|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  90 91 [92] 93 94   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Вештачко оплодување VI дел
13.2.2015 17:15:03   
valentina11
pinky da ne ti fufka zasto e bezbolno so anestezija ti nema da znaes nisto i normalno na ginekol stol se vrsi i srekno

(Одговор на членот Pinky30)
Непосредна врска до пораките: 2276
   RE: Вештачко оплодување VI дел
13.2.2015 17:31:34   
LoveableMe RR
Вaлентинa, кoгa ќе прaвиш тест?

_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот valentina11)
Непосредна врска до пораките: 2277
   RE: Вештачко оплодување VI дел
13.2.2015 18:12:55   
kate..
PINKI TAMU KAJ SO TE GLEDAT NA EHO TAMU I TI PRAVAT PUNKCIJA POTOA KE TE RAZBUDAT I KE TE SMESTAT U SOBA DA POLEZIS.

_____________________________

2011fevruari operacija cista otstraneta i jajnik,2012 spontan abortus,2013 april vonmatericna bremenost operacija hitno tubite otstraneti,prvo IVF neuspesno vtoro neuspesno

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 2278
   RE: Вештачко оплодување VI дел
13.2.2015 20:32:57   
valentina11
najverovatno vo ponedelnik ako izdrzam do togas zaedno ke pravime daj boze da si vidime visoka beta user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 2279
   RE: Вештачко оплодување VI дел
13.2.2015 20:49:28   
gina
LoveableMe te mislam nekolku dena i imam nekoe ubavo custvo pretcustvo deka ce bide pozitiven i daj boze da sum vo pravo user posted image user posted image user posted image


Valentina i na tebe srekno na site vi ja pustam srekata da gi vidite dolgoocekuvanite user posted image user posted image SREKNO

(Одговор на членот valentina11)
Непосредна врска до пораките: 2280
   RE: Вештачко оплодување VI дел
13.2.2015 21:00:55   
Kassy
Zdravo na site vecerva...
Go pratam forumot podolgo vreme, zapocnata sum bocnakje so Suprefact, sega mi e prv den od ciklus, v nedel ana 3 den odam kaj
doktorot da se dogovorime za ponatamoshnata terapija, NO.. od denes nesto me faka blaga nastinka, onaka grlo, sedov vednas propolis
so vitamin c, nosot si teceuser posted image .... se nadevam deka nema da premine vo nesto loso, so dusa ja cekame nasata prva
in vitro procedura i ne mozam da si dozvolam sega nastinki... dali nekomu mu se slucilo ova, se izvinuvam sto vi ja prekinuvam temata.
Dali moze paracetamol nesto da se napijam ili nisto ne smee da se primenuva...?

Vi Blagodaram mnogu odnapred na site....

(Одговор на членот gina)
Непосредна врска до пораките: 2281
   RE: Вештачко оплодување VI дел
13.2.2015 21:25:05   
kapina
Mislam oti mozes paracetamol ili zemaj si fervex napij se no sepak prvo konsultiraj se so doktorot i ti posakuvam toplo dobredojde ovde na ringeraja i sto i uspesna invitro postapka kaj koj doktor ke go praves invitroto

(Одговор на членот Kassy)
Непосредна врска до пораките: 2282
   RE: Вештачко оплодување VI дел
13.2.2015 21:26:03   
bubla
Каси, земи нешто за имунитет. Матичен млеч, таблетки. Јас пијам едни со печурки,имуноасист.
Незнам колку смееш.да пиеш нешто,ама дур чекаш да се видиш со докторот земи нешто на природна база.

(Одговор на членот Kassy)
Непосредна врска до пораките: 2283
   RE: Вештачко оплодување VI дел
13.2.2015 22:00:20   
kate..
Kassy dobredojde na ringerija ovde sme da si pomagame sega moses paractemolce ali sepak slusni se pak so dr radi sigurnost.

_____________________________

2011fevruari operacija cista otstraneta i jajnik,2012 spontan abortus,2013 april vonmatericna bremenost operacija hitno tubite otstraneti,prvo IVF neuspesno vtoro neuspesno

(Одговор на членот bubla)
Непосредна врска до пораките: 2284
   RE: Вештачко оплодување VI дел
13.2.2015 22:26:06   
tea 88
Kassy dobredojde i ti posakuvam uspesna postapka. Mislam deka mozes da pies nesto za imunitet na prirodna baza. Jas piev imunoassist uste pred ifv i go piev do denot na transfer. Isto piev i seuste pijam vitamin c i magnezium direct.

