|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  85 86 [87] 88 89   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Вештачко оплодување VI дел
9.2.2015 20:40:52   
весник
Не отидов...си дадов одмор уште два дена...е до среда имам толеранција па в среда за среќно и тест и се враќам на работа... стварно ми се погоди времево за лежење...поздрав до сите!!!

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 2151
   RE: Вештачко оплодување VI дел
9.2.2015 21:02:19   
LoveableMe RR
Ехеее, земјa дембелијa, ни се пoгoди периoдoв црнoгoрскa гимнaстикauser posted image user posted image

_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот весник)
Непосредна врска до пораките: 2152
   RE: Вештачко оплодување VI дел
9.2.2015 21:24:58   
lena7

ИЗВОРНА ПОРАКА: LoveableMe RR
Ленчее, супер штo пaк не дружиш, oвoј пaт ти пoсaкувaм дa биде успешнo. Штo беше прoблемoт кaј вaс?


trombocitoza bese problemot :(

< Поракaта ја уредил LoveableMe RR -- 10.2.2015 8:34:52 >

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 2153
   RE: Вештачко оплодување VI дел
9.2.2015 21:26:12   
lena7

ИЗВОРНА ПОРАКА: vazna

Zdravo devojki na site sto ocekuvate i sto se vo procedura na inv vi posakuvam mnogu uspeh. Jas vcera bev vo sistina pravev mikro bioloski brisevi pa sega ke cekam da mi dojde da napravam uste hormonalen status doktorkata mi reke od 22 ovoj mesec da pocnam da pijam jasmin, dodeka go cekam vaucerot rece da ne gubime vreme posto se piele 21 den. Pa se nadevam deka i jas ke go dobijam pobrzo vaucerot. Lena cestito vaucer, za kolku vreme ti go odobrija vaucerot otkako gi podnese dokumentite od prilika? user posted image

za tocno 1 mesec fala daj boze site so po 2 bebinja da izlezeme od bolnica :)

(Одговор на членот vazna)
Непосредна врска до пораките: 2154
   RE: Вештачко оплодување VI дел
9.2.2015 21:27:06   
kate..
NELI KOGA IMas praveno ivf treba ppoeke da se odmara podobro posedi si uste nekoj den doma barem do testot.

_____________________________

2011fevruari operacija cista otstraneta i jajnik,2012 spontan abortus,2013 april vonmatericna bremenost operacija hitno tubite otstraneti,prvo IVF neuspesno vtoro neuspesno

(Одговор на членот kate..)
Непосредна врска до пораките: 2155
   RE: Вештачко оплодување VI дел
10.2.2015 8:48:04   
kate..
rr kako ste se naspavte li? ajde vesnik zavleci noga denes ne cekaj do utre.ti drzime sreka za dve crti. :*

_____________________________

2011fevruari operacija cista otstraneta i jajnik,2012 spontan abortus,2013 april vonmatericna bremenost operacija hitno tubite otstraneti,prvo IVF neuspesno vtoro neuspesno

(Одговор на членот kate..)
Непосредна врска до пораките: 2156
   RE: Вештачко оплодување VI дел
10.2.2015 9:59:18   
весник
Кате уште денес лежење и утре тест...како ближи времево некако сум понервозна...се надевам дека ќе биде висока бета и сите. да ве префатам со неа...
Надеж ни се изгуби??? И нејзиниот тест се ближи...

(Одговор на членот kate..)
Непосредна врска до пораките: 2157
   RE: Вештачко оплодување VI дел
10.2.2015 10:59:26   
Hopeful RR
весник, среда е среќен ден, издржи уште денес user posted image Одмарај и утре вииииисока бета!
Ти праќам baby dust user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Обиди 2,5 години
HSG, HSC, отстранет септум, IUI x4, IVF успешно :)
2015 user posted image user posted image

(Одговор на членот весник)
Непосредна врска до пораките: 2158
   RE: Вештачко оплодување VI дел
10.2.2015 11:05:59   
LoveableMe RR
Весник, нaдеж, убaви вести дa ни дoнесете денoвиве. Зa сите штo сте зaинтересирaни, денес вo Кaнaл 5, пoтoчнo сегa пo вестите гoстин вo емисијaтa Визитa е д-р Петaнoвски.

