|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?

Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  15 16 [17] 18 19   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Опрема за новороденче
30.9.2011 12:11:05   
Kockicka
Vi blagodaram mnogu jas prethodno rabotev kako bebisiterka na luge stranci na koi navikite im se mnogu porazlicni od nasite taka da devojceto i na 40 dena moravme nadvor da go vagame po 20 min i da vrne i da duva :) a temperaturata vnatre ni bese dozvolena od 21 do 22 stepeni :)

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 401
   RE: Опрема за новороденче
30.9.2011 12:14:56   
mila28
Se slozuvam so Luci i Yummy Mammy i jas  nekade pogore napisav deka apsolutno e potrebna prosetka nauser posted image bez razlika dali e zima ili ne, mnogu posloso ke mu napravite na bebceto dokolku doma go zatvorite, sekako ke se pocne prvo so kratki prosetki is ekoj den za nekolku minuti poveke....Setanjeto ke deluva blagoprijatno na apetitot, sonot i imunoloskiot sistem i opstata sostojba  na bebeto.. .i sekoj pedijatar preporacuva prosetki vo zima. ..megutoa neli sekoja majka si go poznava svoeto bebe najdobro i znae sto e najdobro  za nego.

(Одговор на членот Luci)
Непосредна врска до пораките: 402
   RE: Опрема за новороденче
4.10.2011 1:09:51   
kuklicka26
Sto mislite kakvo sediste za vo kola e najdobro????????/

(Одговор на членот Kockicka)
Непосредна врска до пораките: 403
   RE: Опрема за новороденче
4.10.2011 8:27:34   
Octavia

ИЗВОРНА ПОРАКА: kuklicka26

Sto mislite kakvo sediste za vo kola e najdobro????????/


Од оние што се продаваат кај нас, Maxi Cosi Tobi. Има рејтинг 4 од можни 5. Од она што имам прочитано, одлични безбедносни карактеристики имаат и Graco и седиштата на Britax (овие не знам дали ги има во МК).

(Одговор на членот kuklicka26)
Непосредна врска до пораките: 404
   RE: Опрема за новороденче
4.10.2011 14:53:10   
Felly RR
ИЗВОРНА ПОРАКА: kuklicka26

Sto mislite kakvo sediste za vo kola e najdobro????????/


kuklicka26, еве тука имаме дискутирано за седишта за во кола. Разгледај ја темата, може ќе најдеш некој информација од искуствата на другите мајки.


_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот kuklicka26)
Непосредна врска до пораките: 405
   RE: Опрема за новороденче
22.10.2011 23:51:16   
elenak
Женски ептен сум хепи денес, го направивме првиот шопинг заuser posted image ,како луда не знаев што попрво да земам... и сеа ај помогнете ми,немам ориентација колку ми требаuser posted image
Значи купивме 4 боди без ракави, 4 боди со кратки  и 2-3 со долги ракави, 3 пара шпилхозни, 2 ќебенца (едно потенко и едно подебелко), 1 комплет (таков со капче,ракавички,топлинки,4 мали крпи), 3 лигавчиња, уште 1 пар топлинки,чизми(ептен се слатки) и патичиња, бањарка, 3 пара чорапчиња, пумпица за нос, термометар за вода и за во соба. Планирам уште да купам постелина, уште некој пар ракавички и 2-3 капчиња,вреќичка за спиење,1 крпа-бањарка,ножички на нокти, и се мислам какво топломерче е најдобро,оние како цуцла или тие за во увце и има уште едни долгнавести тие не знам кај се ставаат?
Лелеее долго излезе ова,ама надополнете ме ако има нешто што сум испуштила...

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 406
   RE: Опрема за новороденче
23.10.2011 0:43:39   
Natuska85
Еленак па ти све си изнакупила,доста ти е за почеток,плус и ќе ти носат за повојница.Единствено нешто на што ми текна а што не прочитав кај тебе се тетра пелените,кои и ако не планираш да ставаш широк повој ќе ти се најдат за многу други работи.

А еве тука имаме тема за топломерче можеш да прочиташ искуства од другите мамички.


_____________________________

"Whoever said that money doesn.t buy happiness didn.t know where to shop."

