|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  6 7 [8] 9 10   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Што ни беше муабетот?
11.10.2011 15:10:38   
*miki mami*
Zdravo zenski kako ste mi jas eve rabotmo od sabajle pravev kompot od dunjiuser posted image
Denes ni e godisnica 2godini vo brak ajdete cestam vo barot..user posted image
pa posle se spremam ke odime na vecera jas i mm samickiuser posted image

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 176
   RE: Што ни беше муабетот?
11.10.2011 18:52:55   
temjana
мики мами да ви се множат годините и да си дочекате дијамантска свадба, па да ви играат прапра внучињаuser posted image user posted image Имајте убава вечер со сопругот

(Одговор на членот *miki mami*)
Непосредна врска до пораките: 177
   RE: Што ни беше муабетот?
12.10.2011 11:39:51   
arh_diz
Cestitki miki mama da vi se mnozat godinite pominati vo ljubov i razbiranje

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот temjana)
Непосредна врска до пораките: 178
   RE: Што ни беше муабетот?
13.10.2011 8:13:50   
AnnaMolly RR
Мики мами, нека ви е среќна годишнината! Чекаме да ни пишеш како сте поминале user posted image
Малку доцнам со честитките, ама неколку дена бев болна, страшен стомачен вирус user posted image Прво го фати Филип, па една недела седеше дома од градинка, ама не поминав со него толку страшно. Ама леле јас кога се разболев... Мислам дека едно 10 кила сум послаба! user posted image



_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 179
   RE: Што ни беше муабетот?
13.10.2011 8:32:19   
Maca25
Добро утро и од мене, иако мене ама ич не ми е добро утрово. Ме боли стомак, ме кине, како нешто да ми врие внатре. Изгледа и јас сум закачила стомачен вирус од Нина, како тебе Ана Моли. user posted image

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 180
   RE: Што ни беше муабетот?
13.10.2011 8:36:13   
arh_diz
Dobro utro jas utrovo rano stanav kako vampir sum auser posted image  uste spie

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 181
   RE: Што ни беше муабетот?
13.10.2011 18:31:16   
Pepelaska *
арх диз ние секој ден стануваме пред 8 уште не знам кај сум М. си се смее и ме корне за косаuser posted image .

Мене деновиве притисокот ми е 80/40 незнам од што нормален ми е 90 со 60 па не ми смета ептен ама многу сум заспана преморена и ми се врти.Имав многу нервози перидов наназад ама нели од нервози се крева а не олку низок user posted image . Пијам и кафе и сок и јјадам и пак исто

_____________________________

Жената која мисли дека е интелигентна се бори за еднакви права со мажот. Жената која е интелигентна не го прави тоа !

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 182
   RE: Што ни беше муабетот?
13.10.2011 18:50:57   
penelopa
ИЗВОРНА ПОРАКА: Pepelaska###

арх диз ние секој ден стануваме пред 8 уште не знам кај сум М. си се смее и ме корне за косаuser posted image .

Мене деновиве притисокот ми е 80/40 незнам од што нормален ми е 90 со 60 па не ми смета ептен ама многу сум заспана преморена и ми се врти.Имав многу нервози перидов наназад ама нели од нервози се крева а не олку низок user posted image . Пијам и кафе и сок и јјадам и пак исто


Од каде ми е ова познато....а мене ми се спие ми се плаче.
Пепелашка земи малку одмор ти требаuser posted image


_____________________________

"When planning for a year, plant corn. When planning for a decade, plant trees. When planning for life, train and educate people."- Kuan Tzu

(Одговор на членот Pepelaska *)
Непосредна врска до пораките: 183
   RE: Што ни беше муабетот?
13.10.2011 19:34:25   
Snowhite RR
Што е тоа станување пред 8?? Ние скоро секој ден сме станати пред 7 и ако сум дента втора, а наредниот ден прва, не знам кај терамuser posted image

Туку ај јас да почестам нешто, ајде порачувајте од мениво што сакате, имам повеќе поводи и тоа не само од сега, туку од пред некој месец, само немав време. Имено, последниве неколку месеци 3 пати добив покачување на платата, (додуша овој месец остана иста, ама бидејќи на сите им ја намалил, само мене не, го сметам и тоа за успех). Потоа честам за спратот, за плочките, за ламинатот за вратите и така натаму, при крај сме, а кога ќе се вселиме ќе направам и една гозба
user posted image


_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот Pepelaska *)
Непосредна врска до пораките: 184
   RE: Што ни беше муабетот?
14.10.2011 12:23:21   
Pepelaska *
честито Сноувајт за се , побрзо да се вселите и уште за поубави мигови да частиш

_____________________________

Жената која мисли дека е интелигентна се бори за еднакви права со мажот. Жената која е интелигентна не го прави тоа !

