|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Најавна стихотворба од јубилејот 45 години детска градинка "Наша иднина" Прилеп

image
/11


 

 

Јас сум среќно дете


Јас сум среќно дете,

Градинката приказни ми плете,

За принцези и јунаци разни,

прекрасни бајки и сказни.

Во секоја од нов сме ние:

Убавица, везден што спие,

Црвенкапа, кај баба што оди, 

Сирена, во сините води.

Пинокио ,што кажува лаги,

Снежанасо џуџиња драги.

Мрзливите прасиња три”,

Пепелашка со сестрите зли”.

Градинката е нашето царство.

Во неа царува другарството.

Во секој човекдететоспие,

Добредојдени кај нас сте сите вие.

 

 


Брзо брзо збори!
Брзозборки
10
Поздрав до летото
Со песна и игра летото да го поздравиме
8
Здивот на пролетта
Детски песнички
8
Детско лето
Детски песнички
6


Ти се допаѓа статијата? Кликни “Like” и додај свој коментар:Анкета

Омилен десерт
donedel

Кој е омилениот десерт на Вашите малечки ?

Овошен јогурт (50%)

Пудинг (17%)

Чоколадо (33%)

Сутлијаш (0%)

Друго (0%)


Број на сите гласови: 6

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!