|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

СТАТИИ

image

Според студија од 2007 година објавена во списанието „Развојни истражувања“, околу една третина од малите деца во одреден момент ќе развијат „интензивен интерес“ за некоја тема - а една од најпопуларните е опсесијата со диносаурусите

БЛОГОВИ

mamamegi: Дете од 3-4 години - од аспект на мама

Автор: Маргарита Каранфилов | 10.5.2021
image

Кога сфаќаш дека не можеш да излажеш веќе едно дете, тогаш сфаќаш дека тоа е дете од 3-4 години

БЛОГОВИ

Дете од 2-3 години- од аспект на мама

Автор: Редакција Рингераја | 24.4.2021
image

@mamamegi го споделува своето искуство

МАМИНО КАТЧЕ

5 факти за мајките на породилно отсуство

Автор: Редакција Рингераја | 15.1.2021
image

Сите родители знаат дека раѓањето на детето менува се. Седењето дома за мајката да се грижи за детето не е помалку работа од одењето на работа во канцеларија, а некогаш е дури и потешко

image

Интервју со Др. Ранко Рајовиќ – МЕНСА

image

Многубројните истражувања и сознанија покажуваат дека еден од најзначајните услови за позитивен развиток на децата е социо-емоционалната атмосфера во семејството

МАМИНО КАТЧЕ

Родителска заклетва

Автор: Редакција Рингераја | 24.6.2014
image

Педагогот Јелена Холцер подели со нас листа на родителски ветувања и заклетви, кои сите родители би требало да ги отпечатат, потпишат и исполнуваат секојдневно и доживотно

image

Темата за приврзаноста на децата секогаш буди прашања - како да изградите приврзаност кај децата, или како да се справите ако е прекумерна?

image

Кога родителите ќе се најдат во ситуација нивното дете да реагира поинаку од другите, често тоа го доживуваат како проблем кој сакаат брзо да го решат...

СТРАНА 1 ОД 3