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 185
   RE: Што ни беше муабетот?
14.10.2011 16:00:04   
AnnaMolly RR
ИЗВОРНА ПОРАКА: dostickage
Btw mislam deka preeska te vidov u GTC  i te poznav od sliki sto si postirala ; oftopic ama sum losa


Ту, зошто не ме застана И така одев на кафе, ќе си седневме да поправиме муабет во живо
Инаку, одев накај Корчагин градинката каде што оди Виктор :)

_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот Pepelaska *)
Непосредна врска до пораките: 186
   RE: Што ни беше муабетот?
15.10.2011 12:19:30   
Pepelaska *
Како сте женски во ова ладно утро? Јас сум пресреќна вчера една другарка која многу си ја сакам ми кажа дека е бременаааа, топло и ја препорачав Рингераја да се едуцира ,многу ме израдува

_____________________________

Жената која мисли дека е интелигентна се бори за еднакви права со мажот. Жената која е интелигентна не го прави тоа !

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 187
   RE: Што ни беше муабетот?
15.10.2011 13:17:03   
mila mama
Пепелашка со убава вест ни го почна денот, браво user posted image user posted image user posted image
Јас не сум за оваа тема, туку за онаа “како да се ослободам од нег. енергија“ user posted image user posted image user posted image
Туку ај да неширам негативни мисли, после ваква убава вест user posted image
Ајде се надевам и другарка ти ќе ја запознаеме брзо!

_____________________________

Razbirlivo e deteto da se plasi od temninata...
No, ne e razbirlivo vozrasen da se plasi od svetlinata.

(Одговор на членот Pepelaska *)
Непосредна врска до пораките: 188
   RE: Што ни беше муабетот?
15.10.2011 13:49:08   
penelopa
Добар ден и од мене...моите спијат јас малку да одморам. Snowhite честитки за се...побрзо да си се вселите се во ново.
Пепеплашка честитки и за новата трудница user posted image user posted image user posted image нека ни се придружи на рр.
Мила мама што да те почастам да ти помине лутината?

Ние имаме нова играчка дома...вчера маж ми доби IPAD 2 ептен добра и корисна работаuser posted image


_____________________________

"When planning for a year, plant corn. When planning for a decade, plant trees. When planning for life, train and educate people."- Kuan Tzu

(Одговор на членот mila mama)
Непосредна врска до пораките: 189
   RE: Што ни беше муабетот?
15.10.2011 14:22:39   
mila mama
Пенелопа еден аранжман на пуст остров супер би ми дошло. А некој манастир да ми препорача, да не ме видите од другата страна после user posted image Ми иде да избегам од се!

_____________________________

Razbirlivo e deteto da se plasi od temninata...
No, ne e razbirlivo vozrasen da se plasi od svetlinata.

(Одговор на членот penelopa)
Непосредна врска до пораките: 190
   RE: Што ни беше муабетот?
15.10.2011 14:32:37   
penelopa
Мила мама сите имаме такви денови...наспи си се вечер и ќе биде подоброuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

"When planning for a year, plant corn. When planning for a decade, plant trees. When planning for life, train and educate people."- Kuan Tzu

(Одговор на членот mila mama)
Непосредна врска до пораките: 191
   RE: Што ни беше муабетот?
15.10.2011 14:37:39   
Bogdancanka
добар денuser posted image како сте денес рингерајки?јас како и обично на секоја промена на времето закачувам по некој вирус,затоа повелете кој е за чајче
user posted image


_____________________________

Човек не мора секогаш да биде херој ама може секогаш да е човек........

