|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Упатство за снаи: Победете ја свекрвата со по...
14.2.2012 16:36:03   
JovanaJ
Еве ги карактеристиките на „злобните жени“ според хороскопските знаци ,па така ако знаете што е вашата свекрва во хороскоп лесно ќе ја „победите“.

ОВЕН – Постојано е во движење и сака да наредува. Кога ќе се изнавика на сопругот и децата, вие доаѓате на ред и тука ви нема спас. Единствено што може да направите е да не и обрнувате внимание и да не дозволувате нејзиниот збор да биде последен. Не плашете се, гледајте ја во очи и купете си заштитна кацига, во случај работите да излезат од контрола.
БИК – Оваа свекрва секојдневно околу вас ќе плете мрежи од кои нема да ви биде воопшто лесно да се извлечете. Ќе ви дава совети за храната, облекувањето па дури и сексот. Ќе ви вели дека сака се што саакте и вие, а потоа наоколу ќе кажува дека немате никаков вкус. Тврдоглава е и речиси никогаш не попушта. И се што ви преостанува е да се надевате дека Господ не и дал многу долг век.
БЛИЗНАЦИ – Свекрвата Близнак има јазик, кој секој би извадил од памет. Прво таинствено ќе се прикраде и ќе набљудува, ќе ги најде вашите слаби точки, а дури потоа ќе нападне. Зборува без престан и се меша апсолутно во секој сегмент од вашиот живот. Од неа никогаш нема да добиете совет како се готви, пегла, пере...
РАК – Под нејзината мајчинска слика се крие една од најстрашните свекрви. Со неа нема шега. Каде што таа ќе „удри“ таму веќе трева не расте. Најдобар начин да се справите со неа е да и се пикнете под кожа и да ја стекнете нејзината доверба. Кога ќе го постигнете тоа, може да правите што сакате.
ЛАВ – Заборавете на демократијата и човековите права. Таа не прашува, таа наредува. Тера по свое, не обрнува внимание на никој, а најмалку на снаата. Но таа не го прави тоа од злоба туку спонтано. Доколку еднаш и покажете слабост готови сте, затоа од самиот старт покажете ги забите. Таа е се, само не е глупава и единствено што и треба е достоен противник.
ДЕВИЦА – Таа е педанта и убаво воспитана свекрва, од која после седум дена заеднички живот загарантирано ќе ве заболи глава. За среќа, дискретна е и не се меша каде што не и е место. И што е најчудно со текот на времето сами ќе почнете да верувате во се што таа ќе ви каже.
ТЕРЕЗИЈА – Оваа жена е една од најпрефинетите, но и најперфидни играчи. Секогаш изгледа беспрекорно. Целата пензија ја троши на козметика, па затоа постојано ќе ви префрла дека не сте доволно средени или дека не водите доволно сметка за нејзиниот син. Најдобро оружје против неа е целосното игнорирање.
СКОРПИЈА – Со неа нема да можете лесно да се разберете. На моменти е нежна и искрена полна со желба да помогне, а потоа има потреба да сруши се пред себе. Не го штеди ни сопствениот син , а каму ли па вас што не сте и ништо. Со неа можете да бидете или пријател или непријател, но ви препорачуваме да го одберете првото, бидејќи во спротивно ќе ги изгубите сите битки.
СТРЕЛЕЦ – Со ваква жена никогаш не е здодевно. Оваа свекрва постојано ги прераскажува случувањата од соседството, што е помалку иритирачки. За среќа, знае да запре кога треба. Свекрвата Стрелец ја почитува туѓата слобода . Немојте никогаш да ја избегнувате, бидејќи таа ќе ве пронајде каде и да сте. Кога ќе видите дека може да настане караница, вие смирено раскажете и некој сочен трач и се ќе биде под контрола.
ЈАРЕЦ – Пред вас е силен, тежок и упорен противник. Тешко ќе можете да и ја пронајдете слабата точка. Кога во животот на вистина ќе ви треба помош, таа ќе биде тука за вас. Но немојте да помислите дека може лесно да ја искористите. Ако сакате да ја победите само кажете и дека лошо изгледа и дека со неа нешто не е во ред. Тоа добро ќе ја раздрма.
ВОДОЛИЈА – Необична и весела свекрва. Повеќе ја интересираат проблемите со јужноафриканските верверици отколку што ќе јадете утре. Немојте да и пречите и вашите односи ќе бидат како од бајките. Ако сакате да ја оддалечите од себе, одлучете се за некој облик на студена војна, бидејќи силата неа не и може ништо. Сепак, бидете внимателни.
РИБИ – Кога во домот имате свекрва во знакот на Риби, тогаш слободно може да се каже дека имате сериозни проблеми. Толку го разгалила својот син, што тој и сега како возрасен човек ќе бара од вас да го негувате како неговата мајка. Значи, доколку сакате да го делите животниот простор со неа, мора да станете нејзина копија.
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Упатство за снаи: Победете ја свекрвата с...
14.2.2012 16:41:46   
Zoja
kakvo pobeduvanje :))) saamo shto pomalku kontakt i mirna glava ;)))

(Одговор на членот JovanaJ)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Упатство за снаи: Победете ја свекрвата с...
14.2.2012 16:53:23   
Ikana
Totalno ignoriranje i ja vikash samo koga ti trebauser posted image

(Одговор на членот Zoja)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Упатство за снаи: Победете ја свекрвата с...
14.2.2012 16:56:59   
Viktori
Кога го читам мојот знак, се чудам каква свекрва ќе бидам... Јадна снаа моја user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.