(Одговор на членот elenak)
Непосредна врска до пораките: 407
   RE: Опрема за новороденче
23.10.2011 16:53:01   
elenak
Фала Натушка,ме потсети, ги имав заборавено,сепак имам време до Нова година, ќе си присоберам сеuser posted image  

(Одговор на членот Natuska85)
Непосредна врска до пораките: 408
   RE: Опрема за новороденче
23.10.2011 21:28:14   
Andriance

ИЗВОРНА ПОРАКА: elenak

Женски ептен сум хепи денес, го направивме првиот шопинг заuser posted image ,како луда не знаев што попрво да земам... и сеа ај помогнете ми,немам ориентација колку ми требаuser posted image
Значи купивме 4 боди без ракави, 4 боди со кратки  и 2-3 со долги ракави, 3 пара шпилхозни, 2 ќебенца (едно потенко и едно подебелко), 1 комплет (таков со капче,ракавички,топлинки,4 мали крпи), 3 лигавчиња, уште 1 пар топлинки,чизми(ептен се слатки) и патичиња, бањарка, 3 пара чорапчиња, пумпица за нос, термометар за вода и за во соба. Планирам уште да купам постелина, уште некој пар ракавички и 2-3 капчиња,вреќичка за спиење,1 крпа-бањарка,ножички на нокти, и се мислам какво топломерче е најдобро,оние како цуцла или тие за во увце и има уште едни долгнавести тие не знам кај се ставаат?
Лелеее долго излезе ова,ама надополнете ме ако има нешто што сум испуштила...


Kje ti treba povekje od edna peshkir banjarka..moeto sekoj vtor den ili mi ja mocka ili kaka posle banjanje...kupi si i ligavcinja, bljuckaat cesto...za pelenite obaveznooo, sekade kje gi postilash...ako mi tekne uste nesto kje ti pisam


_____________________________

Зборовите и времето користете ги правилно!!! Ни едното ни другото не можете да ги вратите!!!

(Одговор на членот elenak)
Непосредна врска до пораките: 409
   RE: Опрема за новороденче
28.10.2011 0:14:05   
taisa
sakav da prasam za tetra pelenite jas imam mnogu mali peskircinja 30x30cm i razmisluvam za tetra peleni dali da zemam beli ili dezenirani '''help'''

(Одговор на членот Andriance)
Непосредна врска до пораките: 410
   RE: Опрема за новороденче
28.10.2011 0:23:56   
Natuska85
Без ралика таиса и тие и тие вршат иста работа.Дезенираните на лик само се поубави.

_____________________________

"Whoever said that money doesn.t buy happiness didn.t know where to shop."

(Одговор на членот taisa)
Непосредна врска до пораките: 411
   RE: Опрема за новороденче
28.10.2011 12:18:40   
bebe82
Јас пак од стружанка земав и од белите со звездички, и од тие зелените со диносаруси што се и во секој случај има разлика. Најпрво не сакав да земам од зелените да не ми пуштаат боја, а разликата во цена е мала некои 50 денари.

Квалитетот, памукот, мекоста на зелените е каде каде од белите. И јас мислев дека нема разлика ама има. Дури и на белите им обелеа звездичките, а зелениве се со ист интензитет како кога ги купув.

Кога бев во Солун, баш видов дека оваа марка што се овие зелениве пелени (prenatal) ја има таму, и кога влегов во таа продавница, работите (алишта, кебенца, пелeнки) беа прилично поскапички и доста квалитетни.

Така да јас ги препорачувам зелените пелени од Стружанка.


(Одговор на членот Natuska85)
Непосредна врска до пораките: 412
   RE: Опрема за новороденче
28.10.2011 13:05:14   
Natuska85
Абе тоа е нормално бебе82 и кај белите тетра пелени,од пелена до пелена има разлика во квалитет.Јас сум задоволна и од они со здевздички од Стружанка,не ми имаат избелено звездичките може дека не ги перам на 90С'.

_____________________________

"Whoever said that money doesn.t buy happiness didn.t know where to shop."

(Одговор на членот bebe82)
Непосредна врска до пораките: 413
   RE: Опрема за новороденче
28.10.2011 13:13:06   
bebe82
Ни јас не ги перам на 90. Никогаш и ништо не сум перела на 90 ни за нас, ни за user posted image .
Секогаш и ги перам на 40 и тоа со персил сензитив течен и сепак избледеа звездичките user posted image

(Одговор на членот Natuska85)
Непосредна врска до пораките: 414
   RE: Опрема за новороденче
28.10.2011 13:45:47   
dostickage
i ja ne peram na 90,nikad i za nikogo:-)

najverojatno se razlicen kvalitet ako se kupeni od isto mesto i isto izgledaat.kolku pati mi se ima sluceno da kupuvam nesto na pr bluzicka za mene i kao site isti a ustvari isto izgledaat , ista cena na ista zakacalka a pamukot razlicen.

