|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2] 3 4 5   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Спиење во текот на бременоста
18.12.2009 10:46:50   
Cacko
Cela bremenost se ubiv od spienje,ama zatoa sega...user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот ananikol)
Непосредна врска до пораките: 26
   RE: Спиење во текот на бременоста
18.12.2009 10:50:58   
ananikol
Vaka ko ke vidam vo poim me ubivate,

blazesi vi...jas sega nemozam da spijam kako sto treba a posle ..user posted image

(Одговор на членот Cacko)
Непосредна врска до пораките: 27
   RE: Спиење во текот на бременоста
18.12.2009 10:54:40   
mami
хехехех..и јас бев како цацко, освен последните две недели, цело време се вртев, ама па и сега си спијам...

(Одговор на членот ananikol)
Непосредна врска до пораките: 28
   RE: Спиење во текот на бременоста
18.12.2009 12:04:12   
Палешка РР
Јас се збогував со спиењето совреме user posted image
Што убаво ми е да си шетам навечер..user posted image

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 29
   RE: Спиење во текот на бременоста
18.12.2009 12:14:06   
biljana16
Jas do sega nemav seriozen problem so spienjeto se budev samo ednas navecer i posle pola saat pak zaspivav. Sega sum vo 33 nedela ama pocnuvam nekako da ne mozam da najdam pozicija za spienje. Se budam na sekoi 2 saati za vo WC i za voda i posle toa okolu pola saat mi treba za pak da zaspijam.

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 30
   RE: Спиење во текот на бременоста
9.7.2010 11:08:12   
arh_diz
Mozam da kazam deka dosega nemam nekoj problem so spienjeto. AProblem mi e samo koga ke legnam dodeka da se namestam

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот ananikol)
Непосредна врска до пораките: 31
   RE: Спиење во текот на бременоста
9.7.2010 11:13:17   
Martins mom
трудници, мој совет е да спиете мноооогу, оти после породувањето тоа задоволство ќе ви биде ограничено !!!user posted image

_____________________________

Никој не може да го осуди мојот избор, ниту моето мислење. Затоа што никој не ги пробал моите чувства, ниту моите болки.

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 32
   RE: Спиење во текот на бременоста
9.7.2010 23:09:04   
Maca25
јас спиев со 10 перници околу мене. мм не можеше да се доближи до мене од перниците user posted image
ми текнува дека секој ден морав од 12 до 13 да си поспија, тогаш ме фаќаше ептен гооолема дремка.


_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот Martins mom)
Непосредна врска до пораките: 33
   RE: Спиење во текот на бременоста
11.7.2010 15:57:28   
penelopa

ИЗВОРНА ПОРАКА: Martins mom

трудници, мој совет е да спиете мноооогу, оти после породувањето тоа задоволство ќе ви биде ограничено !!!user posted image


Ептен се придржувам кој овој совет- си легнувам околу 11 па се до 08, 09 сабајле. Спијам само странично и ептен ми недостига спиењето на стомак....ќе почекам за оваuser posted image

_____________________________

"When planning for a year, plant corn. When planning for a decade, plant trees. When planning for life, train and educate people."- Kuan Tzu

(Одговор на членот Martins mom)
Непосредна врска до пораките: 34
   RE: Спиење во текот на бременоста
11.7.2010 20:35:15   
Miss36
Jas sum 38 ma nedela,i spijam premnogu,kako mecka vo zimski son. I da legnam vo 01 po polnok,stanuvam vo 11, ili 12.. skoro sekoj den spijam po 12 casa ;)

(Одговор на членот penelopa)
Непосредна врска до пораките: 35
   RE: Спиење во текот на бременоста
30.7.2010 13:39:12   
petra27
Uste sega borba vodam,mnogu mi e toplo,nemozam levo,nemozam desno,na grb mi e sube........i se budam na sekoi 20 minuti.....ama znam deka e toa od sto mi e toplo,sklet me faka , nozete mi gorat,uzas....

(Одговор на членот Miss36)
Непосредна врска до пораките: 36
   RE: Спиење во текот на бременоста
19.8.2010 20:16:13   
omorfo89
jas sum 6 nedeli trudna i mnogu sakam da spijam na stomak , koga ke legnam taka odma zaspivam. Kako ke bide posle od koga ke mi porasne stomakot user posted image ali ke se snajdam nekako user posted image

_____________________________

[img]http://lb3f.lilypie.com/aJqIp2.png[/img]

(Одговор на членот petra27)
Непосредна врска до пораките: 37
   RE: Спиење во текот на бременоста
19.8.2010 22:25:29   
Snowhite RR
Оморфо89 не е добро да спиеш на стомак, избегнувај, и на грб не се препорачува, пробај да спиеш на страна со перниче меѓу нозете

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот omorfo89)
Непосредна врска до пораките: 38
   RE: Спиење во текот на бременоста
19.8.2010 22:31:01   
mama26
koga ke mi tekne avgust mesec edna nedela pred poragaj.najzesko i najtesko.vrti se levo pa desno pa pak levo pa desno neznam so kolku pernici spiev .mm samo sto ne padna od krevet edna vecer user posted image cel krevet moj.

