|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  92 93 [94] 95 96   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Вештачко оплодување VI дел
16.2.2015 15:24:16   
kapina
Loveableme zal mi e dusicke

(Одговор на членот kate..)
Непосредна врска до пораките: 2326
   RE: Вештачко оплодување VI дел
16.2.2015 15:38:33   
gina
Loveablemeuser posted image user posted image mnogu mi e zal mnogu sum luta i besna i na sebe poveke od edna nedela samo te mislev i celo vreme pozitivno mislev duri bev sigurna deka ce bide sega ama za zal sum se izlazala vo moeto pretcustvouser posted image mnogu mi e zal
no borbata prodolzuva so novi sili kon celta user posted image

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 2327
   RE: Вештачко оплодување VI дел
16.2.2015 15:42:31   
nadesh
Loveableme duso mnogu mi e zal..... oh kolku e macna ovaa borba ,ama sto e toa e nema otkazuvanje mora da bidi .

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 2328
   RE: Вештачко оплодување VI дел
16.2.2015 15:42:36   
LoveableMe RR
Фала ви женски од срце за поддршката user posted image

Kassy, Pinky30, vazna, almushka, kate.., skydiver, virgo, cika среќно!!

*******2014*******
user posted image user posted image user posted image АКТУЕЛНОuser posted image user posted image user posted image


00.01 - skydiver - почеток со терапија(Петановски, Ремедика)
00.01- valentina11- пoчетoк сo терaпијa (Дaмчевски, Мoјa бoлницa)
20.01 - Pinky30 - почеток со терапија (Глигор Тофовски, ГАК)
24.01 - kate.. - почеток со терапија(Петановски, Ремедика)
00.01- almushka - пoчетoк сo терaпијa (Петaнoвски, Ремедикa)
00.01 - Kassy - пoчетoк сo терaпијa (Димитрoв, Ремедикa)
08.02- virgo - пoчетoк сo терaпијa ( Хaџилегa, Ремедикa)
00.02 - MademoiselleNina - ИВФ на природен циклус (Ивановски, Систина)
22.02-vazna- пoчетoк сo терaпијa (Адaмoвскa, Систинa)
00.02-cika- пoчетoк сo терaпијa (Димитрoв, Ремедикa)

=========================
user posted image ИСЧЕКУВАЛКИuser posted image

26.01- valentina11=пункцијa=01.02=ЕТ
02.02 - skydiver = пункција 05.02 = ЕТ
04.02 -kate.. = пункција 07.02 = ЕТ
17.02 - Pinky 30 = пункција 20.02 = ЕТ


=========================

14.02- valentina11=ТЕСТ
19.02 -skydiver = ТЕСТ
21.02 -kate..= ТЕСТ
06.03- Pinky30= ТЕСТ


2015 година

nadeshuser posted image user posted image user posted image


_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 2329
   RE: Вештачко оплодување VI дел
16.2.2015 16:07:26   
butterfly 00
LoveableMe RR navistina mi e zal i jas kako Vesnik pocnav da se somnevam vo zamrznatite embrioni pak od druga strana sestrata vo Sisina mi e mnogu bliska ja prasuvav dali imaat uspeh ona mi vika ehe vika mnogu od pacientkite koe sega pravele transver so zamrznati ostanale bremeni neznam sto da kazam. Ja imas nasata poddrska tuka sme site, takov e nasiov pat premnogu tezok, no eden den mora da izgree sonce barem site se nadevame na toa. Odmori se sega i vidi sto ke ti kaza doktorot, sto ke ti predlozi ponatamu. Jas imam zamrznati otkako ke pomine periodov od kiretazata se mislam dali da pravam so zamrznati ili da si cekam vaucer ? Nema zborovi koi moze da ne utesat vo vakvi momenti, no mora da se borime. Celo vreme ve citam i sum so vas, ja imate mojata poddrska.

