|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  4 5 [6] 7 8   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Релаксатор
19.12.2011 14:25:59   
Bethany
Еве го моево баш сега спие во релаксаторот многу убаво. Можеби не треба да биде во релаксатор или транспортер повеќе од 2-3 часа, ама па кое дете може и да издржи повеќе. Наравно се препорачува да бебе спие на рамно, моето спие во креветче преку ноќ ама па за денско спиење и во релаксатор и транспорет и секаде. user posted image
А како тогаш тие транспортери што имаат ептен неприродна положба (за мојот поим) па се користат за во кола, сигурно не само за пола саат. Бебето напротив ужива во такви нешта бидејќи им е најслична положба како кога биле во стомакот на мама.
За нив е неприродно да спијат на равно, ама па морат да учат user posted image

(Одговор на членот vodickata)
Непосредна врска до пораките: 126
   RE: Релаксатор
19.12.2011 14:46:24   
kikicka

ИЗВОРНА ПОРАКА: Bethany

Еве го моево баш сега спие во релаксаторот многу убаво. Можеби не треба да биде во релаксатор или транспортер повеќе од 2-3 часа, ама па кое дете може и да издржи повеќе. Наравно се препорачува да бебе спие на рамно, моето спие во креветче преку ноќ ама па за денско спиење и во релаксатор и транспорет и секаде. user posted image
А како тогаш тие транспортери што имаат ептен неприродна положба (за мојот поим) па се користат за во кола, сигурно не само за пола саат. Бебето напротив ужива во такви нешта бидејќи им е најслична положба како кога биле во стомакот на мама.
За нив е неприродно да спијат на равно, ама па морат да учат user posted image



Ние на 2 и 3 месеци спиевме во транспортер дома бидејќки повраќаше педијатарот ни кажа да спие во полуседечка положба есега јас транспортерот го пополнив одоздола за да не е дупка нормално и идојде како релаксаторот за спиење преку ден а во релаксаторот сакаше да си игра а мнг ретко заспиваше во него.анавечер нормално спиење на перница на 45 степени никако рамно е сега не повраќа па спиеме нормално

_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот Bethany)
Непосредна врска до пораките: 127
   RE: Релаксатор
19.12.2011 17:53:04   
Andriance
Mene mi kaza ortoped deka nema nikakov problem da si spie vo relaksator..uste ako e kako nashiot sjto se nishka..ic nema gajle...koga ides na pat na primer??? dete e vo transporter najmalku 2 saati...i super mu e

[img] http://www.facebook.com/photo.php?fbid=10150376960508966&set__=a.10150337476433966.364247.772438965&type=3&permPage=1 [/img]

user posted image

< Поракaта ја уредил Andriance -- 19.12.2011 18:06:38 >


_____________________________

Зборовите и времето користете ги правилно!!! Ни едното ни другото не можете да ги вратите!!!

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 128
   RE: Релаксатор
19.12.2011 17:58:23   
Andriance

ИЗВОРНА ПОРАКА: maki1

user posted image ние го имаме овој релаксатор ,со вибрации и сум презадоволна од прв ден го користиме и е преудобен.


Nie imame i vakov..kaj majka mi e...ama ne nie bas neshto zgoden..imame 3 meseci i nekako mi e za pogolemki

_____________________________

Зборовите и времето користете ги правилно!!! Ни едното ни другото не можете да ги вратите!!!

(Одговор на членот maki1)
Непосредна врска до пораките: 129
   RE: Релаксатор
19.12.2011 17:59:14   
lilicka

ИЗВОРНА ПОРАКА: Andriance

Mene mi kaza ortoped deka nema nikakov problem da si spie vo relaksator..uste ako e kako nashiot sjto se nishka..ic nema gajle...koga ides na pat na primer??? dete e vo transporter najmalku 2 saati...i super mu e

[img] http://www.facebook.com/photo.php?fbid=10150376960508966&set_=a.10150337476433966.364247.772438965&type=3&permPage=1 [/img]


Јас на тоа мислев кога патуваш на некој подалечен пат неколку часа.....и на нас ортопедот ни рече слободно да си седи во релаксатор колку сака,а мојава денски спие во релаксатор ако ја префрлам во креветче се буди!

