|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  2 3 [4] 5 6   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Спиење во текот на бременоста
9.3.2013 19:05:06   
Lacrymosa
Леле мами помагајте. Се шинав од спиење. Ова не е нормално: спијам преку ден по 4 саата одприлика, а ноќе без 10-12 саата не сум... не го гледам денов каде ми оди од спиење

(Одговор на членот Gaia)
Непосредна врска до пораките: 76
   RE: Спиење во текот на бременоста
9.3.2013 19:32:28   
Melanija RR
user posted image нема спас јас без 1,5 саат попладне нема шанси да дочекам вечер.Мисев ќе ме мине во 2тромесечје ама не попушта user posted image

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот Lacrymosa)
Непосредна врска до пораките: 77
   RE: Спиење во текот на бременоста
9.3.2013 21:44:27   
masa
Ах колку ми се спие...во првата бременост не работев и спиев колку што ми се спиеше,а сега со работа и обврски неможам да се наспијам колку што сакам,спиајм по 10ч ама малку ми се мислам дека и од што не сум доспана ми се подзаврува по малку

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 78
   RE: Спиење во текот на бременоста
9.3.2013 23:18:06   
slavicav
Auu user posted image pa vie stvarno spiete pa jas maksimum 6 do 7 chasa bez popladnevna dremka,tolku mi e spienjeto.Na pochetokot malku poveke no sega tolkuuser posted image

(Одговор на членот masa)
Непосредна врска до пораките: 79
   RE: Спиење во текот на бременоста
9.3.2013 23:31:28   
temjanuska2
I jas na pocetokot spiev poveke a preku den bev kako tempirana bez 2 h nemozev da izdrzam,a sea vo vtoro malku pomaku spijam,duri i bez dnevno spienje mozam da pominam,ama mnogu se osekam umorno.A kako sto porano cel zivot spiev po 5-6h max bez dnevno spienje sega naplativ za site tie godini user posted image

(Одговор на членот slavicav)
Непосредна врска до пораките: 80
   RE: Спиење во текот на бременоста
9.3.2013 23:54:13   
deluxe
jas vo dvete bremenosti bev spanka i toa mnogu duri me fakase sram po nekogas od domasnite ehhheheheeheheuser posted image nemav mnogu energija,se cuvstvuvav pospano i umorno ama bas sekogas i denje i noke.taka da si stanuvav nasabajle okolu 9-10casot,i posle pak si prilegnuvav okolu 16 casot hehheehheheehe.Najinteresno mi bese toa sto site koi me poznavaa kakva spanka sum mi vikaa:eee super i bebceto ke ti bide mrno i toa ke spieuser posted image Se dokaza sprotivnoto i dvete user posted image voopsto ne bea spankovci ,spiea po 1 cas max.taka da jas uste vo bremenosta si polnev baterii za posle da mi se isplati nespienjeto user posted image user posted image user posted image

_____________________________

„ Можеш да го извадиш човек од кал,но калта од човекот не!! “

(Одговор на членот temjanuska2)
Непосредна врска до пораките: 81
   RE: Спиење во текот на бременоста
10.3.2013 0:07:52   
Bububebe
Јас спанка најголема user posted image Во 9 сабајле станував од спиење,се шуткав низ дома еден саат,па пак во кревет и така до кај 12.Станував,јадев и кај 16 пак на спиење ,и најдоцна 22 си бев легната user posted image .
Еднаш на свадба бев ,а бе ќе пукнев за спиење,глава да ми паѓа.Едвај до 12 издржав user posted image

(Одговор на членот deluxe)
Непосредна врска до пораките: 82
   RE: Спиење во текот на бременоста
10.3.2013 11:42:27   
Gaia
Девојки инаку да ви кажам за таа перницата за трудници што прочитав ја имало во Стружанка, да не се излаже некој како мене да оди и да си се разочара послеuser posted image Се јавив вчера да прашам дали ја имаат и ми рекоа да, за какво бебе станува збор, машко или женско што ми падна чудно, каква врска има тоа кога тоа е перница за трудници. Отидов таму и ми вади продавачката перница за доење, значи не за спиење за трудници, него за доење за бебето и да се стави тоа внатре да спие. И уште велам ама не, ова не е перница за трудници, јас не барав ваква аааа па немаме ние таква перница, ме гледаше како од марс да сум падната. И така, си се разочарав и велам ајде да ви пишам овде да си знаете дека не е таа таа перница, а и некако многу ефтино ми делуваше, само 500 денари а пред некое време тие ги гледав на некој сајт беа повеке од 3000 денариuser posted image Ајде ако некој има информација каде може да се набават овие перници кај нас по пристапна цена, нека пишеuser posted image

