|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?

Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  12 13 [14] 15 16   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Опрема за новороденче
24.6.2011 16:25:37   
sladjana ms
Devojki da ve prasam kade vo Skopje ima prodavnica na Mothercare?

(Одговор на членот teoecar)
Непосредна врска до пораките: 326
   RE: Опрема за новороденче
24.6.2011 18:06:38   
bebe82
ИЗВОРНА ПОРАКА: sladjana ms

Devojki da ve prasam kade vo Skopje ima prodavnica na Mothercare?


Во Рамстор горе на спрат

(Одговор на членот sladjana ms)
Непосредна врска до пораките: 327
   RE: Опрема за новороденче
29.6.2011 18:44:01   
srekna_mama
Мамички, ќе можете ли да ми кажете дали е корисно перничето за доење?
Го видов во една од локалните продавници и не многу скапо ама пак не сакам да се трупам со работи доколку не се од корист.. Вака удобно ми изгледа ама не знам колку е практично..што ќе кажете вие според вашето искуство?

(Одговор на членот bebe82)
Непосредна врска до пораките: 328
   RE: Опрема за новороденче
29.6.2011 19:03:45   
Nadezna
ИЗВОРНА ПОРАКА: srekna_mama

Мамички, ќе можете ли да ми кажете дали е корисно перничето за доење?
Го видов во една од локалните продавници и не многу скапо ама пак не сакам да се трупам со работи доколку не се од корист.. Вака удобно ми изгледа ама не знам колку е практично..што ќе кажете вие според вашето искуство?



Jas ne go doev Damjan, am aimavme obidi na pocetok, neli.
Pernicata za doenje od Struzanka ja kupiv, ne mi se pogodi prakticna za doenje ic, ama za potpiranje da

(Одговор на членот srekna_mama)
Непосредна врска до пораките: 329
   RE: Опрема за новороденче
29.6.2011 19:56:25   
rina13
pernicata za doenje tesko deka kemozes da ja koristis zasto e mn tesna,jas imam takva pernica od struzanka i ne ja upotreuvam za doenje ama mn mi se najde za na spalna imase malo iskrivuvanje na glavceto od sto spiese se na edna stranauser posted image    i so pomos na pernicata ja vrtev i bas ni pomogna a i mozes da si ja stavis da spie na spalna i so pernicata da ja obezbeis za da ne se prevrtuva..a za doenje ni se najde pernicata na mama em siroka em mekicka i taman vo nivo na grada

(Одговор на членот Nadezna)
Непосредна врска до пораките: 330
   RE: Опрема за новороденче
29.6.2011 20:08:25   
Maca25
На моја пријателка ептен и се погоди перницата. Ем се потпираше на неа додека го доеше бебето, ем кога не и спиеше во креветче го легнуваше на неа во дневна на тросед, ем за во креветче за потпирање на бебето (за да спие на страна) и послужи. А и додека беше бремена си ја поставуваше меѓу колената за да спие подобро. Јас ја немав, кога ја барав ја немаше во Стружанка.

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот rina13)
Непосредна врска до пораките: 331
   RE: Опрема за новороденче
29.6.2011 21:51:37   
srekna_mama
Ја има во Стружанка и во локални продавнички за околу 550 ден..

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 332
   RE: Опрема за новороденче
3.7.2011 23:22:09   
srekna_mama
Мамички, дали се користи релаксатор за новороденче?
Сакаме да земеме еден деновиве но не сме сигурни каков и дали треба да внимавам на некои детали за новороденче?

(Одговор на членот srekna_mama)
Непосредна врска до пораките: 333
   RE: Опрема за новороденче
3.7.2011 23:37:26   
Natuska85
Среќна мама еве тука имам искуства за ралаксато, можеш да си прочиташ.

Инаку ние имаме ваков на бертони

user posted image




и ептен го користиме уште од почеток се научи во него да си седи и еве веќе почна да ги мафта и тропалките што се на него(имаме 2,5 месеци)


_____________________________

"Whoever said that money doesn.t buy happiness didn.t know where to shop."

(Одговор на членот srekna_mama)
Непосредна врска до пораките: 334
   RE: Опрема за новороденче
4.7.2011 14:03:18   
srekna_mama
Фала ти Natushka за линкот.. вашиот релаксатор изгледа супер, а дали се ниша рачно или на батерии? И дали има опција за музика?

