|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2] 3 4 5   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Kolku covek da trpi?
16.6.2009 15:01:14   
Anushka
мами, драга маими, телепатски ја чувствував твојата грижа, но...
ме фатила ужасна летаргичност и мрза. Децава се распуштија, а изгледа и јас...
П.С.: не ми дава „диркеторот“ скајп... а и да имам, ме мрзи...
едвај чекам да се одморам во болница...

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 26
   RE: Kolku covek da trpi?
16.6.2009 15:03:31   
Еца
user posted image Анушке фалеше на оваа тема твој коментар , дефинитивно! user posted image  

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 27
   RE: Kolku covek da trpi?
16.6.2009 16:02:42   
katence
Jas da kazam nesto vo vrska  so ovoj post no pred se user posted image za niki.
Za staratelstvo na deteto mnogu zavisat poveke faktori,pred se zakonot na drzavata vo koja se naogas,kade e rodeno deteto,pricinata za razvod i tn.
Znam za poveketo stranski zemji deka staratelstvo se odreduva na dvajcata roditeli no vo najgolem broj slucai majkata e taa sto ke se grizi za deteto,so kogo i kade deteto ke zivee no tatkoto ima za pravo da go vidi deteto koga saka i ke mu se odredi koga deteto moze da dojde vo poseta na tatkoto,praznici,leten raspust,itn.
Niki ako ova e vistiniski toa sto go sakas te molam kako sto kaza anushka prvo napravi plan.
Ne dozvoluvaj nisto da te iznenadi,rasprasaj se za zakonot najdi literatura,prasaj advokat za tvoite prava.
xxxxx

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 28
   RE: Kolku covek da trpi?
17.6.2009 9:26:42   
niki
Jas vcera na rabota a vie ste se iznapisuvale na temava moja.
Fala vi na site, na podrskata, na ponudenata pomos, na sovetite, nemam zborovi kolku sum iznenadena i srekna sto ste tuka raspolozeni da pomognete.
Mu rekov vcera da probame so sovetuvanje i pak poznatiot star odgovor so dodatok ovojpat deka slobodno moze da si odam, i deteto ke mi go dade, samo neka e ziva i zdrava ne bilo vazno sto ke ja gledal ednas u godina.
Posle toa zaminav na rabota i se frliv na razmisluvanje sto i kako ponatamu. Da ziveevme u MK da bevme dvajcata makedonci i da trebase da se preselam od edna na druga adresa vo ist grad, kaj sto i dvajcata ke mozevme da go gledame deteto sekoj den ke si zaminev. Ama, ne e taka kaj nas, a jas vo sustina ne ssakam deteto nase da raste bez bilo koj od nas. Sednav i mu napisav edno dolgo pismo za se ona sto jas smetam deka e problem kaj nas i kako mislam deka treba da go resime, deka treba da razmisli seriozno za bracno sovetuvanje i da go napravi toa prvo i osnovno poradi naseto  dete.
Go procita i nisto ne rece, pretpostavuvam deka razmisluva i se nadevam deka ke odluci da si ja dademe i taa posledna sansa, bar na kraj da znaeme deka se sme probale pa ako ne ide boze moj.
Rano nautro odi na rabota a koga ke dojde jas vednas zaminuvam taka da duri vecer ke imame vreme da razgovarame pak i ne mi preostanuva nisto drugo osven da cekam.

