|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  13 14 [15] 16 17   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Опрема за новороденче
25.8.2011 13:37:05   
Yummy Mammy
Prasanje do majkite sto se trudni po vtor, tret ili koj znae koj pat:

Sto se kupuvate za novoto bebe?
Jas mislev samo kolicka da si kupam, zatoa sto toa e najpotrosnata rabota, drugoto se si imame od prethodnoto bebe. Verojatno ke mi trebaat bodia bez rakavi zasto vo razlicna sezona mi se dvete devojcici, no ostanati raboti kako bluzicki, spihozni, ligavcinja, pa se do krevetcinja i relaksatori imame socuvano. Ke kupam samo edno kompletce za iznesuvanje od bolnica i verojatno ke mi trebaat novi cucli i sisinja, sepak da ne se raspagaat... Od edna strana mi e zal za bebevo posto za prvoto so takov merak se sum si kupuvala, trosev ko luda, i navistina se sto si kupiv dobro si iskoristiv, a sega za vtorovo apsolutno gledam samo bas toa sto ne moze da se iskoristi od prvoto... ama pa od druga strana pa, da kupuvam se na novo, ako veke imam doma, pa makar i flekavo, nekako ne mi logicno...

Sto mislite vie? Iskustva?

_____________________________

There are no strangers, just friends you haven''t met yet!

(Одговор на членот @Mila@)
Непосредна врска до пораките: 351
   RE: Опрема за новороденче
25.8.2011 13:41:25   
@Mila@
Za vtoro bebe sekogash e taka i tie bebinja "grevcinja" -taka majka mi ja vika sestra mi zs so mene mng se namacile i potresuvale kako za prvo bebe, a za nea muka nemale i sto i fali top e !!!
A za kupuvanje kupi si raboti sto e neophodno da se novi i neshto sto ti e merak stvarno...koga veke imash golem del od toa sto ti treba ..pa i podaroci ke dobiva bebeto nema da ostane bez ic :)

(Одговор на членот Yummy Mammy)
Непосредна врска до пораките: 352
   RE: Опрема за новороденче
26.8.2011 16:14:55   
miana
mi se dvete devojcici, no ostanati raboti kako bluzicki, spihozni, ligavcinja, pa se do krevetcinja i relaksatori imame socuvano. Ke kupam samo edno kompletce za iznesuvanje od bolnica i verojatno ke mi trebaat novi cucli i sisinja, sepak da ne se raspagaat... Od edna strana mi e zal za bebevo posto za prvoto so takov merak se sum si kupuvala, trosev ko luda, i navistina se sto si kupiv dobro si iskoristiv, a s

Pa ti znaes kolku vreme se oristi se sto ke kupis takada neka ne ti bide zal..Ima vreme ke i kupuvas i nea kako luda ne se sekiraj user posted image user posted image user posted image So zenski nema kraj..sakala vakva sukna,onakva ,vakov kais,vakvi sandali i toa ne po eden par tuku vo site boi..Pa zenski sme i znaeme kako odi toa neli?
Mene mi se ista sezona ama pak ke kupam od se po edno novko stvarce..za prvata kerka imav krevetce od mm,sega sestrami ke mi kupi novo za ova bebe i kolickata od kerkami ja kupivme epten na brzinka i se pokaavme,ama taa ke ja zemam od sestrami ona ima chikova nova kolicka i nema potreba da kupuvam..Isto i bebifon ke kupuvam nov,zosto stariot ( najubav na cel svet - phillips) mi padna i se rasipa ( nikoj ne znae i ne se nafaka da mi go pravi - a ne bese eftin ) i ke kupam zosto msilam deka od nego imam najgolema potreba..Toa ke i recam na majkami da mi kupi i toa ke baram pak phillips user posted image Ete toa ke kupuvam za bebeto..I edna nova poselnina ke kupam (ama zelena ) za da mozam i za treto da ja koristam ( se nadevam masko )

(Одговор на членот Yummy Mammy)
Непосредна врска до пораките: 353
   RE: Опрема за новороденче
10.9.2011 7:08:35   
dacineli

eve edno krevetce sto mene licno mnoooogu mi se dopagja,go vidov na sajtot na Bertoni,ama bidejki ne sum od Sk,ne znam dali go ima vo spomenatite prodavnici.Bas e dobro sto se transformira od detsko krevetce vo tinejdzerski krevet, biro i malo skafce.Ve molam da mi kazete ako imate videno nesto slicno vakvo vo Sk,i otprilika kolku se dvizat cenite.Pozdravce