_____________________________

3 inseminacii, 2 IVF = / , 2 FET = /

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 2330
   RE: Вештачко оплодување VI дел
16.2.2015 16:25:03   
valentina11
mnogu mi e zal ama moras silna da bides moras znam i veruvam deka ke uspees jas uste nemam rezultati cel den nervozi sto izgubiv i nadez cim ne mi se javija sto bi mozelo da bide a tolku veruvav za tebe kako sto rece ako saka da bide ke bide bez razlika sto pravis

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 2331
   RE: Вештачко оплодување VI дел
16.2.2015 16:35:31   
Hopeful RR
user posted image user posted image user posted image
Не е фер, стварно не е... Loveable Me, не знам ни што да кажам, аман нека се посветат докториве како што треба наместо да нагаѓаат - ај сега ова, ај сега она... Не знам дали е стварно до замрзнувањето, или до хиперстимулацијата, од се што имам гледано и читано - апсолутно нема правила... Мора да има некоја гачка што не ја нашле или нешто што превиделе... user posted image Не биле овие твоите бебиња, ама сигурна сум дека наскоро доаѓаат. Страшно сум разочарана и лута, и може сум глупава, ама се уште сум оптимист дека ќе биде, и тоа за сите. Ти си силна, ќе го надминеш ова, верувам user posted image

Валентина, те чекаме тебе, мила, да ни го оправиш денов и да влееш надеж user posted image

_____________________________

Обиди 2,5 години
HSG, HSC, отстранет септум, IUI x4, IVF успешно :)
2015 user posted image user posted image

(Одговор на членот valentina11)
Непосредна врска до пораките: 2332
   RE: Вештачко оплодување VI дел
16.2.2015 16:48:51   
Milicka 30
Значи не ми се верува, цело време чекам ЛовеаблеМе да пишеш мила и стварно бев убедена дека овојпат резултатот ќе биде позитивен. Многу се разочарав а и толку се полнам со лутина кога ќе прочитам за неуспешно инф затоа што знам дека тоа не е до нас, туку до нашиве доктори кои од што имаат толку многу пациенти мислам дека не се посветуваат доволно на проблемот. Како пишувам уште повеќе се нервирам, па не е фер, си поигруваат со нашите животи. Затоа мила моја препорака колку и да е добар докторот мислам дека овојпат треба да го промениш , да се најде др кој стварно ќе се посвети на твојот случај и да се открие што е проблрмот.
Те user posted image user posted image силно.
Валентина чекаме убава вест од тебе.

(Одговор на членот Hopeful RR)
Непосредна врска до пораките: 2333
   RE: Вештачко оплодување VI дел
16.2.2015 16:54:56   
весник
LoveableMe од почеток си кај др.Петановски???? Еднаш во фактор здравје др.Таше рече доколку два пати нема успех во еден ивф центар ве советувам да го промените докторот...незнам што сакаше да кажи...прегледајте на youtube емисиите и ќе слушнете па заедно да прокоментираме!

(Одговор на членот Milicka 30)
Непосредна врска до пораките: 2334
   RE: Вештачко оплодување VI дел
16.2.2015 17:40:12   
kate..
VALENTINA SEUSTE NEMAS NAPRAVENO TEST?

_____________________________

2011fevruari operacija cista otstraneta i jajnik,2012 spontan abortus,2013 april vonmatericna bremenost operacija hitno tubite otstraneti,prvo IVF neuspesno vtoro neuspesno

(Одговор на членот kate..)
Непосредна врска до пораките: 2335
   RE: Вештачко оплодување VI дел
16.2.2015 17:46:36   
LoveableMe RR
Првo ИВФ прaвев кaј д-р Ивaнoвски вo Систинa, втoрo ИВФ кaј д-р Димитрoв вo Ремедикa, a трaнсфер сo смрзнaти ембриoни кaј д-р Петaнoвски вo Ремедикa. Кaј д-р Тaше бев нa кoнсултaцијa зa дaли дa прaвaм хистерoскoпијa и ми рече не.

Уште Лaзaревски ми oстaнa, сите дoктoри ги свртев, не сум сaмo кaј еден дoктoр.....кoгo дa изберaм пaк?user posted image

< Поракaта ја уредил LoveableMe RR -- 16.2.2015 17:47:21 >


_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот kate..)
Непосредна врска до пораките: 2336
   RE: Вештачко оплодување VI дел
16.2.2015 18:00:39   
Kvisko
LoveableMe многу ми е жал. И јас бев убедена дека овојпат навистина дојде твоето време. За жа не сум била во право. Навистина некогаш не е фер животот.

