|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  4 5 [6] 7 8   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Детски колички
5.8.2011 9:11:03   
dostickage
dostickage, a kolku ja plativte kolickata? i dali e pogodna za novorodence?


7992 denari,so tutunska banka imas dogovor vo neci menci da ide na 9 rati po 888 denari bez kamata i bez provizija.

Apsolutno preporacuvam i za novorodence.Bas sega pred nekoj dena vidov edno novorodence vo takva kolicka.
I nasata e so ista boja kako na Natuska 85

(Одговор на членот vida)
Непосредна врска до пораките: 126
   RE: Детски колички
5.8.2011 11:05:52   
vanessa30
Decki, pa i nie so soprugot  pred nekoj den kupivme ista takva kolicka (chicco multyway) od enci menci (7992 den) duri i kako bojata na slikata. Nas mnogu ni se dopadna, uste prviot pat koga ja vidovme, a i nasi prijateli imaat ista takva za nivnata kerka koja sega e 2 god. Za taa cena odi so pokrivka za vo zima i pokrivka (prozirna) za zastita od dozd. Ja ima vo portokalova, zelena, plava i roze boja. Inaku ima cador sistem na zatvaranje sto ja pravi prakticna za transport vo kola bidejki ja sobira vo gepek i kaj pomalite koli, koga ke se sklopi ima dolzina od 86 cm.

Edinstveno sto ni rekoa deka nedostatok e toa sto rackite ne se vrtele za da moze bebeto da bide svrteno kon vas dodeka go vozite za da ne mu duva veter.

(Одговор на членот dostickage)
Непосредна врска до пораките: 127
   RE: Детски колички
5.8.2011 14:29:55   
Natuska85
јас мислам дека цел град има чико мулти веј user posted image user posted image user posted image .Во парк кај нас во Ѓорче па може 10 колички има вакви, во сите боиuser posted image user posted image .Ама не ми пречи  воопшто ,количката си е супер, дури и се поздравувавме кога ќе се разминеме со исти количкиuser posted image user posted image .

_____________________________

"Whoever said that money doesn.t buy happiness didn.t know where to shop."

(Одговор на членот vanessa30)
Непосредна врска до пораките: 128
   RE: Детски колички
8.8.2011 16:00:07   
@Mila@
Dali nekoj koristel kolicki od CAM kako se pokazale...razgleduvame niz prodavnici i mi izgledaa oki so toa sto sakame da zememe kolicka i korpa bez transporter i postoi taa opcija samo kaj niv.Ako nekoj ima nekakvo iskustvo so ovaa marka pls pishete.pozz Ili preporacajte nekoja opcija

(Одговор на членот Natuska85)
Непосредна врска до пораките: 129
   RE: Детски колички
10.8.2011 14:34:35   
Hanna 81
Da prasham dali nekoj ima iskustvo so kolichkite HAUCK,shto gi prodavaat vo babyblu do enci menci vo aerodrom sproti biser. Imaat 3vo1 kolichka,korpa i transporter za 13000den.Pristojna cena ama neznam kakov e kvalitetot,ako ima nekoj iskustvo ve molam da mi kaze.

(Одговор на членот @Mila@)
Непосредна врска до пораките: 130
   RE: Детски колички
16.8.2011 18:10:36   
Natuska85
ИЗВОРНА ПОРАКА: sani 13

ima li nekoja mamicka iskustvo so bertoni kolickite??


_____________________________

"Whoever said that money doesn.t buy happiness didn.t know where to shop."

(Одговор на членот Hanna 81)
Непосредна врска до пораките: 131
   RE: Детски колички
17.8.2011 10:11:20   
Snowhite RR
ИЗВОРНА ПОРАКА: bobika

Zdravo na site. Da ve prasam, ja ima li nekoj od vas kolickata BABY JOGGER CITY MINI 4 i dali voopsto se prodava vo Makedonija? Ako ja ima, kako ste zadovolni od nea? Koja druga kolicka bi ja preporacale? Mene mi e potrebno kolickata da bide lesna, lesno da se sklopuva, lesno da se transportira vo avion, tramvaji, metro i slicno, i da izdrzuva vo zima na sneg na minus 20. I da se vozi lesno vo grad, po kocki, kaldrma, posto cel grad e vo toj stil.
Fala na odgovor