Админ: надворешни линкови се забранети


< Поракaта ја уредил Viktori RR -- 10.9.2011 17:30:17 >

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 354
   RE: Опрема за новороденче
10.9.2011 9:49:48   
mila28
Да и јассе распрашував за ова креветче , во бертони дуканот спроти Бисер трговскиот ми рекоа дека го имаат меѓута моментално на лагер не, се нарачува од Бугарија и стига за едно 5-6 дена, цената беше 15.900 денари...ако не се лажам.  Меѓута јас сепак се одлучив з амонтажно креветче. Поздрав
ИЗВОРНА ПОРАКА: dacineli

eve edno krevetce sto mene licno mnoooogu mi se dopagja,go vidov na sajtot na Bertoni,ama bidejki ne sum od Sk,ne znam dali go ima vo spomenatite prodavnici.Bas e dobro sto se transformira od detsko krevetce vo tinejdzerski krevet, biro i malo skafce.Ve molam da mi kazete ako imate videno nesto slicno vakvo vo Sk,i otprilika kolku se dvizat cenite.Pozdravce


< Поракaта ја уредил Viktori RR -- 10.9.2011 17:30:38 >

(Одговор на членот dacineli)
Непосредна врска до пораките: 355
   RE: Опрема за новороденче
10.9.2011 10:01:10   
tedicka
Vakvi krevetcinja inas vo 26-ti juli (tama mislam deka se vikase salon za mebel sproti fakultetite koga odis nakaj Bitpazar. Mnogu e prakticno koga ke porasne deteto se transformira vo golem krevet, biro i natkasna. Steta sto nemam dovolno prostor vo spalna za da go smestam. Inace vamu bese mislam 12=13000den

(Одговор на членот mila28)
Непосредна врска до пораките: 356
   RE: Опрема за новороденче
10.9.2011 10:08:11   
mila28
Јас одев со логика дека, кога здравје бебето ќе ми порасне за да спие во голем кревет, би с еодлучиле за усте едно user posted image така ад повторно ќе треба да го користам истото креветче, а и да не  етака ови сто се расклопуваат ис е прават во голем кревет, шкавче и биро се само 165 цм, кога ќе дојде време да се одели детето во своја соба би му купила нормален стандарт  кревет 90 х 205 .

(Одговор на членот tedicka)
Непосредна врска до пораките: 357
   RE: Опрема за новороденче
10.9.2011 16:54:32   
Andriance

ИЗВОРНА ПОРАКА: dacineli

.Ve molam da mi kazete ako imate videno nesto slicno vakvo vo Sk,i otprilika kolku se dvizat cenite.Pozdravce

moze nema da veruvas ama potpolno isto vakvo go vidov kaj plasticarite i bese prekrasno...znachi bas e 4-1..bebeshko krevetce koe istovremeno e i lilka...posle se pravi biro i tinejgerski krevet ..ako ne se lazam mislam deka cenata mu beshe okolu 19 000 denari..komplet so se postelnina

(Одговор на членот dacineli)
Непосредна врска до пораките: 358
   RE: Опрема за новороденче
11.9.2011 8:50:52   
Yummy Mammy
Majki, vie sto se porodivte sega ili ke se poroduvate do krajov na septemvri, kakov komplet za izleguvanje od bolnica kupivte?
Ustvari prasanjeto mi e, sto treba da ima na sebe novorodenceto prvite denovi? (bodi bez rakavi, ili so kratki ili so dolgi, maicka, spihozni, corapcinja...)


_____________________________

There are no strangers, just friends you haven''t met yet!

(Одговор на членот Andriance)
Непосредна врска до пораките: 359
   RE: Опрема за новороденче
11.9.2011 12:33:04   
Andriance
sakav da stavam slikicka od mojata komoda za presoblekuvanje shto ja napravi mm...ne znam...ako nekoj znaes neka mi pishe pp

_____________________________

Зборовите и времето користете ги правилно!!! Ни едното ни другото не можете да ги вратите!!!

(Одговор на членот Yummy Mammy)
Непосредна врска до пораките: 360
   RE: Опрема за новороденче
11.9.2011 12:45:18   
Andriance
user posted image


< Поракaта ја уредил Viktori RR -- 11.9.2011 22:46:07 >


_____________________________

Зборовите и времето користете ги правилно!!! Ни едното ни другото не можете да ги вратите!!!

