09.2011 (до 18 часот) да ми ги пратиш на меил. За се останато ќе се погрижиме ние!                                                        За дополнителни информации за патувањето, јави ми се или пиши ми на меил. Имајте Пријатен ден,      ЧЕСТИТАМЕ,добивте ексклузивна награда – БЕСПЛАТНО ПАТУВАЊЕ ВО БЕЛГРАД Ти ги пренесувам информациите во однос на користењето на ексклузивната награда >>Бесплатно патување<< Во Белград. Терминот за патување е: од 29.10 до 31.10.2011 Достапни се двокреветни и трокреветни соби.Со себе може да поканиш 1 до 5 луѓе.За една личност се плаќа 10€ (пријава и трошоци за резервација) + 9€ (туристичка такса и осигурување). Превозот до Белград секако Ви го организираме ние: -       АВТОБУСКИ ПРЕВОЗ:СКОПЈЕ- БЕЛГРАД-СКОПЈЕ, повратна = 47€ -       ВОЗ: Скопје– Белград – Скопје = 43€ Редовната цена е 129€ + 10€ пријава + 3€ туристичка такса. Цената вклучува 2 ноќевања со појадок во хотел, автобуски превоз до Белград и назад, водичи и организација на излети. За тебе, добитникот на оваа ексклузивна награда, и сите останати што одат со тебе, цената изнесува само:3х19 + 10€ пријава.  Незадолжителни плаќања за патувањето:АЛКАТА ЈУПИТЕР (19€) вклучува:-      Организиран превоз од железничката станица до хотелот и назад.-      2 влезници во дискотеки-      2 welcome drink-      Организирани посети на знаменитости-      Дневни и вечерни автобуски превози – НЕОГРАНИЧЕНО (хотел – центар – хотел, и хотел – дискотека – хотел) За потврда за тебе, и оние кои ќе патуваат со тебе, ќе ми требаат следниве податоци:·         Име и презиме, датум на раѓање·         Адреса·         Број на мобилен телефон·         е-маил  ПОРАДИ ТОА ШТО ОВАА ЕКСКЛУЗИВНА НАГРАДА, ИМА ОДРЕДЕН РОК НА ВАЖЕЊЕ НА РЕЗЕРВАЦИЈАТА (по потреба рокот за пријавување може да се продолжи)Се што мораш да направиш е, да ги собереш горенаведените податоци на пријателите и до понеделник, 26.09.2011 (до 18 часот) да ми ги пратиш на меил. За се останато ќе се погрижиме ние! За дополнителни информации за патувањето, јави ми се или пиши ми на меил. Пријатен ден,


_____________________________

And this is my beautiful life ...

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 136
   RE: Што ни беше муабетот?
2.10.2011 22:54:11   
Snowhite RR
Фала Јуле за информацијата, пратив телефонски број, па сега ќе видиме дали ќе ми се јават и што ќе ми кажат, заинтересирани сме со мм да одиме, само да видиме колку треба да доплатиме, ако можеме да си дозволиме би ја искористиле приликаваuser posted image

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот Julie1)
Непосредна врска до пораките: 137
   RE: Што ни беше муабетот?
2.10.2011 22:55:35   
*miki mami*
Aj neka vi e so sreka zenski za nagradata user posted image user posted image user posted image
Praga e preubava nema da se pokaes ako ja posetis... se potsetiv na sredno user posted image
Natuska i Snowhite pobrzo da ozdravite so vasite soncinja

(Одговор на членот Julie1)
Непосредна врска до пораките: 138
   RE: Што ни беше муабетот?
2.10.2011 23:01:42   
nadica
еве ме и мене на крато да ве поздравам одам да легнам ме боли глава ќе пукнам
поз до сите пријатна вечер
user posted image

_____________________________

Завидливите луѓе се хранат со твојата несреќа...
Биди Среќен!...
Нека умрат од глад!!!

(Одговор на членот *miki mami*)
Непосредна врска до пораките: 139
   RE: Што ни беше муабетот?
2.10.2011 23:13:55   
Snowhite RR
А Јуле, сега убаво прочитав и тебе ти стигна ваква порака? Сега ти стигна за ова патување Есен во Прага или за некое друго? Не би го заменила за Белград, таму сум била, сакам да ја посетам Прага, а не го разбирам овој дел:
За тебе, добитникот на оваа ексклузивна награда, и сите останати што одат со тебе, цената изнесува само:3х39€ + 10€ пријава.
Што значи ова 3*39е? Ако одиме еве само јас и мм, колку би не чинело? Извини што те прашувам тебе, најверојатно ќе ми објаснат тие
Фала мики мами, ама да видиме, јас не сакам да се радувам пред време се додека не се осигурам дали е ова вистина и ако е, дали ќе бидеме во можност да одиме

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот nadica)
Непосредна врска до пораките: 140
   RE: Што ни беше муабетот?
3.10.2011 8:43:28   
Julie1
Snowhite, и за тебе и за мт и секој кој сака да дојде со вас (максимум 5 луѓе) плаќаат 3х39€ + 10€ пријава ако не ти пратиле ваква порака би требало да платиш ти и останатите по 129€ + 10€ пријава + 3€ туристичка такса (околу 30 тина евра по човек има заштеда)

_____________________________

And this is my beautiful life ...