_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот Hopeful RR)
Непосредна врска до пораките: 2159
   RE: Вештачко оплодување VI дел
10.2.2015 11:13:31   
nadesh
Tuka sum.....user posted image ne se izgubiv ama to e stani ,legni istoto ,stomakot poduen mi e uste ,vcera mislev da odam vo plodnost ama ne ojdov rekov ajde taka treba da bideuser posted image inace i jas utre planiram da odam za test preku krv zdravje boze da se nadevame za site pozitiven testruser posted image user posted image

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 2160
   RE: Вештачко оплодување VI дел
10.2.2015 11:36:11   
весник
Надеж и ти не ги сакаш домашните тестови??? леле јас почнав триста глупости да сонувам...смирена смирена до сега ама денеска уште од сабајле вознемирена...ех пусти страв...

(Одговор на членот nadesh)
Непосредна врска до пораките: 2161
   RE: Вештачко оплодување VI дел
10.2.2015 11:45:48   
kate..
NADES I VESNIK UTRE VE CEKAME SO VISOKA BETAA DVE CRTKI DA NE IZRADUVATE.

_____________________________

2011fevruari operacija cista otstraneta i jajnik,2012 spontan abortus,2013 april vonmatericna bremenost operacija hitno tubite otstraneti,prvo IVF neuspesno vtoro neuspesno

(Одговор на членот весник)
Непосредна врска до пораките: 2162
   RE: Вештачко оплодување VI дел
10.2.2015 11:47:42   
nadesh
I jas nekako smirena sum ili si mislam deka sumuser posted image pozitivna misla imam user posted image user posted image user posted image morame da imame

(Одговор на членот весник)
Непосредна врска до пораките: 2163
   RE: Вештачко оплодување VI дел
10.2.2015 11:50:18   
nadesh
I jas smirena sum nekako ili mozi si mislam taka ,ama pozitivna misla morame da imameuser posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот весник)
Непосредна врска до пораките: 2164
   RE: Вештачко оплодување VI дел
10.2.2015 11:54:04   
nadesh
I jas nekako smirena sum ,ili si mislam taka ama mora pozitivna mislauser posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот весник)
Непосредна врска до пораките: 2165
   RE: Вештачко оплодување VI дел
10.2.2015 11:56:40   
tea 88
I jas mislam najubavo direktno beta da se pravi. Ova testovive moze na pocetok da ne pokazat dve crti pa da se iznerviras. Jas koga pravev racete mi se tresea i prviot test samo edna crta mi pokaza. I duri go pravev drugiot koj isto pokaza edna crta , go gledam prviot uste edna bleda, pa neznaev dali si zamisluvam od sto bese bleda ili vistina postoese. A celo vreme srcevo ke mi izlezese od gradi a racete epten mi se tresea. Taka da najubavo direktno beta.
Utre najsreken den da vi bide na dvete nadesh i vesnik i visoki beti da imate.

(Одговор на членот kate..)
Непосредна врска до пораките: 2166
   RE: Вештачко оплодување VI дел
10.2.2015 12:00:29   
весник
Фала ви девојки на сите...на сите Бог нека ни дава здрави и прави деца...ве гушкам сите!!!

(Одговор на членот tea 88)
Непосредна врска до пораките: 2167
   RE: Вештачко оплодување VI дел
10.2.2015 12:13:20   
Kvisko
Nades и Весник со среќа на вадење бета.

Јас само да пријавам дека почнав со пиење контрацептиви и некаде кај 23 Февруари ќе одам да се видам со докторот за да ми објасни што и како понатаму. Вчера се јавиви во Фондот и мислењето е позитивно сега ќе го чекам писмото да стигне.

