|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  2 3 [4] 5 6   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Релаксатор
3.7.2011 23:40:43   
Natuska85
Ние имаме ваков релаксатор на бертони

user posted image


и доста го користиме,инаку имаме 2,5 месеци.Преку ден го ставам си седи во него,сега пред некој ден почна и да ги мафта тропкалките. Некогаш и си заспива така додека го клацкам,убаво му е.user posted image


_____________________________

"Whoever said that money doesn.t buy happiness didn.t know where to shop."

(Одговор на членот *miki mami*)
Непосредна врска до пораките: 76
   RE: Релаксатор
3.7.2011 23:58:41   
Carelija
Zenski kazuvajte sovet! Ke kupuvame kolicka na chicco so transporter, dali da kupuvam dodatno i relaksator ili da go koristam transporterot kako relaksator. Mnogu od prodavacite kaj sto imame gledano kolicki mi velat deka transporterot mozam slobodno da go koristam i kako relaksator ama jas sum nekako na dva uma, se mi se cini deka ja nema taa udobnost i sirocina.user posted image

(Одговор на членот Natuska85)
Непосредна врска до пораките: 77
   RE: Релаксатор
4.7.2011 0:03:59   
Maca25
Јас искрено транспортерот никогаш не го употребив како релаксатор. првите 2 месеци можеби може да се користи, но некако премногу ми беше тесен за да го оставам бебето 2 саати да спие во него. релаксаторот е поширок и може и да се спушти и да биде рамен како креветче, а може и малце подогнат па бебето да си прда со рачињата и да фаќа играчки.
Јас би си земала релаксатор.


_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот Carelija)
Непосредна врска до пораките: 78
   RE: Релаксатор
4.7.2011 0:04:37   
mamicki
Da za relaksator! Jas eden izdrndav, so prvoto dete i sega pak si kupiv user posted image ... Osven nego mn. korisna e i marama ili kengurce za bebeto, i toa go iskoristiv maksimalno i sega pak si kupiv.

(Одговор на членот Carelija)
Непосредна врска до пораките: 79
   RE: Релаксатор
4.7.2011 0:07:45   
Џесика
Исто и јас мислам, транспортерот многу бргу го надраснавме ,а во релаксаторот и спиеше, и се храневме,и си гледаше цртани... многу попрактичен е. 

_____________________________

Жената по природа е АНГЕЛ, но ако и ги скршат крилата таа лесно ќе научи да лета на метла!!!

(Одговор на членот mamicki)
Непосредна врска до пораките: 80
   RE: Релаксатор
4.7.2011 0:11:16   
mamamoni

ИЗВОРНА ПОРАКА: Natuska85

Ние имаме ваков релаксатор на бертони

user posted image


и доста го користиме,инаку имаме 2,5 месеци.Преку ден го ставам си седи во него,сега пред некој ден почна и да ги мафта тропкалките. Некогаш и си заспива така додека го клацкам,убаво му е.user posted image




и нашиот релаксатор е ист и сеуште го користиме, ама сега веќе врзани затоа што почна да станува од него

_____________________________

Daughters are another version of yourself, but only better !

(Одговор на членот Natuska85)
Непосредна врска до пораките: 81
   RE: Релаксатор
4.7.2011 0:18:17   
Carelija
Fala vi na site za brzite odgovori :) user posted image user posted image user posted image
znaci mi ostanuva da si kupam i relaksator posto transporter ke zemame sekako, a kengurot ni e veke kupen.

(Одговор на членот mamamoni)
Непосредна врска до пораките: 82
   RE: Релаксатор
4.7.2011 14:34:49   
srekna_mama
Колку чини релаксаторот на Бертони ако не е тајна?

(Одговор на членот Carelija)
Непосредна врска до пораките: 83
   RE: Релаксатор
4.7.2011 14:58:09   
Carelija
Vo stip go gledav konkretno na bertoni bese 2600 den. a kaj nas vo kavadarci recisi site relaksatori se od kaj 2500 pa nekade do kaj 6000 den. znaci izbor imas golem a kakov ke si kupis zavisi od licniot vkus i dlabocinata na dzebot user posted image

(Одговор на членот srekna_mama)
Непосредна врска до пораките: 84
   RE: Релаксатор
4.7.2011 23:31:50   
mamamoni

ИЗВОРНА ПОРАКА: srekna_mama

Колку чини релаксаторот на Бертони ако не е тајна?


ние го купивме 2000 ден.

_____________________________

Daughters are another version of yourself, but only better !

(Одговор на членот srekna_mama)
Непосредна врска до пораките: 85
   RE: Релаксатор
5.7.2011 10:51:10   
Octavia
Ние го имаме овој user posted image и ептен сме задоволни. Малку е поголем од другите, па може да се користи подолго (мислам дека е за до 15 кг). Втора работа што ми се допадна е што е произведен во Европа (Грција) и тестиран според ЕУ стандарди. Се мести висина и на горниот дел и кај ноџињата, се вади платното за да се исчисти, играчките се поставени убаво, високо, да може user posted image да си игра со нив итн итн да не го фалам толку. Најважно од се user posted image многу си го сака и сама заспива во него user posted image (за дремење преку ден се погоди идеално).

(Одговор на членот mamamoni)
Непосредна врска до пораките: 86
   RE: Релаксатор
5.7.2011 11:18:11   
Natuska85
ИЗВОРНА ПОРАКА: srekna_mama

Колку чини релаксаторот на Бертони ако не е тајна?


Ние го купивме 2.200 ден.