Мал совет околу лекарите. Дај му време на еден лекар убаво да те запознае и да ти се посвети. Мислам дека некогаш треба да им се даде време да пробаат различни работи. Во смисла пробал едно не успеало па да проба истиот тој нешто друго. Јас сум некако против многу нагло менување на лекари зашто секој нов почнува од почеток и со „обиди и грешки“. Сакале ние да признаеме или не медицината е полна со обиди и на крај нешто успева нешто не. Не е така само кај нас иако ние сме некогаш престроги кон нашите лекари. Зборувам од искуство бидејќи имам живеено во странство и знам дека горе долу и таму има пробување и чекање нешто да профункционира.

Главата горе и само напред.

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 2337
   RE: Вештачко оплодување VI дел
16.2.2015 19:13:29   
valentina11
nazalost negativen e ne mi se zboruva nisto fala na podrskata i vi posakuvam uspeh na ostanatiteuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот kate..)
Непосредна врска до пораките: 2338
   RE: Вештачко оплодување VI дел
16.2.2015 19:20:07   
Hopeful RR
valentina user posted image user posted image user posted image
Не ми се верува, денов очај... биди силна, исплачи се и главата горе, доаѓаат и твоите бебиња, сигурна сум user posted image

Loveable Me, стварно не е лесна одлуката кај кого да одиш, на твое место веројатно би одела или кај Лазаревски, или пак кај Ивановски. Кога ќе одиш кај Петановски? Стварно ме интересира негово мислење...

_____________________________

Обиди 2,5 години
HSG, HSC, отстранет септум, IUI x4, IVF успешно :)
2015 user posted image user posted image

(Одговор на членот valentina11)
Непосредна врска до пораките: 2339
   RE: Вештачко оплодување VI дел
16.2.2015 19:51:29   
scared RR
valntina и loveablеme не можам со зборови да опишам колку ми е жал user posted image не пишувам често на темава ама ве следам и ако ме верувате на секоја неуспешна постапка си плачам по дома user posted image толку ми е жал зашто знам колку се мачите и колку го посакувате ова и не е фер што не успевате user posted image
Ви ја посакувам сета среќа наредниот пат да биде успешен..

(Одговор на членот Hopeful RR)
Непосредна врска до пораките: 2340
   RE: Вештачко оплодување VI дел
16.2.2015 19:54:47   
vazna
Valentina bas mi e zal ama trgna ponedelnicki, ama sto da se pravi toa e, devojki bidete silni i izdrzete glavata gore mora da se prodolzi ponataka znam deka ovoj e tezok i trnliv pat no ne smeeme da se otkazeme. Inace za doktorive i jas imam isto mislenje deka ne se bas zainteresirani i se im e nekako na brzanje dali deka imaat mnogu pacienti ili stvarno neznam sto e rabotava, i jas nekako pocnav da se somnevam vo dok Adamoska neznam dali e dobar izbor za inv. ne deka imam nekakva golema zabeleska ama i ona se nekako nabrzina i e. Citam po devojkive imaat po nekolku neuspesni invitro obidi kaj najgolemite strucnjaci neznam sto da kazam za mojava , a isto pa i ne sum za toa da se menuvaat celo vreme doktori toa mi e ko se od pocetok da pocnuvam, izvinete na dolgiot post i moguuuu mnoguuuuser posted image user posted image user posted image do site.

(Одговор на членот Hopeful RR)
Непосредна врска до пораките: 2341
   RE: Вештачко оплодување VI дел
16.2.2015 20:26:38   
kapina
valentina zal mi e toa e tezok e nasiot pat

(Одговор на членот vazna)
Непосредна врска до пораките: 2342
   RE: Вештачко оплодување VI дел
16.2.2015 21:07:49   
valentina11
neznam sto da mislam beta 0.1o a doktorot me tera da prodolzam so terapija do 21 den ako ne sum dobila ccccccc uste li da se nadevam kako mozat taka besovesno ali sepak gubenje nadez nema

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 2343
   RE: Вештачко оплодување VI дел
16.2.2015 22:12:22   
LoveableMe RR
Valentina, бaш ми е жaл, нo не знaм зoштo ти рекле дa прoдoлжиш сo терaпијaтa, мене ми рекoa дa прекинaм пo негaтивниoт тест.

