|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  87 88 [89] 90 91   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Вештачко оплодување VI дел
11.2.2015 10:40:03   
kate..
NE STAVAAT VO MISLA A NIE SO NETRPENIE GI OCEKUVAME VESNIK I NADES. AJDE AJDEE NAVIVAME ZA VISOKA BETA

_____________________________

2011fevruari operacija cista otstraneta i jajnik,2012 spontan abortus,2013 april vonmatericna bremenost operacija hitno tubite otstraneti,prvo IVF neuspesno vtoro neuspesno

(Одговор на членот Hopeful RR)
Непосредна врска до пораките: 2201
   RE: Вештачко оплодување VI дел
11.2.2015 10:55:38   
весник
Ох девојки да не ми сте денес во кожава...чекам резултат...после 12 ми рекоа...стискајте палци...сакам сите да не огрее сонце!!!

(Одговор на членот kate..)
Непосредна врска до пораките: 2202
   RE: Вештачко оплодување VI дел
11.2.2015 11:24:14   
kate..
VESNIK STISKAM PALCI I JAS I SOPRUGOT AJDE OVOJ PAT KE TE OGREE SONCE

_____________________________

2011fevruari operacija cista otstraneta i jajnik,2012 spontan abortus,2013 april vonmatericna bremenost operacija hitno tubite otstraneti,prvo IVF neuspesno vtoro neuspesno

(Одговор на членот весник)
Непосредна врска до пораките: 2203
   RE: Вештачко оплодување VI дел
11.2.2015 11:25:23   
orchid7
Со вас сме!!! Надвор грее сонце, мислам дека денеска ќе се радуваме заедно со вас!

(Одговор на членот kate..)
Непосредна врска до пораките: 2204
   RE: Вештачко оплодување VI дел
11.2.2015 11:57:33   
gina
ajde Nadez i vesnik cekame ubavi vestiuser posted image

(Одговор на членот orchid7)
Непосредна врска до пораките: 2205
   RE: Вештачко оплодување VI дел
11.2.2015 12:01:09   
vazna
Ajde vesnik samo napred vi posakubvam od se srce visoka beta user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот orchid7)
Непосредна врска до пораките: 2206
   RE: Вештачко оплодување VI дел
11.2.2015 13:02:05   
весник
Не успеав девојки...бетата овој пат не е ниту ниска туку е негативна...болката е голема,грутка во градиве...Ви посакувам ниту една од Вас да не го доживее овај неуспех...

(Одговор на членот vazna)
Непосредна врска до пораките: 2207
   RE: Вештачко оплодување VI дел
11.2.2015 13:10:04   
Hopeful RR
весник user posted image user posted image user posted image многу, ама премногу ми е жал... се виде со докторот, има некакво мислење?

Знам дека ти е тешко, исплачи се, не потиснувај, и битката продолжува. Тука сме сите со тебе.
Биди силна, главата горе и нема откажување!

_____________________________

Обиди 2,5 години
HSG, HSC, отстранет септум, IUI x4, IVF успешно :)
2015 user posted image user posted image

(Одговор на членот весник)
Непосредна врска до пораките: 2208
   RE: Вештачко оплодување VI дел
11.2.2015 13:15:57   
kate..
VESNIK ISPLACI SE zivotot e pred tebe posle temniot oblak doaga sonce.koga togas ke uspees imaj verba vo bog bog e golem

_____________________________

2011fevruari operacija cista otstraneta i jajnik,2012 spontan abortus,2013 april vonmatericna bremenost operacija hitno tubite otstraneti,prvo IVF neuspesno vtoro neuspesno

(Одговор на членот Hopeful RR)
Непосредна врска до пораките: 2209
   RE: Вештачко оплодување VI дел
11.2.2015 13:40:38   
vazna
Vesnik mnogu mi euser posted image user posted image znam deka e tesko isplaci se no ke pomine i ova user posted image user posted image

(Одговор на членот kate..)
Непосредна врска до пораките: 2210
   RE: Вештачко оплодување VI дел
11.2.2015 14:01:29   
nadez vera ljubov
Весник душичке нема зборови што може да ја ублажат твојата тага, многу ми е жал. Исплачи се за некој месец обидисе повторно нема откажување

(Одговор на членот vazna)
Непосредна врска до пораките: 2211
   RE: Вештачко оплодување VI дел
11.2.2015 14:09:18   
LoveableMe RR
Eј мнoгу се нервирaм вaкa, Весник тoлку се нaдевaв декa ќе биде, мнoгу ми е жaл, oбaвезнo прaшaј гo дoктoрoт, нo викaaт секoгaш кoгa е неуспешнo, дoкoлку немa имунoлoгијa илимaткa јaјници кoи би прaвеле прoблем, тoгaш прoблем се aнoмaлии нa ембриoните.

