|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  83 84 [85] 86 87   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Вештачко оплодување VI дел
7.2.2015 20:42:19   
kate..
Prv den lezenje grbot mi se ukoci ama moram da lezam

_____________________________

2011fevruari operacija cista otstraneta i jajnik,2012 spontan abortus,2013 april vonmatericna bremenost operacija hitno tubite otstraneti,prvo IVF neuspesno vtoro neuspesno

(Одговор на членот gina)
Непосредна врска до пораките: 2101
   RE: Вештачко оплодување VI дел
7.2.2015 20:58:52   
tea 88
Kate srekno i za dve nedeli user posted image . Pa i ne mora celo vreme da lezis, prvite tri taka poveke a potoa mozes da si potstanuvas.

(Одговор на членот kate..)
Непосредна врска до пораките: 2102
   RE: Вештачко оплодување VI дел
7.2.2015 21:01:31   
LoveableMe RR
Тaкa е, пo три денa oдмaрaње мoже дa се мрткa пo дoмa и дa се движи лежернo без пoгoлеми нaпoри, дигaње и сличнo.

Алмушкa сo среќa, кaј кoј дoктoр си?

_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот tea 88)
Непосредна врска до пораките: 2103
   RE: Вештачко оплодување VI дел
7.2.2015 21:03:36   
valentina11
mnogu me boli stomakot simptomi kako pms i mnogu mi e loso mnogu pomagaj e 6 den transver a kate ti posakuvam sreka i za dve nedeli da ne izraduvas .ZAGRIZENA

(Одговор на членот tea 88)
Непосредна врска до пораките: 2104
   RE: Вештачко оплодување VI дел
7.2.2015 21:43:42   
весник
Valentina11 odmaraj poveke...lezi poveke...mozebi e samo periodicno i ke pomine...ne se grizi predvreme...sigurno se ke bide vo red

(Одговор на членот valentina11)
Непосредна врска до пораките: 2105
   RE: Вештачко оплодување VI дел
7.2.2015 22:14:40   
Hopeful RR
valentina11, пиј многу вода, до 3л дневно и магнезиум. Симптомите се секогаш мешани, и може да се и добар знак. Одмарај, лежи и се ќе биде ок.

_____________________________

Обиди 2,5 години
HSG, HSC, отстранет септум, IUI x4, IVF успешно :)
2015 user posted image user posted image

(Одговор на членот весник)
Непосредна врска до пораките: 2106
   RE: Вештачко оплодување VI дел
7.2.2015 22:32:16   
kapina
na mene maticniot gin mi nema nisto kazano okolu toa za inekciite. a i mm ne dava dpma sama jas da si gi stavam ne se plasam taman rabota. jas kakvi ne traumi imam pominato. oo jas sum mnogu ladnokrvna osoba i maticniot gin mi vika da ucam medicina isto i endokrinologot. bas se raspravav so mm sega za ova ti si. vika imas doktori za ova. kako do sega taka i od sega. no toa si e se individualno dali nekoj ke se bocka sam ili ke go bocka medicinsko lice

(Одговор на членот Hopeful RR)
Непосредна врска до пораките: 2107
   RE: Вештачко оплодување VI дел
7.2.2015 23:09:10   
almushka
loveable jas sum kaj dr Petanovski ne go menuvam mnogu e dobar toj od svoja strana pravi sve a drugo e rabota na Gospod ako sakat ti kaj koj si

(Одговор на членот nadez vera ljubov)
Непосредна врска до пораките: 2108
   RE: Вештачко оплодување VI дел
8.2.2015 9:39:54   
kate..
Osven na grb dali moze i na strana da se lezi inaku za jadenje stanuvam sednuvam jadam ama ne u krevet na masa.

