|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 [3] 4 5   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Колку човек да трпи?
24.8.2009 0:18:32   
niki
Neznam dal se normalni, ama ja sigurno ne sum normalna sto si dozvoluvam da mi bide vakov zivotot.
I verojatno sum premnogu gorda za so nea da razgovaram za najintimnite moi raboti, ili mozebi sramezliva.
Od mene ona nema da doznae ako voopsto doznae kakvi problemi imame, nema sansi, u zemja bi propadnala. ne, ne, nikako ova sepak mislam deka treba da ostane megu mene i nego, dobro i cela ringeraja znae, ama niedna ne mu e majka pa ne e strasno.

(Одговор на членот kiki_riki)
Непосредна врска до пораките: 51
   RE: Колку човек да трпи?
24.8.2009 0:23:52   
Еца
Абе Ники ме насмеаuser posted image user posted image user posted image добро сите ние имаме моменти кога се фаќаме во костец дека не сме нормални, ама нема везе поминува, а инаку сега се читам себе си во твојот пост и реченицата:  I verojatno sum premnogu gorda za so nea da razgovaram za najintimnite moi raboti,user posted image

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 52
   RE: Колку човек да трпи?
24.8.2009 0:41:28   
niki
Lele milijana so film si napravi, majka mu mu davala pari so drugi zeni da odel, dete napravil nemozel da bide impotenten. Majko mila na seta nervoza i da se smejam.

Pa Elena, mislam ako se zapletkuva okolu rucekot, okolu deteto, okolu finansiite, vo sekoj aspekt od zivotite nasi ona upatena, uste u spalna da i kazam sto pravime i vrv ic da ne odime u spalna nego u dnevna dodeka go ceska da udrime edna partija ili  bar da probame, pa da vidi moze i dijagnoza ke postavi, lek ke mu prepise i sve ok. Sepak spalnata e nasa rabota i nema mesto za nea tamu, stvarno, nemozam da zamislam nesto takvo da i kazuvm, toa bi mozelo edinstveno vo golem afekt da se izrece, se dodeka trezveno razmisluvam nikako.

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 53
   RE: Колку човек да трпи?
24.8.2009 0:51:14   
milijana
neznam..mozebi grsam..mozebi..taka custvuvam..oti ni eden maz ne se odnesuva ladno..ako nema nekoja pricina.Ne e majka mu samo ovde problem.Toj go procital pismoto..nisto ne ti rekol.Ti mislis deka ke razmisli za se..daj boze da e taka. Si mislam daj boze uste vecerva da dojde do tebe so najnezen pogled i se da resite. Sepak.. ima ena makedonska pogovorka brakot ne go drzat decata. Zalosno..dvajca se sakaat..dete..znaes od sekogas sum bila za brak..zatoa i ne se razvedov na moite problemi..zatoa mozebi ti lici deka film pravam..mozebi sega da sum na moe mesto od porano..poinaku ke postapev..nemoj da me svatis loso..reagiram impulsivno..zosto toa se stresni situacii niz koi ti minuvas..Eve veke imam visok pritisok od ona vreme koga sum trpela..a zosto???Ti posakuvam samo sreka da te sledi i mnogu pozz

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 54
   RE: Колку човек да трпи?
24.8.2009 0:52:03   
Еца
Милијана тука имаме малку повеќе за сексуална импотенција, па можеш да прочиташ  http://www.ringeraja.mk/forum/m_4542/mpage_1/key_/tm.htm#4542  ниту годините, ниту фактот дали има или нема деца не влијаат на тоа.

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 55
   RE: Колку човек да трпи?
24.8.2009 0:58:47   
milijana
Daj boze da e taka..jas samo se vodam po nekoe staro narodno pravilo..se primetuva neli?? ne sum bas zapoznaena.Fala ti Elena za postot ke procitam..ama sega veke odam na spienje..se ubiv od pisuvanje..denes sum sama pa..bas mi se pogodija temive srce da ostavam na hartija. Ve sakam site..i na site vi posakuvam dobra nok..Minatoto daj boze da bide igracka vo magla..a idninata samo nasmevka na nasite lica..Pozz

