|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  48 49 [50] 51 52   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Трудници во третото тромесечје II - од 27...
18.8.2011 11:28:43   
mamicka77
ajde RR kade ste ve nema nesto na forumov slabo ajde kazete nesto novo ima li znaci za izleguvanje na nekoe bebe kaj mene se uste se tie lazni bolki vistinskite uste ne se pocnale ajde piste nesto

(Одговор на членот sani 13)
Непосредна врска до пораките: 1226
   RE: Трудници во третото тромесечје II - од 27...
18.8.2011 11:43:11   
hoho
Добро утро. Јас еве распрана, распеглана, правам нови распореди во плакарот, во хаос сум. Незнам што кај да ставам, сакам се да ми е на дофат, и за мене и за бебушот, а местото е толку, неможам да измислам ново user posted image user posted image user posted image Кажете ми каква колекција од козметика си земавте? Тоа треба да купам, ама уште се мислам, дајте некој совет.

_____________________________

Она што може да го донесе моментот, неможе ни целиот живот

(Одговор на членот mamicka77)
Непосредна врска до пораките: 1227
   RE: Трудници во третото тромесечје II - од 27...
18.8.2011 11:45:14   
sani 13
sto se odnesuva do prostorot jas si zemav kako komodicka so fioki slicna na onie sto se so kadicka ama jas si zemav obicna od primamebel i se tuka ke si stavam za user posted image od pelenki alista kozmetika! a za kolekcija jas sve od Becutan!

(Одговор на членот hoho)
Непосредна врска до пораките: 1228
   RE: Трудници во третото тромесечје II - од 27...
18.8.2011 11:58:09   
Hanna 81
Devojki
kakov beshe toj sluzest chep.Jas imav takov beluzlav od sabajle bajagi gust na dva pati,dali e toa toa?
bolki predmenstrualni imam cela nedela ama mali i kratki i retki
sega epten malku imam skoro ich bolki!!!user posted image

(Одговор на членот sani 13)
Непосредна врска до пораките: 1229
   RE: Трудници во третото тромесечје II - од 27...
18.8.2011 12:31:32   
hoho
Хана и јас имам неколку дена така по малку, ама нема ништо ново. Викаат додека не е помешано како со крв или кафеавко дека не е тоа тоа. Јас имам уште два дена работа да се средам дома па после нека излага кога сака. Мада во понеделникот бев на цтг, контракции 0 па во понеделник сум пак. Сакам да средма се да не мислам во болница дека не ми е досредено. а до сега чекав, ништо не правев од стравuser posted image За козметика ми рекоа обавезно јекодерм и павловичева а за купка сеедно било.

_____________________________

Она што може да го донесе моментот, неможе ни целиот живот

(Одговор на членот Hanna 81)
Непосредна врска до пораките: 1230
   RE: Трудници во третото тромесечје II - од 27...
18.8.2011 12:38:14   
Hanna 81
Jas ne sum bila na ctg.Bev na pregled vo petokot i mi rece dr. po dve neddeli pak da odam i tolku.Jas kozmetika ne sum kupila a ne sum ni krevet ni kolichka ama izbrani mi se samo treba da si gi kupime,se mislam rano euser posted image


(Одговор на членот hoho)
Непосредна врска до пораките: 1231
   RE: Трудници во третото тромесечје II - од 27...
18.8.2011 12:56:12   
mamicka77
ИЗВОРНА ПОРАКА: hoho

Хана и јас имам неколку дена така по малку, ама нема ништо ново. Викаат додека не е помешано како со крв или кафеавко дека не е тоа тоа. Јас имам уште два дена работа да се средам дома па после нека излага кога сака. Мада во понеделникот бев на цтг, контракции 0 па во понеделник сум пак. Сакам да средма се да не мислам во болница дека не ми е досредено. а до сега чекав, ништо не правев од стравuser posted image За козметика ми рекоа обавезно јекодерм и павловичева а за купка сеедно било.

HOHO jas zemav se na bekutan (maramici vlazni,pudra vo prav,penlivo) a pavliceva zemav od taa rozevata so bebe taa sto ja vikaat orginal a vnatre e zpta kremata  za teloto do 4 meseci planiram da mu stavam samo pavlikeva a mleko za telo od bekutan ke pocnam tek posle 4 mesec taka mi kazaa tie sto do sega go minale toa

(Одговор на членот hoho)
Непосредна врска до пораките: 1232
   RE: Трудници во третото тромесечје II - од 27...
18.8.2011 12:58:01   
mamicka77
ИЗВОРНА ПОРАКА: Hanna 81