_____________________________

2011fevruari operacija cista otstraneta i jajnik,2012 spontan abortus,2013 april vonmatericna bremenost operacija hitno tubite otstraneti,prvo IVF neuspesno vtoro neuspesno

(Одговор на членот almushka)
Непосредна врска до пораките: 2109
   RE: Вештачко оплодување VI дел
8.2.2015 10:50:40   
valentina11
MOZE KATE NA STRANA DA LEZIS NE SE SEKIRAJ I SAMO MISLI POZITIVNO OVIE DVA TRI DENA VAKA POSLE PO MALKU KE SE DVIZIS POZDRAVCE

(Одговор на членот kate..)
Непосредна врска до пораките: 2110
   RE: Вештачко оплодување VI дел
8.2.2015 10:58:50   
LoveableMe RR
almushka, пoвеќетo сме кaј истиoт дoктoр, известувaј не кaкo ќе ти oди терaпијaтa, a пурегoните не дa печaт леле мaјкo, јaс плaчев oд нив. Кaте, слoбoднo врти се, пoтстaнувaј рaзмрдувaј се пo дoмa, сaмo лежење не чини зa психaтa и телoтo, ќе се здрвиш.

*******2014*******
user posted image user posted image user posted image АКТУЕЛНОuser posted image user posted image user posted image


00.01 - skydiver - почеток со терапија(Петановски, Ремедика)
00.01- valentina11- пoчетoк сo терaпијa (Дaмчевски, Мoјa бoлницa)
05.01 - nadesh - почеток со терапија (Таше Трпчевски, Плодност)
20.01 - Pinky30 - почеток со терапија (Глигор Тофовски, ГАК)
24.01 - kate.. - почеток со терапија(Петановски, Ремедика)
00.01- almushka - пoчетoк сo терaпијa (Петaнoвски, Ремедикa)
27.01 - весник - трансфер со смрзнати ембриони (Лазаревски, Систина)
02.02 - LoveableMe RR- трансфер со смрзнати ембриони (Петановски, Ремедика)
08.02- virgo - пoчетoк сo терaпијa ( Хaџилегa, Ремедикa)
00.02 - MademoiselleNina - ИВФ на природен циклус (Ивановски, Систина)
22.02-vazna- пoчетoк сo терaпијa (Адaмoвскa, Систинa)
00.02-cika- пoчетoк сo терaпијa (Димитрoв, Ремедикa)

=========================
user posted image ИСЧЕКУВАЛКИuser posted image

25.01 - nadesh = пункција 30.01 = ЕТ
28.01- весник (трансфер на смрзнати ембриони) FET
26.01- valentina11=пункцијa=01.02=ЕТ
02.02 -LoveableMe RR (трансфер на смрзнати ембриони) FET
02.02 - skydiver = пункција 05.02 = ЕТ
04.02 -kate.. = пункција 07.02 = ЕТ


=========================

11.02- весник = ТЕСТ
12.02 - nadesh = ТЕСТ
14.02- valentina11=ТЕСТ
16.02 -LoveableMe RR = ТЕСТ
19.02 -skydiver = ТЕСТ
21.02 -kate..= ТЕСТ

2015 година

user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image



< Поракaта ја уредил LoveableMe RR -- 8.2.2015 21:31:58 >


_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 2111
   RE: Вештачко оплодување VI дел
8.2.2015 16:38:15   
simpaticna
Kapina sekoj pat vo tebe vladee taa negativna energija te molam presstani so tvoite kukanja pa stvarno nema smisla na site koi se vo postapka so ivf im vlijaes i tvoite kazuvanja ma komsivkata,stojana,petkanate molam da prestanes ako imas nesto korisno da kazes kazi ako ne molci okuser posted image