(Одговор на членот весник)
Непосредна врска до пораките: 2168
   RE: Вештачко оплодување VI дел
10.2.2015 12:14:38   
jana81
zdravo devojki. Konecno i jas go dobiv vaucerot za ivf, dodusa kaj mene se raboti za vtoro dete, pa ako ima posebna tema za ivf za vtoro dete slobodno prefrlete go postot. Kako i da e, vekje pocnav da pijam mikroginon da se spremam za postapkata, pa so Gospod napred. Inaku ova ke mi bide 4to ivf, i malku me fakja nekoja voznemirenost. Ve sledam nekoe vreme, i posakuvam site, ama site da si gi vidite dvete crtki i da si imate lesna bremenost

(Одговор на членот весник)
Непосредна врска до пораките: 2169
   RE: Вештачко оплодување VI дел
10.2.2015 12:23:25   
jana81
Zaboraviv da prasam, imame li nekoj sto odi kaj Popovic vo Sistina, jas kaj nego ke pravam

(Одговор на членот jana81)
Непосредна врска до пораките: 2170
   RE: Вештачко оплодување VI дел
10.2.2015 12:25:33   
LoveableMe RR
A бе Весник, нa сите ни фуфкa, знaеме тестoт кaквo знaчење имa, тaкa штo aјде ете кaде е утре. user posted image

Квискo, aирлијa, пишувaј ни тукa ќе се читкaме. Јaнa81, дoбредoјде, oвa е фoрум и зa втoрo дете. Кaде прaвеше дoсегa ИВФ? Штo е прoблемoт? Гo слушaв Петaнoвски и кaжa aкo не е имунoлoгијa, тoгaш причинa кaј вaс мoже дa бидaт пoследици oд цaрски рез, aкo си се пoрoдилa сo цaрски. Сегa кaде ќе прaвиш ИВФ?

Среќнo нa сите

_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот jana81)
Непосредна врска до пораките: 2171
   RE: Вештачко оплодување VI дел
10.2.2015 12:31:48   
весник
Незнам дали ми е сугестивно или од страв или незнам од што ама некако ко да ме наболува стомакот и половината ...

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 2172
   RE: Вештачко оплодување VI дел
10.2.2015 12:38:04   
LoveableMe RR
Мoже дa е сугестивнo, чoвек кoгa е пoд стрес, нa се пoмислувa, aјде утре среќнouser posted image

_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот весник)
Непосредна врска до пораките: 2173
   RE: Вештачко оплодување VI дел
10.2.2015 13:04:37   
jana81
LoveableMe kaj nas problemot e vo spermogramot. slab spermogram, i site 3 ivf ( ICSI) gi pravevme vo sistina. Inaku da so carski sum porodena. Tuku sea me maci druga rabota. Samo sto pocnav da pijam mikroginon pravev brisevi na moe baranje, i izleze deka imam ureaplazma a kaj soprugot enterococus faecalis na uretralniot bris i spermokulturata. Kaj bas sega se najdoa tie bakterii. Jas primav terapija 10 dena vibramicin i vaginaleti eritromicin, isto taka i soprugot pie antibiotik. Se javiv vo sistina da se konsultiram da ne treba da prekinam so postapkata dr mi rece ne e strasno ke se iscisti. A sto ako ne se iscistat so edna terapija, dali ste imale iskustvo so bakterii pri ivf i kolku moze da vlijaat vrz samata postapka. Sepak se nadevam na negativen bris sledniot pat

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 2174
   RE: Вештачко оплодување VI дел
10.2.2015 13:07:48   
весник
Дали ви се случило на некоја од вас при ставање на утрогестанот тешко да ви оди...јас сега кога ја ставав толку му беше како задебелено местото...небаре со израстоци и едвај ја турнав некако ама искрено се исплашив.

(Одговор на членот jana81)
Непосредна врска до пораките: 2175
Страница:   <<   < Претходна страница  85 86 [87] 88 89   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  85 86 [87] 88 89   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Цуцла.
пеперутка16

До кога вашето дете имало цуцла?