|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 [3] 4 5   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Релаксатор
19.5.2010 10:35:01   
Maca25
нашиот релаксатор беше максимално искористен. го добивме на поклон кога нина имаше 2 месеци и само го влечевме со нас каде и да одевме. Многу сакаше да седи во релаксатор. ќе го ставев на тросед, ќе пуштев некој цртан и уживанција. Имаше пероид кога нина само во релаксатор сакаше да спие или да пие млеко. 

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот big_mama817)
Непосредна врска до пораките: 51
   RE: Релаксатор
15.6.2010 18:05:02   
Edna
Уф помооош!
Откако Ена закачи мала настинка докторката ми препорача неколку дена да спие поисправена со главчето за да истекува секретот. Така почнав да ја ставам во релаксатор и повторно си го добив животот назад Ена почна да спие навечер, стана многу повесела, помирна, а јас наспана, среќна, задоволна...Арно ама Ена сега не сака да чуе да излезе од релаксатор. Или тоа или количка. Ни раце, ни кревет, ни ништо. Ми е страв заради кичмата, ја ставам на рамно ама така плаче или се гуши. Штом легне на рамно почнува да се гуши, да кашла.
Дајте совет ве молам! Како да ја навикнам пак на рамно? Дали да ја навикнуваам воопшто или да терам со релаксаторот?
Ортопедите сите различно кажуваат.

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 52
   RE: Релаксатор
15.6.2010 19:22:53   
Тања РР
Навистина не знам што да ти одговорам Една. И јас го имам истиот проблем. Ми е страв да ја оставам долго во релаксатор за да не се искриви ама пак педијатарот ни рече да не спие на рамно туку исправено за 30 степени. user posted image  

_____________________________

There are two ways to live your life. One is as though nothing is a miracle. The other is as if everything is."......А.А

(Одговор на членот Edna)
Непосредна врска до пораките: 53
   RE: Релаксатор
30.6.2010 20:15:38   
kitty
Ne se sekirajte voopsto,slobodno neka si spijat vo relaksator,polozbata e anatomska i udobno im e,jas sum inaku D-r. po profesija i mojata malecka koga imase grcevi ili tesko zaspivase navecer samo relaksatorot ne spasuvase,jas od ist strav ja vadev i ja rasplakuvav i bese samo ponervozna,a na ortoped koga bev kaj D-r. Vidoevski koj vazi za najdobar vo grankata mi rece deka nema problem kolku saka tolku da si sedi,inaku imam kolicka 3 vo 1 od GRACO (prodavnicata se vika KRS-ramstor vo podrum kaj neptun) i sum prezadovolna,tolku e prakticna da ne e svesno,relaksatorot se montira na nea,se nosi vo kola i doma kade sakam,a sega koga ke pocne da sedi se menuva samo sedisteto :) inaku od istata programa kupivme se i krevetceto e ludnica so igracki,muzika,vibracii,a kupivme i sweetpeace-najrevolucionernata naprava za bebinja sto postoi,bebeto ja koristi od prviot den i bez problem vo nea si spie pa duri i vo najteskite noki tamu zaspiva,ima isto muzika,prirodni tonovi,zvuci od utrobata na majkata,srcebienje,vibracii,brzini na lulanje,i 4 razlicni pozicii,jas sum prezadovolna i do den denes (imame 5 meseci) ja obozavame!

(Одговор на членот Тања РР)
Непосредна врска до пораките: 54
   RE: Релаксатор
1.7.2010 0:07:30   
Maca25
Китти мислам дека една не мисли на корпата што се монтира на количката и што служи како седиште за во кола, туку на обичен релаксатор. Или се лажам?!?! Јас нина не ја оставав да спие во количка, ниту пак во релаксатор, може преку ден, но за навечер секогаш ја легнував во креветче - плачела неплачела. Некако ми беше страв да спие во релаксатор.

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот kitty)
Непосредна врска до пораките: 55
   RE: Релаксатор
1.7.2010 16:09:13   
Martins mom
ако нешто најмногу користиме, тоа е релаксаторотuser posted image user posted image (се разбира, после рацете на мама-тие се на прво местоuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Никој не може да го осуди мојот избор, ниту моето мислење. Затоа што никој не ги пробал моите чувства, ниту моите болки.