(Одговор на членот bebe82)
Непосредна врска до пораките: 415
   RE: Опрема за новороденче
28.10.2011 17:42:14   
Ikana
Zenski zemav 3 para plisani spilhozni br. 56...mislite deka ke se dobri za prvite dve nedeli ili da gi menuvam?

(Одговор на членот dostickage)
Непосредна врска до пораките: 416
   RE: Опрема за новороденче
28.10.2011 17:46:01   
taisa
jas skoro site beli gi peram na 90 posebno postelninata i vesot za da se steriliziraat pa spored vasite iskustva podobro beli a gi vidov i zelenite ama mi se mnogu jaka boja sega samo sto gi zedov tuka kaj mene vo komsii(kisela voda) imase samo od alkaloid se nadevam se ok.
denes ja zedov o kolickata optima od chipollino pa ke vidime kako ke se pokazi.Uste relaksator ni ostana da zemime
user posted image

(Одговор на членот dostickage)
Непосредна врска до пораките: 417
   RE: Опрема за новороденче
28.10.2011 17:46:21   
lilicka
Nemoj mnogu da zemas 56 brzo ke mu stanat maliuser posted image zadrzise na 62 moj sovet od iskustvo!

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 418
   RE: Опрема за новороденче
28.10.2011 18:14:03   
Ikana
samo 3 zemav 56 ki onaka za prvite denovi posle zdravje ke kupuvame, fala mnogu user posted image

(Одговор на членот lilicka)
Непосредна врска до пораките: 419
   RE: Опрема за новороденче
28.10.2011 18:16:18   
elenak
А колку пари се тие тетра пелените и од кај ги купувате?Јас прашав овде во една продавница ми рекоа 70 ден. парче,толку ли се? И колку отприлика ќе ми требаат? 

(Одговор на членот lilicka)
Непосредна врска до пораките: 420
   RE: Опрема за новороденче
28.10.2011 19:10:49   
lilicka
elenak nekolku ke ti trebaat ne poveke od 5 eve jas na primer zemav 10 za gjabe dali samo nekolku koristam......jas na primer ne i stavav sirok povoj!

(Одговор на членот elenak)
Непосредна врска до пораките: 421
   RE: Опрема за новороденче
28.10.2011 19:36:57   
AnnaMolly RR
elenak, jas zedov 6 tetra mislam deka bea 150 denari na golemo deka pakuvani. vamu kaj policijata na bit pazar vo prodavnickite na golemo. ako sakas ke pominam da prasam, na 100 metri od doma mi e i ke ti pisam. a ubavi se, mekicki, obicni beli bez dezeni. takvi raboti kako tetra, ligavcinja, corapcinja i slicno se na golemo zemam mn e poevtino. primer 6 para pamucni corapcinja se stotina denari.

_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот lilicka)
Непосредна врска до пораките: 422
   RE: Опрема за новороденче
28.10.2011 19:54:05   
taisa
user posted image ej super jas bas zedov 5 i si vikam mozi i nekoja dezenirana onaka vidov na fb vo bebesupermarket ima tri se 350den a bas se slatki

(Одговор на членот lilicka)
Непосредна врска до пораките: 423
   RE: Опрема за новороденче
28.10.2011 20:57:13   
elenak
elenak, jas zedov 6 tetra mislam deka bea 150 denari na golemo deka pakuvani. vamu kaj policijata na bit pazar vo prodavnickite na golemo. ako sakas ke pominam da prasam, na 100 metri od doma mi e i ke ti pisam. a ubavi se, mekicki, obicni beli bez dezeni. takvi raboti kako tetra, ligavcinja, corapcinja i slicno se na golemo zemam mn e poevtino. primer 6 para pamucni corapcinja se stotina denari.

Ти благодарам,ама јас не сум од Скопје и затоа прашав ориентационо ми се виде некако многу тоа 70 ден. а некаде на некој список овде прочитав дека околу 30 ќе ми требаат и тоа ме збуниuser posted image
Ова на големо ептен ефтино ама треба мм кога ќе доаѓа да го пратам да ја бара продавницатаuser posted image

(Одговор на членот taisa)
Непосредна врска до пораките: 424
   RE: Опрема за новороденче
28.10.2011 21:03:23   
taisa
vo struzanka koga prasuvav bea 550 den beli 10,a 750 den dezeniranite

(Одговор на членот elenak)
Непосредна врска до пораките: 425
Страница:   <<   < Претходна страница  15 16 [17] 18 19   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  15 16 [17] 18 19   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Цуцла.
пеперутка16

До кога вашето дете имало цуцла?