|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Породување на жени со астма
3.4.2011 14:17:50   
Martins mom
Ме интересира дали е дозволено природно породување кај жените што имаат астма?

< Поракaта ја уредил Martins mom -- 3.4.2011 14:18:33 >


_____________________________

Никој не може да го осуди мојот избор, ниту моето мислење. Затоа што никој не ги пробал моите чувства, ниту моите болки.
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Породување на жени со астма
4.11.2011 19:09:50   
Elce
Породена сум пред 4 месеци по природен пат,од 2003 година имам астма,за време на бременоста не примав терапија бидејки се чувствував добро,но веднаш после породување се разболев со тешко дишење,покрај настинката сигурно имаше влијание и напорот при породувањето,летото го поминав добро пак без терапија,но штом залади времево значи месец и пол сум со затнат нос и тешко дишење,избегнував терапија поради тоа што дојам,но не се може повеке.Дали некој има искуство со Фликсотиде и Лоратидин за време на доење?

(Одговор на членот Martins mom)
Непосредна врска до пораките: 2
Страница:   [1]
Страница: [1]
Оди на:






Анкета

Бременост.
пеперутка16

Кој дел од бременоста најмногу ви се допадна или најлесно?