|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Сe е добро додека имаш мајка...

Редакција Рингераја, 11.10.2019
Најмногу ги сакам оние ладни, зимски утра, кога се будам и знам дека не морам да одам никаде, па го кревам носот од под јорган и наслушнувам дали се слуша ѕвечкањето на филџаните и ѓезвето во кујна. Да, се слуша. Мајка ми е будна и прави кафе
Клучни зборови:

image
/11


Чекам уште малку, склопчена под јорганот, с? додека мирисот на кафето не се прошири низ куќата, а потоа скокнувам од кревет и по пижами одам во кујната. Куќата е топла. Мајка ми станала рано, ја заграла куќата, кафето е на маса. Мајка ми е среќна што сум тука и ме дочекува со убави зборови. Ми зборува како да сум мало дете, а мене срцето ми е преполно. Сфаќам колку сум среќна и богата. Сфаќам дека го имам она што многумина го немаат. Мајка.

Топол дом во кој секогаш можам да се вратам. Раце кои секогаш ме чекаат раширени. Сфаќам дека кога мојата душа ќе биде изгребана и уморна од ова ладно сивило на светот, таа секогаш има каде да оди за да се стопли. Има непресушен извор на љубов кој секогаш ја чека неа. Богата сум, среќна сум.

Една пријателка која неодамна остана без својата мајка, еднаш ми рече: „С? е добро додека имаш мајка..“

С? е добро додека ја имам мајка ми, знам, додека во топлата соба, во тоа ладно, зимско утро го пијам првото утринско кафе. Кафе, кое никаде на друго место нема толку добар вкус. И кое токму тука ја загрева душата како ништо друго на светов.

Како се менува мажот кога ќе стане татко?
Мажите обично созреваат покрај саканите жени. Но, тие значително се менуваат кога семејството од двајца членови ќе се пр...
10
10 клучни особини на добрите родители
Многу од проблемите со кои се соочуваме денес, се резултат на одредени пропусти во нашето воспитување, а тие пак настана...
4
Интервју со креаторката на блогот Вкусни п...
Рингераја.мк на гости кај Весна Ѓурковска Каеска - креаторка на блогот vkusniprikazni на Инстаграм, мајка на Максим и Ни...
3
Јајца од јапонска препелица –мала енергетс...
Во поново време, лековитите својства на овие јајца се истражувани од страна на бројни научници од целиот свет. Резултати...
3


Ти се допаѓа статијата? Кликни “Like” и додај свој коментар:Анкета

Државно или приватно
mami

Да имате услови да бирате би се одлучиле за :

државна пракса (27%)

приватна пракса (73%)


Број на сите гласови: 15

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!