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 56
   RE: Релаксатор
1.7.2010 16:24:06   
MilaM
RELAKSATOROT E SUPER RABOTA,MOJATA KERKICKA SI UZIVA VO NEGO,BASKA I JAS MOZAM DA ZAVRSAM NEKOJA RABOTAuser posted image

(Одговор на членот ripce)
Непосредна врска до пораките: 57
   RE: Релаксатор
6.7.2010 11:18:36   
Edna
Сум заборавила да пишам ама ние успеавме да ја одвикнеме Ена од релаксатор и сега спие само во креветче. Во релаксаторот ми беше ептен свиткана како кифла и затоа ми беше страв. Одвикнувањето не беше тешко. Еве сега веќе ич не го сака релаксаторот :)) Абе секоја недела некоја нова навика и одвика.

(Одговор на членот MilaM)
Непосредна врска до пораките: 58
   RE: Релаксатор
19.7.2010 19:19:03   
Albi
Nie pa relaksatorot nikako da go koristime i zemavme i od tie so baterii sami sto se lulkat nekako maliot poveke saka da bide dolu na ravno pa taka TV do nego i celo vreme se tegne, guga a pak transporterot od druga strana maksimalno koristen zosto i rabotata nie takva sve se vozime negde a pak i toj i mama user posted image  uzivaat da se vozat

(Одговор на членот Edna)
Непосредна врска до пораките: 59
   RE: Релаксатор
7.8.2010 15:54:00   
денвер
ние релаксаторот го добивме на поклон и максимално го користиме, мислам дека најупотребен ни е од се, се случува и ноќе да спие во него ама многу ретко, незнам што би правеле без него

(Одговор на членот Albi)
Непосредна врска до пораките: 60
   RE: Релаксатор
11.8.2010 16:33:39   
muce buce
Јас го користам релаксаторот цело време. Уште од 1 месец и супер е. Комшиите ни донесоа играчка за на релаксатор и сега после секое доење го ставам бебето и 1 сат можам да работам. Туку кажете како да анимирам 4месечно бебе.user posted image

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 61
   RE: Релаксатор
1.9.2010 13:29:48   
lukas
јас наместо релаксатор зедов корпа за носенје и не зедов релаксатор сега го имам земено од сестра ми и лукас не е станат од него ,си лези и си гледа цртани а е 6 месеци...узивам и плус дека има за врзуванје на него и плус колку убаво дека се прави во која сакас положба да е супер е преродена сум со него...мамички не се колебајте земете,но ке препорачам прво пробајте позајмете од негде на една недела зошто ете на сестра ми децата ни едното ни другот не седеја,да не ви е џабе..зависи од детето сепак..позз

_____________________________

Неможите да бидите храбри ако не сте повредени.Неможе да научите ако не сте погрешиле.Неможете да бидете успешни ако не сте доживеале неуспех.

(Одговор на членот muce buce)
Непосредна врска до пораките: 62
   RE: Релаксатор
7.9.2010 9:46:31   
Octavia
Мојата бебушка седи во релаксатор од 15 мин до најмногу 1 час, ама кој ти ги дава? user posted image  Секоја минута е драгоцена. За првото немавме релаксатор и стално ни беше по раце, папсавме, а сега,поучени од искуството, само што ни кажа ортопедот дека слободно може да ја ставаме во релаксатор, веднаш купивме. Земавме од BabyStar, и јас сум задоволна.

(Одговор на членот lukas)
Непосредна врска до пораките: 63
   RE: Релаксатор
7.9.2010 10:02:50   
Felly RR
Ние релаксаторот воопшто не го искористивме, кога беше помалечка си полежуваше малку, и од 4 месеци кога почнав да и давам кашички, ја ставав во него, и сега за тоа го користиме user posted image user posted image user posted image како хранилкаuser posted image

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот Octavia)
Непосредна врска до пораките: 64
   RE: Релаксатор
7.9.2010 11:49:40   
Snowhite RR
Јас не знам што ќе правев без релаксаторот, кога беше помал ми беше страв да го ставам заради кичмата, но сега откако почна да седи не е проблем, најмногу го користам кога правам ручек, го ставам во релакстарот и со мене во кујна и заедно готвимеuser posted image ем е до мене го гледам цело време, ем да не е и тоа само

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 65
   RE: Релаксатор
7.9.2010 13:25:29   
zaklina
maksimalno go iskoristivme relaksatorot dodeka ne napravi 6 mes. sega se prevrtuva od nego. i na samiot relaksator si pisuva deka e za bebinja do 6 mes i tezina 9 kg.nie i dvete gi pominavme :)

