|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?

Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  14 15 [16] 17 18   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Опрема за новороденче
27.9.2011 12:45:30   
Ikana
ah ima ama se plakja za isporaka normalno....eventualno tamu da imas nekoj pa na negova adresa da pricekas da ti gi donesat i da odis da si gi zemes...toa e bas zgodno, druga varijanta ne mi teknuva vo momentov user posted image

(Одговор на членот zmej1)
Непосредна врска до пораките: 376
   RE: Опрема за новороденче
28.9.2011 8:51:06   
Felly RR
ИЗВОРНА ПОРАКА: zmej1

Zdravo RR
Ima li nekoja informacija kade mozam da najdam kolicki Chipolino? mi se dopagaat ,gi imam videno na internet ,do sega vidov samo vo Kislea Voda vo eden dukan ,ama nemase bas izbor, a baska jas baram za bliznaci.Nekoj mi kza za nekoj magacin pozadi Pivara,ama neznam dali tamu ima i dali moze da se kupuva na malo.
Fala vi odnapred


zmej1, еве тука имаме тема за колички, разгледај ја, може ќе најдеш некаква информација.


_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот zmej1)
Непосредна врска до пораките: 377
   RE: Опрема за новороденче
29.9.2011 14:03:24   
Natasa981
Zenicki, sto mislite ,kolku najmnogu bi dale za kupuvanje na kolicka za bebe..? Mislam, do koja suma bi bilo  najpristojno, ama ete neka se raboti za poasalna kolicka, da ne recam najnormalna, so osnovni funkcii..? (Do kolku najmnogu bi platile) jas se mislam za edna kolicka, ama se izedov od razmisluvanje , demek da ne e preskapa, pa dali ke se koristi, pa sakam da se koristi ama sto ako detevo nesaka, pa dali da se pomine poeftino pa posle da ne ispadne kako treba..abe poludev.


_____________________________

Моќните нешта доаѓаат од малите почетоци - Џон Драјден

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 378
   RE: Опрема за новороденче
29.9.2011 14:16:21   
@Mila@
Mng zavisi kakov e kavalitetot na kolickata za da se odlucam da dadam odredena suma na pari,nie konkretno se odlucivme za CAM kolicka so korpa,zs ke imame zimsko bebe i smetav deka korpata poveke ke go zashtituva a za vo kola ke zememe sedishte sto e tuka nekade so cenata kako transporter a moze da se koristi od 0-36.kvalitetot i materijalnite na kolickata mng mi se svigjaa i ke ne fati okolu 17 ilj den.
Bash okolu cenata komentiravme so edni prijateli i oni prvo zemale kolicka okolu 8000 den sto im se skantala za 6 meseci em sto ne bila sigurno udobrna kolku ovie poskapive pa kupile druga od 7000 den isto pak ne e asalna 1 god ja korstat + edna letna 3500 ...taka da racunaj 18.500 dale a bebeto im e 2 god.Taka da i oni prizaa deka za vtroto ke zemat edna asalna.

(Одговор на членот Natasa981)
Непосредна врска до пораките: 379
   RE: Опрема за новороденче
29.9.2011 14:21:50   
Natasa981
Neznam Mila, ete se predomsiluvam bas poradi tie pricini : zemale poeftinka , pa posle kupile uste dve! I toa mu doaga kako da zemale edna poskapa ama poasalna..neznam sto da kazam. Jas gledam edna , ama se plasam deka e skapa, okolu 260eur ama bez transporter, toj se podava oddelno a e nepohoden zasto novorodence samo vo nego moze da se vozi, dur e malecko.

_____________________________

Моќните нешта доаѓаат од малите почетоци - Џон Драјден

(Одговор на членот @Mila@)
Непосредна врска до пораките: 380
   RE: Опрема за новороденче
29.9.2011 14:36:58   
elenak
user posted image

Kebencevo mi e epten ubavko i vo ponedelnik odam da i go kupam na princeza:) Inaku osven nekolku bodi na kratki rakavcinja nemam nisto drugo kupeno...
A za kolicka Natasa981 ovie na Chipolino mene mi izlgedaat sosema ok, ne planiram da preteruvam, do kaj 10-11000 den.

