|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  2 3 4 5 [6]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Спиење во текот на бременоста
19.11.2014 21:24:09   
gina
kolki pari e taa pernica i samo vo stuzanka e ima

(Одговор на членот lolla RR)
Непосредна врска до пораките: 126
   RE: Спиење во текот на бременоста
19.11.2014 21:39:08   
lolla RR
600 денари е, можеби ја има и на други места.

(Одговор на членот gina)
Непосредна врска до пораките: 127
   RE: Спиење во текот на бременоста
20.11.2014 0:26:25   
Elena 29
jas ja kupiv od anzi,a tamu e 450 den.I super mi e,neam maka so spienjeto (sega za sega)

(Одговор на членот lolla RR)
Непосредна врска до пораките: 128
   RE: Спиење во текот на бременоста
20.11.2014 15:15:53   
lolla RR
Елена29 фала многу за информацијата, бев во Анжи и си купив од таму перница. Ми се виде подобра од таа од стружанка, барем за спиење, бидејки е доста помека и пофлексибилна. Се надевам ке испробам и за доење каква ке е.

Кога си дојдов дома ја пробав и оддремав пола саат, подддршката што ја дава на грбот е прекрасна и сега се пере во моментот, се надевам ке си ја задржи формата и ке се исуши до вечер.

(Одговор на членот Elena 29)
Непосредна врска до пораките: 129
   RE: Спиење во текот на бременоста
20.11.2014 16:09:30   
gina
kade se naoga Анжи ja posto ne su, od Skopje pa za ponataka zdravje mozebi ce si ja kupam

(Одговор на членот lolla RR)
Непосредна врска до пораките: 130
   RE: Спиење во текот на бременоста
20.11.2014 16:24:32   
Ki4iko
Леле па и јас баш се наспав деновиве,ама предходно имав напорна недела,па затоа.Инаку за перницата што ја кажувате,некако ептен голема ми изгледа,јас подобро си се местам со мали перничиња,уште 2 месеци ќе издржам user posted image

(Одговор на членот gina)
Непосредна врска до пораките: 131
   RE: Спиење во текот на бременоста
20.11.2014 16:33:26   
lolla RR
Гина, Анжи има веднаш зад Буњаковец пазарчето, можеби и на друго место, не знам.

Се испра на 40 супер, формата остана иста, сега се суши.

(Одговор на членот Ki4iko)
Непосредна врска до пораките: 132
   RE: Спиење во текот на бременоста
20.11.2014 17:41:46   
Milicka 30
Девојќи јас ептен се мачам со спиењето а тек 7 гн сум..леле каде ми е крајот. Во 9 заспувам и после некој саат се будам наспијана и никако да заспијам и топло млеко со мед пробав абе ништо непомага а што се вртам по 100пати тоа е др работа. И секој ден сум жива ненаспана , уморна...подочнаци...да си бев дома може и дента ќе преспивав ама дека одам на работа не можам. И така секој ден...што ви помага вам?

(Одговор на членот lolla RR)
Непосредна врска до пораките: 133
   RE: Спиење во текот на бременоста
21.11.2014 0:34:44   
Elena 29
lolla o na mene formata mi ostana ista.epten e udobna,duri i mm ja koristi da si dremne na nea koga jas ne sum doma,
gina,anzi ima i odma na vlezot na zelen pazar

(Одговор на членот Milicka 30)
Непосредна врска до пораките: 134
   RE: Спиење во текот на бременоста
29.1.2015 9:41:59   
Felly RR
user posted image како спиете? Ајде утешете ме малку user posted image
Јас никако не можам да си најдам удобна позиција, се разбудувам по неколку пати и на крајот ме фаќа несоница, па лежам така по цел саат (накај 4-5-6) и не можам да заспијам. Друга отежнителна околност е што спиеме во дневна сега зимово, дури е ладното, и тродесот се спушта ама ептен ми е тврд, неудобен, се само ме боцка од некаде, и едвај чекам да се префрлиме во спална. Се тешам и дека од понеделник ќе сум наутро на работа па ќе имам време попладне да дремнувам. Сега сум попладне на работа, и тамам кога ќе дојде време да излегувам, јас сум веќе уморна, и кога ќе си дојдам во 7 саат ми се приспива одма.user posted image

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот Elena 29)
Непосредна врска до пораките: 135
   RE: Спиење во текот на бременоста
29.1.2015 10:26:39   
Mihaela 2010
Eee Felly pa rano ti e da se zalisuser posted image a tek mese koga ke porasne?
Jas mislam deka den dezuram den spijam t.e nokj.
Ete nokeska iako bebe spiese se budev posto sum kaj moite pa M do mene spie i loso nesto spiese pa e budese.nokeska se nadevam deka dobar del ke prespijam.ama toa e ke pomine i toa

_____________________________

Најголемата трагедија во животот не е смртта, туку она што дозволуваме да згасне во нас додека живееме.

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 136
   RE: Спиење во текот на бременоста
29.1.2015 11:29:30   
Hopeful RR
Еве Felly RR, утеши се со мене, ненаспана сум со месеци user posted image Ај што природно спијам на стомак, штом почна да расте се префрлив на грб, па некако успевав да поспијам. Ама откога почнаа да притискаат на вената и да ме гушат, морам на страна и никако не можам да заспијам. Ми се спие, ми се плаче секоја вечер, си легнувам, и не можам, и не можам да заспијам. Се вртам, се туфкам, не бре, нема шанси. И исто како тебе, ќе се разбудам во ниедно време, и после оди презаспи, си седам така ко глупава по саат-два, и после цел ден сум за никаде. Ми се случува да дремнам попладне, после работа, во дневна пред тв, ама малце е тоа, дали 20 мин преку сила. Се тешам дека исто вака ќе биде и кога ќе се родат user posted image
Се мислам за перницата, ме изнервираа продавачките во Стружанка, а и грди им беа материјалите, и не земав, ама ако стварно помага за спиење ќе скокнам до Анжи, плус и поевтина user posted image

_____________________________

Обиди 2,5 години
HSG, HSC, отстранет септум, IUI x4, IVF успешно :)
2015 user posted image user posted image

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 137
   RE: Спиење во текот на бременоста
2.2.2015 9:47:50   
blond
Леле аман со спиењето. Се вратам по триста пати, никако не можам да си се наспијам. И покрај големиов стомак што го имам сеуште се обидвам несвесно да спијам на стомак, па ќе почнеда рита малово па ќесе разбудам и ќе легнам на страна.
Туку мене многу ме боли срамната коска, премногу. Кај вас како е?

(Одговор на членот Hopeful RR)
Непосредна врска до пораките: 138
   RE: Спиење во текот на бременоста
9.2.2015 16:32:58   
Felly RR
Конечно ми се регулира спиењето. Веќе не се будам по толку многу, и ми помина несоницата. Има напредок user posted image

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот blond)
Непосредна врска до пораките: 139
Страница:   <<   < Претходна страница  2 3 4 5 [6]
Страница: <<   < Претходна страница  2 3 4 5 [6]
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?