Жaлнo е, вo стрaнствo прaвaт скрининг пред трaнсфер и ги врaќaaт и чувaaт сaмo дoбрите и тaкa шaнсите се мнoгу, мнoгу пoгoлеми. Кaј нaс сaмo oснoвнo ги гледaaт и тoлку, штo се фaти се фaти...и луѓетo aкo немaaт среќa, стo пaти ќе прoбувaaт....е тoa ти е....

< Поракaта ја уредил LoveableMe RR -- 11.2.2015 14:10:12 >


_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот nadez vera ljubov)
Непосредна врска до пораките: 2212
   RE: Вештачко оплодување VI дел
11.2.2015 14:30:27   
Melanija RR
Весник user posted image солзите нека теча ,еден ден од радост ќе бидат

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 2213
   RE: Вештачко оплодување VI дел
11.2.2015 14:51:54   
kate..
NADES KADE SI TE NEMA

_____________________________

2011fevruari operacija cista otstraneta i jajnik,2012 spontan abortus,2013 april vonmatericna bremenost operacija hitno tubite otstraneti,prvo IVF neuspesno vtoro neuspesno

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 2214
   RE: Вештачко оплодување VI дел
11.2.2015 16:06:30   
simpaticna
Vesnik srce navistina mi e zal no nema otkazuvanje borbata za user posted image prodolzuva i veruvaj deka ke uspees glavata gore nema otkazuvanje okuser posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот kate..)
Непосредна врска до пораките: 2215
   RE: Вештачко оплодување VI дел
11.2.2015 16:25:32   
gina
Vesnik i mene mnogu mi e zal isplacise i so novi sili da prodolzis ponataka eden den ce bide nema otkazuvanjeuser posted image

nedez kade si ti

(Одговор на членот simpaticna)
Непосредна врска до пораките: 2216
   RE: Вештачко оплодување VI дел
11.2.2015 17:11:02   
valentina11
vesnik ne taguvaj znam kolku e bolkata teska znam veruvaj jas vcera od radoznalost zemav test na deveti den transver i negativen tolku se razocarav sto neznaev sto pravam si rekov gotovo i krenav race zatoa ne gubi nadez postoi drug pat veruvaj vo gospod jas od nervoza herpes mi izleze glava ke mi pukne ali sto da se pravi toa e toa pozdrav do site

(Одговор на членот vazna)
Непосредна врска до пораките: 2217
   RE: Вештачко оплодување VI дел
11.2.2015 17:28:23   
kapina
Valentina rano ti e bilo za test 9 den cekaj barem najrano do 12den jas imav dve ivf pa doma ne napraviv ni eden test na vtorata inseminacija zgresiv ne go napraviv testot kako sto treba i od togas doma ne pravam test

(Одговор на членот valentina11)
Непосредна врска до пораките: 2218
   RE: Вештачко оплодување VI дел
11.2.2015 17:29:25   
valentina11
LoveableMe RR
da te prasav nesto eve jas prviot pat pravev vo plodnost dobiv hiperstimulacija i nisto duri i doktorot mi rece molev gospod da ne bide zasto vo 5 mesec ke sum imala problem kako prvo kako doktor nesmee taka kako bilo vtoriot pat vo moja bolnica kaj damcevski i se slucuva istoto beta negativna a mi vika plodovite se vnatre ama ne prodolzile da e razvijat posle ova me praka na imonologija i mi otkrija gen sto se mutira i predizvikuva kardiovaskularno zaboluvanje i imalo zgrucuvanje nakrvta sto ne daval plodost da se hrani e sega tret pat pred punkcija primav kleksan samo pet tolku inv klasicno so klomifen i sega terapija dekortin sega sto e toa e zatoa prasuvav jas i bev zagrizena i sum zasto napraviv test na 9 den negativen a se pokazuvalo na sedmi bolkata e golema sepak postoi nadez i verba i nikogas otkazuvanje i na site vi posakuvam uspeh

