|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  3 4 [5] 6 7   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Колку човек да трпи?
14.2.2012 20:00:25   
mama26
nina miki mnogu e lesno da se rasturi brak . mozes da odis kaj tvoite i da te ceni poveke a moze i nikogas poveke da ne te pobara....zatoa poleka segde ima problemi nemoj da mislis kaj nas e idealno no kako sto i samata kaza toj si e takov [ toa znaci ti go poznavas i znaes sto mu smeta ] od tamu ke se resi i tvojot problem..ke naucis kako  i vo koja situacija da mu se sprotivstavis a koga da podgoltnes .

_____________________________

СЕ ШТО Е МОЕ КЕ СИ ДОЈДЕ ,А АКО НЕ СИ ДОЈДЕ КЕ СИ ГО ЗЕМАМ САМА.

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 101
   RE: Колку човек да трпи?
14.2.2012 21:26:09   
kiki_riki

ИЗВОРНА ПОРАКА: nina miki

fala vi na podrskata bas mi treba vo momentov zosto mi treba nekoj da razgovaram za ova zosto ke puknam od nervozi za situacijava ne znae nikoj ni moja ni negova familija i ne ni sakam da znaat zosto nikoj ne moze da pomogne,mislam toj si e takov i nikogas nema da se smeni pregeska pak imase kavga i toa za sitnica zosto ne sum stavila voda na masata koga rucavme,zaboraviv i toa se slucuva i mora li za takva sitnica da se raspravame i posle pak istoto i na kraj mi rece da ne bilo detedo odamna ke me ostavel i na toa mu odgovoriv ako ti vaka prodolzis ke te ostavam i mi rece ako sakam mozam odma da zaminam...ne znam sto se slucuva poveke pati zboruva takvi raboti na lutina i podocna mi kazuva deka ne mislel taka no od kaj da znam deka sega ne e taka...ne znam sto da pravam kako da se odnesuvam mi e zal za deteto a jas vise nemam zivci ke se razbolam posle sto ke mi e se,a toj ne popusta si stoi na zborot zaludno se mu objasnuvam samo gubam vreme i zivci i na kraj se karame...user posted image

ke go citiram potpisot na edna clenka pogore
ZENATA E ANGEL NO AKO I GI SKRSAT KRILJATA LESNO KE NAUCI DA LETA NA METLA
mislam deka e najdobro ova da se primeni od takt me izvadi toa so vodata, pa duso primeni go potpisot i sledniot past ne mu prinesuvaj ni rucek, neka vidi kako ke mu bide bez tebe oti ODAMNA KE TE OSTAVEL pa daj mu takov proben period ne peri ne peglaj ne cisti, neka go raboti toa sam pa duri togas ke znae da te ceni


_____________________________

ne pravi go na drugite ona sto ne sakas tebe da ti go pravat

(Одговор на членот nina miki)
Непосредна врска до пораките: 102
   RE: Колку човек да трпи?
15.2.2012 16:44:37   
nina miki
gi citam vasite postovi i mi se vraka filmot nazad na vremeto koga ne bev mazeni i mene me vadea od takt ovie raboti i si velev nikogas nema da dozvolam nikoj da me ponizuva no ete ne bilo taka...mi fali toa vreme pohrabra bev i poveke se cenev,sakam da bidam srekna i na raat da mu se raduvam na sin mi sakam zaedno da mu se raduvame ne sakam da se razvedime zatoa cestopati popustam no se plasam deka nekoja den na trpenieto ke mu dojde kraj velat sekoja den kavgi i problemi ljuvovta se gubi mislam da ne se sakavme odamna nemase da bidime zaedno non stop sme imale problemi uste na pocetok no premnogu se sakavme i prebrodivme se pominavme mnogu losi momenti i sega koga se sredivme imame dete nisto ne ni fali nie se karame i toa za sitnici toa me nervira ne mozam sekogas samo jas da popustam barem edno izvini da mi recese...vcera bese aren so mene potocno uste od zavcera koga se iskaravme za vodata vecerta koga si dojde od rabota se odnesuvavme kako sekogas na momenti mozebi mu ide pametot no toa trae nekoe vreme i pak istoto...ponekogas znae da bide premnogu dobar mi pomaga so deteto niz doma cestopati i jadenje znae da napravi no ponekogas e nepodnosliv znaci zivotot so nego nekogas mi e raj nekogas pekol...inaetot preovladuva kaj  dvajcata nekogas ne popustav no sega mora poradi deteto...