(Одговор на членот Natasa981)
Непосредна врска до пораките: 381
   RE: Опрема за новороденче
29.9.2011 14:45:07   
@Mila@
jas megju korpa i transporter preferiram korpa,bidejki e pogolema,ramna e moze i vo nea da se vozi dur e malecko,koga malce ke poptporasne moze vo sedishte sto ke go koristam dodeka e pogolemo.Em korpata e oki zs koga ke go nosish na gosti kaj baba dedovci ili na dr gosti moze komotno da si spie bebeushot vo nea bez da mora da se postilaat kebinja pernici i slicno ke si ima bebeto sve mesto,em u zima u nea moze komotno da se seta zamotano vo kebe.Razgledaj si ubavo...jas proshetav i cam prvi mi fatija oko nekako mi e stabilna i cvrsta i ne se klati,top e so amortizeri i ic ne mu ja mislevme...povishe mislevme koja boja da odbereme otkolku koj model.

(Одговор на членот Natasa981)
Непосредна врска до пораките: 382
   RE: Опрема за новороденче
29.9.2011 16:29:25   
Andriance
Natasha981..mene prodavacot mi rece vaka...kolku si dala za nevestinski fustan...tolku i da ne zalis za kolicka...ama da ti kazam iskreno kako shto kje imame zimski deca..ne znam iskreno dali se ispalti da zemas skapa...prvo do 40 dena ne znam kaj kje ides u toa ladno..posle kje te fati uste poladno..i op ete ti go dete za setnja za vo mart april...vidi presmetaj se..ima deca koi i ne sakaat vo kolicka..

_____________________________

Зборовите и времето користете ги правилно!!! Ни едното ни другото не можете да ги вратите!!!

(Одговор на членот @Mila@)
Непосредна врска до пораките: 383
   RE: Опрема за новороденче
29.9.2011 16:54:46   
sladjana ms
ИЗВОРНА ПОРАКА: Andriance

Natasha981..mene prodavacot mi rece vaka...kolku si dala za nevestinski fustan...tolku i da ne zalis za kolicka...ama da ti kazam iskreno kako shto kje imame zimski deca..ne znam iskreno dali se ispalti da zemas skapa...prvo do 40 dena ne znam kaj kje ides u toa ladno..posle kje te fati uste poladno..i op ete ti go dete za setnja za vo mart april...vidi presmetaj se..ima deca koi i ne sakaat vo kolicka..


Vo pravo si Andriance. se slozuvam so tebe i jas ke imam zimno bebe (termin 05.11.2011) i ne planiram nekoja skapa kolicka poradi ovie pricini sto gi spomna ti.Nekoi deca prooduvaat na 1 godina i togas se zimaat od ovie pomalite kolicki taka da kolicka za bebe od 250 i 300 evra za nekolku meseci koristenje ne bi kupuvala.Neka ni se zivi i zdravi na site, a za ostanatoto sekoja po svoj izboruser posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Andriance)
Непосредна врска до пораките: 384
   RE: Опрема за новороденче
29.9.2011 17:47:03   
kuklica
moeto ke bide vo mart do 40 dena taman sredina ili kraj na april najubavo vreme za setanje i najubavat kolicka za mojot user posted image veke mu e naracana na dedo user posted image a i da ne bese vo prolet ke bese istata

(Одговор на членот sladjana ms)
Непосредна врска до пораките: 385
   RE: Опрема за новороденче
29.9.2011 21:55:57   
Natasa981
ИЗВОРНА ПОРАКА: Andriance

Natasha981..mene prodavacot mi rece vaka...kolku si dala za nevestinski fustan...tolku i da ne zalis za kolicka...ama da ti kazam iskreno kako shto kje imame zimski deca..ne znam iskreno dali se ispalti da zemas skapa...prvo do 40 dena ne znam kaj kje ides u toa ladno..posle kje te fati uste poladno..i op ete ti go dete za setnja za vo mart april...vidi presmetaj se..ima deca koi i ne sakaat vo kolicka..


