|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

СТАТИИ

Видео: Како сперматозоидот се претвора во бебе?

Автор: Редакција Рингераја | 5.3.2024
image

Бременоста е прилично комплициран процес кој има неколку чекори. Се започнува со сперматозоид и јајце-клетка

Како да ја пресметате овулацијата?

Автор: Редакција Рингераја | 21.2.2023
image

Научете како да ја пресметате овулацијата врз основа на должината на вашиот менструален циклус

Чекор кон полесно забременување!

Автор: Редакција Рингераја | 5.3.2024
image

Отсуството на информација за плодниот период во месечниот циклус на жената е причина број еден во неможноста за забременување

Што значи крварење во средина на циклусот?

Автор: Редакција Рингераја | 23.4.2014
image

Spotting, или крварење во средина на циклусот е нормална појава и се јавува за време на овулација

5 насоки за побрзо забременување

Автор: Редакција Рингераја | 23.5.2021
image

Специјалистите за плодност ги споделија своите стручни насоки, кои ќе ви помогнат да ја зголемите плодноста и побрзо да забремените

Може ли да се забремени за време на менструација?

Автор: Редакција Рингераја | 25.10.2023
image

Можеби некои ќе се зачудат, но ова прашање “Може ли да се забремении за време на менструација?” е многу често поставувано. Одговорот е накратко: да!

7 чекори до здрава бременост

Автор: Редакција Рингераја | 3.1.2024
image

Со цел Вашата бременост и породувањето да поминат без никакви компликации, земете го во предвид Вашето тело пред да останете бремени

Овулација и плодни денови

Автор: Редакција Рингераја | 14.5.2021
image

До овулација доаѓа кога јајце клетката која созревала во јајникот во текот на циклусот ќе се издвои и ќе го започне својот пат преку јајцеводот во материцата.

Следење на овулација - овулациски тестови

Автор: Редакција Рингераја | 14.5.2021
image

Како да го следите природниот циклус на жената и да ги одредите плодните денови со помош на овулациски тестови?

Рингераја табела за следење на плодни денови

Автор: Редакција Рингераја | 14.5.2021
image

Сакате да забремените, а не знаете кога е вашата овулација? Сакате природен начин на контрацепција? Следете ги плодните денови со помош на Рингераја табелата!

СТРАНА 1 ОД 2


Анкета

Фудбал.
пеперутка16

Кој ќе го освои ЕУРО 2024?