(Одговор на членот kiki_riki)
Непосредна врска до пораките: 103
   RE: Колку човек да трпи?
11.3.2012 13:07:16   
nina miki
eve me pak vo ovaa tema pisuvam i se prasuvam kako mozev da nemam pamet i da si go unistam zivotot ah kolku posakuvam da se vrati vremeto nazad ni mig ne bi ostanala so nego zaludno se zalazuvam toj si e takov kakov sto e i nikogas nema da se smeni pak istata prikazna pak raspravii pak me udri i do koga vaka ne mozam poveke ne sakam da gi gleda deteto ovie raboti vise i zivotot mi e odmilen ziveam samo za sin mi premnogu e nervozen za sitnica se pravi golema kavga da kutam ne mozam i ne znam sto ke bide i do koga vaka si velam barem dur e pomalo deteto posle e potesko ne mozam poveke si go gubam zdravjeto mu trebam na sin mi...user posted image

(Одговор на членот nina miki)
Непосредна врска до пораките: 104
   RE: Колку човек да трпи?
9.1.2013 23:51:35   
hopeless
Dojdena vo nova sredina kaj sto nemav ni prijateli ni poznanici, ni rodnini, samo nego i deteto gi imav, i bez rabota, zatvorena vo domot, bev mnogu osamena. Osamenosta poleka preminuvase vo nezadovolstvo. Sekogas se cuvstvuvav kako da sum mu visok vo zivotot, kako da mu smetam. Toj si se zanimavase so svoite interesi, prijateli, rabota, a za mene i za deteto kako nikogas da nemase vreme. Si ja saka toj kerkickata, ama ednostavno taa e moe zadolzenie, toj ne se pletka okolu nejze, moze da si poigra 10 minuti i tolku.
Za se ova iskreno si razgovarav so nego no promeni trajni nemase.

Ова како јас да су го пишувала. покрај многуте други проблеми уште и овој го имаме.
Значи јас за семејството се сменив 360, се прилагодив на се, а тој што се вика со прст немрдна од местото на кое што беше пред да се земеме.
Тешко ми беше многу, и уште ми е, се утепував од плачење, бев многу депресивна, по цели денови затворена во четири зида ама пак издржав, не се закарав, не се противев, знаев дека е моја обврска да се грижам за детето и тоа ми беше на прво место. Да е жив и здрав син ми тој ме спаси од работ на лудило.

< Поракaта ја уредил hopeless -- 9.1.2013 23:52:17 >

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 105
   RE: Колку човек да трпи?
10.1.2013 19:13:08   
niki
denes si ja preprocitav temava
ovaa niki sto pisuvala pred nesto poveke od tri godini veke ja nema
zeleni vonzemjani ja zemale i go isprale mozokot i ja vratile na zemjata so novi pogledi na zivotot i svetotuser posted image
problemi ima i novata, no poinaku gleda na niv
mazot i veli deka porasnala i sozreala
seuste ponekogas zolcno se raspravaat
no se slozuvaat ednoglasno deka imaat najslatko devojce na svetot za koe bi napravile se

Im blagodaram na site ringerajki sto nekogas koga mi trebalo mi bile poddrska, me sovetuvale, me tesele, me razbirale, me kritikuvale....
Im blagodaram na site segasni ringerajki koi seuste gi citaat i tie stari temi, a na onie koi se pronaogaat vo niv im posakuvam sto poskoro da najdat izlez od mracnite tuneli vo koi se zarobeni
user posted image

_____________________________

Sometimes two people have to fall apart to realise how much they need to fall back together

(Одговор на членот hopeless)
Непосредна врска до пораките: 106
   RE: Колку човек да трпи?
17.2.2013 1:08:51   
katalina1
Trpi denes,trpi utre.trpi drugden i eden den tikvata ke pukne.Secie trpenie ima granica,pa taka i moeto.Aj se' da sum dobra,da ima mir vo kukata,harmonija,ama koga ke se najde nekoj 'pameten' toa da go zloupotrebi,e togas se vadam od takt.Otkako sum mazena,moeto trpenie e od den na den se pomalo.Da ne navleguvam vo detali,samo 2-3 zbora, roditelite na mazot mi me gledaat kako kukna pomosnicka,se opustija premnogu,si dozvoluvaat da izdavat naredbi.No...pocnav da pokazuvam zabi,ke vidime sto kako ke bide.

