|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?

Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  11 12 [13] 14 15   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Опрема за новороденче
9.6.2011 23:28:20   
Pepelaska *
јас му перам со каков има домаuser posted image ( факс, дуел, рубел , савех, бонух) зависи што донела свеки па досега немало проблем ги плакнам двапати ја враќам машината на плавење уште еднаш а омекнувач обавезно ставам бебешки имаш голем избор, до негде два месеци му ги пеглав се ама сега не само ако ме фати мерак ама тешко на жешковоuser posted image

< Поракaта ја уредил Pepelaska### -- 9.6.2011 23:29:32 >


_____________________________

Жената која мисли дека е интелигентна се бори за еднакви права со мажот. Жената која е интелигентна не го прави тоа !

(Одговор на членот srekna_mama)
Непосредна врска до пораките: 301
   RE: Опрема за новороденче
9.6.2011 23:29:44   
Beatris
Јас го користам Персил сенситив (течниот) и Чико омекнувач, со тоа што машината ја ставам на двојно плавење, до сега user posted image  нема ни е една точкичка на телото, супер му е. Мислам дека Ариел е прејак за бебешката кожа

_____________________________

Whatever you are feeling is a perfect reflection of what is in the process of BECOMING...

(Одговор на членот srekna_mama)
Непосредна врска до пораките: 302
   RE: Опрема за новороденче
13.6.2011 9:53:41   
Felly RR
За прашак за перење имаме дискутирано еве  >> овде

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот Beatris)
Непосредна врска до пораките: 303
   RE: Опрема за новороденче
13.6.2011 17:43:35   
Natasa981
dali ima nekoja mamicka da mi kaze dali se isplaka da si kupime onakvo postolje za presoblakanje na bebe ama onakvo drveno, so fioki ,kako kredence..ne se bas efitini ama me interesira do koga bi go koristela..?

_____________________________

Моќните нешта доаѓаат од малите почетоци - Џон Драјден

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 304
   RE: Опрема за новороденче
13.6.2011 17:56:36   
Andriance
Natasa981..i ja se mislev za istoto i mene me sovetuvaa deka e spas zaradi mnogu raboti...prvo tuka imas presoblekuvalna a pod nea alishtencata na bebe..vtoro..mozes da ti go napravat od materujal i dezen shto kje ti odgovara za spalna posle kako toaletna masa user posted image ili da go razubavis so lepenki ili vo boka pa posle kje bide del od detska soba...vo sekoj slucaj da skapi se..od 10 000 den nagore ama ako moze da ti napravat mislam deka kje pomines poeftino..kje si kupis samo toa presoblekuvalntata a taa vo jumbo bese 20 evra

pozdrav

(Одговор на членот Natasa981)
Непосредна врска до пораките: 305
   RE: Опрема за новороденче
13.6.2011 18:52:51   
penelopa
ИЗВОРНА ПОРАКА: Natasa981

dali ima nekoja mamicka da mi kaze dali se isplaka da si kupime onakvo postolje za presoblakanje na bebe ama onakvo drveno, so fioki ,kako kredence..ne se bas efitini ama me interesira do koga bi go koristela..?


Наташа ако мислиш на нешто вакво


user posted image или вакво user posted image јас топло ти препорачувам.
Тука се вика масичка за пресоблекување и е многу корисна работа. Одоздола имаш фиоки за алишта и се што ти треба за бебето да ти биде на дофат а одозгора пенаста превлека на која можеш да го преслекуваш user posted image
Купи си нема да зажалиш, барем јас многу сум задоволна...иако полека ни станува малаuser posted image


_____________________________

"When planning for a year, plant corn. When planning for a decade, plant trees. When planning for life, train and educate people."- Kuan Tzu