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 56
   RE: Колку човек да трпи?
24.8.2009 1:06:51   
mis.
Малку е тешко човек да ја свати ситуацијата кога маж може без секс доколку не се нашол во истата ситуација.Во тој аспект ја оправдувам милијана но импотенцијата може да ја оправди и незаинересираноста на мажот на ники кон неа.Меѓутоа мислам дека потребно е стручно лице и а ја потврди.
Еве на пп една моја блиска роднина беа со години во брак но со нарушени брачни односи.Женава трча на работа дома две мали деца со мала разлика меѓу нивбез помош од никој,сето тоа доведеда се запостави нивниот интимен,брачен живот.Женава си живееше некој нормален живот мислејќи дека мажот ја поджува и ја разбира но не сваќа дека маж без секс неможе и дека тој цел живот додека бил во брак со неа имал сексуални односи со нејзина најблиска пријателка која била разведена.Тој тоа и го признал после 30 год брак.Женава се запрепаси и кој е крив?На крај памет не и доаѓало дека тој има друга.Мислела дека ја разбира дека нема време таа за секс уствари на него тоа му е основно и тој си побарал кај друга.Тој и признал како кога ќе си дошол дома таа му се пуштала а тој демек изморен а уствари испразет без моќ за повторна ерекција.Дали тука има импотентност или нешто др.
Ники немој да сфатиш погрешно но маж без секс тешко функционира.Или има друга(мислам дека милијана тоа сакаше да ти го каже)или има вистинска импотенција.Мој совет потрудисе да дознаеш како го поминува денот,со кого се дужи.....верба во човек тешко се одржава верувај ми.
Ти посакувам се најубаво и доколку е импотенцијата во прашање гледај некако заеднички да го решиш проблемот тоа ќе ти ги реши сите прашања и проблеми дури тој со свекрвата.Совет од една постара жена добил Мажт за да ја сака,цени и почитува жената мора да му биде курва во креветот.Се извинувам за изразот но морав да го кажам оваа многу е битно.На таков нашин се се постигнува.Поздрав

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 57
   RE: Колку човек да трпи?
24.8.2009 1:16:30   
milijana
Tocno taka..ne sakav da zvucam loso..ne sakav da povredam nikogo..samo sakav da te nasocam kon edno drugo razmisluvanje.Ne e loso ako ti razmislis..makar da sigurno non-stop toa mislis.jas samo ti dadov druga nasoka. Dobro e prasnjevo :,,Kolku..ama i do koga covek da trpi??,,Jas znaete kako se omaziv. Drugarka mi mi dade sovet..Bukvalno vaka mi rece ,,Ke mu se skaras..ama jas i vikam..aa ne go sakam..I bidna..mu se skarav..za da vidam sto ke prezeme po toa prasanje..i kolku mu znacam..posle 1 mes..lutina(od mene..demek..ne me sakal go napadnav) eve go mi nudi brak.Ono se e relativno..ama vredi nekoj pat da bides mudra. Mislam deka ne e loso da mu predlozis ti masaza..koga ke bidete sami..so nekoe ulje..od lavanda na primer.Da go oseti tvojot dopir..toa si igra uloga na zblizuvanje.Pozz niki..se nadevam ne ti zvucev loso..samo se nadevam deka gresam..eve mis..odma svatila sto sum mislela..pozz na site..

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 58
   RE: Колку човек да трпи?
24.8.2009 9:24:46   
niki
Sega znaci i privaten detektiv da najdam i da go sledi. Nesakam da zvucam premnogu sigurna, ama stvarno temava ja vrtite vo nasoka koja nema smisla.
Ajde da zemam predvid deka e vistina toa sto se obiduvate da mi go kazete, jas ne go napadnav vednas stom dojde od rabota, pa umoren nemoze da postigne erekcija, ne go socekuvam na vrata i vednas stom ke vleze ajde pak, a toj bil negde i svrsil rabota. Rekov vcera rucavme pa otspavme i toa tri saati, ne 15 minuti, ako e toj sposoben za druga i toa go pravele pretpladne vo nekoj moment  koga bil sloboden na rabota do sedum vecerta se odmoril, neli se sposobni za  10 erekcii vo denot zdravi mazi ili ovoj mojov desette gi potrosil na nekoja tamu dodeka jas go znam na rabota. I aj da docni da izleguva, toj sekoj den vo isto vreme izleguva i se vraka, i doma e neodi nikade, pred televizor ili spie, vecito nenaspan.
Edinstveno ako nasol nekoja i se zaljubil pa sega nejke so mene, ama togas ne ke saka ni vo brak da ostaneme, zosto bi go sakal brakot so mene koja ne go ispolnuvam nikako a veke nasol nekoja koja ja saka.
I na kraj izleze sega deka go branam, ili deka sum naivna pa premnogu mu veruvam........