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 107
   RE: Колку човек да трпи?
17.2.2013 13:54:21   
deluxe

ИЗВОРНА ПОРАКА: niki

denes si ja preprocitav temava
ovaa niki sto pisuvala pred nesto poveke od tri godini veke ja nema
zeleni vonzemjani ja zemale i go isprale mozokot i ja vratile na zemjata so novi pogledi na zivotot i svetotuser posted image
problemi ima i novata, no poinaku gleda na niv
mazot i veli deka porasnala i sozreala
seuste ponekogas zolcno se raspravaat
no se slozuvaat ednoglasno deka imaat najslatko devojce na svetot za koe bi napravile se

Im blagodaram na site ringerajki sto nekogas koga mi trebalo mi bile poddrska, me sovetuvale, me tesele, me razbirale, me kritikuvale....
Im blagodaram na site segasni ringerajki koi seuste gi citaat i tie stari temi, a na onie koi se pronaogaat vo niv im posakuvam sto poskoro da najdat izlez od mracnite tuneli vo koi se zarobeni
user posted image

niki edno prasanje: na koj nacin uspea starata niki da ja snema?kako gi ottrgna problemite(sveki i dr.) kako se spravi vo dadenite situacii koi gi procitav i mnogu mi bea poznati ? pozzzz spodeli gi so nas taktikite koi gi primeni!!!

_____________________________

„ Можеш да го извадиш човек од кал,но калта од човекот не!! “

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 108
   RE: Колку човек да трпи?
17.2.2013 17:18:27   
niki
deluxe, ne postojat magicni resenija i taktiki, resenija ne se iznaogaat od denes do utre, vo postot bev malku poetski i metaforicno nastroena
ona sto mene mi se sluci pretpostavuvam na site ni se slucuva, pocetokot i krajot a i patot koj go odime za sekoj od nas e razlicen
ke pisam utre podetalno koga ke ja odnesam kerka mi na skolo sega nemam vreme


_____________________________

Sometimes two people have to fall apart to realise how much they need to fall back together

(Одговор на членот deluxe)
Непосредна врска до пораките: 109
   RE: Колку човек да трпи?
17.2.2013 23:23:03   
deluxe
da tokmu taka skoro site odime po razlicen no do nekadde ist pat.poradi toa kakvo bese tvoeto iskustvo.ajde cekame da ni pisis na raatuser posted image pozdrav4e