(Одговор на членот katence)
Непосредна врска до пораките: 29
   RE: Kolku covek da trpi?
17.6.2009 9:32:22   
Еца
user posted image Господ е голем, па да се надеваме дека ќе ни јавиш убави вести Ники, без оглед на се,тука сме ние.user posted image user posted image user posted image Секаде има кризи, нека биде ова една лоша епизода во ваиште животи која набрзо ќе ја заборавите user posted image

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 30
   RE: Kolku covek da trpi?
17.6.2009 9:58:42   
mami
ники и мене ми е многу полесно да напишам некои работи отколку да му ги кажам во лице и обично така правам, бидејќи ме остава на работа па оди он работа имам време од некои 20 минути да му напишам и знам дека ке го прочита бидејќи тоа е прво што прави наутро, после тоа може да разговараме, може не ама мене ми е полесно ако ништо друго..
се надевам дека ке се среди и како што вика Елена ова ке испадне само лоша епизода

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 31
   RE: Kolku covek da trpi?
17.6.2009 15:51:01   
Anushka
еднаш јас на мм му давам ливче со некаков список, а тој го отвара и ми вика „уф, фала Богу, а јас пак си мислев нешто сум згрешил“... user posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 32
   RE: Kolku covek da trpi?
18.6.2009 8:54:17   
mami
user posted image user posted image user posted image Анушке ма си го извадила човекот од паметuser posted image user posted image user posted image user posted image
Ники абе како што видов ти си породена во Скопје? па сигурно тоа ти оди нешто во прилог..

(Одговор на членот Anushka)
Непосредна врска до пораките: 33
   RE: Kolku covek da trpi?
23.6.2009 11:53:29   
niki
Neznam mozebi, a mozebi i ne kerka mi ima dvojno drzavjanstvo i sega veke ima samo srpski pasos.
No kako i da e denovivme sme malku relaksirani, da vidime kako ke bide ponataka. Dojde svekrva mi pa izlegovme edna vecer. Mislam deka svati deka nema samo ednostavno da si zaminam bez borba pa smeni politika. Pa ostanuva da vidime, mozebi e samo zatisje pred bura, a mozebi navistina se smeni nesto, ni sama nemozam da bidam sigurna. Od moja strana posetite na advokat gi imam ostaveno nastrana so cel da mu dademe sansa na brakov, pa ke vidime.

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 34
   RE: Kolku covek da trpi?
23.6.2009 12:07:55   
mami
Ники мора да бидеме силни...знаеш она- ако треба и со нокти ке гребам само да се појави повторно онаа искричка на љубов што ја имавме порано...а за да пламне е доволна само една искра, ништо повеќе...ке се среди, нема тој да те пушти туку така, ке видиш, ке ги средиме нашите животи, само трпение и без избрзани одлуки

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 35
   RE: Kolku covek da trpi?
25.6.2009 0:34:12   
Еца
Најбитно е да се има трпение и да не се донесуваат избрзани одлуки, а многу важна работа е и да се внимава да не се кажуваат работи кои болат и оставаат печат за цел живот.Некогаш едноставно не е онака како што сакаме или сме планирале да биде, но борбата е неопходна, таа не одржува во живот, борбата за поубав живот на нашите деца.user posted image Сепак, тоа не значи дека треба да се трпи психичко и физичко малтретирање.Секој има право на свој живот!

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 36
   RE: Kolku covek da trpi?
25.6.2009 1:12:07   
biljanaM
Девојки првпат ја читам темава, ја немав видено...мислев дека само јас имам кризи во бракот....и ние не се гледаме по две недели, ама тоа ти е....се скараме се спростеме и се така натаму, сестра ми ме теши дека сум се замарала за работи за кои подоцна воопшто нема да ми е гајле, па ке видиме...

Ники девојко не знаеш фино лепо да и ја затнеш муцката на свеки...ама мм ти е на нејзина страна....тука едни комшии се оставија поради тоа што снаата и свекрвата не се согласуваа...ама ете сега пак се заедно....
Какви жени се бе тоа...Ама се зависи од мажот според мене, тој фино лепо може да не дозволи мајка му да ти приредува некои драми или слично, нели?

Мислам дека твојот фраер не знае да сака или пак сака ама незнае да го искаже тоа, и на крај многу ќе го боли, ќе го пече дека животот го поминал без да се радува со вистинските вредности на животот, а тоа сте ти и керкичката...има доста такви луѓе, а тебе тоа те боли нормално, и јас би те советувала како мами да пробаш некако пак да го придобиеш или заведеш...да ни пишуваш обавезно.