(Одговор на членот Andriance)
Непосредна врска до пораките: 130
   RE: Релаксатор
20.12.2011 2:10:26   
Krushka
epa izgleda sekoj doktor razlicno kazuva. mene mojata doktorka mi rece nikako da spie vo relaksator. i da ne se ostava po podolgo vreme. sega neznam ni jas sto da veruvam. jas mojata ne ja ostavav dolgo, sto e sigurno sigurno e, a plus mislam deka nekoi lugje na forumot mesaat relaksator i transporter, vo transporter moze podolgo vreme da sedi deteto, tie se po egronoski napraveni, dodeka relaksatorot ne e.

(Одговор на членот lilicka)
Непосредна врска до пораките: 131
   RE: Релаксатор
29.12.2011 18:30:23   
MarilynMonroe
Женски, препорачајте ми од каде да купиме релаксатор, ама да нема некоја астрономска цена? Немам време со бебчето да шетам по продавници па советите ми се добредојдени...

(Одговор на членот Natuska85)
Непосредна врска до пораките: 132
   RE: Релаксатор
29.12.2011 18:41:37   
taisa
vidi na megastore na .com.mk imas i relaksatori i sedista za vo kola sto se kombiniraat so kolicki ,a istite gi ima vo kisela voda na ul.narodni heroi i se od 200-500den poevtini

(Одговор на членот MarilynMonroe)
Непосредна врска до пораките: 133
   RE: Релаксатор
29.12.2011 18:48:17   
MarilynMonroe
Ти благодарам за брзиот одговор :) А каде може да најдам релаксатори на Bertoni? Знам дека тие исто така не се скапи, некаде во ценовен ранг со Chipolino.

(Одговор на членот taisa)
Непосредна врска до пораките: 134
   RE: Релаксатор
30.12.2011 11:09:22   
Andriance
ИЗВОРНА ПОРАКА: MarilynMonroe

Ти благодарам за брзиот одговор :) А каде може да најдам релаксатори на Bertoni? Знам дека тие исто така не се скапи, некаде во ценовен ранг со Chipolino.


Bertoni imas sproti Biser...tamu imas na NUK na Chicco i pozadi e na Bertoni...znachi ne gleda na glavnat aulica tuku na parkingot...isto imas i vo Kisela Voda..

http://www.facebook.com/pages/Dimima-igracki/193305850683361

eve ti info ak e dozvolen linkot

< Поракaта ја уредил Andriance -- 30.12.2011 11:12:14 >


_____________________________

Зборовите и времето користете ги правилно!!! Ни едното ни другото не можете да ги вратите!!!

(Одговор на членот MarilynMonroe)
Непосредна врска до пораките: 135
   RE: Релаксатор
10.1.2012 10:53:19   
SkCura77
Имаме 5 месеци и одлично си седеше и дремкаше во релаксаторот на двоседот во дневна, ама сега почна опасно да се поткрева со газето и ноџињата и може да се преврти, не дај Боже! Ќе го спуштам на под релаксаторот, ќе биде побезбедно, ама ако веќе не го држи место... user posted image Ќе купиме некој мек, гумен патос и нека лежи и нека се превртува на него. 

(Одговор на членот Andriance)
Непосредна врска до пораките: 136
   RE: Релаксатор
6.2.2012 23:17:15   
jana33
eve ne i nas imame samo dve nedeli i ne se delime od relaksatorot neznam sto da pravimeuser posted image .. vcera vecerta nejkese da spie vo krevetce kenkase i se budese na sekoi 10 minuti pa ja prefrlivme vo relaksator i zaspa kako bajce pa ja ostavivme taka da spie cela nok za da ne place.. lele stvarno neznam sto da pravime strav me faka se plasam da ne napravime nekakov problem so spienjevo vo relaksator ama nejke nikako da zaspie vo krevetce..

(Одговор на членот SkCura77)
Непосредна врска до пораките: 137
   RE: Релаксатор
19.2.2012 15:01:56   
Zivka*
jas mislam deka ne bi trebalo nisto da im bide ako spijat vo relaksator ili vo transporter !!!mojata kaya saka da sedi vo relaksatorot i vo lulaskata!a ke vidime kako ke ni bide patuvanjeto do makedonija ,vo transporterot ke treba da sedi celo vreme a mnogu dolg pat e 1500km user posted image

(Одговор на членот jana33)
Непосредна врска до пораките: 138
   RE: Релаксатор
5.8.2012 18:40:43   
mama_sk
Mamicki, kade ima relaksatori na Fisher price osven vo Jumbo i Bebesupermarket? Gledam eden kako lulaska so vibracii i muzika do 9kg ama nekako ne e bas eftin, 5000den?!?

