|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  91 92 [93] 94 95   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Вештачко оплодување VI дел
14.2.2015 22:49:41   
kapina
nema steta od magneziumot i jas go pijam cesto zaradi grcevi vo nozete oti imam ramni stapala a rabotam fizicka rabota

(Одговор на членот jana81)
Непосредна врска до пораките: 2301
   RE: Вештачко оплодување VI дел
15.2.2015 11:02:00   
Hopeful RR
Девојки, болките после ЕТ се нормални, а може да се и добар знак, така што опуштете се и не се замарајте со лоши мисли. Кате, од туширањето ништо лошо не може да се случи, болката дошла дека си се размрдала, што е и добро, сепак треба циркулација.

Јана81, магнезиум секако треба да се пие, најбезбеден и најпрепорачлив е за болки во мускули, грчеви и слично. Јас го пијам со години наназад, а сега па и во ударни дози секој ден, така што слободно.

Нина, не е страшно ни антибиотици, ни снимање - јас морав да снимам еден заб во текот на самата ивф постапка, и немаше проблем. Кажи му на докторот секако, но мислам дека нема да имаш проблем одма да почнеш.

Со среќа на сите user posted image

_____________________________

Обиди 2,5 години
HSG, HSC, отстранет септум, IUI x4, IVF успешно :)
2015 user posted image user posted image

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 2302
   RE: Вештачко оплодување VI дел
15.2.2015 19:11:55   
kate..
LOVEABLEME I VALENTINA STISKAME PALCI ZA VISOKA BETA UTRE

_____________________________

2011fevruari operacija cista otstraneta i jajnik,2012 spontan abortus,2013 april vonmatericna bremenost operacija hitno tubite otstraneti,prvo IVF neuspesno vtoro neuspesno

(Одговор на членот Hopeful RR)
Непосредна врска до пораките: 2303
   RE: Вештачко оплодување VI дел
15.2.2015 20:35:00   
Kassy
Zdravo na site
Jas od denes pocnav so Fostimon i sekako prodolzuvam so Suprefact...sega za sega se e ok... pa ke vidime natamu
sto kako ke pomineme... vo Cetvrtok pad odam kaj doktorot da me pogledne, pak nekoi analizi ...

Pozdravce i so sreka na site...

(Одговор на членот kate..)
Непосредна врска до пораките: 2304
   RE: Вештачко оплодување VI дел
15.2.2015 22:24:28   
Pinky30
RR-ki jas denes primiv 1 decapeptil i vo 21:30 Pregnil i vo vtornik sabajleto PUNKCIJA so Gospod napred da bide se kako sto treba...mnogu jaki bolki imam vo jajnicite i edvaj se dvizam ko balon sum vo stomakot ama za arno neka e...malce strav me fakja denes sum taka i so tahikardii sum mu ja mislam kako ke bide se mi se mota vo glavava ima li pravilo koga ke se pravi transfer na 3 ili 5 dena i dali se broi prviot den na punkcija??? Znam deka zavisi kako ke se oploduvaat no me interesira odprilika da si znam ko informacija

(Одговор на членот Kassy)
Непосредна врска до пораките: 2305
   RE: Вештачко оплодување VI дел
15.2.2015 22:26:57   
kate..
A SUPERFAKTOT EPREKU FONDOT ILI...

_____________________________

2011fevruari operacija cista otstraneta i jajnik,2012 spontan abortus,2013 april vonmatericna bremenost operacija hitno tubite otstraneti,prvo IVF neuspesno vtoro neuspesno

(Одговор на членот Kassy)
Непосредна врска до пораките: 2306
   RE: Вештачко оплодување VI дел
15.2.2015 22:30:16   
kapina
Da preku fondot e superfactot pinky mozam da zamislam kako ti e na mene maticniot gin bas zatoa mi otvori boleduvanje sakav da prasam kako ode procedurata so surogat majcinstvo

(Одговор на членот kate..)
Непосредна врска до пораките: 2307
   RE: Вештачко оплодување VI дел
15.2.2015 22:32:36   
kapina
Denot na punkcija ne se racuna taka mi kaza lazarevski

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 2308
   RE: Вештачко оплодување VI дел
15.2.2015 23:28:05   
nadesh
Pinky so sreka i so lesno na punkcijata ,denot na puncijata ne se broj toj bil nulti den taka mi rekoja vo plodnost ,i za transferot dali na 3 ili 5 den nema pravilo tuka citam na mnogu rr e na 3 den kaj nekoi na 5 mene mi bese na 5 den.Za suprefaktot mene vo plodnost mi go naplatija 3000 den.