(Одговор на членот Natuska85)
Непосредна врска до пораките: 335
   RE: Опрема за новороденче
11.7.2011 0:28:00   
Nadezna
ИЗВОРНА ПОРАКА: Maca25

На моја пријателка ептен и се погоди перницата. Ем се потпираше на неа додека го доеше бебето, ем кога не и спиеше во креветче го легнуваше на неа во дневна на тросед, ем за во креветче за потпирање на бебето (за да спие на страна) и послужи. А и додека беше бремена си ја поставуваше меѓу колената за да спие подобро. Јас ја немав, кога ја барав ја немаше во Стружанка.


Potpis za se pogore

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 336
   RE: Опрема за новороденче
22.7.2011 15:04:19   
Annet
Mnogu mi e itno da mi pomognete za komplet postelnina vo Skopje ili Stip ili Negotino,od kade da si najdam komplet postelnina za drveno krevetce so stranici,imav naracano ama me izvisija i sega nemam vreme za naracuvanje moram da kupam;-))
ajde ve molam kazete mi .pozdrav

(Одговор на членот Nadezna)
Непосредна врска до пораките: 337
   RE: Опрема за новороденче
22.7.2011 15:07:36   
Maca25
во Chicco има преубави постелнини за креветче и оградички. А ако ти се тие малце скапички имаш и во Jumbo, супер памук, супер дезени, супер цени. 

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот Annet)
Непосредна врска до пораките: 338
   RE: Опрема за новороденче
22.7.2011 15:11:34   
Annet
fala ti Maca.prasuva za daznam kaj da odam oti znaes kako e zesko tesko,pa da imam nekoja orientacija ,da ne lutam ,fala mnogu

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 339
   RE: Опрема за новороденче
22.7.2011 15:14:56   
AnnaMolly RR
Во Тафталиџе кај пазарчето шијат по нарачка, си бираш каква боја сакаш. Комплет постелнина со чаршавче, јорганче, перница и навлаки за јорганот и перницата плус оградичка и не е воопшто скапо. Јас од таму си купувам и неколку пати за поклон тоа имам земено од таму.

А има и готови на лагер, а ако нарачуваш за два дена максимум се готови.


< Поракaта ја уредил AnnaMolly RR -- 22.7.2011 15:15:45 >


_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот Annet)
Непосредна врска до пораките: 340
   RE: Опрема за новороденче
22.7.2011 15:21:08   
Annet
Anna Molli fala ti,ja sum od Veles ,ke si prasam koa ke doagam vo Sk tocno kade e ,fala ti mnogu;-)))

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 341
   RE: Опрема за новороденче
22.7.2011 21:08:38   
Annet
da ne me mislite kupiv postelnina ,od bertoni,samo e drug dezen mn e ubava .... fala vi mnogu ;-)
ИЗВОРНА ПОРАКА: Annet

Anna Molli fala ti,ja sum od Veles ,ke si prasam koa ke doagam vo Sk tocno kade e ,fala ti mnogu;-)))


(Одговор на членот Annet)
Непосредна врска до пораките: 342
   RE: Опрема за новороденче
23.7.2011 12:12:30   
Felly RR
Со здравје да си ја користи user posted image , Аннет!    user posted image

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот Annet)
Непосредна врска до пораките: 343
   RE: Опрема за новороденче
23.7.2011 14:35:38   
Annet
fala mnoogu da si kupite uste poubava i se sto vi treba..

sega uste da najdam majstor da go napravi drzacot za perdenceto .......of leleee uste sega se potresuvam ,ami posle?????
pozdravce za site ;-))

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 344
   RE: Опрема за новороденче
16.8.2011 17:50:46   
sani 13
ima li nekoja mamicka iskustvo so bertoni kolickite??

(Одговор на членот Annet)
Непосредна врска до пораките: 345
   RE: Опрема за новороденче
16.8.2011 18:10:16   
Natuska85
Сани 13 еве тука имаме дискутирано за детски колички,можеш да прочиташ искуства,а и ќе го префрлам и таму твојот пост па може некоја мамичка плус ќе ти одговори.


_____________________________

"Whoever said that money doesn.t buy happiness didn.t know where to shop."