За тебе драга user posted image  

< Поракaта ја уредил biljanaM -- 25.6.2009 1:13:45 >


_____________________________

Ил смо само ту због рамнотежа меџу звездама.....

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 37
   RE: Kolku covek da trpi?
22.7.2009 19:45:12   
mami
Ники мила..како е сега ситуацијата? се смири малку?

(Одговор на членот biljanaM)
Непосредна врска до пораките: 38
   RE: Kolku covek da trpi?
22.7.2009 20:21:33   
niki
Koga ke dobieme zelba eden za drug i ke padne eden dobar sex ke recam deka se popravile rabotite dotogas se mi e isto, eden den sme dobri ko zaljubeni tinejdjeri, drug se karame. Taman koga ke si recam na dobar pat sme da si ja vratime bliskosta ke se sluci nesto i ke ne  vrati nazad na staro. Toplo, ladno ko decata, skar, skar, smir, smir.
Vcera vecerta zemav da go hranam deteto, i odma zamerka sto ne sum gi prasala i niv dali ke jadat i eksplodirav, nemam veke trpenie za zamerki koi se odnesuvaat samo na mene, a vo red e koga on i majka mu istoto go pravat. Jas sednav na masa, na koja mozesse i oni da sednat ako bea gladni, ne ko oni, ako rabotam nesto niz kuka svekrva mi posto treba vo odredeno vreme da jade poradi lekovi sto pie, togas jade stoecki sama, on ke dojde od rabota i ne mu se ceka da se postavi masata i site da sedneme i ke jade sam stoecki, a ja treba molbi da im pisuvam.
I taka za sitnici nevazni raboti. Ednas citam kniga on gleda TV i ona ke odi da spie i ni vika dobra nok, ja i vrakam, a on si kuti, posle nekoe vreme mu tekna i i vika sto ne ni vikas dobra nok, ne ja cul, ovaa navredena mu vika ja vi kazav vie ne mi odgovarate (mene ne me cula) i on odma mene mi se vrti bezobrazna sum bila nekulturna, on ako ne i rekol, nemu mu se prostuva mene ne. I za edno glupo nedorazbiranje, ko da sme nekoi stranci, pa sega sekoe utro i sekoja vecer treba posebna vaznost da se dade na pozdravuvanjeto i za toa ke se iskarame.
Amaaan.
I se za takvi nekoi gluposti se raspravame, nemame nie sustinski nekoi kavgi, nekoi problemi teski da reces pa sega nemozeme da najdeme izlez.

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 39
   RE: Kolku covek da trpi?
22.7.2009 21:53:09   
mami
ох мила, комплетно те разбирам..верувала или не и јас имам караници за тоа ако станам од маса а сите уште јадат , а јас сум завршила, ако секој ден не  викам доро утро, илипријатно или добар ден на секое искачање надвор од дома и милион други работи, кои мене ми се без везе, ама ете предизвикуваат карање...ке се средиме верувам, и ние и вие и сите кои си имаат ваков проблем, заедно сме посилни и можеме повеќе(аууу ова звучи како од политичка кампањаuser posted image user posted image user posted image ама па така е)