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 2309
   RE: Вештачко оплодување VI дел
16.2.2015 6:32:15   
kapina
Sramota znaci tase uste go naplaka superfaktot a ne sleduva preku fondot

(Одговор на членот nadesh)
Непосредна врска до пораките: 2310
   RE: Вештачко оплодување VI дел
16.2.2015 8:26:56   
kate..
SUPERFAKT MENE MI GO NAPLATIJA 1700 VO REMEDIKA MESTO PREGNIL DOKTOROT RECE SUPERFAKT DA PRIMAM.A PREGNIL.DOBIV NA PUNCIJA

_____________________________

2011fevruari operacija cista otstraneta i jajnik,2012 spontan abortus,2013 april vonmatericna bremenost operacija hitno tubite otstraneti,prvo IVF neuspesno vtoro neuspesno

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 2311
   RE: Вештачко оплодување VI дел
16.2.2015 9:06:54   
Kalisto
Zdravo devojki. Jas sum nova na forumov i se nadevam deka kje se druzime i podrzuvame zaedno :) Vekje ja pochnav postapkata za IVF za vtoro dete. Preku fondot sum inaku, vaucher odobren (neplodnost mashki faktor), kaj dr. Lazarevski sum vo Sistina, ova mi e prvo IVF. Od 3 fevruari (od 20 den od ciklus) pochnav so suprefakt 0,5. Od 15 fervruari (2 den od ciklus) pocnav so fostimon x 2 i suprefakt 0,4.

(Одговор на членот kate..)
Непосредна врска до пораките: 2312
   RE: Вештачко оплодување VI дел
16.2.2015 9:24:18   
Milicka 30
LoveableMe ти посакувам висока бета денес user posted image user posted image како за близначиња !!!!
Те чекаме да ни пишиш...со среќааа

(Одговор на членот Kalisto)
Непосредна врска до пораките: 2313
   RE: Вештачко оплодување VI дел
16.2.2015 9:51:08   
Libra88
Sinokja kasno piev kafe i nemozev da zaspijam do 3h.
Abe 300 misli mi pominaa niz glavata kako sto ke bide.... i si pomisliv kako i e sega na LoveableMe vo iscekuvanje na utreshniot rezultat... Bas se ukluchiv da vidam sto se slucilo no seuste nema nisto.. se nadevam na duplo slavenje i na edno gooooolemo mesheee so user posted image user posted image

(Одговор на членот Milicka 30)
Непосредна врска до пораките: 2314
   RE: Вештачко оплодување VI дел
16.2.2015 10:00:10   
kate..
AJDE DEVOJKI VE CEKAME SO VISOKA BETA ZA BLIZNACINJA

_____________________________

2011fevruari operacija cista otstraneta i jajnik,2012 spontan abortus,2013 april vonmatericna bremenost operacija hitno tubite otstraneti,prvo IVF neuspesno vtoro neuspesno

(Одговор на членот Libra88)
Непосредна врска до пораките: 2315
   RE: Вештачко оплодување VI дел
16.2.2015 11:24:35   
Melanija RR
alentina11 и LoveableMe RR user posted image за високи бетиuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот kate..)
Непосредна врска до пораките: 2316
   RE: Вештачко оплодување VI дел
16.2.2015 13:14:47   
gina

ИЗВОРНА ПОРАКА: gina

LoveableMe te mislam nekolku dena i imam nekoe ubavo custvo pretcustvo deka ce bide pozitiven i daj boze da sum vo pravo user posted image user posted image user posted image


LoveableMe i denes sum so ubavo pretcustvo cekame betata da e visoka so bliznacinja user posted image user posted image user posted image


Valentina i tebe te cekame so ubava vest user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот gina)
Непосредна врска до пораките: 2317
   RE: Вештачко оплодување VI дел
16.2.2015 14:07:50   
gina
devojki uste ve nema user posted image

(Одговор на членот gina)
Непосредна врска до пораките: 2318
   RE: Вештачко оплодување VI дел
16.2.2015 14:14:22   
lukajana RR
Се надевам дека сега се радуваат и немаат време да ни пишат а ние ги чекаме како наша бета да чекаме .Се надевам дека ке успеат овојпат

(Одговор на членот gina)
Непосредна врска до пораките: 2319
   RE: Вештачко оплодување VI дел
16.2.2015 14:53:10   
LoveableMe RR
Девојки, фала ви многу што ме мислите, навистина ми значат вашите поддршки, но тестот е негативен, не сум бремена. Тоа е тоа, ми рекоа да чекам да добијам, па потоа кога ќе ми заврши да одам на консултација. Џабе 5-дневни бластоцисти, супер ендометриум, преживеани смрзнати се супер, ама ете не бидна.... баш ме интересира што ќе ми каже кога ќе се видиме.....