(Одговор на членот milijana)
Непосредна врска до пораките: 59
   RE: Колку човек да трпи?
24.8.2009 9:37:02   
arh_diz
Niki a zosto ne porazgovaras so nego vo cetiri oci i da mu kazes svoe mislenje  no tocno tvoe mislenje bez sram ili pak strav. Sepak mozebi nego nesto go maci psihicki obvrski na rabota od druga strana mozebi problemot so negovite roditeli . Neznaci deka toj ima druga i problemot e resen. Duri mozebi ima i zdravstven problem ne e sramota da se obratite kaj urolog, mozebi si slusnala deka golem broj od maskite  go imaat toj problem
Vo sekoj slucaj nemoj da mizlis na najosoto

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 60
   RE: Колку човек да трпи?
24.8.2009 9:48:19   
niki
Pa sme razgovarale, razgovarame, karanicite ni  se proizvod od razgovorite, koga razgovarame toj priznava deka ima problem deka e toj vo prasanje ne jas, za odenjeto na lekar pisuvav vo temata seksualna impotencija, vo kratki crti nema ovde urolog, za da odi na drugo mesto toa bara mnogu otsustvuvanja od rabota i dolgi patuvanja pa se odolgovlekuva rabotata. A jas veke nemam trpenie poleka pocnuva se da mi smeta, prazninite sto gi cuvstvuvam ne se nadopolnuvaat so nisto, nedostatokot od neznost od intimnost me pravi nervozna i netrpeliva, se toa ne odi vo prilog, ama i jas sum zivo bitie so potrebi i reagiram koga ne mi se zadovoleni.

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 61
   RE: Колку човек да трпи?
24.8.2009 9:53:51   
arh_diz
Mora da ima urolog vo Skopje sigurna sum vo toa . Dali ste probale so sok od kalinka da se podobri toa sekoj den se pie sok od kalinka minimum 500 grama.

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 62
   RE: Колку човек да трпи?
24.8.2009 9:56:35   
niki
Znam i jas deka ima vo Skopje ama jas od Skopje sum daleku 10 000 km. A za sok od kalinka prv pat slusam, ama ke mu najdam i ke go udavam u sok ako treba.

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 63
   RE: Колку човек да трпи?
24.8.2009 10:22:53   
mami
ники мила..јас дури сега прочитав се комплет од последниве два дена..аууу колку пати се изнервирав нема потреба да ти кажувам..па јас да го видам така до мамичка и уште да го чешка- тешко него..како можат бе не ми е јасно, ти тука, и они така, мислам без разлика- убаво си напиша и ти- треба мама да сфати дека бебето е веќе маж со жена и бебе. Леле не знам што совет да ти дадам, освен дека мислам дека малку ја претераа работата со љубовницата и дека ти ја пружам сета поддршка и сила на светто, колку што можам од оваа далечина за конечно еднаш да си ги средите работите, да почнете нормален живот...Само храбро мила...

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 64
   RE: Колку човек да трпи?
24.8.2009 10:48:19   
mis.
Niki причини за проблемот може да бидат различни.Тешко се открива што има мажот во својата глава посебно ако е некој од затворен тип.Немој да се лутиш за нашите совети доколку не ти се допаѓаат.Јас сакам малку да ги погледнеш работите и од друга перспектива а тоа не значи дека има љубовница или да најмиш приватен детектив.Ако бараш совети тука на форумот можеш да најдеш секакви верувај.Има луѓе што сакаат да ти помогнат да не те повредат и најчесто бираат зборови но и луѓе кои сакат да ти помогнат, те почитуваат и тоа гоправат без влакна на јазикот.Јас лично те ценам бидејќи најчесто твоите постови се како јас да сум ги пошувала и најчесто немам коментар на многу теми бидејќи ти го имаш кажано тоа што јас го мислам.Мислам дека треба да посетиш психијатар и даа да ти помогне да успееш да допреш до мажот за заеднички да ја решите импотенцијата.Ако одиш на психијатар не значи дека тебе ти фали нешто да не сфатиш лошо но кај нас македонците најчесто владее мислењето дека ако одиш на психијатар значи ти фали нешто,си се скренал туку напротив.
И уште нешто мекаде низ форумот имаше напишано дека маж ти после работа ноќе знае да се наврати во кафич додека си ти дома.Не значи дека прави нешто но такво ноќно излегување на мажот додека сопругата со детето седи дома јас лично не го оправдувам и не ми се свиѓа дури и ако е многу ретко.Поздрав до тебе и уште еднаш не се лути на нашите совети сите се добронамернисо цел да ти помогнат иако некои и не ти се допаѓаат.