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 40
   RE: Kolku covek da trpi?
23.8.2009 22:50:30   
niki
A dali mozebi jas toa mnogu baram i mnogu ocekuvam od brakot i od mojot soprug? Da ne imam jas nekoj problem, a da ne sum svesna za toa?
Se skaravme denes, se skaravme zatoa sto jas sakam i ocekuvam od maz mi da me gusne, da me gali, da se interesira za mene, da mu nedostigam koga nema da sme zaedno i da se izraduva koga ke me vidi....
Raboti dve raboti letovo, umoren e razbiram, ona sto nikako nemozam da go razberam zosto jas postojano da sum taa koja ke se zrtvuva. Si dojdovme od rabota zaedno, rucavme i pojde da si legne, pojdov i jas so nego, malku da bideme sami, se razvreska kerkata kaj sme i ajde i nejze ja dovedovme vo spalna. Taa raspolozena za igra, nemu mu se spielo i otide da legne u dnevna, se simnuvam i go gledam se spruzil na krevet gol od polovina nagore i majka mu sednala do nego i go ceska po grbot. Jas i deteto mu smetame, nam nemoze da ni se posveti a mamicka go ceska ubavo mu e. Zbesnav i mi smeta toa nivno odnesuvanje, toj ko malo dete petgodisno ja vika da go ceskala i ona nemoze da mu rece ne, tuku ke sedne pokraj nego i pola saat ke go ceska. Sekoj den se ceskaat i gi gledam i ko trinaesto prase si sedam na strana, koj mi e kriv neli sto  mene mi se gali, sto sakam nekoj da me gusne, sto mi fali sex, koga mama mora da go poceska sinceto. user posted image user posted image user posted image  uf.
I dobro se smiluva kerka mi i ni rece deka mozeme da odime da otspieme malku, nemala da palce. I spievme i se razbudivme, go galam jas nego toj laden, mi ja trga rakata, nemozel sum znaela zosto (impotencija) ama sakam ama nemozam. I dobro mu vikam sakas nemozes, a zosto ne sakas da me dopres, da me gusnes, da me galis, kade e potrebata za toa ili toa si go nadopolnuvas so toa sto majkati ke te ceska. Stana si izleze od soba. Jas si stanav i izlegov od kukata. Nemozam veke da gi gledam zaedno, toj i taa si se najvazni na svet, ona nemu mora ljubovta nejzina da mu ja dokazuva i dokazuva so eden kup besmisleni sitnici od tipot rucek sekogas se sprema po negova zelba, ako se odi negde kao toj ke kaze taka, nema prepravanje. I toj nejze i e odan, zosto da go trosi vremeto so zena mu koga so mama e poubavo. 
I mu go rekov seto toa i jas sum luda, imam nerealni zelbi, mozebi stvarno imam koj znae.
Sveki nemozam vise da ja podnesuvam, gleda ona deka nesto ne e vo red so nas, ama neznae sto e, ama pak ne se trga na strana da ne ostai na raat, tuku tuka stalno na sinceto da mu se ugoduva. Da mu se isece lubenica, da mu sse svari caj, da mu se dade casa voda, on nemoze da stane, zena ima zemeno sto nesaka da mu dvori i tuka e mamicka, dezurna da dokaze i pokaze kako nejze ne i e tesko, neli majka edna se ke napravi za svoeto dete, a zeni sto i niedna nema da e ko mama.
Sizam, sizam od nervoza... zosto nemoze zenava da svati deka deteto odamna veke ne e bebe, deka e vozrasen covek, deka nekoi luge imaat potreba od nego da bide vozrasen covek.....

< Поракaта ја уредил niki -- 23.8.2009 23:12:05 >

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 41
   Колку човек да трпи?
23.8.2009 23:01:00   
Еца
ИЗВОРНА ПОРАКА: niki
umoren e razbiram, ona sto nikako nemozam da go razberam zosto jas postojano da sum taa koja ke se zrtvuva. Si dojdovme od rabota zaedno, rucavme i pojde da si legne


научив да живеам со тоа, и за чудо повторно функционираме супер user posted image

