|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  3 4 [5] 6 7   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Релаксатор
7.8.2011 18:30:26   
maki1
user posted image ние го имаме овој релаксатор ,со вибрации и сум презадоволна од прв ден го користиме и е преудобен.

_____________________________

Pantai Rai

-Heraclitus

(Одговор на членот Natuska85)
Непосредна врска до пораките: 101
   RE: Релаксатор
7.8.2011 23:14:45   
MERUSHKA
Ние го имаме релаксаторот на ,,блонд,,.Од ЈУМБО го купивме 3000 ден.Алексеј спие во него од првиот ден!

_____________________________

B.B.B.

(Одговор на членот mamicki)
Непосредна врска до пораките: 102
   RE: Релаксатор
27.8.2011 19:55:37   
Annet
moze i da se stava malo bebe 2 nedeli vo relaksator,nie imame pisuva o+ pa mislam deka moze??

(Одговор на членот MERUSHKA)
Непосредна врска до пораките: 103
   RE: Релаксатор
28.8.2011 14:06:01   
bombica
Imame relaksator so muzika i vibracii ama user posted image ne saka mnogu vo nego 5-10 min maksimum, a koga mu gi pustam vibraciite odma se sprema za placenje.Ke puknam od maka sto ne go sakauser posted image

(Одговор на членот Annet)
Непосредна врска до пораките: 104
   RE: Релаксатор
28.8.2011 14:39:32   
vida
ИЗВОРНА ПОРАКА: Annet

moze i da se stava malo bebe 2 nedeli vo relaksator,nie imame pisuva o+ pa mislam deka moze??

Mislam deka moze,barem bi trebalo,jas sin mi go iznesov od bolnica vo transporter a vo ista polozba se i relaksatorot i transporterot...ti odluci si

(Одговор на членот Annet)
Непосредна врска до пораките: 105
   RE: Релаксатор
28.8.2011 18:49:32   
Annet
hmmm mnogu uziva vo nego,makar sto pisuva da ne sedi ili lezi podolgo vreme.si go prifati odma.jas staviv edno kebence pod nea oti kako dupka mi bese strav.. ama mnogu korisna rabota e;-))))))))))) nemam transporter,ama ova ke mi vrsi rabota

(Одговор на членот vida)
Непосредна врска до пораките: 106
   RE: Релаксатор
1.9.2011 17:08:27   
Andriance
jas dobiv na podarok i toa dva...eden kako na maki1 samo pomal..za do 9kg..koj e i nishalka i relaksator bidejki ima muziki i vibracii, dodeka drugiot ni e kako na Natushka985..staticen..pogoden za spienje i dremuckanje preku den.,.i da ne dobiev na podarok sigurna sum deka kje kupev zasto stvarno sum videla deka se mng prakticni. moze bebe so tebe u kujna na primer user posted image si lezi vo nego si odmara i si se zanimava so igracki

(Одговор на членот Annet)
Непосредна врска до пораките: 107
   RE: Релаксатор
7.10.2011 10:59:32   
lilicka
Здраво мамички ние бевме вчера на ортопед и докторката ни препорача да почнамuser posted image да ја ставам во релаксатор малку подисправено.....
Некоја препорака за добар релаксатор?Ах како не си купив пораноо....
Поздрав убав ден!!!

(Одговор на членот Andriance)
Непосредна врска до пораките: 108
   RE: Релаксатор
7.10.2011 11:27:19   
Calypso

ИЗВОРНА ПОРАКА: Andriance
i da ne dobiev na podarok sigurna sum deka kje kupev zasto stvarno sum videla deka se mng prakticni. moze bebe so tebe u kujna na primer user posted image si lezi vo nego si odmara i si se zanimava so igracki


I jas dobiv na podarok, ama sto deka... samo kako mal spiese vo nego, nekade do 3 i pol meseci, posle ne sakase da go vidi...


_____________________________

All that is gold does not glitter,
Not all those who wander are lost;
The old that is strong does not wither,
Deep roots are not reached by the frost.

(Одговор на членот Andriance)
Непосредна врска до пораките: 109
   RE: Релаксатор
7.10.2011 11:55:58   
Andriance

ИЗВОРНА ПОРАКА: lilicka

Здраво мамички ние бевме вчера на ортопед и докторката ни препорача да почнамuser posted image да ја ставам во релаксатор малку подисправено.....
Некоја препорака за добар релаксатор?Ах како не си купив пораноо....
Поздрав убав ден!!!

za pristojna cena...imas na bertoni..vidi go na Natushka go ima na slika nazad..mene mi se najubavi..imam i kako na maki1 od fisher price..uste ne sum go sednala vo toj

_____________________________

Зборовите и времето користете ги правилно!!! Ни едното ни другото не можете да ги вратите!!!

