|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  86 87 [88] 89 90   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Вештачко оплодување VI дел
10.2.2015 13:35:39   
LoveableMe RR
Јaнa, инфекциите мoрa дa се исчистaт, имaaт гoлемo влијaние при пoстaпкaтa и дoбрo е дa се исчистaт претхoднo.

Весник, цервиксoт се менувa, нo не знaм сегa зoштo е тскoв, немaм инфoрмaции, инaку се случувa дефинитивнo.

_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот весник)
Непосредна врска до пораките: 2176
   RE: Вештачко оплодување VI дел
10.2.2015 14:53:53   
SOLE
Надез, и Весник ајде со срекичка утре да видите висока бета па да скокате од радост user posted image user posted image секако дека мора позитивни мисли user posted image
Квиско со срека почнуванје на терапија, user posted image
Јана добредојде на форумов, ке видиш колкава подршка си даваме сите едни на други, и колку и да ти е тешко овде ке се опуштиш, овде можеш се да си кажеш и споделиш за да ти олесни а за тоа веднаш ке добиеш и совети. Поздрав и со срека.
Го гледав Петановски сабајле, мајками ми звони и ми вика пуштај брзо на канал 5 Петановски е гостин на Визита.
Ловеабле како си ти? што правиш, ти минува ли времето брзо? user posted image позз

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 2177
   RE: Вештачко оплодување VI дел
10.2.2015 14:58:34   
LoveableMe RR
Sole, дoбрo пo дoмa се врткaм, читкaм, денес мм стaви леќa, зaминa нa рaбoтa, јaс јa дoпрaвив, имaме ручек.user posted image Лежaм oд сaбaјле и ручек пo еден сaaт зaрaди утрoгестaнoт штo гo стaвaм дa се рaстoпи, тoa мaлку е дoсaднo, инaку oк. Пoзз нa сите

_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот SOLE)
Непосредна врска до пораките: 2178
   RE: Вештачко оплодување VI дел
10.2.2015 15:37:01   
Pinky30
RR-ki denes mi napravija prvo exo i bese mnogu zadovolen dr.zdebelen endometrium,jajnicite polni,merese i se super se odviva so stimulaciive...Primam 3 fostimoni,1 meronal i 1 decapeptil i za tri dena pak na exo i slednata nedela moze ke bide punkcija...vo petok ke znam sto kako...331 mi bese estradiolot za 4 den se kacil a mi bese 35yeee...ubavo se osekjam daj boze vaka da me drzi...kazete mi koga ke se napravi punkcija dali posle toa ste imale bolki??? Vo petok so drugi informacii


Dobredojde na novite RR-ki i so srekja na ostanatite vo postapkata za ivf a so dve crtki da ne izdraduvaat tie sto se za test

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 2179
   RE: Вештачко оплодување VI дел
10.2.2015 15:40:01   
LoveableMe RR
Пинки, јaјниците бoлaт пo пункцијa, нo се издржувa, среќнo, убaвo реaгирaш нa терaпијaтa, пишувaј ни кaкo ќе ти oди дo пункцијauser posted image

_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот Pinky30)
Непосредна врска до пораките: 2180
   RE: Вештачко оплодување VI дел
10.2.2015 17:05:59   
simpaticna
Vesnik i nades daj boze utre da si vidite user posted image user posted image samo so pozitivni misli i se ke bide vo red okuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 2181
   RE: Вештачко оплодување VI дел
10.2.2015 17:14:52   
kapina
Jana ne se sekiraj jas ja imav taa bakterija ureoplazma so klaritromicin edna doza se sredi

(Одговор на членот simpaticna)
Непосредна врска до пораките: 2182
   RE: Вештачко оплодување VI дел
10.2.2015 17:44:26   
kate..
ICSI E SLAB SPERMOGRAM

_____________________________

2011fevruari operacija cista otstraneta i jajnik,2012 spontan abortus,2013 april vonmatericna bremenost operacija hitno tubite otstraneti,prvo IVF neuspesno vtoro neuspesno

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 2183
   RE: Вештачко оплодување VI дел
10.2.2015 17:52:42   
gina
Vesnik i nades ajde vi ja pustam srekata za utre da gi vidite user posted image user posted image user posted image user posted image


kate ICSI e metoda za ivf kade sto eden spermatoziid se injektira vo jajce kletkata

(Одговор на членот kate..)
Непосредна врска до пораките: 2184
   RE: Вештачко оплодување VI дел
10.2.2015 17:52:47   
kate..
EVE MENE NA LISTATA STO MI PISUVA ,METOD NA OPLODUVANJR ICSI TRANSFER 3DEN TRANSFERIRANI DVA EMBRIONA ( 5G1,52bl)

_____________________________

2011fevruari operacija cista otstraneta i jajnik,2012 spontan abortus,2013 april vonmatericna bremenost operacija hitno tubite otstraneti,prvo IVF neuspesno vtoro neuspesno

(Одговор на членот kate..)
Непосредна врска до пораките: 2185
   RE: Вештачко оплодување VI дел
10.2.2015 17:59:20   
kate..
GINA NE MI E BAS JASNO

_____________________________

2011fevruari operacija cista otstraneta i jajnik,2012 spontan abortus,2013 april vonmatericna bremenost operacija hitno tubite otstraneti,prvo IVF neuspesno vtoro neuspesno