(Одговор на членот Andriance)
Непосредна врска до пораките: 361
   RE: Опрема за новороденче
11.9.2011 12:47:23   
Andriance
Yeeeeeee ete uspeav...samo se izvinuvam za glupostite so se slikata...za sleden pat kje znam poubavoo...ova e komodata za presoblekuvanje na bebe koja ja napravi mm sam...ne cinese ni 50 evra ama ne veruvam deka neshto mng se razlikuva od onie koi cinat nad 12 000 ..e da...nema kada..ama barem znam od povekjeto mamicki deka ne e ni prakticna..pa ne sekogash bebe go banjame vo spalna kade stoi inaku bidejki e fiokar

_____________________________

Зборовите и времето користете ги правилно!!! Ни едното ни другото не можете да ги вратите!!!

(Одговор на членот Andriance)
Непосредна врска до пораките: 362
   RE: Опрема за новороденче
12.9.2011 16:32:09   
vanessa30
user posted image user posted image user posted image  za maz ti Adrijance, epten e super komodata, so zdravje da si ja koristi user posted image  i da vi ja mockauser posted image

(Одговор на членот Andriance)
Непосредна врска до пораките: 363
   RE: Опрема за новороденче
12.9.2011 17:24:08   
Andriance
ViktoriRR muchas grasias shto mi ja sredi poraka....epten beshe kasa popaara ama prv pat mi beshe..za sledem pat kje znam

_____________________________

Зборовите и времето користете ги правилно!!! Ни едното ни другото не можете да ги вратите!!!

(Одговор на членот Andriance)
Непосредна врска до пораките: 364
   RE: Опрема за новороденче
12.9.2011 17:31:59   
Natasa981
Andriance, super vi e komodata! Mozes li samo da mi pises kolku e visoka i kolku e siroka..? Sakam da izmeram dali ke imam mesto za komoda vo sobata.. A ova sobava e vasata spalna ili posebna sobicka za bebeto?

_____________________________

Моќните нешта доаѓаат од малите почетоци - Џон Драјден

(Одговор на членот Andriance)
Непосредна врска до пораките: 365
   RE: Опрема за новороденче
12.9.2011 18:20:01   
Andriance
Natasa981 ova e spalnala...bebe si ima negovo katce user posted image koe uste ne e dosredeno...malku kje go razveselime i sidot so uste nekoi ripcinja i drugi slicni stavrki...inaku za dimenziite ne znam tocno ama kje go upitam mm...ama znam deka vo princip se vodevme spored dolzina na toa sungerot za presoblekuvanje a za shiroka kje si napravish kolku imas mesto..ubavo bi bilo da ostavish u shirina uste 15cm za da mozes tuka da si stavis korpa so site raboti potrebni za presoblekuvanje mackanje i slicnoonie stavivme i edna polica kako pomos

_____________________________

Зборовите и времето користете ги правилно!!! Ни едното ни другото не можете да ги вратите!!!

(Одговор на членот Natasa981)
Непосредна врска до пораките: 366
   RE: Опрема за новороденче
13.9.2011 0:27:48   
Natasa981
Ubavo e sto imate tolku mesto za bebeto da ima svoe katce vo spalnata.. Kaj mene e malku tesnicko, ama nema vrska, ke se stokmime nekako. Tuku bas ako mozes proveri dimenzii dolzina i sirina na komodata, cisto da vidam kako stoime so prostorot nas. Dodeka da izlezam i da razgledam kolkavi se tie gotovite vo prodavnica. Maz ti e bas majstor, neznam dali e toa po zanimanje, ama komodickata vi e ekstra:)

_____________________________

Моќните нешта доаѓаат од малите почетоци - Џон Драјден

(Одговор на членот Andriance)
Непосредна врска до пораките: 367
   RE: Опрема за новороденче
13.9.2011 15:12:36   
Andriance
Natasha eve gi dimenziite...znachi go pravevme shiroko i dolgo spored sunger za presoblekuvanje shto e plus 15 cm za da imam kade da stavam korpa so kozmetika...ama ova i nemoras ako nemas mesto..moze nekade vo blizina da si stavish edna policka na koja kje ti stoi kzmetikata...a visinata normalno si ja prilagoduvash na tvojata...ja sum niska 163 edvaj user posted image
shirina - 66cm / dolzhina 80cm...so toa shto ako imas mesto za shirina dodaj uste 5 cm...mene uste tolku mi falat za da mi sobere ubavo user posted image
pozdravce

_____________________________

Зборовите и времето користете ги правилно!!! Ни едното ни другото не можете да ги вратите!!!