ahh Adriance, me utesi za ova so nevestinskiot fustan..:) Ma da ubavo ti kazal prodavacot, ima logika. Ke imame kasnoesenski bebinja, ama da ti kazam pravo , mozebi ke sakam i vo zima da go setam, obleceno, natuntano, pa nema valjda da pobudalime samo po doma, stoznam :) Prvite 40dena ok, mozda i ne e tolku bitna kolickata,ama za ponatamu..neznam, mene najverojatno ke mi treba i za vo  zima:)


_____________________________

Моќните нешта доаѓаат од малите почетоци - Џон Драјден

(Одговор на членот Andriance)
Непосредна врска до пораките: 386
   RE: Опрема за новороденче
30.9.2011 8:42:50   
Luci
ИЗВОРНА ПОРАКА: Natasa981

Neznam Mila, ete se predomsiluvam bas poradi tie pricini : zemale poeftinka , pa posle kupile uste dve! I toa mu doaga kako da zemale edna poskapa ama poasalna..neznam sto da kazam. Jas gledam edna , ama se plasam deka e skapa, okolu 260eur ama bez transporter, toj se podava oddelno a e nepohoden zasto novorodence samo vo nego moze da se vozi, dur e malecko.

Natasa981 зошто викаш дека новороденче може да се вози само во транспортер во количката што ти се допаѓа? Нема опција на количката(без транспортерот)да се подесува седиштето и во легната положба и така да се вози user posted image додека е  ептен мало?


_____________________________

Рани куче да те лае!!!

(Одговор на членот Natasa981)
Непосредна врска до пораките: 387
   RE: Опрема за новороденче
30.9.2011 9:52:23   
Ikana
Nie zemavme samo transporter bez kolicka, iako suste e rano, ama pusti merak user posted image Inaku mislam deka za kolicka mozeme da pricekame bidejki terminot mi e vo januari, a si imam izbrano kakva sakam samo kojznae dali ke ja najdam tuka vo SK....Kolickata e na Cam. Sto se odnesuva do ostanatata oprema, kupivme montazno krevetce i dusece, bidejki imam drveno od koga jas sum bila mala, kadicka so postolje za povivanje, relaksator i bebifon...Oblekata i drugite raboti gi ostavivme za na kraj.

(Одговор на членот Luci)
Непосредна врска до пораките: 388
   RE: Опрема за новороденче
30.9.2011 10:04:40   
@Mila@
ИЗВОРНА ПОРАКА: Ikana

Nie zemavme samo transporter bez kolicka, iako suste e rano, ama pusti merak user posted image Inaku mislam deka za kolicka mozeme da pricekame bidejki terminot mi e vo januari, a si imam izbrano kakva sakam samo kojznae dali ke ja najdam tuka vo SK....Kolickata e na Cam. Sto se odnesuva do ostanatata oprema, kupivme montazno krevetce i dusece, bidejki imam drveno od koga jas sum bila mala, kadicka so postolje za povivanje, relaksator i bebifon...Oblekata i drugite raboti gi ostavivme za na kraj.


Ikana Cam kolicki imash vo gtc vo zlatarskata ulica imaat katalog istiot sto e na net i moze da si naracash obicno mesecno pravat edna naracka do jan taman imash mnggg vreme za mislenje,nie si naracavme cekame da stigne vo pocetokot na oktomvri.

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 389
   RE: Опрема за новороденче
30.9.2011 10:10:16   
Ikana
Lele FALAAAAA!!!! a ja vidov na net kolickata i se zaljubiv...tamu bese nekoi stotina evra e sega pretpostavuvam kaj nas se poskapi ama vredi, kolickava e space shuttle user posted image user posted image user posted image Bas ke otidam da razgledam, fala ti mnogu @mila@!!!user posted image

