|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  3 4 [5] 6 7   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Што ни беше муабетот?
28.9.2011 11:38:39   
temjana
лелелле незнам дали само мене ми е вака или кај повеќето луѓе е, ама ова ми е дефинитивно најлошата година. Со душа чекам да заврши и се да остане во оваа проклета за мене година. Нема ден а нешто да не ме извади буквално од чорапа, болештии, нервози, искомплексирани говеда што те уценуваат.... уфффф само да ми заврши и да ја заборавам, зошто навистина повеќе немам сили да се борамuser posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот lukas)
Непосредна врска до пораките: 101
   RE: Што ни беше муабетот?
28.9.2011 11:43:31   
Maca25
лежи, одмарај лукас.
Јас сум на работа, на штерк да не ми дојде шефот, да види дека сурфам user posted image .
Ми се спие ми се плаче. Чекав вчера да дојде полноќ, да му честитам на мм роденден. Сабајле Нина во 6 ме разбуди за мочкање. Испив 2 кафиња ама никако да се освестам.


_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот lukas)
Непосредна врска до пораките: 102
   RE: Што ни беше муабетот?
28.9.2011 11:44:27   
Pepelaska *
Женски бидете малку позитивни се ќе помине како што пее Владо Што и да е ќе помине,гледајте какво е убаво времето да го искористиме овој убав почеток на есента.Инаку денес си иде сестра ми од Германија конечно по 3 месеци ќе се видиме ама дури петок ќе се видиме дома ќе оди прво Битола кај дечкото, пресреќна сум одвај чекам да ја видам.Сега си се шишнав имам нова фризура user posted image Мартин го оставив со татко ми демек да одморам ама многу грдо е без него дома колку и да е напорен, сега заспал па кога ќе стае одма одам по него

_____________________________

Жената која мисли дека е интелигентна се бори за еднакви права со мажот. Жената која е интелигентна не го прави тоа !

(Одговор на членот temjana)
Непосредна врска до пораките: 103
   RE: Што ни беше муабетот?
28.9.2011 11:48:08   
Annet
sto ubavo pepelaske;-)))
jas eve sama sum doma so Iva ona spie ja tuka ,citam li citam;-)
mm mi e na teren od rabota veke 7 dena vo sabota se vraka pa konecno da se vidime salam .
doma so sveki i svekor sto da vi kazuvam,samo sea napravivme 40 dena i ic ne se pribiram so Iva,deka e na ad mleko so nas jadenjeto i setame,dodeka e toplo
ajde uzivajte i imajte ubav denuser posted image

(Одговор на членот Pepelaska *)
Непосредна врска до пораките: 104
   RE: Што ни беше муабетот?
28.9.2011 12:02:45   
Bogdancanka
Маца среќен роденден на мт!!!Ајде почасти кај е тортатаuser posted image инаку јас да ви кажам само што се прибрав седнав да разгледам на рр и си кркам чоколада,овие денови само благо јадам како луда сум...демек на диета али ете изгледа шекерот ми е слабuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Човек не мора секогаш да биде херој ама може секогаш да е човек........

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 105
   RE: Што ни беше муабетот?
28.9.2011 12:10:58   
AnnaMolly RR
Добар ден и од мене. Ние вчера добро поминавме со температурата, спиеше цела ноќ без т. Последен пат му дадов ефералган во 12 на полноќ и еве го до сега беше супер. Моментално спие, ама некако го фатив топличок ми е. Денес не сум на работа, па после ќе одиме кај моите мајка ми да го чува уште ден-два додека не се оправи скрос.


_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот Bogdancanka)
Непосредна врска до пораките: 106
   RE: Што ни беше муабетот?
28.9.2011 15:22:50   
Maca25
Повелете тортица за 33 роденден на мм.

user posted image


_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 107
   RE: Што ни беше муабетот?
28.9.2011 15:25:04   
@Mila@
lele nemoj blago slabost mi e do sega kuka vo kancalarija deka mi se jade blagicko i cekam neshto da mi donesat mmmmmmmmmmmm

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 108
   RE: Што ни беше муабетот?
28.9.2011 16:06:03   
arh_diz
Sreken rodenden na mt Maca , tortata e super

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот @Mila@)
Непосредна врска до пораките: 109
   RE: Што ни беше муабетот?
28.9.2011 21:41:17   
Snowhite RR
a maco itrite god gi imal mt (trieset itri) pazi se ;) neka mu se mnozat

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 110
   RE: Што ни беше муабетот?
28.9.2011 22:44:59   
*miki mami*
Маца нека му е срекен роденденот на мт само срека да ве прати во живототuser posted image
Јас го заспав син ми си сварив 3во1 сама сум по дома мм отиде да се види со некој пријатели и ке ве друзжам
ајде женски кој е за кафе.
user posted image

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 111
   RE: Што ни беше муабетот?
28.9.2011 22:47:51   
nadica
среќен роденден на мт маца
јас сум за чај оти ми тече носот и ништо не гледам настината сум страшно се ме боли

ооооооооооооф се читаме утре

_____________________________

Завидливите луѓе се хранат со твојата несреќа...
Биди Среќен!...
Нека умрат од глад!!!

(Одговор на членот *miki mami*)
Непосредна врска до пораките: 112
   RE: Што ни беше муабетот?
29.9.2011 8:51:14   
Natuska85
Маца со мало закаснување среќен роденден на мт,само убави работи да ве пратат.Ние се рабудивме со user posted image кај 7.30 и сега пак заспа ама јас се расонив веќе,го испратив мм на работа и еве ви сварив кафенце,а за мене чајче нешто грлото ме гребеuser posted image

user posted image

user posted image


_____________________________

"Whoever said that money doesn.t buy happiness didn.t know where to shop."