_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот Natuska85)
Непосредна врска до пораките: 132
   RE: Детски колички
17.8.2011 17:58:02   
bobika
Jas za ovaa kolicka razmisluvam:user posted image
kosta okolu 200 evra, ima samo 7,5 kila, se sklopuva so edna raka, ne zafaka mesto i bi ja koristela za bebeto od 6 meseci. Moze i za novorodence, ama se dokupuva uste korpa za nego, sto mene ne mi e potrebno. Za prvo vreme ke go zemam "traktorot" X Lander na sestra mi (dlaboka korpa). Vo zivo uste ja nemam videno i strav mi e nesto neprovereno preku internet da kupuvam. Ovde kaj nas ima moda samo najskapi kolicki kupuvaat majkite, vo prosek okolu 1000 evra i najcesto e toa Jane Slalom, Quinny, Xlander, Peg Perrero, Maxi Cosi i slicno. Mene mnogu ne mi se svidjaat, em cenata mi se cini previsoka, deteto ionaka nema da znae vo sto se vozi, em kako traktori mi licat, ogromni trkala imaat i mnogu se teski. Chicco sretnuvam mnogu retko. Mi se svidja uste edna za vo leto, za pogolemo bebe, ama sepak ne e prakticno sto kolicki da sobiram doma, eve poglednete ja ako ve interesira: user posted image
kolickata se vika nuna pepp

pozdrav ringerajki

< Поракaта ја уредил Felly RR -- 17.8.2011 22:51:32 >

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 133
   RE: Детски колички
17.8.2011 18:11:44   
bobika
a kako gi stavate slikite??? daj neka kaze nekoj. fala

(Одговор на членот bobika)
Непосредна врска до пораките: 134
   RE: Детски колички
17.8.2011 22:54:00   
Felly RR
Бобика, еве овде прочитај како се поставува слика.

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот bobika)
Непосредна врска до пораките: 135
   RE: Детски колички
20.8.2011 18:35:33   
jana81

ИЗВОРНА ПОРАКА: @Mila@

Dali nekoj koristel kolicki od CAM kako se pokazale...razgleduvame niz prodavnici i mi izgledaa oki so toa sto sakame da zememe kolicka i korpa bez transporter i postoi taa opcija samo kaj niv.Ako nekoj ima nekakvo iskustvo so ovaa marka pls pishete.pozz Ili preporacajte nekoja opcija

mila jas vke kupivme na CAM combi family komplet so transporter i korpa i mn mi se sviga pa ke vidime kolku ke ja iskoristime.transporterot i korpata se dosta golemi a samata kolicka odnosno delot za sedenje mi se cini nekako mn tesen za dete od 2-3 godini, mozebi se lazam no taka mi se cini.ako ima nekoj iskustvo so nea neka pise

(Одговор на членот @Mila@)
Непосредна врска до пораките: 136
   RE: Детски колички
22.8.2011 16:35:47   
zmej1
Zdravo ringerajki,
Gledam site pisuvaat za edinecni kolicki,da ne znae nekoj kade moze da se najdat ubavi dupli  kolicki za bliznacinja???

(Одговор на членот jana81)
Непосредна врска до пораките: 137
   RE: Детски колички
22.8.2011 16:52:23   
@Mila@
ИЗВОРНА ПОРАКА: jana81


ИЗВОРНА ПОРАКА: @Mila@

Dali nekoj koristel kolicki od CAM kako se pokazale...razgleduvame niz prodavnici i mi izgledaa oki so toa sto sakame da zememe kolicka i korpa bez transporter i postoi taa opcija samo kaj niv.Ako nekoj ima nekakvo iskustvo so ovaa marka pls pishete.pozz Ili preporacajte nekoja opcija

mila jas vke kupivme na CAM combi family komplet so transporter i korpa i mn mi se sviga pa ke vidime kolku ke ja iskoristime.transporterot i korpata se dosta golemi a samata kolicka odnosno delot za sedenje mi se cini nekako mn tesen za dete od 2-3 godini, mozebi se lazam no taka mi se cini.ako ima nekoj iskustvo so nea neka pise