< Поракaта ја уредил Elena -- 23.8.2009 23:10:09 >


_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 42
   RE: Kolku covek da trpi?
23.8.2009 23:12:59   
milijana
eeee..Niki moja..i site drugi..dusicki moi..kako sebe si da se gledam..na pocetok se e tesko. Jas koga im vlegov doma..eee ke se sekavam dodeka sum ziva. On so mene odel 5 god..ama mama dala odobrenie da se zememe..oti otisla na bajc koj i kazal i dr..zenski ispagale zad nego..ama se jas sum bila pred nego..pa mene ke me zemel.I ona bozem se pomirila.Taa moja svekrva(bog da ja prosti-ne e poveke na ovoj svet) sto ne izvidov.Voa sto go pisuvate..ne e deka ste vie bezobrazni..pa..mu vikav jas na mm ti mene od kaj me zede..od institucija za mentalni ili ..pa boze..moj..skolovani, pametni..sto uste treba za da i se rascrkas ti na edna nevina dusicka..kako trebalo..sto trebalo.Pa i jas vo kuka rastev..eee kolku sumn se buntuvala. More..so losotii sme ziveele..da recete..ta ne deka u nas e problemot.Sto sega..bon-ton..oni se ministri.Im zaviduvav na site moi drugarki koi imaa sloga vo kukata../svekrvi..da te vidi gospod.Kaj padnav si vikam,,Zmisko gnezdo,, Se sum pominala..I edno zimo si gi najdov debelite holakopki iseceni so nozica vo kanta za gubre..a nadvor kapni-zamrzni.Izlegovme so mm..jas so tanki holakopki vo cizmi..edvaj doodev..More za maki da ne vi zboruvam..Sega da sum vo taa situacija..uste prviot den ke si zaminam,..lele kolku salaba licnost sum bila..se sum trpela..se.Edna godina cela..i koga vidoa..trpam..revoltirano me izbrkaa..ni toa ne im se dopadna..so trpev.Sega so ovoj pamet..aaa..ne..fala..za nieden maz na svetot.Ke si se cenam..ke odberam..Covek ne smee nisto da trpi od ova sto pisuvame site.Nisto..se e toa tolku ponizuvacki..samo nie makedonkive li tolku trpime.Im CESTITAM na site koi vednas go sogledale problemot, situacija..i fala prijatno..si zaminale.Toa go pocituvam.

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 43
   RE: Колку човек да трпи?
23.8.2009 23:13:59   
niki
Izvinete prethodno u sred pisuvanje post se prati, nervozno kucam pa zatoa, pa go urediv i sega pak treba da citate.

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 44
   RE: Колку човек да трпи?
23.8.2009 23:22:31   
Палешка РР
И јас се изнервирав ники читајќи те user posted image .
Не си нереална и немаш нереални желби, туку најнормална жена која чезнее за љубов и нежност, како и секоја жена!
Гледам дека вашите проблеми се продлабочуваат, а мајка му само ви одмага.
А да разговараш отворено со неа? Само ти ја знаеш каква е, незнамuser posted image

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 45
   RE: Колку човек да трпи?
23.8.2009 23:25:41   
niki
I umoren bil za da e so mene, a go navi saatot da se razbudi da gleda nekoja utakmica, za toa ne e umoren.
Kako da naucam da ziveam so toa, koga treba da naucam da ziveam bez eden kup raboti koi mi falat, zosto da mi falat, sto sum jas tolku nezasluzna pa da gi zrtvuvam svoite potrebi za smetka na negovite, so sto on toa go zasluzil?
Ne baram jas vie da mi kazete, ama monolog si vodam od nervoza ete taka da mi pomine besot.

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 46
   RE: Колку човек да трпи?
23.8.2009 23:36:22   
niki
A kako da razgovaram i sto da i kazam. Zar ne e surovo na majka da i kazes deka sinot ima problem so maskosta, deka poradi toa imame problemi. I nezgodno mi e so nea da pravam muabet za nasi intimni raboti.
Ne deka ne e razbrana zenata, ne deka ona nesto namerno pravi, ednostavno ne e svesna sto ni se slucuva, od druga strana ne go gleda i sega sto e tuka se obiduva da si nadoknadi za zagubenoto vreme, ama mene me nervira toa cile mile megu niv, a kaj nas jaz koj ne se premostuva.