Хoпефул, ќе oдaм кoгa ќе дoбијaм и ќе чекaм дa ми зaврши, знaм штo ќе ми кaже скречинг или хистерoскoпијa, дa не евентуaлнo тoa пoмoгне.....

_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот valentina11)
Непосредна врска до пораките: 2344
   RE: Вештачко оплодување VI дел
16.2.2015 22:47:49   
gina
valentina i mene mi e mnogu zal user posted image user posted image

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 2345
   RE: Вештачко оплодување VI дел
16.2.2015 23:30:09   
butterfly 00
LoveableMe zosto duri sega da ti kazat za histeroskopija, zarem do sega ne vidoa dali ima potreba da se pravi ? Valentina11 mnogu mi e zal neznam sto da kazam
zosto mora da e tolku tezok ovoj pat, inaku preku fondot uste kolku vauceri imas da iskoristis ? Ne procitav dali ova ti bese so stimulacija I me cudi zosto doktorot
ti kazal da prodolzis so terapija koga ni ja prekinuvaat posle negativno IVF.

_____________________________

3 inseminacii, 2 IVF = / , 2 FET = /

(Одговор на членот gina)
Непосредна врска до пораките: 2346
   RE: Вештачко оплодување VI дел
17.2.2015 0:12:12   
tea 88
LoveableMe i Valentina mnogu mi e zal. Cel den mislam na vas i neznaev sto da pisam. Mnogu e tesko samo takva ni bila izgleda sudbinata da se macime. Ne e fer voopsto ama nema sto da se pravi.
Loveableme mislam da otides do kaj Lazarevski.ili Tase nekako tie dvajca i Petanovski se naj vo drzavava.

(Одговор на членот butterfly 00)
Непосредна врска до пораките: 2347
   RE: Вештачко оплодување VI дел
17.2.2015 0:50:20   
MademoiselleNina
Lovableme i Valentina многу ми е жал...
Но главата горе и понатаму по патот. И мој совет од лично искуство, проверете си ги забите. Мене тоа онака ми го спомна кочо димитровски, и во тој момент не му обрнав некое внимание, но човекот беше 100% во право. И не кај еден, туку кај 4 стоматолози бев на преглед, мислење итн. Но ова е сосема дгуга тема, ако има соодветна тема за заби би го споделила моето искуство со вас.

Ако сте во можност, совет во странство, во поголема клиника, со поголемо искуство. И верба и само верба дека ќе успеемеuser posted image user posted image

(Одговор на членот tea 88)
Непосредна врска до пораките: 2348
   RE: Вештачко оплодување VI дел
17.2.2015 5:49:44   
kate..
A ZOSTO ZABITE KAJ MENE SITE ZABI MI SE RASIPANI I TOA LI MOZE DA E PRICINA ZA NEUSPESNO IVF...

_____________________________

2011fevruari operacija cista otstraneta i jajnik,2012 spontan abortus,2013 april vonmatericna bremenost operacija hitno tubite otstraneti,prvo IVF neuspesno vtoro neuspesno

(Одговор на членот MademoiselleNina)
Непосредна врска до пораките: 2349
   RE: Вештачко оплодување VI дел
17.2.2015 9:42:06   
kate..
RR VE MOLAM ZA POMOS ZENICKATA SO PRAVEVME ISTI DEN TRANSFER VCERA NA TOALETNATA PRIMETILA KAFEAVA BOJA AMA ZGRUTCENA

_____________________________

2011fevruari operacija cista otstraneta i jajnik,2012 spontan abortus,2013 april vonmatericna bremenost operacija hitno tubite otstraneti,prvo IVF neuspesno vtoro neuspesno

(Одговор на членот kate..)
Непосредна врска до пораките: 2350
Страница:   <<   < Претходна страница  92 93 [94] 95 96   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  92 93 [94] 95 96   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?