Fala Jana81..nie se reshivme definitivno za CAM comby baby ke zememe bidejki mi se svigja kombinacijata na boi na toj model em sme user posted image  taka da ke ideme denovive da naracame.
Sozdravje da si ja vozite pozz

(Одговор на членот jana81)
Непосредна врска до пораките: 138
   RE: Детски колички
23.8.2011 12:14:46   
vanessa30
Zmej, neznam kako stojat so ceni ama ima kolicki za bliznacinja i vo Grako (vo Ramstor i vo gradski TC) i vo Encimenci vo trgovski (chico), barem jas koga kupuvav imase.
Pozz

(Одговор на членот @Mila@)
Непосредна врска до пораките: 139
   RE: Детски колички
23.8.2011 12:39:57   
dostickage
јас мислам дека цел град има чико мулти веј user posted image user posted image user posted image .Во парк кај нас во Ѓорче па може 10 колички има вакви, во сите боиuser posted image user posted image .Ама не ми пречи  воопшто ,количката си е супер, дури и се поздравувавме кога ќе се разминеме со исти количкиuser posted image user posted image .


uste edna potvrda deka se stvarno super :-)
nie ja vozevme i po sng i po plaza i bese prva liga.

(Одговор на членот vanessa30)
Непосредна врска до пораките: 140
   RE: Детски колички
23.8.2011 12:48:22   
vida
ima li nekoj kupeno kolicka od megastore?Mi se dopagja edna letna kolicka chipolino swift 2011 pa se mislam zatoa sto se naracuva od net nemoze da ja vidam vo zivo.A koga ke razmislam podobro prvata kolicka ja vidov koga ja kupuvav ama katastrofa izleze...

(Одговор на членот dostickage)
Непосредна врска до пораките: 141
   RE: Детски колички
23.8.2011 12:59:17   
penelopa
ИЗВОРНА ПОРАКА: dostickage

јас мислам дека цел град има чико мулти веј user posted image user posted image user posted image .Во парк кај нас во Ѓорче па може 10 колички има вакви, во сите боиuser posted image user posted image .Ама не ми пречи  воопшто ,количката си е супер, дури и се поздравувавме кога ќе се разминеме со исти количкиuser posted image user posted image .


uste edna potvrda deka se stvarno super :-)
nie ja vozevme i po sng i po plaza i bese prva liga.


Ние исто имаме од Chicco Enjoy fan и тоа купена од Италија и искрено мене ич не ми го прави меракот. Не ми се допаѓа што не се вратат рачките па може детето да те гледа кога го возиш. Друго некако тој спортскиот дел е многу тесен- user posted image има само 10 месеци а пишува до 3години незнам како ќе го собере.
Сега да треба да купувам количка за бебе би избрала само ваква:  user posted image Quinny Speediuser posted image



_____________________________

"When planning for a year, plant corn. When planning for a decade, plant trees. When planning for life, train and educate people."- Kuan Tzu

(Одговор на членот dostickage)
Непосредна врска до пораките: 142
   RE: Детски колички
23.8.2011 13:25:06   
Natuska85
ИЗВОРНА ПОРАКА: penelopa


Ние исто имаме од Chicco Enjoy fan и тоа купена од Италија и искрено мене ич не ми го прави меракот. Не ми се допаѓа што не се вратат рачките па може детето да те гледа кога го возиш. Друго некако тој спортскиот дел е многу тесен- user posted image има само 10 месеци а пишува до 3години незнам како ќе го собере.
Сега да треба да купувам количка за бебе би избрала само ваква:  user posted image Quinny Speediuser posted image




Супер е количката на изглед ама  и на оваа не и се врти рачката,така?  Мене не ми смета што не се врти рачката,си има прозорче си го гледаш детето,а он си гледа напред,и така дома цел ден само мене ме гледа уште кога ќе излеземе пак кон мене да е свртеноuser posted image user posted image user posted image user posted image


Инаку многу ми е шизичка ваква количка ако имаш две дечиња кои не се многу разлика


user posted image
,имам видено низ град,поголемкото дете доле си седи,а  user posted image го возеа гореuser posted image


_____________________________

"Whoever said that money doesn.t buy happiness didn.t know where to shop."