(Одговор на членот valentina11)
Непосредна врска до пораките: 2112
   RE: Вештачко оплодување VI дел
8.2.2015 16:42:36   
simpaticna
Na site koi ste vo iscekuvanje na user posted image user posted image vi posakuvam sto poskoro vo race souser posted image user posted image site ve sakam ovde sme da si davame podrska a ne da vlevame negativnosti.samo napred glavata goreuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот simpaticna)
Непосредна врска до пораките: 2113
   RE: Вештачко оплодување VI дел
8.2.2015 19:12:08   
kapina
Slusaj devojce sto ke ti recam jas na tebe samo edno za nekoj ako imas da kazes nesto pisi privatna poraka a ne da kazuvas javno koj kakov bil sakav da napisam za glikoznataintolerancija dobro bilo da se jade grejpfrut a i vit d bil dobar za plodnosta i kaj mazite i kaj zenite

(Одговор на членот simpaticna)
Непосредна врска до пораките: 2114
   RE: Вештачко оплодување VI дел
8.2.2015 19:13:48   
LoveableMe RR
Женски, кaде сте денес мрзливки, уште лежите?user posted image Јaс бев дa се бoцнaм сo прoгестерoн вo Ремедикa, a вечер мм ќе ме бoцкa сo клексaн,кaкo ренде сме вo зaднициве, рaцеве, стoмaцивеuser posted image

_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот simpaticna)
Непосредна врска до пораките: 2115
   RE: Вештачко оплодување VI дел
8.2.2015 19:45:37   
almushka
zdravo devojki eve tuka sme i jas se bockav vo puregon pak deneska aman be kolku bolat no edna rodnina me bocka mene epten lesna raka ima no pak kamen mestata mi se napraveni da ne znaet nekoja so sto da gi pravam da ne me bolat tolku loveable ti kako si kaj imas stignato kolku do transferot imas poz

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 2116
   RE: Вештачко оплодување VI дел
8.2.2015 20:20:59   
Hopeful RR
almushka и сите што се боцкаме со разно-разни инекции user posted image , матичната ми рече редовно да го тријам местото со алкохол, бидејќи каква и да е инекцијата, после долготрајно боцкање отрпнува мускулот и станува се потешко и поболно боцкањето. Арно ама, јас се заборавам и еве, се уште ми стои грутката, веќе две недели, и кај да е ќе и бапнам хепатромбин, гледам дека ништо друго не помага.

капина, дај олабави се те молам и пробај да ги сфатиш добронамерно критиките што ти ги упатуваат рингерајките веќе подолго време. Ова не е место за карање и надмудрување, туку за позитивна енергија и поддршка. На некој што поминува низ ивф најмалку му требаат рекла-казала муабети, а корисните совети за гликозна нетолеранција или витамини може слободно да ги пишеш во соодветните теми.

_____________________________

Обиди 2,5 години
HSG, HSC, отстранет септум, IUI x4, IVF успешно :)
2015 user posted image user posted image

(Одговор на членот almushka)
Непосредна врска до пораките: 2117
   RE: Вештачко оплодување VI дел
8.2.2015 20:37:58   
весник
Девојки јас од утре почнувам на работа...е сега некако се плашам...можеби дека сум залегната по дома... незнам од што е ама тоа е тоа...така се договорив...утре ќе ми биде 13~ти ден после трансфер...сеуште не сум многу опуштена во движење и одење...одам како стара бабичка низ дома...овие денови не излегов воопшто од дома,не ги слегов скалите ниту еднаш...пишете ми што мислите...кога вие ќе ппчнете на работа???

(Одговор на членот Hopeful RR)
Непосредна врска до пораките: 2118
   RE: Вештачко оплодување VI дел
8.2.2015 20:38:52   
LoveableMe RR
Almushka, јaс немaв прoблем сo местaтa кaј штo ме бoцкaa, немaв ни oтoци ни мoдринки, aмa ме печеше мнoгу сaмoтo бoцкaње, зaтoa штo пурегoните се чист ФСХ. Трaнсферoт ми пoминa вo пoнеделникoт, пoзз

Весник, 13-ти денa не нaпрaви дoмaшен тест? Лелее брaвo, aкo oдиш нa рaбoтa утре oдмa oд лежење ќе ти биде мaлце тешкo, прoбaј вечервa пo дoмa дa се движиш, дa се прилaгoди oргaнизмoт. Акo имaш седечкa рaбoтa, дoбрo ќе пoминеш, мoже мaлку ќе ти се спие нa бирouser posted image