(Одговор на членот Natasa981)
Непосредна врска до пораките: 306
   RE: Опрема за новороденче
13.6.2011 21:08:44   
Lidina
Наташа981 јас го најдов како на втората слика од пенелопа за околу 6000 ден. во Соравиа,се изненадив и јас очекував околу 10-11000 но ова беше 5-6000, тоа беше пред 2 месеци. Пресоблекувалната се подига и имаш кадиче за капење на бебето, а фиоките се во различни бои, мене многу ми се допадна. user posted image А има и во Енци менци откарши Бисер е не памтам таму колку беа. Поздрав

(Одговор на членот penelopa)
Непосредна врска до пораките: 307
   RE: Опрема за новороденче
14.6.2011 11:48:50   
srekna_mama
И ние разгледуваме таква комода деновиве и се мислиме од каде и каква да земеме.. Тие што ги бендисавме се околу 11 000 ден. меѓутоа многу пријателки ми рекоа дека се спас..

Само уште не сме биле низ Бисер да видиме што има.. Има ли таму (или во околината) продавници за бебешки работи?

(Одговор на членот Lidina)
Непосредна врска до пораките: 308
   RE: Опрема за новороденче
14.6.2011 12:16:58   
dostickage
ima karsi biser od drugata strana an bulevarot.edna do druga enci menci,nuk bebe centar i bertoni.imas i vo sam biser detski prodavnici.

(Одговор на членот srekna_mama)
Непосредна врска до пораките: 309
   RE: Опрема за новороденче
14.6.2011 12:17:27   
srekna_mama
Felly - ти благодарам за линкот, и тебе dostickage за информацијата, баш деновиве ќе прошетаме и натаму и конечно да се одлучиме која да ја земеме

< Поракaта ја уредил srekna_mama -- 14.6.2011 12:19:40 >

(Одговор на членот srekna_mama)
Непосредна врска до пораките: 310
   RE: Опрема за новороденче
14.6.2011 12:32:24   
dostickage
Imas komodi vo Aerodrom kolku sakas se zavisi od cenata.Mozes i da zirnes vo Simpo nekoja komoda mislam deka mozes da najdes i poeftini pa samo da si kupis od negde takvo za presoblekuvanje i da go stavis odozgora.Tie takvite za presoblekuvanje se okolu iljada i nesto denari sekade

(Одговор на членот srekna_mama)
Непосредна врска до пораките: 311
   RE: Опрема за новороденче
14.6.2011 15:23:35   
Luci
ИЗВОРНА ПОРАКА: luci

Kade mozam da najdam vakvo postelje ili nekoe slicno na ova? Mi se iskrivi kicmata od navednuvanje user posted image
ИЗВОРНА ПОРАКА: penelopa

ИЗВОРНА ПОРАКА: bombica

Me interesira sto mislite za postolje za korito od onie obicni metalni sto se sklopuvaat?Ne poznavam nikoj sto koristel za da mi kaze iskustvo a sakam da kupam

админ: линкот е избришан (забрането рекламирање)



Ако мислиш на вакво постоље user posted image јас го имам многу добро ми користи. Син ми го бањаме од кога е роден во дневна ( сега е 6месеци) и без ова чудо не знам што би правела. Практично е се склопува можеш секаде да го пикнеш. Јас го купив околу 25€.



Kupiv na Bertoni postolje so zelena kadicka ama samo ednas go banjavme user posted image , istoto go prodavam, ako ima zainteresirani pisete PP


_____________________________

Рани куче да те лае!!!

(Одговор на членот Luci)
Непосредна врска до пораките: 312
   RE: Опрема за новороденче
14.6.2011 17:42:23   
Natasa981
Fala vi Penelopa i Lindina na odgovorite.Bas takvo belo sakam ,kako na vtorata slika.Ke prosetam pa ke vidam ,ama vo plan sum da si kupime, mislam deka ke mi koristi pogotovo zasto nemam dovolno mesto za alista pa fiokite ke mi zavrsat rabota:)