(Одговор на членот penelopa)
Непосредна врска до пораките: 143
   RE: Детски колички
24.8.2011 11:21:31   
Yummy Mammy
Mene ovie kolicki mi se na izgled sizicki, no ne mnogu prakticni. Prvo, rackite im se niski (barem za mene) i uste tobata koga ke ja obesis odozgora pri odenje postojano ja klocas. Baska nema kade da zakacis kesa ili rance ili bilo sto sto ke kupis po pat, a toa mnoooogu treba. Vo taa korpicka sto ja imaat dole ne mozes apsolutno nisto da soberes.
A i ovaa rozevava, stvarno e sizicka ama dole deteto se vozi vo prasini i izduvni gasovi (barem po nasive "cisti" ulici) i napred gleda vo dzidot na prednoto sediste. Nema bas mnogu prostor i so glavata mora da dzirka na strana. Vo nekoja zapadna zemja ova bi bilo super resenie, ama ne i kaj nas kaj sto treba da ja kacuvas kolickata po trotoari i skali, a ziv covek ne ti pridrzuva vrata za da pomines. Zatoa jas sum poveke za drzacot sto se montira na samata kolicka i pogolemkoto dete si stoi na nego. Mnogu e poprakticno za vozenje i snaoganje na ulica.

_____________________________

There are no strangers, just friends you haven''t met yet!

(Одговор на членот Natuska85)
Непосредна врска до пораките: 144
   RE: Детски колички
24.8.2011 11:27:48   
Yummy Mammy
Inace jas so prvata kerka imav dve kolicki (Graco i Chicco) i sega se odluciv za ovaa. Ustvari jas se odluciv uste togas ama ne mi se kupuvase tri kolicki za edno dete, pa go cekav vtorovo. user posted image
Ako ima nekoj iskustvo so ovie kolicki, neka mi pise slobodno. Kaj nas gi nema mnogu, no vo Grcka site samo vakvi vozat, sigurno ima zasto.

user posted image



_____________________________

There are no strangers, just friends you haven''t met yet!

(Одговор на членот Yummy Mammy)
Непосредна врска до пораките: 145
   RE: Детски колички
24.8.2011 13:23:17   
vanessa30
Yummy Mammy, zolvami od Avstralija za maliot imaat MaClaren kolicka, mislam deka e ista samo nejzinata e so crveno, vakvi kolcki  vo Aus se dosta cesti i koristeni. I kolickata e odlicna, vnukot sega ima 3.5 godini i uste se vozi vo nea.
Pozz

(Одговор на членот Yummy Mammy)
Непосредна врска до пораките: 146
   RE: Детски колички
26.8.2011 11:20:29   
Annet
gotovoo nie si naracavme kolicka ,na chipollino leo taa sto si ja sakavme,bojata e rozeva so sivo,pa sega za dr dete ne razmisluvam i ovaa mi bese najdobra i so cena i so izgled,za sega doma ke se vozime(do 40 dena) posle ke se vozime niz grad;-))

(Одговор на членот vanessa30)
Непосредна врска до пораките: 147
   RE: Детски колички
13.9.2011 14:06:17   
Cooper
zdr mamicki da ve prasam ima li nekoja od vas iskustvo so chipolino model Tijana?ja gledav mn lesna izgleda,lesno se sobira,ja probav idealna e za mojata visocina...no neznam kako marka dali ste zadovolni?inaku e 250 evra kombinirana so transporter..so 3 trkala,mn lesno se upravuva..no se mislam mn..pozdrav

(Одговор на членот Annet)
Непосредна врска до пораките: 148
   RE: Детски колички
13.9.2011 14:31:57   
Maca25
Мислам дека имам видено неколку вакви низ Скопје. Мене ми изгледаат многу лесни и преубави. А и цената е ок, со транспортер плус. 

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот Cooper)
Непосредна врска до пораките: 149
   RE: Детски колички
13.9.2011 15:52:50   
temjana
Quinny Speedi има золва ми а они со мажот и се доста високи он 195 а она 180см. рачките се подесуваат и се зголемуваат , се вртат ма свашта праватuser posted image Ја не сум некој познавач ама овака лаички гледано количката ем шизички изгледа ем внук ми си ужива еве веќе втора година во неаuser posted image

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 150
Страница:   <<   < Претходна страница  4 5 [6] 7 8   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  4 5 [6] 7 8   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?