(Одговор на членот @Mila@)
Непосредна врска до пораките: 390
   RE: Опрема за новороденче
30.9.2011 10:19:16   
mila28
Na Cam kolickite tesko deka se samo 100 evra, kaj ans se okolu 200-300 evra pa ima i 400, 500 user posted image    Neznam zasto vikate deka akoe  zimsko bebeto enma potreba od kolicka odma?? Jas planiram da go setam user posted image i zimno vreme, sekako soodvetno obleceno, skafanderce, kebence i na prosetka 10-20 minuti, zimskite prosetki se blagoprijatni za bebinjata i i pozelni. nema pricina da se zatvarame doma i cekame prolet za da pocneme da gi setame user posted image I zimno vreme ima sonce

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 391
   RE: Опрема за новороденче
30.9.2011 10:45:29   
Andriance
Jas apsolutno ne rekov deka nema da go setam zimno vreme..bas naprotiv....toa e najubavo za jaknenje na imunitetot na bebe..se razbira kako sto vikate soodvetno obleceno...rekov deka od ovie pricini mozebi nema potreba od skapa kolicka...ali deka kolicka kje ti treba..toa e sigurno

_____________________________

Зборовите и времето користете ги правилно!!! Ни едното ни другото не можете да ги вратите!!!

(Одговор на членот mila28)
Непосредна врска до пораките: 392
   RE: Опрема за новороденче
30.9.2011 10:54:43   
anedespo
Mislam deka vo prvite 3-4 meseca, setanjeto na bebe treba da bide 5-10 minuti i nisto poveke. Dovolno e vo race da se iznese malku nadvor. Premali se za vo kolicka da go maltretiras na - temperatura. I da go obleces ubavo, liceto ke mu smrzne. Toa lezi, ne se dvizi pa da se zagreva. Kolicka od prolet.

(Одговор на членот Andriance)
Непосредна врска до пораките: 393
   RE: Опрема за новороденче
30.9.2011 11:02:29   
Ikana
da bas i kazav deka pretpostavuvam deka kaj nas se poskapi, jas sto ja gledav taa bese na italijanski sajt za kupuvanje i bez transporter od 6 do 36 meseci, znaci bas osnovnata. Za setanje vo zima, ok e valjda na 5 ili 10 min da se vadi bebeto nadvor, malce cist zimski vozduh da oseti...mene ke me fati bas kraj na fevruari, pocetok na mart koga ke pocnam da izleguvam so bebusot...tuku aj zdravje da ja isteram bremenosta prvo user posted image

(Одговор на членот anedespo)
Непосредна врска до пораките: 394
   RE: Опрема за новороденче
30.9.2011 11:36:48   
Kockicka
Zdravo RR
Bi sakala da ve pozdravam i bi ve prasala sto mislite od koga e najpametno kupuvanje kolicka jas sum 28 nedela ke se porodam nekade dekemvri i neznam dali bas ke mi e potrebna uste od zimata ili da si pocekam :)

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 395
   RE: Опрема за новороденче
30.9.2011 11:52:21   
Ikana
Kockicka nie zemavem samo transporter od bertoni sega inaku jas sum 26 nedela, termin vo januari...taka sto i jas sum na ista misla...megjutoa imaj predvid deka kolickite se poevtini vo zima, zavisi kade ke kupis i mozes popust da si dobies...jas pogore bas kazav deka sakam i po se izgleda ke naracam na cam...ama rano mi e uste...fevruari nekade planiram....taka sto najubavo ti proceni si :)

(Одговор на членот Kockicka)
Непосредна врска до пораките: 396
   RE: Опрема за новороденче
30.9.2011 11:53:07   
Yummy Mammy
I jas sum od onie majki koi gi setaat decata i da vrne i da vee i iskreno mnogu me nervira koga ke me sretnat babi na ulica i ke mi komentiraat "lele, lele, ke go izrazbole deteto". user posted image  Naprotiv, mojata kerka e mnogu zdravo dete, nikogas do sega ne piela antibiotik, trgna i vo gradinka sega i e super zdrava (naskoro ke polni 3 god). Najdobriot sovet koj mi go dal doktor e deka deteto treba da se seta na nadvoresna temperatura, normalno obleceno (ne da se prepotuva) i da ne mu se pokriva ustata i nosot so sal, samo usite i glavata. Kolku i da e zagaden vozduhot nadvor sepak e ubavo da disi i da ja razviva plukata. Vo nekoi domovi vozduhot e mnogu pozagaden nego nadvor, samo sto toa ne go primetuvame. Zatoa i koga se bolni decata, doktorite sekogas preporacuvaat da bidat poveke nadvor nego vnatre, za da se cisti noseto i da se susi sekretot.
Ottuka, (malku se oddaleciv od temava) jas sum za kupuvanje kolicka i setanje na deteto vo normalni zimski uslovi, se razbira ne vo bura i vetrista user posted image  A i da ne iskocis zimava od doma, kolickata mnogu ke ti se najde za po doma, za klackanje i uspivanje.