(Одговор на членот penelopa)
Непосредна врска до пораките: 192
   RE: Што ни беше муабетот?
15.10.2011 14:47:42   
Olivia
Bogdancanka aj da ozdravis pobrzo, me podseti deka minatata godina ova vreme vo isto vreme bevme bolni i cela zima air ne vidovme , ama ovaa zima ne se davame neli, ostaj cajot daj nekoja vitaminska bomba .

_____________________________

"Trust takes years to build , only seconds to break , and forever to repair"

(Одговор на членот Bogdancanka)
Непосредна врска до пораките: 193
   RE: Што ни беше муабетот?
15.10.2011 15:54:52   
arh_diz
ИЗВОРНА ПОРАКА: penelopa

Добар ден и од мене...моите спијат јас малку да одморам. Snowhite честитки за се...побрзо да си се вселите се во ново.
Пепеплашка честитки и за новата трудница user posted image user posted image user posted image нека ни се придружи на рр.
Мила мама што да те почастам да ти помине лутината?

Ние имаме нова играчка дома...вчера маж ми доби IPAD 2 ептен добра и корисна работаuser posted image


Jas imam IPAD 1 veke edna godina ama nekako ne mi koristi mnogu.

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот penelopa)
Непосредна врска до пораките: 194
   RE: Што ни беше муабетот?
15.10.2011 17:24:23   
mama26
zdravo devojcinja kako ste? mene me nema odkako se vrabotiv no toa e,...sepak ste mi vo mislite i sekogas koga ke mozam ke ve druzam user posted image

_____________________________

СЕ ШТО Е МОЕ КЕ СИ ДОЈДЕ ,А АКО НЕ СИ ДОЈДЕ КЕ СИ ГО ЗЕМАМ САМА.

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 195
   RE: Што ни беше муабетот?
15.10.2011 17:49:53   
Maca25
ааа мама 26 ти не заброави! сега ти дојде мажето и другарките веќе не ди дружиш!!! user posted image user posted image user posted image
Јас сега си дојдов дома, Нина ме полуде па ја изнесов да ја прошетам, у спат кафе со другарка во чаршија, и дома си донесов смрзнато и заспано дете.
Ептен ладно а?!?


_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот mama26)
Непосредна врска до пораките: 196
   RE: Што ни беше муабетот?
15.10.2011 17:56:05   
mama26
ne dae ladno maco ama sega pa i nas krajot ne ni se znae prvo toplo ni bese sega ladnouser posted image

umorna sum epten a detevo me vika nesto sreka utre slobodna sum ke se iznaspijam ima od 8 da si legnam so sinceto ,ke zaspijam pred nego user posted image


_____________________________

СЕ ШТО Е МОЕ КЕ СИ ДОЈДЕ ,А АКО НЕ СИ ДОЈДЕ КЕ СИ ГО ЗЕМАМ САМА.

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 197
   RE: Што ни беше муабетот?
15.10.2011 17:57:14   
mama26
p c.user posted image otidov jas se citkame a i ako ima druzba se gledame/...

_____________________________

СЕ ШТО Е МОЕ КЕ СИ ДОЈДЕ ,А АКО НЕ СИ ДОЈДЕ КЕ СИ ГО ЗЕМАМ САМА.

(Одговор на членот mama26)
Непосредна врска до пораките: 198
   RE: Што ни беше муабетот?
15.10.2011 19:24:20   
mila mama
Добровечер, гледам слабо муабет на РР, изгледа повеќе во живо сме разговарале. И јас малку прошетав, се издував на ручек со пријателки, сега ми е полесно user posted image
Мама26 нека ти е среќен почетокот на работа, а кај се вработи, ако не е тајна?

_____________________________

Razbirlivo e deteto da se plasi od temninata...
No, ne e razbirlivo vozrasen da se plasi od svetlinata.

(Одговор на членот mama26)
Непосредна врска до пораките: 199
   RE: Што ни беше муабетот?
15.10.2011 20:29:43   
Hunny
Многу е тивко вечерва, изгледа сите шеткаат. Јас да ви се пофалам, ми се исполни желбата и сега си го чекаме првотоuser posted image . Би ве почестила, ама тапа сум за ставање сликиuser posted image

(Одговор на членот mila mama)
Непосредна врска до пораките: 200
Страница:   <<   < Претходна страница  6 7 [8] 9 10   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  6 7 [8] 9 10   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Цуцла.
пеперутка16

До кога вашето дете имало цуцла?