< Поракaта ја уредил deluxe -- 17.2.2013 23:24:11 >


_____________________________

„ Можеш да го извадиш човек од кал,но калта од човекот не!! “

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 110
   RE: Колку човек да трпи?
18.2.2013 13:55:33   
niki
napisav eden ogromen post i go izbrisav, koj bi imal trpenie toa da go citauser posted image
deluxe promenite vo mojot zivot usledija po promenitie moi licni vo nacinot na razmisluvanje, pa potoa i vo deluvanje
do promeni dojde taka sto prvo mnogu citav od oblasta na psihologija i psihoterapija na net, procitav i nekolku knigi do koi dojdov slucajno bez namera da baram takva literatura i da se obrazuvam vo toj pogled
potoa zapoznav edna zena koja sto ja odigra ulogata na psihoterapevt kaj mene, potocno mi bese dobra prijatelka koja me isslusa bez predrasudi i niz razgovor me navede sama da sogledam nekoi raboti za koi prethodno ne bev sposobna
taka nekako mi se isklistariziraa rabotite, mi stana jasno sto sustinski sakam i sto sum spremna da napravam a sto ne za da go dobijam toa, kako i koja sum od kade sum kakva sum i zosto sum takva i da se prifatam sebe si i da ne se obiduvam poveke da se vklopuvam vo necii tugi merki, da se menuvam za mene da mi bide podobro a ne nekomu da udovoluvam
mm se najde vo eden moment zatecen i iznenaden od mojata nova borbenost, no se snajde brzo kako celo vreme da cekal koga ke se razbudam i ke mu recam dosta ova veke imas li nesto drugo da mi ponudisuser posted image
ne ziveeme nie vo nekoja bajka sega, no magicniot krug na zrtva i tiranin go prekinavme koga i dvajcata svativme deka nikoj ne ne tera na sila da bideme zaedno
a odnosot so svekrva mi ostana neresen, so razlika sto jas veke ne ni razmisluvam deka treba da resavam nesto vo toj pogled, so mm rascistiv deka nejzina pomos za cuvanje na dete ne mi treba nitu bilo kakva druga pomos, ako i koga nejze ke i treba pomos ke razgledame kakvi ni se moznostite da i pomogneme i soglasno so situacijata ke i izlezeme vo presret, za poveke od ova nit imam trpenie nit zelba nit razbiranje, a pak najmalku cuvstvuvam obvrska, ona sto cuvstuvam deka sum dolzna e dolznost kon sebesi da vo ovie razmisli i odluki ostanam dosledna dokraj i da ne potkleknam na nekoja sitna provokacija sto dosega veke godina i pol otprilika dobro mi odi
najvazno od se e deka nekogas mislev deka treba da ja najdam svojata sreka, no vo procesot na traganje si go pronajdov svojot mir i dojdov do zaklucok deka samo so mir vo sebe mozam da funkcioniram podobro
sto se odnesuva do ljubovta svativ deka nea mozam samo da ja dadam, dali ke mi bide vozvratena zavisi od onoj koj ja prima ne od mene, zatoa sega sum koncentrirana na pokazuvanje na moite cuvstva, tugi ne ocekuvam no rado gi prifakam i primam koga ke doprat do do mene
i pak ne napisav nakratkouser posted image

_____________________________

Sometimes two people have to fall apart to realise how much they need to fall back together

(Одговор на членот deluxe)
Непосредна врска до пораките: 111
   RE: Колку човек да трпи?
18.2.2013 14:14:57   
deluxe
user posted image user posted image Odlicno napisano Niki,milo mi e sto se sredile rabotite ,sepak tnx za spodeluvanjeto na tvoeto iskustvo,ne e loso nesto da primenam i jas user posted image Blagodaram uste ednas pozzzz

_____________________________

„ Можеш да го извадиш човек од кал,но калта од човекот не!! “

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 112
   RE: Колку човек да трпи?
19.2.2013 11:36:48   
Anonimen
Незнам дали сум на вистинската тема за мојов пост,но навистина ми треба помош и извинете што ќе биде малку подолг постов,но ве молам прочитајте го и помогнете ми да се одлучам,зошто незнам што да мислам и правам.user posted image
Вака,имам 30 години,две деца,живееме во заедница,имам високо образование и сум 7 години невработена.user posted image Мм работи веке 5 години и сега е на функција што може да потпомогне и јас да се вработам.Е сега проблемот е што живееме во помало место,каде невработеноста е главен проблем,па тој дојде како спасител,кој што може да помогне на многумина, а се работи за семејства од кои двајца се невработени,па едвај врзуваат крај со крај.Се надевам дека ме сваќате.Но ако јас се вработам пред нив да речеме за 5-6 месеци,ќе настане револт кај нив(а скоро сите се со средно образование),затоа што, така ние ќе бидеме и двајцата вработени.А не декапотоа нема пополека и ним да им помогне пополека да се вработат,ама ете...Па мм ми предлага да одиме на трето дете,па да се вработам за 2-3 години.user posted image user posted image user posted image Не велам дека не е во право,ама неможам да прифатам седење толку време дома,без работа,па и уште едно дете.user posted image Сакаме уште едно,планираме уште од поодамна,ама мојот услов беше ,прво да се вработам.А сега излезе вака.user posted image
Ве молам за совет,однапред ви благодарам.Бацки до сите.user posted image

(Одговор на членот deluxe)
  Непосредна врска до пораките: 113
   RE: Колку човек да трпи?
19.2.2013 12:09:07   
Ikana
Мое мислење е дека добробитта на семејството доаѓа пред се друго. Зошто вие да си ускратувате или поточно тебе да ти биде ускратено поради помош за други луѓе. Со извинение, меѓутоа сите луѓе си имаат свои проблеми и туѓите тебе не треба да те засегаат. А 3 деца како ќе храните со 1 македонска плата???
Ајде вработи си се, другите ќе разберат дека сепак се работи за вашето семејство и нема тука што да се зборува многу. Секој со своите проблеми, ти не си ништо должна да патиш поради некој друг, и туѓите проблеми не треба да те засегаат.