(Одговор на членот sani 13)
Непосредна врска до пораките: 346
   RE: Опрема за новороденче
16.8.2011 18:11:19   
Felly RR
Сани 13, еве тука може да прочиташ искуства за колички.

Натушка еве веќе те упатилаuser posted image


< Поракaта ја уредил Felly RR -- 16.8.2011 18:12:20 >


_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот sani 13)
Непосредна врска до пораките: 347
   RE: Опрема за новороденче
19.8.2011 1:10:46   
Beatris
ИЗВОРНА ПОРАКА: sani 13

jas si kupiv takva komodicka od prima mebel za 6000 i imam dusece za soblekuvalna mm ne mi se razbira ic u tie raboti ama sepak mislam deka e mnogu poevtino od toa kolku pari se soblekuvalnite! i mene mi otidoa 4 masini ama majka mi mi gi ispegla user posted image uste malce mozam da se vadam na bremenosta pa vikam daj da iskoristam user posted image

ИЗВОРНА ПОРАКА: Natasa981
sani13, a kolku e visoka taa komoda za presoblekuvanje? i imase li izbor na boi, me interesira. A da, i ova, dali namenata e bas za toa, komoda za presoblekuvanje na bebe so postolje znaci i dole fiokarnik ili..? I mene takvo mnogu ke mi treba, sakam da si kupam ama nekade otprilika se po 10000-12000 den,ova tvoevo e relativno eftinko

ИЗВОРНА ПОРАКА: Merka5

Komodite za presoblekuvanje na bebe se site nad 10.000 sto gi gledav,no zatoa vo BabyBlu vo Aerodrom si najdov 3in1 :)))),krevet koj dodeka e malo bebe,so ograda se pravi krevetce i ima komoda na koja se stava za presoblakanje dusece i fiokar i pod krevetceto i na komodata za presoblekuvanje....nekako mi dojde kako dobra idea,bidejki ke go koristi od 0 do 5-6godini sigurno. Taka napraviv i so car seat-ot i so kolickata,i ednoto i drugoto mu gi kupivme od 0mes do negde 3-4godinki koga ke bide da moze da gi koristi,5ka se :))). A vo Prima imaat ubavi skafcinja i razni boi,moze da se kombiniraat elementite.


< Поракaта ја уредил Beatris RR -- 19.8.2011 1:16:59 >


_____________________________

Whatever you are feeling is a perfect reflection of what is in the process of BECOMING...

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 348
   RE: Опрема за новороденче
20.8.2011 13:41:33   
Merka5
Mene me interesira dali da zemam malo pakuvanje od onie new born baby na Pampers ili da kupam Jumbo pak???

< Поракaта ја уредил Merka5 -- 20.8.2011 13:43:23 >

(Одговор на членот Beatris)
Непосредна врска до пораките: 349
   RE: Опрема за новороденче
25.8.2011 13:22:08   
@Mila@
Jas se ushte nemam nishto kupeno za bebeto...a imam razgledano se se cudam kako uspeav :) Od obleka sega ne mozam nishto da zemam zs ke imame zimsko bebe pa cekam da se smeni sezonata po prodavnicite... inaku krevetce imame obezbedeno samo sakam da se prefarba i cela nedela ideme postelnina da kupime no e mng zeshko i nikako da soberam hrabrost...no zatoa teta od amerika sto ja ocekuvame nestrplivo obezbedi cel kufer so obleka kebenca i banjarcinja + relaksator,muzikalno visiecko za nad krevet,kebence za igranje sto vistat igracki od gore i stolce za hranenje od fisher price ...lele sirota se cudam samo kako ke se donese...ke mora mnogu palacinki da napravam za da se odolzam.
Mozebi cekam da vidam sto se ima od tamu za da dokupam sto mi treba.
Sakam da zaladi vremevo za da konecno ima neshto esensko po prodavnicive.

p.s. Da ima vo oki id ama dzemperce za 0-3 meseci e 2400 den alooooooooooooooo

(Одговор на членот Bibi_S)
Непосредна врска до пораките: 350
Страница:   <<   < Претходна страница  12 13 [14] 15 16   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  12 13 [14] 15 16   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Доење.
пеперутка16

Колку долго доеше?