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 65
   RE: Колку човек да трпи?
24.8.2009 12:30:01   
Палешка РР
Не мислам дека има љубовница, туку проблем. Ниту него не му е лесно. Изгледа е позатворен тип па не сака ниту да разговара за тоа. Мислам и дека се срами од тебе ники, затоа бега.



_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 66
   RE: Колку човек да трпи?
24.8.2009 12:40:01   
mis.
Јас мислам дека тешко дека некој маж јавно ќе признае дека ја изгубил својата машкост.Неговиот алат е негова гордост и доколку го нема тогаш го изгубил и своето его.Има ли некој маж што отворено зборува за тоа!

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 67
   RE: Колку човек да трпи?
24.8.2009 12:44:59   
niki
Fala vi na site na sovetite, znam jas deka se dobronamerni, ne e deka ne mi se dopagaat ili deka ne se slozuvam, sekoj od svoj aspekt pisuva od svoe glediste za nesto sto e samo del od prikaznata, jas ja gledam celata slika, go ziveam sekoj den ovoj moj zivot i zatoa samo kazuvam deka  nekoi postovi se navistina izlezeni od kontekst, ne mi e celta da ve napagam, samo se obiduvam da pojasnam i mozebi ne na najdobar nacin objasnuvam ama sum mosne revoltirana ne od vas, tuku od tuka od samata sebe mozebi najmnogu.
Pozdrav fala uste ednas sto postoite pa ima koj da me slusne, moze nema nikogas da si gi resam problemite, bar ne gi sobiram vo sebe. 

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 68
   RE: Колку човек да трпи?
24.8.2009 13:32:20   
Боцко
ајде малку машка перспектива во сево ова.
друга скоро сум сосем сигурен дека нема. тоа не е во прашање. веројатно би имал надворешни знаци. прво би почнал да се средува повеќе, да пази на мирис, гардероба, итн. покрај тоа што е ладен. понатаму, почесто би излегувал или би доцнел. да не зборувам дека помалку пари ќе носи дома.
остануваат неколку можности. човекот многу работи, или пак на работа нешто не е во ред. можеби малиот остров и далечината од домот му придонесуваат за чувство на стеснетост. најмногу од се ми се чини дека е затворен и не сака да зборува за тоа што очигледно му се случува, а доказ за тоа е молкот. интензивно размислува и бара решение. во тој процес не помагаат потпрашања. тој сака и ќе го најде решението. за неговото его е важно „сам“ да го најде а за тоа му треба скриена незабележлива помош. единствено не ми е јасна мајка му. нејзината улога е претерано чудна, а неговиот однос со неа...уф. па и мене мајка ми понекогаш ќе ме измасира кога ме боли вратот ама тоа не е секој денuser posted image
ники мила, ние мажите сме чудна сорта. понекогаш тешко човек да не разбере. но, светот не би бил интересен ниту без мажи ниту без жени. навивам за вас и ви ја пуштам сета своја позитивна енергијаuser posted image
мислам дека следниов линк ќе помогне за ваше подобро разбирање: http://www.tvorac-grada.com/knjige/scribd/muskarcisusamarsazenesusavenere.html user posted image


_____________________________

Sometimes it is the people who no one imagines anything of, who do the things that no one can imagine.

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 69
   RE: Колку човек да трпи?
24.8.2009 16:29:45   
milijana
pozz do niki..eve denes najdov vreme..pa te citav od pocetok.Ti dusicke moja mora navistina dobro da razmislis..pred bilo kakov poteg da napravis. Da dadam eden predlog..moze nema da zvuci dobro..ama sepak ke pokusam. Ako go znaes jazikot, ako rabotis..zosto ne se otselis..pod kirija..ili kaj nekoj poznat/rodnina/prijatel..so obrazlozenie deka treba vo mir da razmislite sto da pravite..i deka ti custvuvas deka nesto ne e kako sto treba vo vasiot brak. Toa bi bil eden mal cekor..Vednas da odis so varijanta razvod..moze da si napravis pogolemi komplikacii..od moja gledna tocka..sega..razmisli sto ke pravis..Jas najdobronamerno..procitav se sto si napisala..i bogami ova sto go pisuvas..malku koj bi ostanal ramnodusen. Ti posakuvam prijaten den..