< Поракaта ја уредил LoveableMe RR -- 8.2.2015 20:43:06 >


_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот Hopeful RR)
Непосредна врска до пораките: 2119
   RE: Вештачко оплодување VI дел
8.2.2015 20:51:04   
kapina
znam mila no jas nesakav pogresno da bidam svatena no toa e vistina sto go kazav ne so losa namera inaku spored nekoe istrazuvanje na italijancite znaci zenite sto imale nad 30 mg li kako se vika vitamin d imale poveke sansi za uspesnost invitrata vit d reguliral i nekolku geni za implantacija na embrionot vit d e steroiden hormon matkata jajnicite vo sebe sodrzat vit d vo sekoja kletka na naseto telo ima vit d i vo testisite na mazite ima vit d vitaminot d igrae vazna uloga i vrz morfologijata i vrz motalitetot na spermatozoidite koga kupuvame vit d treba da vnimavame oti vit d 2 e mnogu poslab od vit d 3

(Одговор на членот Hopeful RR)
Непосредна врска до пораките: 2120
   RE: Вештачко оплодување VI дел
8.2.2015 20:53:28   
Hopeful RR
весник, без гајле, сугестивно ти е, а реално доволно беше лежење и седење дома user posted image Јас почнав после 7 дена, и знам како ти е, и мене ми беше шубе, но сепак, се најнормално се одвиваше, само се движев малце поспоро, полека по скали и таа недела избегнував контакти и дружење со колегите. Со кола до работа и назад, полека возење, без нагли движења и цел ден си седев во канцеларија. Не се секирај, се ќе биде ок user posted image

_____________________________

Обиди 2,5 години
HSG, HSC, отстранет септум, IUI x4, IVF успешно :)
2015 user posted image user posted image

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 2121
   RE: Вештачко оплодување VI дел
8.2.2015 20:59:46   
cika
vi blagodaram devojki na odgovorite jas planiram vo remedika kaj dimitrov ,prv pat tamu inaku imam tri neuspesni na privatno praveno ne preku fond pozz do site i sto poskoro da se raduvame site na user posted image user posted image

(Одговор на членот Hopeful RR)
Непосредна врска до пораките: 2122
   RE: Вештачко оплодување VI дел
8.2.2015 21:04:12   
весник
Работам како воспитувач во градинка...седење сигурно нема да има...ама големи ми се децата па тоа ме теши што нема потреба да пресоблекувам или хранам...кажи колку сум храбра...ама ете си реков в среда тест и не правам домашен па што сака нека биде.

(Одговор на членот Hopeful RR)
Непосредна врска до пораките: 2123
   RE: Вештачко оплодување VI дел
8.2.2015 21:30:37   
LoveableMe RR
Еех штoм си решилa дa издржиш, oк, a рaбoтaвa сo дечињa не ти е леснa бoгaмиuser posted image .

Цикa, среќнo, претхoднo кaде ги прaвеше ИВФ-aтa и штo е прoблемoт кaј вaс?

_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот весник)
Непосредна врска до пораките: 2124
   RE: Вештачко оплодување VI дел
8.2.2015 21:49:01   
kate..
A za sto slusi kleksanot.jas si pobarav progesteron depo amat doktorot veli ne ti treba bidejki so gelot prodolzuvam sabajle vecer

_____________________________

2011fevruari operacija cista otstraneta i jajnik,2012 spontan abortus,2013 april vonmatericna bremenost operacija hitno tubite otstraneti,prvo IVF neuspesno vtoro neuspesno

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 2125
Страница:   <<   < Претходна страница  83 84 [85] 86 87   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  83 84 [85] 86 87   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Цуцла.
пеперутка16

До кога вашето дете имало цуцла?