_____________________________

Моќните нешта доаѓаат од малите почетоци - Џон Драјден

(Одговор на членот Luci)
Непосредна врска до пораките: 313
   RE: Опрема за новороденче
17.6.2011 12:47:50   
jana81
zdr devojki mene me interesira kade vo skopje ima prod. na struzanka posto nekade procitav deka imalo peleni i kvalitetna pamucna detska obleka pa bi sakala da ja posetam i kade mozam da najdam dusece za krevetceto posto mi e po naracka
user posted image lelee ova e samo pocetok trebase zauste nesto da prasam ama ne mi teknuva aj koga ke mi tekne ke vi pisam pak pozd cao

(Одговор на членот Natasa981)
Непосредна врска до пораките: 314
   RE: Опрема за новороденче
17.6.2011 13:07:21   
dostickage
za koj del na skopje ti treba struzanka,za da znam so da ti kazam :)?

(Одговор на членот jana81)
Непосредна врска до пораките: 315
   RE: Опрема за новороденче
17.6.2011 14:04:14   
sladjana ms
ИЗВОРНА ПОРАКА: jana81

zdr devojki mene me interesira kade vo skopje ima prod. na struzanka posto nekade procitav deka imalo peleni i kvalitetna pamucna detska obleka pa bi sakala da ja posetam i kade mozam da najdam dusece za krevetceto posto mi e po naracka
user posted image lelee ova e samo pocetok trebase zauste nesto da prasam ama ne mi teknuva aj koga ke mi tekne ke vi pisam pak pozd cao


Jana  Struzanka imas na Bitpazar na samata ulica kaj avtobuskata stanica od strana na fakultetite,potoa ima vo K.Voda posle rampa vo zgradata kaj postata,potoa vo Biser od leva strana na prizemje od nadvoresniot del,a za dusecinja ima sekade kade sto se prodavaat krevetcinja.Se nadevam deka barem malku ti pomognav,eve i jas sum nestrpliva da kupuvam ama rano mi e neakako 21 nedela od utre sum,a i jas planiram da si kupuvam se od Struzanka.Pozdrav do siteuser posted image !

(Одговор на членот jana81)
Непосредна врска до пораките: 316
   RE: Опрема за новороденче
17.6.2011 15:15:37   
Maca25
Ај нека ми каже некој каде можам да најдам мушама за да ја ставам под чаршавчето во креветче? Побарав во Сружанка ама беа мали. Ќерка ми не носи пелени и ми е страв да не се измочка во сон.


_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот sladjana ms)
Непосредна врска до пораките: 317
   RE: Опрема за новороденче
17.6.2011 15:21:14   
Maci3
ИЗВОРНА ПОРАКА: Maca25

Ај нека ми каже некој каде можам да најдам мушама за да ја ставам под чаршавчето во креветче? Побарав во Сружанка ама беа мали. Ќерка ми не носи пелени и ми е страв да не се измочка во сон.



Маца види во веро,јас од таму зедов

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 318
   RE: Опрема за новороденче
17.6.2011 15:24:28   
dostickage
se e indvidualno no sepak moj stav nAli :)))

kje ima popusti vo Kanc,Enzi Menci,Mothercare,Wenice i kje ti dojde da po cenite od Struzanka mozes da si kupis
garderoba sto e mnoooogu pokvalitetna od taa na Struzanka.Ne deka na taa na Struzanka neso i fali ama ovie mene ,licno mene mi se pokazale kako podobri.Na Pr. edno bodi od Struzanka cini dveste i nesto denari a ti treba da kupis edno 6-7 a vo Mothercare imas 7 bodinja za 1999 denari i toa bez popust.Jas taka pravam,isto mi doagja.Bodinjata od Mothercare se ludilo i posle milion perenja se top,pamukot e prekrasen i ne se menuvaat ni posle milionperenja.Peleni finki i sareni ima i vo Kanc,ne znam cii se ama se super.