_____________________________

"Whoever said that money doesn.t buy happiness didn.t know where to shop."

(Одговор на членот srekna_mama)
Непосредна врска до пораките: 87
   RE: Релаксатор
5.7.2011 12:34:47   
Nadezna
Ma spored mene ne se isplati da se frlaat golemi parii zarelaksator, se koristi maksu\imum 5 meseci, posle ne ti sedi za ziva glava...
Nekoja pristojna cena, nisto poverke od 2500....

(Одговор на членот Natuska85)
Непосредна врска до пораките: 88
   RE: Релаксатор
5.7.2011 12:36:56   
Maca25
Нема врска дека е за само 5 месеци, ќерка ми седеше во него до годинка.

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот Nadezna)
Непосредна врска до пораките: 89
   RE: Релаксатор
5.7.2011 12:55:05   
Kori
Jas nemav relaksator, ama transporterot mi e maksimalno iskoristen, od prviot den koga ne pustija od bolnica, ja spakuvaa Andrea vo transporter i go koristev sekoj den za setanje so kolickata, za dremka vo dnevna, koga poyporasna za hranenje se do 6 meseci, a posle toa kako sediste za vo kola do godina i kusur. Taka dajas toplo go preporacuvam za aktivni majki kako mene sto se stalno u pokret, a osobeno ako vozite a treba porano da trgnete na rabota.
user posted image user posted image user posted image user posted image za toj sto go smislil


(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 90
   RE: Релаксатор
5.7.2011 13:05:31   
Carelija
kori mila nie so mm sme vo golema dilema pisav i pogore na forumov deka ke zemame kolicka so transporter toa e sigurno, no nekako transporterot mi e tesen za da go koristam i doma kako relaksator i sega neznam sto da pravime ama po se izgleda ke zemame i relaksator.

(Одговор на членот Kori)
Непосредна врска до пораките: 91
   RE: Релаксатор
5.7.2011 13:19:51   
topce
транспортерот да ептен го искористивме ама релаксатор не сакаше да види.
детето не сакаше да се нишка дури ни да се нишка ни да се думка, така да не купивме релаксатор.
а пробавме со релаксатор кој ни го позајмија.

(Одговор на членот Carelija)
Непосредна врска до пораките: 92
   RE: Релаксатор
8.7.2011 17:06:29   
srekna_mama
Ние денес го купивте тој истиот релаксатор од сликата на Бертони и сега го чекаме user posted image да се роди и да покаже дали му се допаѓа user posted image

Инаку го плативме 2300 ден.

Ви благодарам мамички за советите user posted image

(Одговор на членот topce)
Непосредна врска до пораките: 93
   RE: Релаксатор
24.7.2011 11:47:59   
blond
user posted image
Ист ваков имам, татко ми вчера ми го купи од Ск (појма немам од каде и колку пари).И од вчера Јован не сака да излезе од него user posted image и цел ден си спие. Како уживање е релаксаторов уффф, наместо да го носам секаде со мене во раце, сега тоа го правам со релаксаторот. Уште во ВЦ не сум го однела со мене user posted image

< Поракaта ја уредил Natuska85 RR -- 24.7.2011 12:25:40 >

(Одговор на членот srekna_mama)
Непосредна врска до пораките: 94
   RE: Релаксатор
24.7.2011 13:50:11   
mamicki
Blond i jas go imam kupeno istiot relaksator, mi se cini deka nekade okolu 2000 denari bese, i so dusa cekam da go upotrebam user posted image

(Одговор на членот blond)
Непосредна врска до пораките: 95
   RE: Релаксатор
7.8.2011 1:50:23   
Frogy
Релаксаторот максимално го користиме,керка ми едноставно ужива да си лежи во него user posted image

(Одговор на членот ripce)
Непосредна врска до пораките: 96
   RE: Релаксатор
7.8.2011 10:36:58   
mamicki
Od koja vozrast pocnavte da go stavate bebeto vo relaksator? Moevo sine ima celi 10 denauser posted image user posted image user posted image , i ne znam dali bi mu bilo interesnouser posted image

(Одговор на членот Frogy)
Непосредна врска до пораките: 97
   RE: Релаксатор
7.8.2011 10:45:28   
Тања РР
Мамички јас мислам дека сеуште му е рано, но нека и другите мајки ги сподела своите искуства. Јас бев малку параноична, ми беше страв да не и е искривена кичмата додека лежи во релаксатор па почнав доста покасно да ја ставам.

_____________________________

There are two ways to live your life. One is as though nothing is a miracle. The other is as if everything is."......А.А

(Одговор на членот mamicki)
Непосредна врска до пораките: 98
   RE: Релаксатор
7.8.2011 11:32:36   
Felly RR
Ние имавме како што има Натушка85 поставено на сликата погоре. И кога го виде патронажната сестра (ја прашавме дали може да ја ставаме во него кога имаше 1 недела) таа рече дека може во таков, демек бил анатомски. Сепак ние почнавме кога user posted image имаше некаде 1 месец.


_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот Тања РР)
Непосредна врска до пораките: 99
   RE: Релаксатор
7.8.2011 17:16:15   
Natuska85
И ние почнавме да го ставаме user posted image во релаксаторот од негде 1 месец кога имаше

_____________________________

"Whoever said that money doesn.t buy happiness didn.t know where to shop."

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 100
Страница:   <<   < Претходна страница  2 3 [4] 5 6   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  2 3 [4] 5 6   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Цуцла.
пеперутка16

До кога вашето дете имало цуцла?