(Одговор на членот Zivka*)
Непосредна врска до пораките: 139
   RE: Релаксатор
5.8.2012 18:54:39   
Maca25
толку се релаксаторите како лулашка. а и супер се! провери во тиара илинден и продавиницата за детска опрема во рамстор (ако постои уште).

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот mama_sk)
Непосредна врска до пораките: 140
   RE: Релаксатор
5.8.2012 23:26:51   
temjana
ИЗВОРНА ПОРАКА: mama_sk

Mamicki, kade ima relaksatori na Fisher price osven vo Jumbo i Bebesupermarket? Gledam eden kako lulaska so vibracii i muzika do 9kg ama nekako ne e bas eftin, 5000den?!?



На Fisher price имаш и во mothercare ама цената е таа оприлика, особено на тие што се со вибрации од 4000 до кај 12000 ден. Обичните релаксатори се од кај 1500 па до кај 5-6000 ден.

< Поракaта ја уредил temjana RR -- 5.8.2012 23:27:39 >

(Одговор на членот mama_sk)
Непосредна врска до пораките: 141
   RE: Релаксатор
7.8.2012 15:43:19   
Luci
Женски јас го продавам нашиот релаксатор, го купив од бебeсупермаркет за 3990 ден, го продавам 2000 денари user posted image

_____________________________

Рани куче да те лае!!!

(Одговор на членот temjana)
Непосредна врска до пораките: 142
   RE: Релаксатор
8.8.2012 10:22:06   
vanessa30
Nie nasiot relaksator go skrsivme.user posted image
Eve kako se sluci:Mama peglase na daskata za peglanje, a bebus (9 meseci )si uzivase vo relaksatorot vo sedecka pozicija vrzan so kais i si igrase so edno topce. Koga topceto se strkala na podot pred nego, i user posted image  pocna da se tegne so cela sila napred po topceto, i na kraj se preprci taka vrzan, nanapred i padna na mesko i relaksatorot go poklopi odozgora.user posted image Vo meguvreme nogarkata od relaksatorot se zaglavi megu nogarkite na daskata za peglanje i nogarkata na relaksatorot se skrsi. Na bebusko nisto ne mu bese, samo malku se uplasi od celiot nastan.
Taka konstatiravme deka bebusko go nadrasnal relaksatorot, i relaksatorot zavrsi vo gubre. Inaku go kupivme od KANZ okolu 5-6000 mkd.

(Одговор на членот Luci)
Непосредна врска до пораките: 143
   RE: Релаксатор
5.11.2012 10:03:55   
boni25
Mamicki ve molam za pomos, ako znae nekoja da me upati kade mozam da najdam pogolem relaksator t.e posirok kaj ramencata, site sto sum gi videla se standardna golemina, problemot mi e sto iako se smetam za epten umorna majka koga se raboti za deteto nejzinoto uspivanje mi straaaaasen problem, i se spie, korne od placenje od sto i se spie i edinstven nacin na uspivanje mi bilo ili vo relaksator niskajki ja, ili vo kola,ili kolicka i nadvor, otkako ja otfrli cuclata na 3 meseci a se uspivavame so nea, do sega ( polni 7 meseci) se uspivavme vo relaksatorot ( preku den) probav na site mozni drugi nacini ali bukvalno na site i moeto bebe ne moze da zaspie na drug nacin. Ovoj relaksator i e veke tesen kaj ramencata i nemam srce da ja uspivam vo nego kako kifla svitkana, inaku e od chicco a tie mi se minijatura nekako i od taa pricina moram da najdam posirok, za da ne se razvozuvam niz gradov kako luda nekoja za da si go zaspie deteto. ako ima nekoj informacija od kade mozam da najdam vakvo nesto ve molam pisete.