(Одговор на членот lilicka)
Непосредна врска до пораките: 110
   RE: Релаксатор
8.10.2011 23:17:10   
Andriance
user posted image
Eve go Andrej nana vo relaksatorot


_____________________________

Зборовите и времето користете ги правилно!!! Ни едното ни другото не можете да ги вратите!!!

(Одговор на членот Andriance)
Непосредна врска до пораките: 111
   RE: Релаксатор
18.10.2011 15:49:34   
sani 13
na drugarka mi malata non-stop bese vo relaksator i vibraciite za grcevite i pomagase epten....ama sin mi nekako bas i ne go saka!! se cude dve minuti i posle pak si produzava da si place ko nisto da ne se desava !! a so kolkav merak mu go zemaaav user posted image na fisher price e nasiov i go zemav okolu dve ipol iljadi mislam so vibracii i melodija!! ama dzabe koga ne go saka, aj moze koga ke potporasne!!

(Одговор на членот Andriance)
Непосредна врска до пораките: 112
   RE: Релаксатор
20.10.2011 8:42:37   
jana81
jas imam i transporter i relaksator. sin mi ne saka da lezi vo relaksatorot ama koga go stavam vo transpoeterot sam si se uspiva, ama neznam kolku smee da lezi vo transporterot imav slusnato deka ne smee poveke od dva saata na den. Toj bas si uziva vo nego a ima skoro dva meseci. ajde mamicki pisete vase mislenje da znaeme sto da pravime

(Одговор на членот sani 13)
Непосредна врска до пораките: 113
   RE: Релаксатор
20.10.2011 9:18:41   
mila28
zdravo mamicki....... me interesira vase msilenje sto e podobro dali da zemam odelno relaksator i stolce za hranenje ili pak polly magic  na chiko 2 vo1(sega na popust 8990), relaksator kombiniran so stolce za hranenje, i kako ste zadovolni od nego dokolku nekoj go ima?? i odelno da gi kupam cenata ke bide gore dole ista, relaksatorite s epo 3000 den a stolcinjata okolu 4-5.

(Одговор на членот jana81)
Непосредна врска до пораките: 114
   RE: Релаксатор
20.10.2011 9:43:49   
Maca25
Јас имав релаксатор и столче за хранење одделно. Релаксаторот го користев од раѓање па се до кај 6-7 месеци, а столчето после тоа до сега. Двете се во секој случај потребни. user posted image
Мислам дека арх_диз и пенелопа имаат столче за хранење и релаксатор во едно, па они можат да кажат свое искуство.


_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот mila28)
Непосредна врска до пораките: 115
   RE: Релаксатор
20.10.2011 10:45:44   
penelopa

ИЗВОРНА ПОРАКА: mila28

zdravo mamicki....... me interesira vase msilenje sto e podobro dali da zemam odelno relaksator i stolce za hranenje ili pak polly magic  na chiko 2 vo1(sega na popust 8990), relaksator kombiniran so stolce za hranenje, i kako ste zadovolni od nego dokolku nekoj go ima?? i odelno da gi kupam cenata ke bide gore dole ista, relaksatorite s epo 3000 den a stolcinjata okolu 4-5.
. Mila28 nie imame Peg perego Tatamia toa e lulaska, relaksator i stolce za hranenje 3 vo 1 jas sum perezadovolna preporacuvam plus ima trkalca jas si go vozam user posted image so mene vo kujna, dnevna sekade.


_____________________________

"When planning for a year, plant corn. When planning for a decade, plant trees. When planning for life, train and educate people."- Kuan Tzu

(Одговор на членот mila28)
Непосредна врска до пораките: 116
   RE: Релаксатор
17.12.2011 16:15:54   
vodickata
mamicki nie imame relaksator na bertoni i od dve nedeli andrejco si uzivka vo nego e sega me fati panika da ne e malecko za vo relaksator da ne si go iskrivam bebusov inace eptem ni se pogodi preku den vo nego si spie kako bajce :)

_____________________________

:))СЕКОЈ НОВ ДЕН НОСИ НОВА НАДЕЖ :))

(Одговор на членот penelopa)
Непосредна врска до пораките: 117
   RE: Релаксатор
17.12.2011 16:32:57   
lilicka
И ние имаме релаксатор на Бертони и ич не згрешив што си го купив си ужива во него и си нана од 2 месеци......незнам колку смее да седи во него мојава еве 3часа си спие во него!

