|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Малите рачиња играат и плескаат

Детско катче, 30.9.2010
Детско катче

image
/11


1. Тапшин тапшин


Мајката плеска со рацете и пее

 

Тапшин тапшин танана

усвилена марама

у марами шеќера

за ..... слатка вечера

(на празното место додавате име на детето)

 

2. Цици цици зајаче


Мајката со палецот и показалецот ја штипнува другата рака, ги движи двете раце горе-долу и пее

 

Цици цици зајаче

дур да дојди другото

да ти шепни в увото.

Шеп, шеп, шеп

да си најдиш чоколадце в џеб

A mund te mbetesh shtatzene gjate ciklit m...
Shtatzenia eshte ajo qe ndodhe kur sperma e mashkullit takon vezen e femres dhe veza e fekonduar me pas ngulitet ne mure...
7
Во светот на бајките
Детско катче
4
Зборувај ми, мила мамо
Песнички за најмалите
3
Flokarta dhe tre arinjte
Perralle shqiptare
3


Ти се допаѓа статијата? Кликни “Like” и додај свој коментар:Анкета

од кога бебето во градинка
21mimi

од кој месец го носевте вашето бебе во градинка?

9месеци (18%)

12 месеци (19%)

16 месеци (28%)

го цува негувателка во нашиот дом (9%)

го чуваат нашите рордители (25%)


Број на сите гласови: 95

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!