(Одговор на членот Anonimen)
Непосредна врска до пораките: 114
   RE: Колку човек да трпи?
19.2.2013 12:24:59   
Anonimen
Заборавив да напоменам дека, мм сега после ова унапредување има плата како за двајцата на пример да сме си вработени нормално во државни установи.Но, не се работи за парите толку колку што се работи за тоа да се оттргнам малку одв дома, од оваа монотонија која верувајте ме убива и ме фрлаво депресија и да се почувствувам корисна и почитувана.Можете да замислите,дома со сите на куп,свекор,свекрва,па и згора на тоа кога ке ти текне дека може да биде поинаку,но мора да трпиш и да внимаваш,да им угодиш на повеќето.Извинете што ве замарам,ама навистинами треба ваше мислење и помош..user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот mama26)
  Непосредна врска до пораките: 115
   RE: Колку човек да трпи?
19.2.2013 12:27:31   
niki
jas ke postavam dve prasanja i bogami ke bidam gruba i direktna pa koj nema stomak za takvo nesto neka ne cita nadolu
fala mnogu

znaci ako mazot dosol na vlast sega mora celo selo da go vraboti sekoj ojle i dojle, zosto voopsto vleguvate vo takvi spletki?
i zosto nekoj bi se cuvstvuval izrevoltiran sto ti si se vrabotela koga ti ke dobies nekoe rabotno mesto za koe e potrebno visoko obrazovanie za kakvo tie ne se kvalifikuvani ili mozebi ocekuvaat bidejki mt e na vlast i nepismeni na direktorski fotelji da stavi?
no coment

_____________________________

Sometimes two people have to fall apart to realise how much they need to fall back together

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 116
   RE: Колку човек да трпи?
19.2.2013 12:28:03   
Ikana
Ок,како и да е, истото мислење го имам од претходниот мој пост, вашето семејство доаѓа пред се друго. Можеби ми е суров начинот на размислување, сепак вие треба да си одлучите како фамилија. Се најдобро!
П.С. Хахахха Ники огромен ЛАЈК!!!

< Поракaта ја уредил Ikana RR -- 19.2.2013 12:29:18 >

(Одговор на членот Anonimen)
Непосредна врска до пораките: 117
   RE: Колку човек да трпи?
19.2.2013 12:36:11   
miana
Ova sto go citam nemozam da go poveruvamm..Mislis li deka ako vie ste nevraboteni nekoj ke misli na vas vaka?

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 118
   RE: Колку човек да трпи?
19.2.2013 12:38:09   
niki

ИЗВОРНА ПОРАКА: Anonimen

Заборавив да напоменам дека, мм сега после ова унапредување има плата како за двајцата на пример да сме си вработени нормално во државни установи.Но, не се работи за парите толку колку што се работи за тоа да се оттргнам малку одв дома, од оваа монотонија која верувајте ме убива и ме фрлаво депресија и да се почувствувам корисна и почитувана.Можете да замислите,дома со сите на куп,свекор,свекрва,па и згора на тоа кога ке ти текне дека може да биде поинаку,но мора да трпиш и да внимаваш,да им угодиш на повеќето.Извинете што ве замарам,ама навистинами треба ваше мислење и помош..user posted image user posted image user posted image


draga zanes ti sto sakas, sakas da rabotis, sakas da izlezes od doma, sakas da bides nezavisna, ne sakas treto dete, nema vrska kolkava plata zema mt, ne si zavrsuvala fakultet da bides masina za raganje i site da imaat prednost pred tebe, bori se za ona sto go sakas i nemoj da cuvstvuvas griza na sovest
zivotot se zivee sega vo idnina koj znae sto ne ceka
prvo ti i tvoeto semejstvo pa site ostanati vo sekoj pogled