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 2219
   RE: Вештачко оплодување VI дел
11.2.2015 17:32:16   
valentina11
kapina nezna veke sto da mislam sto e toa e mozebi rano ali i se pojavuva i sedmi den ama ete jas od radoznalost a si vetiv nema da pravm ama ete pusta radoznalost

(Одговор на членот valentina11)
Непосредна врска до пораките: 2220
   RE: Вештачко оплодување VI дел
11.2.2015 17:45:14   
nadesh
Tuka sum ,no koga vidov za vesnik.....Vesnik duso mnogu mnogu mi e zal ,no nema otkazuvanje olesnisija dusata i mora da prodolzis ponatamu,a tolku mnogu se nadevav deka dvete ke se raduvame . Mojata beta 503 bremena sumuser posted image oh fala ti gospode mnogu vreme ja cekav ovaa vest user posted image daj boze site da si docekate ,mora nema otkazuvanje.Doktorot mi rece za edna nedela na eho i povtorno hcg i deka mozebi se bliznaci user posted image Daj boze site da uspeeme na ovoj tezok pat ve guskam i ve sakam siteuser posted image

(Одговор на членот valentina11)
Непосредна врска до пораките: 2221
   RE: Вештачко оплодување VI дел
11.2.2015 17:48:09   
kapina
ako e beta hcg pod 25 domasnite testovi ne pokazuvaat a si bremena oti betahcg nad 5 znaci bremenost taka da se nadevam oti si bremena i ne si sozdavaj stres nepotrebno

(Одговор на членот valentina11)
Непосредна врска до пораките: 2222
   RE: Вештачко оплодување VI дел
11.2.2015 17:48:47   
kapina
nadez cestitki dusicke

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 2223
   RE: Вештачко оплодување VI дел
11.2.2015 17:50:58   
valentina11
CESTITO NADEZH GOLEM USPEH DA TE PRATI BAS SE IZRADUVAV

(Одговор на членот nadesh)
Непосредна врска до пораките: 2224
   RE: Вештачко оплодување VI дел
11.2.2015 17:53:40   
LoveableMe RR
нaдешuser posted image , честитки милa се нaјубaвo. Вaлентинa, немaм искуствo, некa пишaт другите рингерaјки кoи прaвеле ИВФ кoгa дa се нaпрaви дoмaшен тест, пo кoлку денa oд трaнсфер. Миличкa30знaм прaвеше дoмa, негaтивни беa, пa преку крв испaднa труднa....

*******2014*******
user posted image user posted image user posted image АКТУЕЛНОuser posted image user posted image user posted image


00.01 - skydiver - почеток со терапија(Петановски, Ремедика)
00.01- valentina11- пoчетoк сo терaпијa (Дaмчевски, Мoјa бoлницa)
20.01 - Pinky30 - почеток со терапија (Глигор Тофовски, ГАК)
24.01 - kate.. - почеток со терапија(Петановски, Ремедика)
00.01- almushka - пoчетoк сo терaпијa (Петaнoвски, Ремедикa)
02.02 - LoveableMe RR- трансфер со смрзнати ембриони (Петановски, Ремедика)
08.02- virgo - пoчетoк сo терaпијa ( Хaџилегa, Ремедикa)
00.02 - MademoiselleNina - ИВФ на природен циклус (Ивановски, Систина)
22.02-vazna- пoчетoк сo терaпијa (Адaмoвскa, Систинa)
00.02-cika- пoчетoк сo терaпијa (Димитрoв, Ремедикa)

=========================
user posted image ИСЧЕКУВАЛКИuser posted image

26.01- valentina11=пункцијa=01.02=ЕТ
02.02 -LoveableMe RR (трансфер на смрзнати ембриони) FET
02.02 - skydiver = пункција 05.02 = ЕТ
04.02 -kate.. = пункција 07.02 = ЕТ


=========================

14.02- valentina11=ТЕСТ
16.02 -LoveableMe RR = ТЕСТ
19.02 -skydiver = ТЕСТ
21.02 -kate..= ТЕСТ

2015 година

nadeshuser posted image user posted image user posted image

< Поракaта ја уредил LoveableMe RR -- 11.2.2015 17:54:44 >


_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 2225
Страница:   <<   < Претходна страница  87 88 [89] 90 91   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  87 88 [89] 90 91   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Пелени.
пеперутка16

Кога почнавте да го одвикнувате вашето бебе?