А бе само јас ли баба Ванѓа сум овде, како нема една мене да ми прорече кога ке останам бремена? Џина фала ти мила за претчувството, ама за жал лажно ти е....

Весник, пиши ти што ти кажа докторот за твојот случај. На сите други среќа во постапката и на новите членки рингерајки.

_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот lukajana RR)
Непосредна врска до пораките: 2320
   RE: Вештачко оплодување VI дел
16.2.2015 15:01:14   
Melanija RR
LoveableMe RR неможам да поверувам, бесна сум, па како е можно user posted image толку сите верувавме дека токму сега ќе биде ,дека затоа те нема денес.
Неможам ни да замислам како ти е, кога незнаеш со што се бориш и по кој пат да одиш.user posted image

Многу user posted image

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 2321
   RE: Вештачко оплодување VI дел
16.2.2015 15:05:53   
vazna
Loveable bas mi e zal no toa e toa ajde nareden pat mora da bide, iskreno neznam zosto i jas kako Gina imav ubavo pretcuvstvo i ovoj pat bev ubedena deka ke bides bremena i jas sum se izlazala user posted image user posted image

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 2322
   RE: Вештачко оплодување VI дел
16.2.2015 15:05:58   
весник
незнам што да ти кажам...навистина ми е премногу жал...некако како да се посомневав во ивф со замрзнати ембриони...незнам како велат дека имале успеси...мене ми изгледа дека успех има само кога пациентката е хиперстимулирана...и сега што да правиме...да побараме да бидеме хиперстимулирани....ист случај си како мене...ендометриум прекрасен...ембриони прекрасни...просто не знаеле кој да ми го вратат од што сите биле прекрасни....ех маки....јас не појдов кај докторот после негативната бета...добив циклус после три дена...крварам обилно...сестрата ми рече почекај еден-два циклуси и да пробаме пак да вратиме д замрзнатите (имам уште три) но искрено ти кажувам ќе одам со ваучер овој пат..со стимулација...некако неможам да одмарам и веќе во март месец имам закажано низа прегледи....а да планирам и септумот да го отстранувам...случајно да не е до тоа...за плачење уште плачам во некои делови од денот,а душата во секоја секунда од денот ме боли...

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 2323
   RE: Вештачко оплодување VI дел
16.2.2015 15:11:27   
LoveableMe RR
Фала ви женски за поддршката уште еднаш. Не знам што да кажам, весник јас читав дека има голем успех со смрзнатите ембриони во светот и баш се раѓаат поздрави бебиња според статистиките.

Сега или не знаат нашиве во МК пошто е новина да работат со смрзнати ембриони па пробуваат кај бидне бидне, или пак не лажат демек супер ембриони ова-она, а нема врска, не знам што да кажам, не велам дека не работат квалитетно и не се трудат, но како недоволно да обрнуваат внимание на пациенткиве и не пристапуваат со поголема индивидуалност, не знам... проблемот е што и јас како тебе не знам што да мислам и кој пат да го фатам.....

_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот весник)
Непосредна врска до пораките: 2324
   RE: Вештачко оплодување VI дел
16.2.2015 15:16:03   
kate..
LOVEABLEME ISPLACI SE KE TI OLESNI TAKOV NI E TESOK PATOT DO BREMENOST NO EDEN DEN SITEE KE USPEEME.

_____________________________

2011fevruari operacija cista otstraneta i jajnik,2012 spontan abortus,2013 april vonmatericna bremenost operacija hitno tubite otstraneti,prvo IVF neuspesno vtoro neuspesno

(Одговор на членот весник)
Непосредна врска до пораките: 2325
Страница:   <<   < Претходна страница  91 92 [93] 94 95   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  91 92 [93] 94 95   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?