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 141
   RE: Што ни беше муабетот?
3.10.2011 9:06:12   
Snowhite RR
Се уште ми немаат пратено, ама јас вчера му пишав повратна порака(можеби дека беше недела се уште ништо ми немаат вратено), а тие ми пратија пред 2 дена, можеби требаше одма да вратам, ама мислев дека е лага нешто, ќе видиме
Ај сега нека чести некоја кафе, јас немам време да ставам, сега ми се јавија од работа треба да одам на тендер во Битола, а требаше колешката да оди, ама не можела, па сега порано треба да одам на работа

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот Julie1)
Непосредна врска до пораките: 142
   RE: Што ни беше муабетот?
4.10.2011 21:22:39   
Julie1
Девојки како сте? Јас одамна не сум пишала, ама пак по цели денови со РР на работа и некако дома кога ќе дојдам малку одмарам од РР user posted image А и времето беше повеќе за шетање, зимава ќе се дружиме повеќе тука.

Ајде за повторна зимска дружба тука частам едно топло чоколадо... повелеле

user posted image

< Поракaта ја уредил Julie RR -- 4.10.2011 21:24:31 >


_____________________________

And this is my beautiful life ...

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 143
   RE: Што ни беше муабетот?
4.10.2011 21:53:55   
Natuska85
Фала Јуле,шо убаво ќе ми дојде.Јас демек се пооправив малку и еве вечерва пак се чуствувам умалаксано некако.Фала богу user posted image мислам дека е веќе оправено ептен малку му е заатнато носето и чат пат поткашлува,ама одиме на кај подобро.user posted image .


_____________________________

"Whoever said that money doesn.t buy happiness didn.t know where to shop."

(Одговор на членот Julie1)
Непосредна врска до пораките: 144
   RE: Што ни беше муабетот?
4.10.2011 22:01:43   
Julie1
Ајде оздравувајте побрзо па ве чекам кај мене на топло чоколадо во живо user posted image сите комплет со тато и user posted image , да си поиграм со најслаткото и најмило бебушче.


_____________________________

And this is my beautiful life ...

(Одговор на членот Natuska85)
Непосредна врска до пораките: 145
   RE: Што ни беше муабетот?
6.10.2011 22:52:59   
*miki mami*
Како сте женски
јас еве пак да се пожалам синми пред малку плачеше го печело курето го измив со камилица му ставив малку кантарионово масло сакам утре да му проверам мокрача мислев да однесам во ремедика таму ми е најблиску кај на друго место да однесам незuser posted image
да не знае некој некое приватно Авицена каде се наогаuser posted image

(Одговор на членот Julie1)
Непосредна врска до пораките: 146
   RE: Што ни беше муабетот?
6.10.2011 23:18:52   
Olivia
Dobrovecer i od mene zeni , pred mene dolga nok ke pomine neprespiena po se mi izgleda koj drug ima buden?
Miki mami Avicena ti e negde pozadi Vodnjanska vo ulickata sto sece do Zebra neznam poinaku kako da ti objasnam se nadevam do utre ke bidete dobro.


_____________________________

"Trust takes years to build , only seconds to break , and forever to repair"

(Одговор на членот *miki mami*)
Непосредна врска до пораките: 147
   RE: Што ни беше муабетот?
6.10.2011 23:28:48   
Natuska85
Авицена е на Водњанска на кај Државна болница кога одиш.А од шо така бе,му го отвараш курето мики мами?Јасстварно незнам што да правам на таа тема,докторката ми кажа да не м го чепкам,она му го отвара кога одиме на контрола,а по нет читам сосем обратноuser posted image .

Инак ние се оправивме супер сме user posted image user posted image user posted image .Ајде частам по една цедена лимунада,малку витамин ц да внесемеuser posted image

user posted image


_____________________________

"Whoever said that money doesn.t buy happiness didn.t know where to shop."

(Одговор на членот *miki mami*)
Непосредна врска до пораките: 148
   RE: Што ни беше муабетот?
6.10.2011 23:33:38   
Bogdancanka
Dobrovecer i od mene kako ste vecerva zenickiuser posted image eve me i mene i jas sum tuka,cel den mi se spie mi se place a sega koga treba da spijam se kokoram kako babarogauser posted image Olivia mila zosto neprospiena dolga nokuser posted image

_____________________________

Човек не мора секогаш да биде херој ама може секогаш да е човек........

(Одговор на членот Olivia)
Непосредна врска до пораките: 149
   RE: Што ни беше муабетот?
6.10.2011 23:34:29   
*miki mami*
Fala mnogu srcki ste user posted image user posted image
mu go otvaram na banjanje samo ama nego sega mu e period na ljubopitnos i samo se cepka koga go pesoblekuvam i se fatil valda so necisti race ke odnesam utre da vidat da ne mu mislam
kolku se ceka za rezultatuser posted image

(Одговор на членот Natuska85)
Непосредна врска до пораките: 150
Страница:   <<   < Претходна страница  4 5 [6] 7 8   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  4 5 [6] 7 8   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Пелени.
пеперутка16

Кога почнавте да го одвикнувате вашето бебе?