(Одговор на членот kate..)
Непосредна врска до пораките: 2285
   RE: Вештачко оплодување VI дел
13.2.2015 22:26:37   
gina
Kassy dobre dojde user posted image ti posakuvam so lesno da e pomines terapijata i da imas uspesno ivf

mozes da pies paracetamol, vitamin C i za smokanje kako sto se septolete i nesto slicno i jas koga primav terapiaja malu nastinav i koristev ova

(Одговор на членот kate..)
Непосредна врска до пораките: 2286
   RE: Вештачко оплодување VI дел
13.2.2015 22:28:51   
Kassy
Vi bladogdaram na site,
Sega sum samo na propolis i vitamin C, a imam i cajce od matocina malku za relax , ke primenam i eden paracetamol, se nadevam deka nema da bide nisto strashno.
Inace in vitro ke pravime vo Remedika kaj dr. Dimitrov...trgnavme na privatno, fondovski ni baraat 4 neuspesni inseminacii ,
no moite 36 godini veke ne mi dozvoluvaat da cekam, a i imavme preporaka direktno za in vitro.
So Suprefactot nemav nikavi problemi, osven po nekoja modricka, no se se trpi kako ste vilte vie da docekame 2 crtki i konecno posle 7 godini brak da si go zgolemime semejstvoto.. Vi pozeluvam sreka na site i blagodaram na toploto dobredojde...

(Одговор на членот kate..)
Непосредна врска до пораките: 2287
   RE: Вештачко оплодување VI дел
13.2.2015 22:33:42   
kapina
Fisherman bonboni se dobri za nastinka

(Одговор на членот Kassy)
Непосредна врска до пораките: 2288
   RE: Вештачко оплодување VI дел
13.2.2015 22:40:03   
Kassy
Da da Kapina, navistina se dobri, i sum zaboravila na niv..

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 2289
   RE: Вештачко оплодување VI дел
13.2.2015 23:39:37   
nadesh
Kassy dobredojde ti posakuvam so lesno da ti mine terapijata i uspesno in vitro od ovie devojki jas mnogu nauciv i mnogu mi pomognaa sigurna sum deka i tebe ke ti se najdatuser posted image Ostanatite kako ste .....ajde se brojat denovite da slavime daj Boze user posted image

(Одговор на членот Kassy)
Непосредна врска до пораките: 2290
   RE: Вештачко оплодување VI дел
14.2.2015 9:33:27   
kate..
PINKI NE MOZAM DA TI ODGOVORAM NA PORAKATA VO INBOH OD TEL PISAM INAKU DA TI ODGOVORAM OVDE SITE RABOTI SE PRAVAT NA 3 SPRAT

_____________________________

2011fevruari operacija cista otstraneta i jajnik,2012 spontan abortus,2013 april vonmatericna bremenost operacija hitno tubite otstraneti,prvo IVF neuspesno vtoro neuspesno

(Одговор на членот nadesh)
Непосредна врска до пораките: 2291
   RE: Вештачко оплодување VI дел
14.2.2015 10:16:15   
Hopeful RR
Kassy, добредојде и од мене user posted image
Истото ми се случи и мене за време на боцкањето со Супрефакт - настинав, и се средив со цеден лимон сабајле на гладно за алкализација, многу овошје и зеленчук, чаеви, по 2г витЦ дневно и прополис. Мислам дека се напив и некој Парацетамол, тоа секако е дозволено и во бременост, немај гајле. Секако зајакни го имунитетот, но не претерувај со се и сешто, не ти треба да го разнишаш имунолошкиот систем пред трансфер. И јак имунитет знае да прави проблем, за жал.
Ако добро те сфатив се уште си со Супрефакт и допрва ќе почнеш со стимулација, така што секако настинката ќе помине и сама од себе, без гајле. Со среќа и пишувај ни како оди постапката user posted image

_____________________________

Обиди 2,5 години
HSG, HSC, отстранет септум, IUI x4, IVF успешно :)
2015 user posted image user posted image

(Одговор на членот kate..)
Непосредна врска до пораките: 2292
   RE: Вештачко оплодување VI дел
14.2.2015 13:33:55   
LoveableMe RR
Kassy, добредојде и среќно, се најубаво, настинки често се случуваат кога се почнува постапката се намалува имунитетот и тоа не е страшно, со парацетамол, лимон, чаеви ќе се оправиш. Тука сме за се што ти треба совет, мислење, поддршка, позз

_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот Hopeful RR)
Непосредна врска до пораките: 2293
   RE: Вештачко оплодување VI дел
14.2.2015 16:30:46   
MademoiselleNina
Здраво на сите, ве читам понекогаш, кога имам време, но постојано сум со вас и на сите ви давам подршка
Инаку мене ми се исподесија еден куп проблеми со забите, болки, поправки, и шо ти уште не, и речиси два месеци се изнапив таблети за болки и антибиотици, и си реков додека не ги средам забиве не одам на ИВФ, неподносливо е кога човек има болка, единствено што во тој момент сакав е да ми помине, и ништо друго. Дури ослабев 3 кг, пошто не можев да јадам.user posted image Но еве сега се средува полека, мислам дека ми се гледа крајот со поправките и лечењето на забите. Па сакав да ве прашам дали некој знае колку време треба да помине од пиење антибиотици, неколку рентгенски снимки и други лекови до следното ИВФ?
Дали би можела следниот циклус, или ќе треба да почекам уште некој месец?

