|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Наградени желби на Рингераја

Редакција Рингераја, 11.1.2021
Дојде моментот да ги објавиме најубавите Новогодишни желби на Рингераја, кои ги исполнија сите правила да добијат награда

image
/11


 

***Правила на наградната игра***

 

1. Замислете си желба

 2. Најавете се или регистрирајте се на Рингераја.мк

3. Отворете го прозорецот на Новогодишни желби

4. Напишете ја Новогодишната желба

 5. Соберете лајкови и освојте награди!

 

 

***Напомена: Желбите од нерегистрирани членови на Рингераја.мк нема да се земаат во предвид за наградување.

 

Добитници на наградите се:

 

Добитници на награди од Магрони ДОО Скопје

Izabela:Сите да бидеме здрави и среќни!
Ivanse:Da oslabam
adnanadnan:srekna i beriketna za site pa i za mene
cokoladi:Samo ubavini vo novata godina
bibebibe:srekna nova

Bebiletta7:Новата 2021 година нека ни донесе многу здравје,љубов и среќа.Да имаме многу моменти на задоволство и спокој во животот. Среќна нова!
ruzicaruska:Zivi, zdravi i srekni,moze i po nekoja paricka..
meremaali:srekna nova zdravi zivi i da pomine virusov slobodno da diseme i set_ame.
nerimanmimi:Bidete zivi,zdravi i imajte topla i mila nasmevka na liceto.
mamitati:Zdravi zivi i veseli site decinja

 

Добитници на награди од Макпрогрес ДОО

 

Паце М:

Здравје на сите господ да ни дава

dvebarbiki:Se najubavo vo novata godina i islonuvanje na site zelbi.
Астра:

Посакувам да си купиме нова куќа во година


Andrej A.:Живот без маски. Посакувам се да се врати во нормала
Георѓе :Посакувам да исчезне короната. Одново сите да бидат здрави, среќни и насмеани !!!
StoleStole:Bidete sekogas zdravi zivi veseli sekogas so topla i srekna nasmevka
riste riste:Novata 2021 godina neka ni donese samo zdravje i sreka i sto poskoro da zavrsi virusov,mirno da diseme..
Emkara:Srekni i veseli site so ubava i srekna nasmevka,da pomine virusov pobrzo i da si se druzime site zaedno nadvor na prekrasnovo sonce sto ne mami...
Емилија Анастасија:Посакувам да исчезне коронавирусот, посакувам да ми бидат сите петки, баба да е здрава и жива и да можиме да одиме секаде слободно. Анастасија
Паце Милевска:Здравје на сите Господ да ни дава во новата 2021 година

 

Добитници на награди од Ла Дама Струмица

 

mamamegi:Najorvo zdravje na moite deca i moite najbliski. Godinava da si najdam rabota kakva sto sakam i da se vselime vo noviot dom.
Елена Наумовска :Пред се да бидеме сите здрави. А потоа би сакала да одам на одмор со сопругот (без деца) да се одморам убаво од #momlife, и да им направам убава детска соба како од бајките на моите три принцези ??
Maja:Многу љубов, спокој и мир. Да можеме без страв и напнатост да живееме.
Фросина:Посакувам година без маски, убав летен одмор и многу искрени насмевки!

Aneta:Во Новата Година посакувам конечно да ми се исполни најголемата желба, да останам бремена. Многу долго чекам, нека 2021 година ми донесе бебе

 

Добитници на награди од Гурус 2019 ДООЕЛ Прилеп

 

Фросина:Посакувам во новата 2021 корона вирусот ,магично да исчезне,сите болни дечиња да оздрават. Здравје и благосостојба во сите семејства па и во моето.
Ivana:Годината што иде најсреќна да ни биде ?? Тато (сопругот) да си дојде или ние конечно да одиме кај него ??
Натка:Да помине оваа пандемија и да си го соберам семејството на купче, да ги видам и гушнам моите пет правнуци

Елена:Мирис на бебе, гушкање и незаборавни заеднички моменти!
Jovica:Sakam 2021 godina da mi donese mnogu zdravje ljubov i nekoja para

 

Добитници на награди од Кодинг Горска ДООЕЛ

 

Анамарија :Во новата година посакувам да заврши овој лош вирус и да се собереме сите цела фамилија,безгрижно како порано
Маријана:Многу љубов, спокој и мир. Да можеме без страв и напнатост да живееме.
Фросина:Посакувам година без маски, убав летен одмор и многу искрени насмевки!

 

 

Добитници на награди од Винарија Пешков Кавадарци

Пепелашка:Здравје среќа радост за сите, коронавирусот да го нема повеќе и да одам на училиште
Стефан :Во новата година сакам да смеам повторно да ги видам и гушкам баба и дедовците

 

 

Добитници на награди од Aquila Home

Алексеј :Мојата желба е во новата година луѓето да го покажуваат своите насмеани лица а не да ги кријат под маски
Астра:

Посакувам да си купиме нова куќа во година


Emkara:Srekni i veseli site so ubava i srekna nasmevka,da pomine virusov pobrzo i da si se druzime site zaedno nadvor na prekrasnovo sonce sto ne mami...

 

Со среќа на сите добитници!

Среќни Новогодишни и Божиќни празници ви посакуваат Рингераја и спонзорите.

Ти се допаѓа статијата? Кликни “Like” и додај свој коментар:

Контактирајте не
Сакате посебна понуда за огласување наменета за Вашата компанија, сакате да испратите текст за објавување до нашата Реда...
3
СРЕЌЕН 12-ТИ РОДЕНДЕН РИНГЕРАЈА.МК
Денес ставаме 12 свеќички на твојата роденденска торта и ти посакуваме: ДА НИ ЖИВЕЕШ ВЕЧНО, да ни останеш секогаш така в...
3
Информација за реализираниот проект Детско...
Инпрес информира за реализираниот проект Детско каче на Рингераја.мк
3
Да донираме за херојот Лука!
Потребни сме му на малиот борец Лука за поскоро да продолжи да се радува на животот
3
Анкета

Бременост.
пеперутка16

Кој дел од бременоста најмногу ви се допадна или најлесно?