_____________________________

Sometimes two people have to fall apart to realise how much they need to fall back together

(Одговор на членот Anonimen)
Непосредна врска до пораките: 119
   RE: Колку човек да трпи?
19.2.2013 12:40:26   
vezilka RR
Тоа што сопругот предложол да вработи некој друг пред тебе значи дека или има огромен притисок од страна, или смета дека сега кога имате доволно пари ти нема потреба да работиш user posted image

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 120
   RE: Колку човек да трпи?
19.2.2013 12:42:18   
dostickage
Vo ova denesno vreme funkcijata i foteljata se minlivi kako nikogas. Site znaeme deks o promena na politikata se menuvaat i foteljite.
Ne daj Boze ama sto ako se smeni politickata struktura foteljata kje letne od prozor  a ti kje si ostanes so edna plata mn pomala od onaa funkcionerskata i edno dete gratis.

Ne sfakjam sto ima tuka da se misli. Kako visoko obrazovana licnost smetam deka si dovolno pametna da rezoniras zdravo .

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 121
   RE: Колку човек да трпи?
19.2.2013 12:43:26   
Calypso
Мене ми е несфатливо, што има другите на мт да чекаат да ги вработи? Јас разбирам дека денес е тешка ситуацијата во помалите градови, особено во места каде што единствено општината и јавните претпријатија (државните) функционираат како што треба, а другото е гола вода. Ама да чекаш некој да те вработи? Дали мт ветил нешто некому? Ако ветил, тешко е да се прекрши ветувањето, но ако не направил такво нешто, зошто би требало ти да седиш дома на сметка на некој друг? Башка што си ти со високо образование, сигурно покомпетентна од некој со средно образование.
Инаку, и мт утре може да остане без работа, нели? Се е можно, никогаш не знаеш што ти носи иднината. Јас би рекла, седнете, поразговарајте, и сложете се дека на прво место ви е добробитот на фамилијата, не материјалното, туку среќата на семејството кое го сочинувате, засега, вие четворица. На мт му треба среќна и исполнета жена, и на децата среќна мајка, а не исфрустрирана жена на која сите ќе и се криви за нешто.

_____________________________

All that is gold does not glitter,
Not all those who wander are lost;
The old that is strong does not wither,
Deep roots are not reached by the frost.

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 122
   RE: Колку човек да трпи?
19.2.2013 12:43:34   
Ikana
Леле Везилке ме претрка истото сакав да го user posted image напишам...
Само сакав да кажам дека и 1000 евра плата понекогаш се малку за 4 члено семејство. Ајде глејте си го животот таму и вработи си се на место за кое знаеш дека си квалификуванаuser posted image
Ники многу убаво кажа, ајде сега ојлевци и дојлевци ќе ставаме на директорски фотељи со средно образованиеuser posted image

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 123
   RE: Колку човек да трпи?
19.2.2013 12:44:43   
dostickage
ИЗВОРНА ПОРАКА: Ikana RR

Ники многу убаво кажа, ајде сега ојлевци и дојлевци ќе ставаме на директорски фотељи со средно образованиеuser posted image


Da de i posle ne ni cini drzavata user posted image user posted image user posted image  morav ova da go kazamuser posted image

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 124
   RE: Колку човек да трпи?
19.2.2013 12:50:07   
Ikana
Хахаха така де, државата после е криваuser posted image
Какви глупости леле мори мајкоuser posted image
Еве јас сум со високо образование, уште малку и магистер на науки, ај мене вработете меuser posted image
Мала шала Анонимен, сепак сметам ти дека си најважна во оваа ситуацијаuser posted image

< Поракaта ја уредил Ikana RR -- 19.2.2013 12:52:26 >

(Одговор на членот dostickage)
Непосредна врска до пораките: 125
Страница:   <<   < Претходна страница  3 4 [5] 6 7   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  3 4 [5] 6 7   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

kolicka
kaja123

Ve molam pomognete. Dali nekoj od vas koristel NEONATO knlicka i kako ste zadovolni? Ve molam za komentar.

da (39%)

m (61%)


Број на сите гласови: 36

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!