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 319
   RE: Опрема за новороденче
17.6.2011 16:22:58   
Natuska85
ИЗВОРНА ПОРАКА: Maca25

Ај нека ми каже некој каде можам да најдам мушама за да ја ставам под чаршавчето во креветче? Побарав во Сружанка ама беа мали. Ќерка ми не носи пелени и ми е страв да не се измочка во сон.



Мацо доле во Гтц спроти Шехерезада во таа продавничката за играчки и облека што е,има мушама за цело душече со ластици од страна,околу 350-400 ден мислам беше.


_____________________________

"Whoever said that money doesn.t buy happiness didn.t know where to shop."

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 320
   RE: Опрема за новороденче
17.6.2011 21:32:25   
mami2
ИЗВОРНА ПОРАКА: Maca25

Ај нека ми каже некој каде можам да најдам мушама за да ја ставам под чаршавчето во креветче?

Можеш и мушамка, ама јас го одвикнував од пелени во јули/август и плус и така се препотува навечер па не ми изгледаше паметно да спие со најлон под грб. Затоа купував од прекривките за креветче од аптека што се за еднократна употреба. Материјалот е како пелена, сигурно пропушта повеќе воздух од мушама, има лепенки  за на душечето да се прицврсти, и ефтини се. Се фрла после нередот.
Мене ми беа практични, можеш да пробаш

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 321
   RE: Опрема за новороденче
18.6.2011 21:32:46   
bebe82
ИЗВОРНА ПОРАКА: dostickage

se e indvidualno no sepak moj stav nAli :)))

kje ima popusti vo Kanc,Enzi Menci,Mothercare,Wenice i kje ti dojde da po cenite od Struzanka mozes da si kupis
garderoba sto e mnoooogu pokvalitetna od taa na Struzanka.Ne deka na taa na Struzanka neso i fali ama ovie mene ,licno mene mi se pokazale kako podobri.Na Pr. edno bodi od Struzanka cini dveste i nesto denari a ti treba da kupis edno 6-7 a vo Mothercare imas 7 bodinja za 1999 denari i toa bez popust.Jas taka pravam,isto mi doagja.Bodinjata od Mothercare se ludilo i posle milion perenja se top,pamukot e prekrasen i ne se menuvaat ni posle milionperenja.Peleni finki i sareni ima i vo Kanc,ne znam cii se ama se super.



А кога ќе почне попустот ако можеш да ми кажеш user posted image ?

(Одговор на членот dostickage)
Непосредна врска до пораките: 322
   RE: Опрема за новороденче
19.6.2011 0:14:12   
Lidina
Dostikage, не станува збор за споредба и квалитетот Mothercare обавезно да не информираш ако разбереш кога има попусти, веднаш одамuser posted image

(Одговор на членот bebe82)
Непосредна врска до пораките: 323
   RE: Опрема за новороденче
21.6.2011 15:03:18   
jana81
alal da vi e barem mozete da si nacekate na popust pa da si pazarite.
jas posto ne sum od skopje ke kupuvam samo koga doagam po potreba na kontrola a mozebi koga ke vlezam vo 9ti ke otidam i specijalno za toa da si iznakupuvam se sto mi treba posto sega i nesmeam da setam.
A pred nekoe vreme vo GTC gledamme kolicki na CAM, e sega sakam da prasam za eden model ama nemam brojce pa bi sakala ako nekoja od vas ima brojce ili ako odi vo GTC pa da prasa i da mi pise vo pp

(Одговор на членот Lidina)
Непосредна врска до пораките: 324
   RE: Опрема за новороденче
24.6.2011 10:59:05   
teoecar
КЕбенцето што се прави како плик е најкористеното нешто за моето дете.Веќе сменивме неколку и го ставав во него до  1 година.Како вреќа е еден вид,а колку е меко,милина.најпрактичното нешто што сум го користела воопшто.

(Одговор на членот denicka)
Непосредна врска до пораките: 325
Страница:   <<   < Претходна страница  11 12 [13] 14 15   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  11 12 [13] 14 15   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Цуцла.
пеперутка16

До кога вашето дете имало цуцла?