(Одговор на членот nadica)
Непосредна врска до пораките: 113
   RE: Што ни беше муабетот?
29.9.2011 8:54:16   
AnnaMolly RR
И јас со мало задоцнување да го честитам роденденот на мт, мацо!
Ќе се послужам и од тортата ако не се збајатила до сега user posted image


_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот Natuska85)
Непосредна врска до пораките: 114
   RE: Што ни беше муабетот?
29.9.2011 9:32:56   
Џесика
Ај здраво и од мене, вчера цел ден ме немаше, и поглуп ден не сум имала, да сакав да го измислам толку заебан,немаше да успеам!!! Сабајлето прво, се разбудив со симптоми на стомачен вирус, го однесов малово во градинка, се вратив и отварам меил, ми стигнала покана да одам да полагам испит за државни службеници (имав аплицирано на неколку огласи) И таква цела среќна, коа гледам, испитот закажан за истиот ден во 13h, а меилот ми стигнува во 9 и пол сабајле... полудев! Отварам на сајтот да „прочитам“ нешто, што ќе читаш сестро, 23 поглавја... во меѓувреме почнаа повраќањата и проливот, така никаква отидов да полагам user posted image итиотска работа!!! И цел ден бев заникаде, се откорнав, мислам ќе умрев, душата ми излезе. И родителската на син ми ја пропуштив user posted image Вечерта малку и Т качив, сега сум подобра, бар можам да седам, само Бобо да не ми го фати, за мене мање важно...

< Поракaта ја уредил Џесика РР -- 29.9.2011 9:34:04 >


_____________________________

Жената по природа е АНГЕЛ, но ако и ги скршат крилата таа лесно ќе научи да лета на метла!!!

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 115
   RE: Што ни беше муабетот?
29.9.2011 10:04:48   
maki1
Леле Џесика денот ко од филм ти бил,сртрашна работа,ама па може на крајот се добро ќе се заврши.

_____________________________

Pantai Rai

-Heraclitus

(Одговор на членот Џесика)
Непосредна врска до пораките: 116
   RE: Што ни беше муабетот?
29.9.2011 14:34:52   
kikicka


Eve jas ke ve pocas_tam so torta ,naovoj den ja rodiv mojata kukla Leona.pozz do site

http://www.flickr.com/photos/dragonflydoces/3315227317/in/photostream/

< Поракaта ја уредил kikicka -- 29.9.2011 14:36:31 >


_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот maki1)
Непосредна врска до пораките: 117
   RE: Што ни беше муабетот?
29.9.2011 15:33:44   
Maca25
Кикичка нека ти е жива и здрава ќеркичката! Тортата е преубава! 

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 118
   RE: Што ни беше муабетот?
29.9.2011 16:13:51   
arh_diz
Da ti e ziva i zdrava kerkickata golema da raste

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 119
   RE: Што ни беше муабетот?
29.9.2011 20:26:45   
AnnaMolly RR
sreken rodenden na malata princeza!

_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 120
   RE: Што ни беше муабетот?
29.9.2011 22:07:30   
kikicka
vi blagodaram rr:***

_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 121
   RE: Што ни беше муабетот?
29.9.2011 22:11:47   
temjana
user posted image Sreken rodenden na malata princeza, zivotot neka i bide kako pesna user posted image

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 122
   RE: Што ни беше муабетот?
29.9.2011 23:14:11   
*miki mami*
Sreken rodenden Leona se najubavouser posted image user posted image
go nosi moeto najubavo zensko imeuser posted image user posted image

(Одговор на членот temjana)
Непосредна врска до пораките: 123
   RE: Што ни беше муабетот?
30.9.2011 10:20:41   
Marija_L
ВЕРА , ЉУБОВ И НАДЕЖ .
‎30ти септември е ден кога православните христијани го одбележуваат празникот на Светите маченички Вера,Надеж,Љубов и нивната мајка Софија.Основните двигатели на нaшите животи,кои всушност му даваат и смисла на нашето постоње,тоа се овие основни три работи,тие не одржуваат во живот ни даваат смисла за да можеме да ги надминеме тешкотиите што ни ги носи.За се тоа да го надминеме со леснотија потребна ни е љубовта од драгите луѓе,за да се чуствуваме вреднувани и сакани да можеме да ги реализираме нашите цели полесно…Но,една без друга не можат.Не можеш да веруваш,ако не се надеваш и сакаш.Не можеш да се надеваш,без да веруваш и сакаш.Не можеш да сакаш,ако не веруваш и не се надеваш.

СРЕЌЕН ПРАЗНИК И СРЕЌНО ИМЕ НА СИТЕ КОИ ГО СЛАВАТ ОВОЈ ДЕН.

(Одговор на членот *miki mami*)
Непосредна врска до пораките: 124
   RE: Што ни беше муабетот?
30.9.2011 11:58:18   
Felly RR
Среќен нека и е роденденот на Леона, и честит именден на сите што слават!

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот Marija_L)
Непосредна врска до пораките: 125
Страница:   <<   < Претходна страница  3 4 [5] 6 7   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  3 4 [5] 6 7   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Пелени.
пеперутка16

Кога почнавте да го одвикнувате вашето бебе?