(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Упатство за снаи: Победете ја свекрвата с...
14.2.2012 17:00:10   
bocence

ИЗВОРНА ПОРАКА: Ikana

Totalno ignoriranje i ja vikash samo koga ti trebauser posted image

ma voopsto ne sakam ni glasot da i go slusnamuser posted image

_____________________________

Koj ne go razbira tvoeto molcenje,nema da gi razbere ni tvoite zborovi.

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Упатство за снаи: Победете ја свекрвата с...
14.2.2012 17:03:40   
Ikana
Jas nemam sinuser posted image
Ama kjerka mi kje ima svekrva....ili ako me iznervira (svekrvata) kje nema!user posted image

< Поракaта ја уредил Ikana -- 14.2.2012 17:04:07 >

(Одговор на членот bocence)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Упатство за снаи: Победете ја свекрвата с...
14.2.2012 17:11:05   
ivoni4ka
Каде што таа ќе „удри“ таму веќе трева не расте


user posted image
heheh ova e najjao za mojata, a kako ne ke i se pikam po d koza koga najveke mi trebase nea ja nemase sega sto saka neka pravi

_____________________________



(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Упатство за снаи: Победете ја свекрвата с...
14.2.2012 17:28:12   
AneLav RR
Јака си жи ми се, ме изнасмеа. user posted image Само да можеше така да биде во реалниот живот да им ги пуштиме мајките наши да ги решатuser posted image

_____________________________

Не плаши се од бавниот чекор, плаши се од стоење во место!

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: Упатство за снаи: Победете ја свекрвата с...
15.2.2012 16:32:06   
Natuska85
Еј жени луди стеuser posted image user posted image user posted image .Јас немам свекрва ама се читам јас каква ќе бидамuser posted image user posted image user posted image .Ќе треба да се моли снаа ми Господ да не ми даде долг векuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

"Whoever said that money doesn.t buy happiness didn.t know where to shop."

(Одговор на членот AneLav RR)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: Упатство за снаи: Победете ја свекрвата с...
15.2.2012 17:22:34   
Maca25
Значи, доколку сакате да го делите животниот простор со неа, мора да станете нејзина копија.


јеа рајт!!! user posted image user posted image user posted image

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот Natuska85)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: Упатство за снаи: Победете ја свекрвата с...
15.2.2012 19:42:12   
Snowhite RR
Ова што е пишано за свеки моја не е точно, ни еден збор

А за мојата снаа, тешко неа со мене, како што сум тврдоглава, само вака ќе се справела со мене:
„Ако сакате да ја победите само кажете и дека лошо изгледа и дека со неа нешто не е во ред. Тоа добро ќе ја раздрма.“

Пссс

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: Упатство за снаи: Победете ја свекрвата с...
16.2.2012 9:55:18   
Pepelaska *
И за свекрва ми не е точно , ама јас хахаха ќе ја трошам целата пензија на козметика уф уф шо убаво, тешко на снаата ќе мора само дотерана да е user posted image

_____________________________

Жената која мисли дека е интелигентна се бори за еднакви права со мажот. Жената која е интелигентна не го прави тоа !

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: Упатство за снаи: Победете ја свекрвата с...
16.2.2012 11:53:36   
temjana
за свекрва ми врска нема, ама за менеuser posted image user posted image и сега сум таква ветрушка хихихи, весело ќе и биде во секој случај

(Одговор на членот Pepelaska *)
Непосредна врска до пораките: 13
   RE: Упатство за снаи: Победете ја свекрвата с...
16.2.2012 12:42:14   
Andriance

ИЗВОРНА ПОРАКА: Natuska85 RR

Еј жени луди стеuser posted image user posted image user posted image .Јас немам свекрва ама се читам јас каква ќе бидамuser posted image user posted image user posted image .Ќе треба да се моли снаа ми Господ да не ми даде долг векuser posted image user posted image user posted image


Hiihihihi lelelle ista situacija....si vikam bozeee i ja nekogas kje treba da bidam svekrva...

_____________________________

Зборовите и времето користете ги правилно!!! Ни едното ни другото не можете да ги вратите!!!

(Одговор на членот Natuska85)
Непосредна врска до пораките: 14
   RE: Упатство за снаи: Победете ја свекрвата с...
16.2.2012 13:20:13   
JovanaJ

ИЗВОРНА ПОРАКА: Andriance


ИЗВОРНА ПОРАКА: Natuska85 RR

Еј жени луди стеuser posted image user posted image user posted image .Јас немам свекрва ама се читам јас каква ќе бидамuser posted image user posted image user posted image .Ќе треба да се моли снаа ми Господ да не ми даде долг векuser posted image user posted image user posted image


Hiihihihi lelelle ista situacija....si vikam bozeee i ja nekogas kje treba da bidam svekrva...

Ako stanuva zbor za Bik i jas sum vo ista situacijata. Kaj mene i sveki e BIK user posted image

(Одговор на членот Andriance)
Непосредна врска до пораките: 15
   RE: Упатство за снаи: Победете ја свекрвата с...
23.2.2012 23:28:52   
kapina
jas i sveki sme isti horoskopski znak taka da toa e tocno sto go pisuva za mene i za nea

(Одговор на членот JovanaJ)
Непосредна врска до пораките: 16
Страница:   [1]
Страница: [1]
Оди на:






Анкета

Пелени.
пеперутка16

Кога почнавте да го одвикнувате вашето бебе?