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 47
   RE: Колку човек да трпи?
23.8.2009 23:45:27   
Еца
Е Ники откако го прочитав цел пост одново, мислам дека ми зовре главата.user posted image Што да ти кажам?user posted image Да му го чешка грбот, па добро дали е нормален и тој и таа? Јој Ники само ти мила можеш да го најдеш одговорот на она што во моментот се прашуваш.Ех колку би сакала да си ни блиску па да се видиме и да се изгушкаме и исплачеме убаво, ех живот...user posted image

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 48
   RE: Колку човек да трпи?
23.8.2009 23:51:09   
kiki_riki
mazot mi ima slicen problem no go naterav od internet da procita nekoi forumi na taa tema se zamisli i se potrudi na taa tema, a jas mislam deka so resavanje na seksualniot problem ke se resat i drugite, kako alternativa ne go otfrlaj razgovorot so svekrvata zasto mislam deka taa ke ima najgolemo vlijanie za da pocne da se leci

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 49
   RE: Колку човек да трпи?
24.8.2009 0:01:35   
milijana
Niki..da ti dade sovet edna postara od tebe..ke me procitas ubavo se nadevam.Ti pisuvas kako sto svativ imate dve deca???Kakva potencija spomnuvas???Kakva impotencija???Jas sumsigurna..ubedena sum..ovde nesto drugo mirisa na izgoreno.Majka mu go poddrzuva ocigledno vo se.Moze i pari(finanskski mu dava) za da odi so drugi.Izvini..moze te bolat ovie moi zborovi..ama maz..koj se ostvaril kako tatko(ima deca) kakva impotencija.majka mi e zena od 60god..pa vika se karame so tatko ti sekoj den za toj sex.maz na dva dena eve go..ili se gali..ili bara.Na koj ne mu treba ljubov, guskanje..pa vie mladi ste. Majka mu ocigledno ne te saka tebe..pa go poddrzuva.Maz da ti ja trga rakata..aaabogami..ne..nemoze toa taka.Ili se sakame..ili ne.Pa zivi sustestva sme..ljubov ni treba..galenje. Mojata obozavase nozete da mu gi trie..ama mm i vika..aa ne fala zena mi ke mi istrie..ima proizvodi od avon..poubavo mi e.Zemi i ti ulje nekoe lavanda..pa ispitaj situacija..pocni da mu predlagas masaza da mu napravis..ako i togas te odbie..moj sovet..,,Izvini druze ne si prv ni posleden..Stavi go pred svrsen cin..Ako mu znacis..tvoj e ..ako ne..za se ima resenie. Prosti mi sto bev volku direkna..samo sakam da ti kazam deka maz koj napravil deca ne e impotenten od teska rabota..Toa se prikazni za mali deca.Mojot m ima azzospermija..da go razberam na nedela ednas..me razbiras..znam deka ne se sozdava ..nema..ama sposoben maz..aaa..bogami.Izvini sto sum dirkna.Ti pisa za situacijata..samo na glas razmisluvam..ne mora neli da se soglasime site..Mnogu pozz dusicke moja..mnogu..Gledam site te poddrzuvaat..eh sto tie zenska solidarnost..mi se dopaga..zatoa se rasprikazav..pozz..mnogu..mnogu..do site

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 50
Страница:   <<   < Претходна страница  1 [2] 3 4 5   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2] 3 4 5   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

mislite li deka babite i dedovcite imaat golema uloga vo razmazuvanjeto na vaset_o dete???
bile986

mislite li deka babite i dedovcite imaat golema uloga vo razmazuvanjeto na vaset_o dete?

ne (7%)

ne mnogu (14%)

da (37%)

da,mnogu (20%)

premnogu (13%)

ne se podnoslivi (9%)


Број на сите гласови: 238

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!