|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

СТАТИИ

image

Пред нас се новогодишните и божиќните празници со кои еуфорично ќе се збогуваме со годината која изминува и ќе ја дочекаме новата. Светот веќе го облече своето празнично руво, а домовите интензивно се разубавуваат со впечатливи украси

image

Чајарници, соголени жици и стаклени чаши се опасни за децата. Колку други работи знаете?

МАМИНО КАТЧЕ

Како да ги искористите старите гуми?

Автор: Редакција Рингераја | 22.9.2017
image

Еве неколку идеи како повторно да ги употребите старите гуми, а со тоа ќе го разубавите Вашиот двор и градина!

МАМИНО КАТЧЕ

Вашиот дом ќе зрачи со љубов, ако...

Автор: Редакција Рингераја | 21.9.2016
image

Десет нешта кои секоја жена со стил не ги чува дома

image

Во градскиот превоз, на улица, во училиште и воопшто на сите јавни места има голем ризик од загадување и таму најчесто се чуваме од разболување. Така во многу случаи не ги земаме во предвид бактериите кои се најблиску до нас - во нашиот дом

ПРАЗНИЧНО РАСПОЛОЖЕНИЕ

Новогодишни украси во тегла

Автор: Редакција Рингераја | 24.12.2015
image

Неколку прекрасни идеи за новогодишни украси

УРЕДНИЧКИ ИЗБОР

Фотографии: Дома кај Шехерезад и Онур

Автор: Редакција Рингераја | 6.11.2013
image

Турските актери, нам познати како Шехерезад и Онур, ги отворија вратите на својот дом на Босфорот. Видете како изгледа нивната куќа одвнатре

ПОВРЕДИ И НЕСРЕЌИ

Кои опасности демнат во Вашиот дом?

Автор: Редакција Рингераја | 22.8.2013
image

Во САД годишно умираат повеќе од 2,000 деца помали од 14 години заради повреди кои се случуваат во домот. Анализирајте ги сите слаби точки во Вашиот дом и осигурајте се навреме

ДА НАПРАВИМЕ САМИ

Украсете Велигденско катче во домот

Автор: Редакција Рингераја | 15.4.2017
image

Не е задолжително да ја украсувате целата куќа, за да го осликате духот на празникот. Можете да го концентрирате украсувањето само во едно катче од куќата, апсолутно по желба!

ОДНОСИ ВО СЕМЕЈСТВОТО

Интервју: Др. Лидија Ристовска

Автор: Редакција Рингераја | 4.5.2010
image

Др. Лидија, ни раскажува за семејствотото, домот, здравјето на жената.

СТРАНА 1 ОД 1


Анкета

Животот
пеперутка16

Кој период од вашиот живот бил најубав досега?