|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Дали е ова најлесното породување?

Редакција Рингераја, 1.11.2013
Во првиот момент се преплашив, но потоа ми проработија инстиктите, кажува новопечениот татко, кој својата сопруга ја породи дома

image
/11


 

 

Откако  двајцата сопружници се вратиле од болница со дијагноза “лажна узбуна”, во глувото доба на ноќта трудницата Сара Пирсон го разбудила својот сопруг Греам Смит со зборовите “Драги, нешто не е во ред”. До моментот кога оваа дваесетипетгодишна мајка сфатила што се случува, главата на бебето веќе била надвор. Малиот Чарли бл потполно подготвен да ги поздрави своите родители на овој свет.

-          Таа ноќ легнавме нормално да спиеме и некаде по полноќ Сара ме разбуди и ми кажа дека се чувствува многу чудно. Кога погледнав долу, имав што да видам. Под спаваќата ѕиркаше главата на бебето! – ја почна приказната гордиот татко.

За среќа Греам не го фатила паника, па веднаш се јавил во болницата и една дежурна бабица му објаснила дека мора да подготви крпи, топла вода и му објаснила што треба да прави. Додека стигнала брзата помош, малиот Чарли веќе цицал.

Во првиот момент се преплашив, а потоа ми проработија инстиктите. Всушност јас и не направив којзнае што. Сара сама ја заврши работата, а јас само го избањав бебето и се погрижив за папочната врвца. Горд сум на Сара, со колкава храброст го направи тоа.

На лекарите им преостанало само да утврдат дека Чарли е совршено здраво бебе, тешко 3 килограми и 100 грама.

 

 

Трите чуда со кои Бог ја благослови жената
Јога за бремени жени
3
Воспаление на гингивата (непцата) во текот...
Воспалението на гингивата претставува еден од најчестите стоматолошки проблеми во текот на бременоста.
3
Бебе кое преживеа спонтан абортус
Не можам да престанам да ја прегрнувам, никогаш нема да ја напуштам. Секој пат кога глрдам во нејзините очи си велам дек...
3
Најчести симптоми на бременоста
Некои жени едноставно “знаат” дека се бремени од самиот почеток на зачнување на детето. Меѓутоа на други им се потребни ...
2


Ти се допаѓа статијата? Кликни “Like” и додај свој коментар:Анкета

ИМЕ
daki

Што мислите за името Пандора?

убаво е (13%)

не би ставила такво име (80%)

не е Македонско име (4%)

др.во коментар (3%)


Број на сите гласови: 289

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!