(Одговор на членот Bububebe)
Непосредна врска до пораките: 83
   RE: Спиење во текот на бременоста
10.3.2013 23:17:58   
masa
Jas ja imav bas taa pernica od Struzanka I ja kupiv nekade 8mi mesec po preporaka na prijatelka koja bese bremena so bliznaci I poradi golemiot stomak imase problemi so spienjeto.Jas ne ja koristev za spienje,nemav potreba,no zatoa za sedenje I za polusedecka polozba epten mi zavrsi rabota taka da toplo vi ja preporacuvam!Sekako posle I za doenje I za da si lezi bebeto vo nea.Toa sto te prasale za bebeto mislam deka e radi bojata I dezanot koga barav jas se javija vo tri prodavnici da mi najdat vika user posted image

(Одговор на членот Gaia)
Непосредна врска до пораките: 84
   RE: Спиење во текот на бременоста
11.3.2013 19:09:45   
Gaia
masa мила таа перница што ја има во стружанка не е перница за трудници, него перница за доење. Перница што треба да служи за спиење за трудници изгледа вака
user posted image

а тие во стружанка се малечки,
user posted image

која служат исклучиво за доење на бебињата како на сликава
user posted image

или евентуално можат тие да си лежат на неа
user posted image

Станува збор са два различни производиuser posted image Мене конкретно ми треба од првата, баш таа големата наменета за трудниците, па доколку знаете каде може да се најде кај нас, би било суперuser posted image

< Поракaта ја уредил Melanija RR -- 8.10.2014 12:41:31 >

(Одговор на членот masa)
Непосредна врска до пораките: 85
   RE: Спиење во текот на бременоста
11.3.2013 21:34:43   
hopeless
Јас се утепував од спиење, абе по цел ден спиев user posted image user posted image

(Одговор на членот Gaia)
Непосредна врска до пораките: 86
   RE: Спиење во текот на бременоста
11.3.2013 22:26:14   
mila28
Prvite tri meseci bev bas naspana i odmorena..prespivav po cela vecer, posle rabota pak dremnuvav i super bese, no zatoa otkako vlegov vo 8mi mesec se mi se naplati i bev ziva nenaspana..edno sto imav kiselini nepodnoslivi(nisto nepomagase) , a druga rabota bebeto koe bese budno i aktivno celo vreme vo tekot na nokta user posted image

_____________________________

Your children will become what you are; so be what you want them to be

(Одговор на членот hopeless)
Непосредна врска до пораките: 87
   RE: Спиење во текот на бременоста
14.3.2013 15:09:37   
princessa
spijam po 10saati, vo 9ipol max sme legnatli so malata. Spijam stranicno samo sto najveke me maci e odenjeto vo wc po 2-3 pati vo tekot na noktauser posted image

(Одговор на членот mila28)
Непосредна врска до пораките: 88
   RE: Спиење во текот на бременоста
18.3.2013 13:10:09   
surce
јас последнава недела имам проблем со спиењето (13 недела сум).
пошо лежам....и тро појќе сум здебелена и мешето ми е машала user posted image
проблемот ми е во тоа што јас спијам на стомак и сабајле имам многу болки.... греотичка, го натисам бебето и страв ми е нашто да не ме се деси. Почнам да ставам странично перница па малку се застранувам, т.е ми спречува да се свртам ептен на стомак.

кажете ми мамички, дали некоја разбрала дали е штетно да сеистегнеш од сабајле после спиење? јас едвај се воздржувам да не се тегнам user posted image

(Одговор на членот princessa)
Непосредна врска до пораките: 89
   RE: Спиење во текот на бременоста
18.3.2013 13:57:59   
Lina*
jas umrev za spienje,po priroda sum si spanka ama sega nemozam da spijam.Stavam utrogestan na 8saati i pijam cikloproginova a moram da kasnam nesto pred da se napijam.Znaci moram da stanam porano,pred da pominat tie 8 saati,da se rasonam,da kasnam pa apce i posle nemozam da prezaspijamuser posted image
Surece porano imav citano ama ne se sekavam na detalite zosto nesmee ama ete vo um mi ostana toa deka nesmeelo da se tegni bremena zena.Jas spijam sklupcena kako topceuser posted image i nasabajle seta sum zgrcena i kako dobro bi mi doslo edno tegnenjeuser posted image user posted image