Jas ne sum bila na ctg.Bev na pregled vo petokot i mi rece dr. po dve neddeli pak da odam i tolku.Jas kozmetika ne sum kupila a ne sum ni krevet ni kolichka ama izbrani mi se samo treba da si gi kupime,se mislam rano euser posted image



hana81 na tebe koga ti e termin vlezena li si vo 9 mesec, jas se uste ne sum osetila nekakov iscedok a lazni bolki imam veke 3   4  dena nekogas me isece vo vaginata nekogas me zabole krstoto pozadi nekogas polovinata mi menja sekogas razlicno i jas so dusa cekam da se vistinskite ama nisto od toa

(Одговор на членот Hanna 81)
Непосредна врска до пораките: 1233
   RE: Трудници во третото тромесечје II - од 27...
18.8.2011 13:17:06   
sani 13
abe tie "pripremackite bolku gi imam i jas ama retki se a jas sum vo 34 nedela ko ke zacestat i ko ke bidat tie vistinskite vikaat nema sansi da ne gi prepoznaes! a od kolekciite za user posted image da neophodno e jekoderm i pavlovikeva ama original e taa sto e vo kartonsko kutivce i na nea pisuva Dr. Pavlovik

(Одговор на членот mamicka77)
Непосредна врска до пораките: 1234
   RE: Трудници во третото тромесечје II - од 27...
18.8.2011 14:00:35   
Natasa981
lele zeni, ova toplovo veke ne se izdrzuva..! Kako spiete noke, dali voopsto spiete?? jas se potam premnogu, se budam na sekoj pola saat, a nokeska spiev gola,nemozev veke ejj.. cel avgust ke bilo vaka, ke si go krkame nie so termin septemvri i oktomvri:) citam tuka poveketo od vas se spremni so torbicte za vo bolnica, eh blaze si vi:)) edvaj cekam i jas da dojde denotuser posted image  
 hoho a koj doktor ke te poragja?


_____________________________

Моќните нешта доаѓаат од малите почетоци - Џон Драјден

(Одговор на членот sani 13)
Непосредна врска до пораките: 1235
   RE: Трудници во третото тромесечје II - од 27...
18.8.2011 14:20:59   
sani 13
abe i za mene ima vreme ama sto si e sigurno sigurno si e - drugarka mi denta koga vleze u deveti se porodi taka da neka si bide se spremno! a za spienje ostaj da ne zboram ostaj sto se potam ama i so kiselinive neznam sto da pravam spijam kako zirafa na tri pernici i nikako da najdam zgodna polozba! sreka sto mi e epten nizok pritisokot pa lesno zaspivam ama i mnogu se budam i jas i se potam ko nikad ukucuvam klima u spalna tri saati pred spienje ama dzabe!

(Одговор на членот Natasa981)
Непосредна врска до пораките: 1236
   RE: Трудници во третото тромесечје II - од 27...
18.8.2011 14:58:02   
vesnab
devojkiiii, kako sme denes ??? jas pocnav so rabota od ponedelnikot i deka celo vreme pred pc i nozete pod biro pocnaa nekako da mi otekuvaat :((( panika me fakja :((( i sakav da ve prasam ( iako mi e rano si se spremam ) :))) denes si kupiv edna spavaca za vo bolnica intimissimi :P mi kazaa deka 2-3 mi trebale, toa ok kje si zemam ama za mider sakav da ve prasam....vikaat deka posle poragaj prvite 24 casa ne treba voda da piesh radi stomakov ( a jas ega kako zaba pijam po 3 litra na den ako ne i povekje ) :) i mi kazaa posle 3-4 dena mider da pocnam da nosam....znae nekoja od vas kolku vistina ima vo toa, dali miderot stvarno pomaga da ne ti ostane stomak i pred se KAKOV MIDER DA KUPAM I KOJ BROJ , pa kako da znam koj broj koga sega kako slon se osekjam haha a sigurno posle poragaj se splasnuva......ve molam dajte sovet ako znaete....ubav den, pozdrav

(Одговор на членот mamicka77)
Непосредна врска до пораките: 1237
   RE: Трудници во третото тромесечје II - од 27...
18.8.2011 15:09:31   
sani 13
miderot OBAVEZNO tie sto ne nosele stvarno im visnuva a nemoj da mislis deka posle poragaj ke bides daska u stomakot ko porano- uste nekoe vreme ke si nosis trudnicki fustani dur toa se se sredi vnatre matka na mesto creva i setoa toa! e sega za broj i golemina i jas za toa mnogu se mislam i neznam sto da ti kazam! isto taka starite doktori vikaat prviot den na grb da lezis a i da ako ti se "pusta veter " posle poragaj nemoj da se stiskas poloso ke si napravis (ke ti stavat crevo) user posted image

(Одговор на членот vesnab)
Непосредна врска до пораките: 1238
   RE: Трудници во третото тромесечје II - од 27...
18.8.2011 15:14:41   
Calypso
Mider ke si kupis vo broj sto ti odgovara tebe, zavisno kolku si popravena vo bremenosta. Ako si nosela nesto velicina M, sega moze da ti treba L ili XL, zavisi. Inaku, jas si zedov od Lisca, majka mi mi zede dva razlicni broja, gi probav stom dojdovme doma od bolnica, go zedov pogolemiot, a toj bese broj 80 (pomaliot 75) - taka mislam deka odea broevite na miderite od Lisca. Posebno pomaga pri poroduvanje so carski rez, em stegnata, em nema stomaceto da ti tezi na ranata.