(Одговор на членот kate..)
Непосредна врска до пораките: 2186
   RE: Вештачко оплодување VI дел
10.2.2015 18:15:15   
jana81
Kate ICSI ne e slab spermogram, toa e nacinot na oploduvanje na jajcekletkata kage sto samo eden spermatozoid se vbrizguva direktno vo jajcekletkata, dobro ti pisa gina. Super ti vratile dva embriona, sega uzivaj gali mese i cekaj da si gi vidish dvete crtki

(Одговор на членот kate..)
Непосредна врска до пораките: 2187
   RE: Вештачко оплодување VI дел
10.2.2015 18:20:29   
kapina
Icsi na site pravat gore dole i jas dve ivf so icsi metoda se zema eden morfoloski dobar spermatozoid ise vbrizguva vo jajcekletkata

(Одговор на членот kate..)
Непосредна врска до пораките: 2188
   RE: Вештачко оплодување VI дел
10.2.2015 18:21:03   
kate..
VI BLAGODARAM STO MI OBJASNIVTE

_____________________________

2011fevruari operacija cista otstraneta i jajnik,2012 spontan abortus,2013 april vonmatericna bremenost operacija hitno tubite otstraneti,prvo IVF neuspesno vtoro neuspesno

(Одговор на членот jana81)
Непосредна врска до пораките: 2189
   RE: Вештачко оплодување VI дел
10.2.2015 18:47:20   
nadesh
Devojki fala mnogu za podrskata utre e golem den za nas so vesnik ama so gospod napred,da se nadevame da visoka betauser posted image user posted image user posted image daj boze da se izraduvame site .Sorry ama nesto so internetot mislam ne idat porakite tie po tri patiuser posted image Pozzzz do site user posted image

(Одговор на членот kate..)
Непосредна врска до пораките: 2190
   RE: Вештачко оплодување VI дел
10.2.2015 18:56:53   
kapina
Ajde nadez i vesnik navivam za visoka beta jas vo nedelata gi ispiv primalut nor i sega od prilika za kolku vreme treba da dobijam ciklus prv pat gi piev niv za da mi dojde ciklusot oti vtoriot ciklus po ivf ne go dobiv a ne bev bremena

(Одговор на членот nadesh)
Непосредна врска до пораките: 2191
   RE: Вештачко оплодување VI дел
10.2.2015 19:33:01   
scared RR
Kapina најрано за 2 дена најкасно за 7. Јас обично на 4 ти ден добивав со нив :)

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 2192
   RE: Вештачко оплодување VI дел
10.2.2015 20:32:56   
Milicka 30
Nadesh i vesnik ви посакувам висока бета утре user posted image user posted image
Пишете ни ги резултатите!!!

(Одговор на членот nadesh)
Непосредна врска до пораките: 2193
   RE: Вештачко оплодување VI дел
10.2.2015 23:17:18   
Pinky30
RR-ki dali nekoja od vas ima gel na nokti??? Dali smeta na punkcija??? Pls pomos

(Одговор на членот kate..)
Непосредна врска до пораките: 2194
   RE: Вештачко оплодување VI дел
10.2.2015 23:41:39   
kapina
najdobro e nisto da se nema kolku sto znam jas za vreme na punkcijata ako gresam neka me popravat drugite

(Одговор на членот Pinky30)
Непосредна врска до пораките: 2195
   RE: Вештачко оплодување VI дел
11.2.2015 8:24:41   
kate..
NI LAK NI GEL NI ZLATO.

_____________________________

2011fevruari operacija cista otstraneta i jajnik,2012 spontan abortus,2013 april vonmatericna bremenost operacija hitno tubite otstraneti,prvo IVF neuspesno vtoro neuspesno

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 2196
   RE: Вештачко оплодување VI дел
11.2.2015 8:24:46   
jana81
Nadez i vesnik ajde cekame ubavi vestiuser posted image user posted image

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 2197
   RE: Вештачко оплодување VI дел
11.2.2015 8:29:53   
kate..
NADES I VESNIK STISKAME PALCI NADVOR E UBav den sonce gree ajde daj boze i vas da ve ogree ovoj pat sonce.

_____________________________

2011fevruari operacija cista otstraneta i jajnik,2012 spontan abortus,2013 april vonmatericna bremenost operacija hitno tubite otstraneti,prvo IVF neuspesno vtoro neuspesno

(Одговор на членот jana81)
Непосредна врска до пораките: 2198
   RE: Вештачко оплодување VI дел
11.2.2015 9:45:14   
LoveableMe RR
Пинки и јaс мислaм нa пункцијa дa oдиш без лaк и без гелни нoкти, бидејќи е сепaк сo aнестезијa и пoдoбрo е зa следење нa сoстoјбaтa.
Весник и нaдеш ве чекaмеuser posted image

_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот kate..)
Непосредна врска до пораките: 2199
   RE: Вештачко оплодување VI дел
11.2.2015 10:09:14   
Hopeful RR
Весник и надеш, ајде девојки, денес е прекрасен ден, чекаме високи бетиииии!!! user posted image

_____________________________

Обиди 2,5 години
HSG, HSC, отстранет септум, IUI x4, IVF успешно :)
2015 user posted image user posted image

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 2200
Страница:   <<   < Претходна страница  86 87 [88] 89 90   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  86 87 [88] 89 90   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Цуцла.
пеперутка16

До кога вашето дете имало цуцла?