(Одговор на членот surce)
Непосредна врска до пораките: 90
   RE: Спиење во текот на бременоста
18.3.2013 14:05:06   
dida
lele lugje ama denovive voopsto ne spijam, kako zombi sum. Nemozam da zaspijam do 5 sigurno a vo 6:30 stanuvam za na rabota user posted image user posted image

(Одговор на членот Lina*)
Непосредна врска до пораките: 91
   RE: Спиење во текот на бременоста
18.3.2013 14:13:08   
Melanija RR
ИЗВОРНА ПОРАКА: surce

кажете ми мамички, дали некоја разбрала дали е штетно да сеистегнеш од сабајле после спиење? јас едвај се воздржувам да не се тегнам user posted image


Не се препорачува истегнување после операција,лапараскопија...... ете лани после лапарскопија цел месец пазев.
Во бременост тоа не сум го чула а до кај 12 недела толку имав потреба за истегнување како што сум нема досега во животот user posted image и си се истегав само полека не нагле и еве бебуш е супер user posted image

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот dida)
Непосредна врска до пораките: 92
   RE: Спиење во текот на бременоста
18.3.2013 16:00:24   
kikicka
user posted image И јас се истегнував и со првпто и со оваuser posted image само не претерувам

_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 93
   RE: Спиење во текот на бременоста
10.6.2013 13:53:12   
Gabi**
Sega sum 35 nedela i imam strasen problem so spienjeto......si legnuvam nakaj 12 i spijam maksimum do 2 posle polnok i posle toa cel nok sum budna narednoto zaspivanje mi e nekade vo 5 sabajle a vo 6 i 10 veke go pijam prvoto kafe....neznam kako izdrzuvam i sto da napravam za da uspeam da se namestam za spienje

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 94
   RE: Спиење во текот на бременоста
11.6.2013 12:21:31   
dida
istiot problem i kaj mene...i toa malku sto go spijam mislam deka se budam na 10tina minuti...eee a doprva koga ke se rodar user posted image nema spienje user posted image

(Одговор на членот Gabi**)
Непосредна врска до пораките: 95
   RE: Спиење во текот на бременоста
11.6.2013 12:53:16   
moni teo
koga bev bremena mnoguuu spiev ne mi prectavuvase stomakot problem ali koga se porodiv kako mi trebase son bidejki vo brimenosta spiev i po 16 saati

(Одговор на членот dida)
Непосредна врска до пораките: 96
   RE: Спиење во текот на бременоста
11.6.2013 23:01:36   
Snow Queen
Jaс и онака по природа сум си спанка, навика ми беше на пладне да одспијам.
Ама сега....сега сум во состојаба повеќе да спијам него ли што сум будна.
И ми се спиело или не, јас нон стоп се птозевам, дури ми е непријатно - во муабет некој ќе си помисли дека не го слушам (и нон стоп се извинувам)

_____________________________

07.04.2006........до ден денес со саканиот сме лудо вљубени

(Одговор на членот moni teo)
Непосредна врска до пораките: 97
   RE: Спиење во текот на бременоста
13.3.2014 12:49:49   
vezilka RR
Е не можам и не можам да фатам позиција за спиење. никако не ми е убаво, ми тежи стомакот, ама ми тежи до таа мера што ме будиод сон некоја болка. Башка што се будам сред ноќ во гушење, ко да ми снемува воздух. И нормално дека сум жива не наспана.

_____________________________

НАУЧЕТЕ ГО ДЕТЕТО КАКО ДА РАЗМИСЛУВА, А НЕ ШТО ДА МИСЛИ!

(Одговор на членот Snow Queen)
Непосредна врска до пораките: 98
   RE: Спиење во текот на бременоста
13.3.2014 12:53:11   
mommy_angels RR
Везилка ,а си пробала ли со перница меѓу колениците,малку олеснува

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 99
   RE: Спиење во текот на бременоста
13.3.2014 13:02:34   
vezilka RR
Се сум пробала, и со мали перничиња секаде околу мене, и со перницата за доење, и секако. Веќе не знам како да се наместам, ништо не бива.user posted image Гледам ќе си останам јас ненаспана..

_____________________________

НАУЧЕТЕ ГО ДЕТЕТО КАКО ДА РАЗМИСЛУВА, А НЕ ШТО ДА МИСЛИ!

(Одговор на членот mommy_angels RR)
Непосредна врска до пораките: 100
Страница:   <<   < Претходна страница  2 3 [4] 5 6   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  2 3 [4] 5 6   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Пелени.
пеперутка16

Кога почнавте да го одвикнувате вашето бебе?