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 39
   RE: Спиење во текот на бременоста
20.8.2010 11:43:24   
vezilka RR
Ме униши ова спиењево значи..но ноќе не можам да спијам, ни попладне не можам да спијам, никако не сум..А ми се спие!!! Ми треба некој анатомски кревет специјализиран за трудници и ако може ова реомава за тие неколку саати дур спијам да ја остаам некому user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот mama26)
Непосредна врска до пораките: 40
   RE: Спиење во текот на бременоста
23.8.2010 10:20:32   
Werty
А зошто не се препорачува спиење на грб?
Јас деновиве спијам речиси исклучиво на грб и расчекорена и со милион перници и во некоја полулежечка поза, ќе пукнам од жешково user posted image

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 41
   RE: Спиење во текот на бременоста
23.8.2010 10:46:02   
Палешка РР
Кога лежиш на грб бебето ги притиска главните крвни садови кои носат крв и кислород до постелката. Најпрепорачливо е да се спие на лева страна заради добра циркулација и исфрлање на штетните материи преку бубрезите.

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот Werty)
Непосредна врска до пораките: 42
   RE: Спиење во текот на бременоста
17.11.2010 19:45:37   
milicka85
jas sum bremena 38 nedela i nemam nekoj golem problem so spiejneto.Porano spiev po 6-7  nekogas i poveke , no sega malku mi se sega  spijam po  8-10 casa, nekogas i me faka dremka okolu 15-16 casot i  si potprespivam po 30 min obavezno preku denot ,a si legnuvam okolu polnok a stanuvam okolku 10.Do skoro i ne se budev noke ,a sega  bidejki ide krajot  se budam ednas ili dva pati vo nokta za vo WC.Spijam isklucivo na leva ili desna strana  na grb nikako ne mozam.
Ne sum bas spanka ,ama mislam deka vo bremenosta epten mi se spie.

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 43
   RE: Спиење во текот на бременоста
17.11.2010 20:24:19   
Maca25
Јас можев преку цел ден да спија, посебно првите месеци. Спиев секогаш на страна си милион перници околу мене. Само што ќе ставев глава на перница заспивав. Преку ден имав 2-3 дремки по пола саат (ако немав некоја работа). Многу ми се спиеше.

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот milicka85)
Непосредна врска до пораките: 44
   RE: Спиење во текот на бременоста
20.11.2010 13:56:38   
Beluvce
lele jas sum 5 nedela i eve veke 3 veceri imam nesonica ne mozam da zaspijam navecer user posted image

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 45
   RE: Спиење во текот на бременоста
20.11.2010 14:32:23   
Maca25
Beluvce да не си возбудена поради бременоста? Јас последните денови пед да се породам не можев да заспијам, што од киселини, што од возбуда user posted image

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот Beluvce)
Непосредна врска до пораките: 46
   RE: Спиење во текот на бременоста
20.11.2010 15:24:26   
Natuska85
Јас сум 14та недела и сега за сега убаво си спијам,само што станувам еднаш или два пати во текот на ноќта да мочкамuser posted image .А и да рано си легнувам,никако неможам да си догледам survivor навечер,се нервирамuser posted image

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 47
   RE: Спиење во текот на бременоста
20.11.2010 15:27:49   
arh_diz
Super Natuska85 spij si ubavo da ne e vazen sega survivor

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот Natuska85)
Непосредна врска до пораките: 48
   RE: Спиење во текот на бременоста
20.11.2010 15:43:31   
Maca25
Натушка и јас кога бев бремна се емитуваше survivor (прва сезона). Ги гледав само првите 3-4 мин и заспивав. А го чекав цел ден за да гледам, ама ништо - си заспивав, па потоа мм ми раскажуваше што се случило (мораше тој да гледа за мене user posted image )

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 49
   RE: Спиење во текот на бременоста
20.11.2010 16:30:01   
Natuska85
Леле Маца исто и мм гледа за мене па сабајлето ми го прераскажуваuser posted image user posted image

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 50
Страница:   <<   < Претходна страница  1 [2] 3 4 5   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2] 3 4 5   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Пелени.
пеперутка16

Кога почнавте да го одвикнувате вашето бебе?