_____________________________

All that is gold does not glitter,
Not all those who wander are lost;
The old that is strong does not wither,
Deep roots are not reached by the frost.

(Одговор на членот sani 13)
Непосредна врска до пораките: 1239
   RE: Трудници во третото тромесечје II - од 27...
18.8.2011 16:04:22   
hoho
Natasa981, незнам кој доктор ќе ме пораѓа зошто мојот оди на 25 на одмор. се испоизнервирав за тоа како се погоди ама тоа е. а мене ми е термин до 6, ај може ќе си терам, па ќе го чекам да се врати од одморuser posted image

_____________________________

Она што може да го донесе моментот, неможе ни целиот живот

(Одговор на членот Natasa981)
Непосредна врска до пораките: 1240
   RE: Трудници во третото тромесечје II - од 27...
18.8.2011 16:04:35   
Merka5
user posted image zdravo i od mene,od vtornikov vlegov vo ovaa grupa i jas :)),no ne stignav da procitam se sto imate napisano do sega za da ne se povtaram so nekoj prasanja sto me interesira da Ve prasam :)). Inace kraen termin mi e negde 15noevri no jas i mm bi sakale da se rodi na 11 ili 13 ili 14noemvri .Pozdrav i na tie sto Vi se blizi terminot Good luck user posted image

(Одговор на членот Calypso)
Непосредна врска до пораките: 1241
   RE: Трудници во третото тромесечје II - од 27...
18.8.2011 16:10:00   
hoho
Merka5 добредојде на форумов. Седни си еден ден кога ќе немаш што да правиш и читај си се што има пишувано. Има многу интересни и поучни работи. Се што ме интересира си дознавам на форумов. Дружи се со рр зошто многу побрзо поминува времето, верувај. Поздравче

_____________________________

Она што може да го донесе моментот, неможе ни целиот живот

(Одговор на членот Merka5)
Непосредна врска до пораките: 1242
   RE: Трудници во третото тромесечје II - од 27...
18.8.2011 16:38:15   
vanessa30
user posted image  naporen den na rabota i ne uspeav da vi pisam.
Kako ste ringejajki???
Jas super sabajle bev da odnesam mokraca za urino kultura, a vcera mi zemaa krva i zelezoto pak e user posted image  od min granica 7 mene mi e 4.7, a hemoglobinot od min granica 120 mene mi e 110. Epa izgleda pak ke se vratam na apcinja ili tothema ke vidam sto ke kaze maticnata Gin.
Inaku dobri sme, cel den si mrdkame i pretkame, otokot na nogata mi se namali onaka samo po sebe.
Merka 5 dobrodojde vo treto tromesecie.
Pozz

(Одговор на членот hoho)
Непосредна врска до пораките: 1243
   RE: Трудници во третото тромесечје II - од 27...
18.8.2011 16:40:26   
vodickata
merka 5 tuka sme nekade mene mi e termin 18 :)) i hoho ima pravo so rr pobrzo a i pospokojno ti pominuva vremeto se sto te interesira ke si najdes :)))) pa dobredojde :)))


_____________________________

:))СЕКОЈ НОВ ДЕН НОСИ НОВА НАДЕЖ :))

(Одговор на членот hoho)
Непосредна врска до пораките: 1244
   RE: Трудници во третото тромесечје II - од 27...
18.8.2011 16:52:06   
mamicka77
ИЗВОРНА ПОРАКА: vesnab

devojkiiii, kako sme denes ??? jas pocnav so rabota od ponedelnikot i deka celo vreme pred pc i nozete pod biro pocnaa nekako da mi otekuvaat :((( panika me fakja :((( i sakav da ve prasam ( iako mi e rano si se spremam ) :))) denes si kupiv edna spavaca za vo bolnica intimissimi :P mi kazaa deka 2-3 mi trebale, toa ok kje si zemam ama za mider sakav da ve prasam....vikaat deka posle poragaj prvite 24 casa ne treba voda da piesh radi stomakov ( a jas ega kako zaba pijam po 3 litra na den ako ne i povekje ) :) i mi kazaa posle 3-4 dena mider da pocnam da nosam....znae nekoja od vas kolku vistina ima vo toa, dali miderot stvarno pomaga da ne ti ostane stomak i pred se KAKOV MIDER DA KUPAM I KOJ BROJ , pa kako da znam koj broj koga sega kako slon se osekjam haha a sigurno posle poragaj se splasnuva......ve molam dajte sovet ako znaete....ubav den, pozdrav

vesnab jas si kupiv od tie obicnite od 150 denari nadole e kako gaki a nagore celiot stomak e so lastik si kupiv xl kako i prethodno sto nosev bidejki ne sum mnogu popravena,veke sum vo 9 mesec a sum okolu 10kg popravena nema ni tolku bidejki mi e digitalna vagata i pokazuva i ako edna casa voda ispies