_____________________________

There are no strangers, just friends you haven''t met yet!

(Одговор на членот Kockicka)
Непосредна врска до пораките: 397
   RE: Опрема за новороденче
30.9.2011 12:02:40   
Luci
Јас се породив на 30-ти јануари а количката ја купивме уште во ноември, и ја искористивме  максимално иако беше зима. Не мислам дека ако е зима не треба да излегувате од дома и да ги шетате бебињата. Ние излегувавме и зима на - температури, дома не се затворивме, одевме и во Џамбо и во Рамстор, има кај да се шета и кога е смрзнувачка надвор


_____________________________

Рани куче да те лае!!!

(Одговор на членот Kockicka)
Непосредна врска до пораките: 398
   RE: Опрема за новороденче
30.9.2011 12:08:17   
Ikana

ИЗВОРНА ПОРАКА: Yummy Mammy

I jas sum od onie majki koi gi setaat decata i da vrne i da vee i iskreno mnogu me nervira koga ke me sretnat babi na ulica i ke mi komentiraat "lele, lele, ke go izrazbole deteto". user posted image  Naprotiv, mojata kerka e mnogu zdravo dete, nikogas do sega ne piela antibiotik, trgna i vo gradinka sega i e super zdrava (naskoro ke polni 3 god). Najdobriot sovet koj mi go dal doktor e deka deteto treba da se seta na nadvoresna temperatura, normalno obleceno (ne da se prepotuva) i da ne mu se pokriva ustata i nosot so sal, samo usite i glavata. Kolku i da e zagaden vozduhot nadvor sepak e ubavo da disi i da ja razviva plukata. Vo nekoi domovi vozduhot e mnogu pozagaden nego nadvor, samo sto toa ne go primetuvame. Zatoa i koga se bolni decata, doktorite sekogas preporacuvaat da bidat poveke nadvor nego vnatre, za da se cisti noseto i da se susi sekretot.
Ottuka, (malku se oddaleciv od temava) jas sum za kupuvanje kolicka i setanje na deteto vo normalni zimski uslovi, se razbira ne vo bura i vetrista user posted image  A i da ne iskocis zimava od doma, kolickata mnogu ke ti se najde za po doma, za klackanje i uspivanje.

I jas se slozuvam....nema potreba od plasenje i zatvaranje po doma, sekako da ne se preteruva neli, i sekoj so svoite moznosti :) kako i da e, moja prijatelka bebeto na 2 meseci go spakuva i odnese vo mavrovo da uziva na planinski vozduh, pa i nejze ja pravea nesalam a sin i sega ima 8 godini, zdrav ko dren pu masala.

(Одговор на членот Yummy Mammy)
Непосредна врска до пораките: 399
   RE: Опрема за новороденче
30.9.2011 12:08:37   
Felly RR
Како што пша Yummy Mammy, и да е зимско дете, сигурно ќе ти се најде количката. Ако не многу за шетање надвор, за дома, за нишкање.  Е сега ако од финансиски причини, или пак ако не ви се допаѓаат овие модели, па сакате да почекате какви модели ќе има другата сезонаuser posted image сигурно може и без количка да се помине првите месеци.

P.S. Еве тука имаме тема за детски колички.


_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот Luci)
Непосредна врска до пораките: 400
Страница:   <<   < Претходна страница  14 15 [16] 17 18   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  14 15 [16] 17 18   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Цуцла.
пеперутка16

До кога вашето дете имало цуцла?