(Одговор на членот Natasa981)
Непосредна врска до пораките: 368
   RE: Опрема за новороденче
24.9.2011 22:03:12   
sani 13
lele stvarno maz ti kakva komoda napravil sekoja cest !!

(Одговор на членот Andriance)
Непосредна врска до пораките: 369
   RE: Опрема за новороденче
26.9.2011 10:08:03   
Ikana
bas najdov eden bugarski sajt za on line kupuvanje, i devojki da vi kazam cenite se neporedlivi so nasive...znaci transporter sto tuka cini 2500 den na sajtov istiot e 24 evra...nasive dukjandjii pravat znaci profit od 200%...bezobrazluk....ama koga ke vidis cenata so patot i so carina eventualno...pak e golema razlikata!!!

(Одговор на членот sani 13)
Непосредна врска до пораките: 370
   RE: Опрема за новороденче
26.9.2011 14:59:18   
Andriance
More ako treba da kupis 3-4 raboti...i nema da te fati mnogu..zamisli barem 3-4 osnovni raboti...kolicka so transporter, krevetce nekoe i relaksator na primer....ete ti golema zashteda...moze se isplati da pojdes a?kaj nas bre asalna kolicka so transporter nemas ispod 200 evra...da ne zboram za komodi i slicno

_____________________________

Зборовите и времето користете ги правилно!!! Ни едното ни другото не можете да ги вратите!!!

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 371
   RE: Опрема за новороденче
26.9.2011 15:27:29   
mila28
ИЗВОРНА ПОРАКА: Ikana

bas najdov eden bugarski sajt za on line kupuvanje, i devojki da vi kazam cenite se neporedlivi so nasive...znaci transporter sto tuka cini 2500 den na sajtov istiot e 24 evra...nasive dukjandjii pravat znaci profit od 200%...bezobrazluk....ama koga ke vidis cenata so patot i so carina eventualno...pak e golema razlikata!!!

Ikana te molam daj link od toj sajt?

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 372
   RE: Опрема за новороденче
26.9.2011 20:27:01   
Ikana
zenski ne da se zasteduva, toplo vi go preporacuvam sajtov se e poevtino!!! i toa duplo poevtino!!! povelete!
jas kupiv nekoi raboti od tuka i toa popust mi dadoa i pak me fati poveke koga gi sporediv cenite!
LINKOT E IZBRISAN

< Поракaта ја уредил arh_diz RR -- 27.9.2011 10:47:24 >

(Одговор на членот mila28)
Непосредна врска до пораките: 373
   RE: Опрема за новороденче
27.9.2011 8:51:02   
Octavia
ИЗВОРНА ПОРАКА: Ikana

zenski ne da se zasteduva, toplo vi go preporacuvam sajtov se e poevtino!!! i toa duplo poevtino!!! povelete!
jas kupiv nekoi raboti od tuka i toa popust mi dadoa i pak me fati poveke koga gi sporediv cenite!


A има испорака до Македонија? И како наплаќаат царина и данок при увоз? Јас еднаш на друг сајт гледав и кога пресметав пратка до Македонија, царина+данок се откажав... Ако нарачувал некој нека кажува user posted image

< Поракaта ја уредил arh_diz RR -- 27.9.2011 10:47:43 >

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 374
   RE: Опрема за новороденче
27.9.2011 12:01:30   
zmej1
Zdravo RR
Ima li nekoja informacija kade mozam da najdam kolicki Chipolino? mi se dopagaat ,gi imam videno na internet ,do sega vidov samo vo Kislea Voda vo eden dukan ,ama nemase bas izbor, a baska jas baram za bliznaci.Nekoj mi kza za nekoj magacin pozadi Pivara,ama neznam dali tamu ima i dali moze da se kupuva na malo.
Fala vi odnapred

(Одговор на членот Octavia)
Непосредна врска до пораките: 375
Страница:   <<   < Претходна страница  13 14 [15] 16 17   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  13 14 [15] 16 17   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Пелени.
пеперутка16

Кога почнавте да го одвикнувате вашето бебе?