(Одговор на членот Боцко)
Непосредна врска до пораките: 70
   RE: Колку човек да трпи?
24.8.2009 16:58:47   
nutelizza
Скоро секој брак во еден период има криза. Скоро секој!!!
Причините се различни.
Развод е најлесно потешко е да се сочува стекнатото.

Јас ти посакувам еден заеднички одмор сами (со детето ) каде што подалеку од се и сите ке се опуштат страсти и муабети како варјанта.

(Одговор на членот milijana)
Непосредна врска до пораките: 71
   RE: Колку човек да трпи?
24.8.2009 17:28:00   
beki RR
Се сложувам со nutelizza, немој да го растураш бракот.И мислам дека BadBoy има право.Дали ти драга Ники прочита овде некаде некоја да напиши Имам прекрасен маж и пресреќна сум со него.Верувај сите имаат проблеми и на моменти секоја го мрази сопствениот маж и и иди да се спакува и да си замини.Меѓутоа тука се децата кои имаат потреба од тој татко и искрено мислам дека менате нендминливи проблеми.Се ке се среди ке видиш само мораш да го премостиш јазот кој се создава меѓу вас.Верувам дека ке успееш.Ти посакувам многу среќа и не брзај со разводот.

(Одговор на членот nutelizza)
Непосредна врска до пораките: 72
   RE: Колку човек да трпи?
24.8.2009 17:39:52   
Лејди
Се сложувам со  beki несогласувања секаде има и секаде ќе ги има.
Толеранција мора да постои и кај двајцата.
Вие МОРАТЕ да комуницирате.
И nutelizza има право, можеби како најдобра варијанта ви е да појдете некаде па макар и на еден викенд далеку од сите.
Мислам дека на тој начин ќе имате прилика да поразговарате за се и сешто, а при тоа никој од страна да не ви сугерира.


(Одговор на членот beki RR)
Непосредна врска до пораките: 73
   RE: Колку човек да трпи?
12.9.2009 12:41:43   
niki
Sveki moja mnogu me ispituva zosto ne se slozuvame so sin i, zosto se karame, kakov ni e zivotot koga ne e tuka.... Koga po nesto ke nafrlam od se sto mi smeta kaj nego postojano se povikuva na genite, demek site negativni osobini gi nasledil od tatko mu ist bil ko nego. I me sovetuva ako nemozeme da ziveeme bez da se karame podobro e da se razvedeme. Se prasuvam zosto tolkav interes koga sekogas koga ke se skarame ona mu e nemu podrska, ne sekogas apla ama se oseka vo odnesuvanjeto deka go podrzuva. I se prasuvam zosto nego ne go prasuva ili ako veke go prasuva zosto negovite odgovori ne ja zadovoluvaat tuku i mene me ispituva? Sin i ima zavzemeno stav mene za se da me obvinuva, a jas osven za ona sto ona go gleda i go primetuva za drugo nisto ne i kazuvam, nemam namera ni da i se pravdam, ni da i objasnuvam, uste pomalku da i se zalam od nego zosto imam mislenje deka si go znae kakov e, a sto i da i recam i vo pravo da sum i da ne sum toj i e sin pak nego ke si go zastituva.
Edvaj cekam da si otide i se brojat denovi. A po nejze moze i jas da si se spakuvam so deteto i pravec nazad u MK.

(Одговор на членот Лејди)
Непосредна врска до пораките: 74
   RE: Колку човек да трпи?
12.9.2009 12:44:34   
profesorica
Леле ники баш ми е криво баш се чудам како така се однесуваат маж ти и мајка му еден со друг, се прашувам до каде ќе ја тераат работава и како излегуваш на крај со нив?user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 75
Страница:   <<   < Претходна страница  1 2 [3] 4 5   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 [3] 4 5   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

/
Jana9

Od kolku godini vaset_o dete odi na kurs po stranski jazici?

3 god. (0%)

4 god. (0%)

5 god. (0%)

6 god. (100%)

7 god. i poveke (0%)


Број на сите гласови: 1

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!