(Одговор на членот vesnab)
Непосредна врска до пораките: 1245
   RE: Трудници во третото тромесечје II - од 27...
18.8.2011 17:11:32   
hoho
Mamicka77 браво,како успеа само толку малку да се поправиш? јас додуша не сум мерена цела бременост ама се осеќам дека имам многу кила ставеноuser posted image

_____________________________

Она што може да го донесе моментот, неможе ни целиот живот

(Одговор на членот mamicka77)
Непосредна врска до пораките: 1246
   RE: Трудници во третото тромесечје II - од 27...
18.8.2011 18:14:30   
sani 13
leleeee pa jas sum znaci user posted image jas imam 20 kila kaceno skoro a sum tek 34 nedela user posted image jas da zemam so tri cetiri x a? hahah

(Одговор на членот hoho)
Непосредна врска до пораките: 1247
   RE: Трудници во третото тромесечје II - од 27...
18.8.2011 18:55:29   
Andriance
Sani13, eve ja kje ti bidam uteha user posted image 20 kila sum zdebelena do 08.08..teram 37 nedela i sigurno imam kacedno uste kilce barem..inace pocnav da peram i isterav 4 mashini do sega, imam uste edna...mm pocna da mi go pravi plakarce - komoda za bebe a odozgora kje ima presoblekuvalna..koga kje bide govota kje go sliknam da vidite moze kje vi dadam ideja so ogled na toa kolku koshtaat da gi kupish..utre me ceka den peglanje..i da gi isperam kolicka i krevetce, pa da gi namestime.

utre sum i na ctg pa kje vidime shto kje kaze doktor.backii i dobredojdoa novite vo ova tromesecje..imaa bogami i shto da citaat

(Одговор на членот sani 13)
Непосредна врска до пораките: 1248
   RE: Трудници во третото тромесечје II - од 27...
18.8.2011 21:52:34   
mamicka77
ИЗВОРНА ПОРАКА: hoho

Mamicka77 браво,како успеа само толку малку да се поправиш? јас додуша не сум мерена цела бременост ама се осеќам дека имам многу кила ставеноuser posted image
hoho pa leb ne jadam nikako epten retko koga ke kupam sendvic ili nasabajle so pasteta ili patlidzani salata ali mnogu retko dali edns ili dvapati vo nedelata ke mi se sluce onaka nasabajle samo salata bez leb i na rucek obavezno salata i samo rucekot sto mi e no ne deka radi bremenosta drzam dieta jas i pred da ostanam bremena isto taka si jadev bez leb bidejki koga go imav hormonskoto poremetuvanje bev mnogu popravena i otkako se sredi so operacijata se si pocnav bez leb i si prodolziv i vo bremenosta bidejki doktorkata mi rece leb izbegnivaj i kazav deka leb ne jadam no jas se sekiram bidejki user posted image na poslednata kontrola t.e  prethodnata nedela bese 2800 maticnata rece dokaj 3kg ke se rodi i mi vikaat deka bilo malo bidejki ne sum jadela leb samo salata no neka e zivo i zdravo pa i jas sum rodena okolu 2700 ili 2900 ne se sekava tocno majka mi a mm e 3300 pa sekako deka od takvi roditeli ne moze da se rodiuser posted image so 4 ili 5kg

hoho a ti kakvo user posted image noses user posted image iliuser posted image


< Поракaта ја уредил mamicka77 -- 18.8.2011 21:55:14 >

(Одговор на членот hoho)
Непосредна врска до пораките: 1249
   RE: Трудници во третото тромесечје II - од 27...
19.8.2011 1:13:23   
Beatris
Сани 13, Наташа981 и Мерка5, дискусијата за комодите може да продолжи ТУКА

< Поракaта ја уредил Beatris RR -- 19.8.2011 1:19:25 >


_____________________________

Whatever you are feeling is a perfect reflection of what is in the process of BECOMING...

(Одговор на членот mamicka77)
Непосредна врска до пораките: 1250
Страница:   <<   < Претходна страница  48 49 [50] 51 52   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  48 49 [50] 51 52   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?