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 2294
   RE: Вештачко оплодување VI дел
14.2.2015 18:05:13   
kate..
RR DENES PRV PAT POSLE ET SE IZBANJAV DENES MI E 8 DEN AMA SEGA IMAM NEKOI BOLKI VO STOMAKOT DOLU NISKO.SE PLASAM ZOSTO E TAKA

_____________________________

2011fevruari operacija cista otstraneta i jajnik,2012 spontan abortus,2013 april vonmatericna bremenost operacija hitno tubite otstraneti,prvo IVF neuspesno vtoro neuspesno

(Одговор на членот MademoiselleNina)
Непосредна врска до пораките: 2295
   RE: Вештачко оплодување VI дел
14.2.2015 18:13:11   
LoveableMe RR
Nina, бaш се прaшувaв кaде си. Зaбите мoрa дa се средaт, гo знaеш тoa и сaмa, супер штo се средилo. Мислaм декa не е прoблем нaскoрo дa пoчнеш сo ИВФ, ренген нa зaби не е нештo стрaшнo, aнтибиoтици дaвaaт и при ИВФ, тaкa штo мислaм декa не би билo прoблем. Вo секoј случaј рaзгoвaрaј сo дoктoрoт, пa ќе ти кaже кoгa мoжете дa пoчнете.

Кaте, не би требaлo дa е прoблем, нo викaaт дa не се туширaш сo мнoгу жешкa вoдa, не е убaвo зa ембриoните. Лежи oдмaрaј бaпни мaгнезиум и уживкaј пред ТВ, пoзз

_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот kate..)
Непосредна врска до пораките: 2296
   RE: Вештачко оплодување VI дел
14.2.2015 18:29:48   
kate..
EPTRN SO MLAKA DURI I LADNICKA BESE VODATA.POCNA NESTO I LEVAVA NOGA KAKO GRCEVI DA ME FAKA.UFF I KESELINI IMAM OD SOKOT SUMSKI

_____________________________

2011fevruari operacija cista otstraneta i jajnik,2012 spontan abortus,2013 april vonmatericna bremenost operacija hitno tubite otstraneti,prvo IVF neuspesno vtoro neuspesno

(Одговор на членот gina)
Непосредна врска до пораките: 2297
   RE: Вештачко оплодување VI дел
14.2.2015 18:34:37   
valentina11
kate molim te ne se sekiraj ne smees vaka misli pozitivno otpusti se i ke vidis se ke e vo red eve i jas sum so bolki od 5 den transver ama sepak mislam pozitivno uzivaj i ne misli opusti se

(Одговор на членот kate..)
Непосредна врска до пораките: 2298
   RE: Вештачко оплодување VI дел
14.2.2015 18:50:59   
kate..
VALENTINA DAJ BOZE SE DA E OK

_____________________________

2011fevruari operacija cista otstraneta i jajnik,2012 spontan abortus,2013 april vonmatericna bremenost operacija hitno tubite otstraneti,prvo IVF neuspesno vtoro neuspesno

(Одговор на членот valentina11)
Непосредна врска до пораките: 2299
   RE: Вештачко оплодување VI дел
14.2.2015 22:43:28   
jana81
Zenski jas od 20ti ke pocnam da se bockam suprefact, mi go prodolzija mikroginonot 28 dena ke go pijam posto sum imala golemi jajce kletki pa da mi se smirele jajnicite sto poveke. A da vi kazam iskreno nekako me fakja nekoj strav, nemir i jas neznam zosto. Ovie denovi bev i nastinata so temperatura, se nadevam ke se oporavam dodeka da pocnam so postapka. tuku kazete mi magnezium direkt dali moze da se napijam malku za opustanje ili poarno da ne eksperimentira. ve baknuvanam☺

(Одговор на членот kate..)
Непосредна врска до пораките: 2300
Страница:   <<   < Претходна страница  90 91 [92] 93 94   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  90 91 [92] 93 94   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Пелени.
пеперутка16

Кога почнавте да го одвикнувате вашето бебе?