(Одговор на членот vanessa30)
Непосредна врска до пораките: 144
   RE: Релаксатор
5.11.2012 10:15:03   
miana
A da si kupis lulaska od kaj plasticarite,da ja uspivas vo nea pa da ja \ premestis vo krevet??
Nie kerkami taka ja uspivavme,na TV potocinja,vo lulaska i koga cvrsto ke zaspie vo krevetce odma... Onaku relaksatorite se standardna velicina,jas nemam sretnato razlicni.. Ili pa nekoja lulka ( krevetce ) sto se lula i moze da spie vo nego

(Одговор на членот boni25)
Непосредна врска до пораките: 145
   RE: Релаксатор
5.11.2012 10:53:23   
eli07

ИЗВОРНА ПОРАКА: boni25

Mamicki ve molam za pomos, ako znae nekoja da me upati kade mozam da najdam pogolem relaksator t.e posirok kaj ramencata, site sto sum gi videla se standardna golemina, problemot mi e sto iako se smetam za epten umorna majka koga se raboti za deteto nejzinoto uspivanje mi straaaaasen problem, i se spie, korne od placenje od sto i se spie i edinstven nacin na uspivanje mi bilo ili vo relaksator niskajki ja, ili vo kola,ili kolicka i nadvor, otkako ja otfrli cuclata na 3 meseci a se uspivavame so nea, do sega ( polni 7 meseci) se uspivavme vo relaksatorot ( preku den) probav na site mozni drugi nacini ali bukvalno na site i moeto bebe ne moze da zaspie na drug nacin. Ovoj relaksator i e veke tesen kaj ramencata i nemam srce da ja uspivam vo nego kako kifla svitkana, inaku e od chicco a tie mi se minijatura nekako i od taa pricina moram da najdam posirok, za da ne se razvozuvam niz gradov kako luda nekoja za da si go zaspie deteto. ako ima nekoj informacija od kade mozam da najdam vakvo nesto ve molam pisete.

Jas si kupiv relaksator na Chipolino dosta e golem posto mojot bucko e pokrupen taman mi se najde.relaksatorite na Chipolino mozes da gi najdes a i najgolem izbor imas vo Loko Kroko vo K.Voda ili Nas. Ilinden :)

(Одговор на членот boni25)
Непосредна врска до пораките: 146
   RE: Релаксатор
5.11.2012 15:03:59   
MERUSHKA
Prodavam skoro nov relaksator,kako pogore na slikatsa,kupen e 3990 den......za 2000 den!

_____________________________

B.B.B.

(Одговор на членот eli07)
Непосредна врска до пораките: 147
   RE: Релаксатор
5.11.2012 16:28:14   
boni25
Mamicki fala na odgovorite, inaku probav i so takva lulaska ali ne mi go zamenuva relaksatorot, barav vo loco croco vo kisela voda i imaa samo eden model na chippolino izlozen i st bese kako na chicoto,ima golem izborna chipolino na megastore.mk ali oni ti nosat na vrata i ne mozes samo od slika da procenis koi se dimenziite na relaksatorot a inaku izgledaat kao posirocki,

Merushka bidejkui go prodavas tvojot a bil ist kako na slikata pogore bi ti bilo li problem da mi izmeris cisto da sporedam so ovoj koj go imam cisto sirinata vo cm vo predelot na ramencata na bebeto, me interesira sirinata ako e pogolem od mojot da se dogovorime nekako da go zemam

(Одговор на членот MERUSHKA)
Непосредна врска до пораките: 148
   RE: Релаксатор
5.11.2012 17:08:22   
MERUSHKA
40 cm,no povrshinata ne mu e ramna,tuku e vdlabnata! Na baterii raboti so 2 brzini e.

_____________________________

B.B.B.

(Одговор на членот boni25)
Непосредна врска до пораките: 149
   RE: Релаксатор
17.11.2012 7:15:14   
kuklence3
Zdravo na site mamicki.....dali moze nekoja od vas da mi kaze so sigurnost kolku vreme bebceto moze da sedi vo relaksator. Ni se javi problem poslednive dve veceri,ne saka da ni spie vo krevetce samo place,a koga ke zaspie za 10-15 min se razbuduva so placenje pa moram da go stavam vo relaksator za da spie. Samo se plasam da ne mu nastetam so toa sto go ostavam vo relaksator i po 3-4 saati,a koga se razbuduva ke povraza malce na krevet i koga e pak za spienje pak istoto,povtorno vo relaksator. Kazete mi ako znaete tocno kolku vreme e dozvoleno da bide vo relaksatorot. pozz
ИЗВОРНА ПОРАКА: Еца

Еве деновиве многу се размислувам да земам релаксатор, бидејки за Мартиан не користев, ве молам за вашите искуства.Кое е вашето мислење: дали релаксаторот е неопходен или може да се помине и без него?user posted image


(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 150
Страница:   <<   < Претходна страница  4 5 [6] 7 8   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  4 5 [6] 7 8   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Пелени.
пеперутка16

Кога почнавте да го одвикнувате вашето бебе?