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 66
   RE: Релаксатор
21.1.2011 23:12:45   
Luci
Nie denes zemavme relaksator na Fisher Price od Bebe Supermarket, so opcija za vibracii dokolku imame potreba. Bidejki se uste ne sum porodena ke vi pisam za nekoj mesec dali mi koristi i kako sum zadovolnauser posted image
user posted image

(Одговор на членот zaklina)
Непосредна врска до пораките: 67
   RE: Релаксатор
21.1.2011 23:34:29   
Nadezna
ако нешто најмногу користиме, тоа е релаксаторотuser posted image user posted image (се разбира, после рацете на мама-тие се на прво местоuser posted image user posted image user posted image )



potpis :)

(Одговор на членот Luci)
Непосредна врска до пораките: 68
   RE: Релаксатор
22.1.2011 0:08:36   
mila mama
ИЗВОРНА ПОРАКА: luci

Nie denes zemavme relaksator na Fisher Price od Bebe Supermarket, so opcija za vibracii dokolku imame potreba. Bidejki se uste ne sum porodena ke vi pisam za nekoj mesec dali mi koristi i kako sum zadovolnauser posted image
user posted image



I nie imame vakov ist user posted image


_____________________________

Razbirlivo e deteto da se plasi od temninata...
No, ne e razbirlivo vozrasen da se plasi od svetlinata.

(Одговор на членот Luci)
Непосредна врска до пораките: 69
   RE: Релаксатор
22.1.2011 0:10:10   
Maca25
Супер изгледа релаксатров на луци. Нина пред некое време сакаше да си седи на нејзиниот, го најде под кревет ама не и го дадов, ми беше страв да не се прврти. Не изгледа толку стабилно како овој. 

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот mila mama)
Непосредна врска до пораките: 70
   RE: Релаксатор
22.1.2011 7:12:09   
skorpijana
koga bi znaela koj go izmislil relaksatorot bi go castela heheheh
i so prvoto dete a posebno sega so bliznacite relaksatorite gi imam iskoristeno za site pari
bliznacite duri i nekogas spiat vo niv raat mi e sega i sedat vo niv odlicna rabota

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 71
   RE: Релаксатор
22.1.2011 9:12:40   
stojanoskad
Navistina bas taka.Ako nesto od seta bebeska oprema mi e iskoristeno do maksimum toa e relaksatorot.I so prvoto dete a sega istiot go koristi i vtoroto.

(Одговор на членот skorpijana)
Непосредна врска до пораките: 72
   RE: Релаксатор
22.1.2011 10:41:25   
Twins
Za razlika od vas , nie voopsto ne go iskoristivme relaksatorot , ne go sakaa ama ic pa taka si sedi nov.user posted image

(Одговор на членот stojanoskad)
Непосредна врска до пораките: 73
   RE: Релаксатор
22.1.2011 16:15:50   
baby_bump
Една од најкорисните работи измислени за бебе user posted image - релаксатор!
Во него седи и се занимава со играчките што висат, слуша музички играчки, едноставно пола саат, саат сум со слободни раце да си потерам работа по дома.
На почетокот спиеше само во него, но ми беше страв за положбата на `рбетот, па сега ја одучив и си спие во креветчето.

А го гледав на интернет и sweetpeace, доста интересно, но мислам дека само мало бебе до кај 4-5 месеци ќе може да го користи, а ние сме веќе 3 па мислам дека ќе биде неисплатлива инвестиција.
А колку чини оваа направа во МК?
Гледам на интернет цени околу 150 долари.

< Поракaта ја уредил baby_bump -- 22.1.2011 16:16:28 >

(Одговор на членот Twins)
Непосредна врска до пораките: 74
   RE: Релаксатор
22.1.2011 16:22:47   
*miki mami*
Za razlika od vas , nie voopsto ne go iskoristivme relaksatorot , ne go sakaa ama ic pa taka si sedi nov.user posted image



исто и ние колку и да настојував да седи не сакаше одма плачеuser posted image

(Одговор на членот baby_bump)
Непосредна врска до пораките: 75
Страница:   <<   < Претходна страница  1 2 [3] 4 5   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 [3] 4 5   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Цуцла.
пеперутка16

До кога вашето дете имало цуцла?