(Одговор на членот vodickata)
Непосредна врска до пораките: 118
   RE: Релаксатор
18.12.2011 13:51:26   
kikicka
Ние го земавме од мадеркер до кај 5 месеци си беше во него после кога почна сама да се витка за станување го спакувавме,задоволна сум мнг
user posted image

user posted image

само не се сеќавам колку гокупивме мислам дека околу 3 или 4000 ден. имана него песнички и степен на лулање само да се лула бебушко

< Поракaта ја уредил kikicka -- 18.12.2011 13:53:19 >


_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот lilicka)
Непосредна врска до пораките: 119
   RE: Релаксатор
18.12.2011 14:12:02   
Annet
ние имаме вакво на полкон го добивме од кумата многу е убав уште од малецка од бебе спие во него по малку а сега си игра со играчките и многу е стабилен на 4 нивоа е
со каиши и такаuser posted image

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 120
   RE: Релаксатор
18.12.2011 17:29:42   
kuklicka26
И ние имаме на бертони и не згрешивме што купивме зашто стварно го користиме.мојатаuser posted image ја легнувам во релаксаторот и си гледа тв(посебно цртани) па јас можам да завршам некоја обврска.Без разлика дали само пола саат ќе сака да лежи секоја минута е ќар,зашто на кревет не сака ич да лежи научена е в раце.

(Одговор на членот Annet)
Непосредна врска до пораките: 121
   RE: Релаксатор
18.12.2011 18:13:58   
vodickata
od kolku nedeli meseci gi stavate vasite bebusi vo relaksator ???? mene od dve nedeli mi zaspiva i nekako mi e strav da ne mi se iskrivi bebus me lupnaja nekoi paranoi poslednive dva tri dena a eptem si uzivka user posted image

_____________________________

:))СЕКОЈ НОВ ДЕН НОСИ НОВА НАДЕЖ :))

(Одговор на членот kuklicka26)
Непосредна врска до пораките: 122
   RE: Релаксатор
19.12.2011 11:46:45   
Krushka
relaksatorot moze da se koristi od ragjanje pa se do otprilika 6 meseci, posle veke bebeto e golemo i ne go sobira. najvazno od se e da se pazi bebeto da ne se ostava podolgo vreme da sedi vo relaksator, tuku samo pola saat, saat max, a nikako da ne se ostava da zaspiva tamu. stetno e za kicmata. vo red e da go stavas po malce sekoj den, kolku da si zavrsis nekoja rabota, ili malce i ti da zdivnes od drzenje vo race. samo da ne se preteruva, kako sto rekov, po pola saat ako sedi e sosema bezbedno. jas moeto go stavav taka koga treba da projdam so usisivac, ili nekoja druga rabota po doma da svrsam, a ono se nishka, si gleda crtani i taka sedi mirno

(Одговор на членот vodickata)
Непосредна врска до пораките: 123
   RE: Релаксатор
19.12.2011 13:15:58   
lilicka

ИЗВОРНА ПОРАКА: Krushka

relaksatorot moze da se koristi od ragjanje pa se do otprilika 6 meseci, posle veke bebeto e golemo i ne go sobira. najvazno od se e da se pazi bebeto da ne se ostava podolgo vreme da sedi vo relaksator, tuku samo pola saat, saat max, a nikako da ne se ostava da zaspiva tamu. stetno e za kicmata. vo red e da go stavas po malce sekoj den, kolku da si zavrsis nekoja rabota, ili malce i ti da zdivnes od drzenje vo race. samo da ne se preteruva, kako sto rekov, po pola saat ako sedi e sosema bezbedno. jas moeto go stavav taka koga treba da projdam so usisivac, ili nekoja druga rabota po doma da svrsam, a ono se nishka, si gleda crtani i taka sedi mirno

Баш и не е така како што си пишала Крушка......ај прашај си ортопед најубаво и ќе видиш што ќе ти кажеuser posted image

(Одговор на членот Krushka)
Непосредна врска до пораките: 124
   RE: Релаксатор
19.12.2011 14:16:35   
vodickata
a lilicka sto mislis ti aj kazi mi i tvoe mislenje ???? ahh

_____________________________

:))СЕКОЈ НОВ ДЕН НОСИ НОВА НАДЕЖ :))

(Одговор на членот lilicka)
Непосредна врска до пораките: 125
Страница:   <<   < Претходна страница  3 4 [5] 6 7   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  3 4 [5] 6 7   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Пелени.
пеперутка16

Кога почнавте да го одвикнувате вашето бебе?