|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  50 51 [52] 53 54   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Трудници во третото тромесечје II - од 27...
20.8.2011 11:54:16   
mamicka77
lele nokeska edvaj ja prokarav me usecuvase niskoto pod stomakot i go osekam bebceto deka se smknuva veke nadolu i mi mnogu tezi stomakot kako 20kg da nosam vo nego i polovinata od vreme na vreme me zaboluva kako za dovaganje i cat pat dolu vo vaginata me isece ali toa se za kratko vreme se uste ne se pocnale vistinskite bolki ali celo nok od vreme na vrem gi imav vie kako ste dali kaj vas pocnaa znaci za poroduvanje.

Hana kako si ti dali bese na pregled otkako go vide toj bel silikonski iscedok sto vikame deka mozebi e muskozniot cep ili se uste cekas pogolemi znaci

(Одговор на членот Bethany)
Непосредна врска до пораките: 1276
   RE: Трудници во третото тромесечје II - од 27...
20.8.2011 13:21:04   
hoho
Mamicka 77 исто ми е се како тебе, доле нешто ме сече, бебушот ми се симиња и мене, половината ме заболуе ептен од време на време а навечер спиење нема, само го гледам саатот и чекам да се раздени. Иначе ај уште денес имам работа со расчистување на алишта мои и за бебчето, пребришувам плакари, утре малце да одморам и од понеделник нека илегуваuser posted image Mamicka 77 кога си на цтг? И луге имате некакви вести за dushice, ја нема одамна.

_____________________________

Она што може да го донесе моментот, неможе ни целиот живот

(Одговор на членот mamicka77)
Непосредна врска до пораките: 1277
   RE: Трудници во третото тромесечје II - од 27...
20.8.2011 13:28:41   
mamicka77
ИЗВОРНА ПОРАКА: hoho

Mamicka 77 исто ми е се како тебе, доле нешто ме сече, бебушот ми се симиња и мене, половината ме заболуе ептен од време на време а навечер спиење нема, само го гледам саатот и чекам да се раздени. Иначе ај уште денес имам работа со расчистување на алишта мои и за бебчето, пребришувам плакари, утре малце да одморам и од понеделник нека илегуваuser posted image Mamicka 77 кога си на цтг? И луге имате некакви вести за dushice, ја нема одамна.

hoho vtornik ili sreda sum na ctg ke vidam kako ke bide maticnata mi rece 23 ili 24a inaku sme se spremni i jas so torbicata i alistencata za bebeto se se spremni i krvenceto go kupija dedo i baba za lepoticata nivna i se e spremno samo toa ne saka da izleguva a denes sum na svdba pa aj ke videme mozebi ke se uplasi od muzikata pa ke posaka da izlezekakvo bebce noses user posted image iliuser posted image te prsav prethodno no ne mi odgovori


< Поракaта ја уредил mamicka77 -- 20.8.2011 13:30:00 >

(Одговор на членот hoho)
Непосредна врска до пораките: 1278
   RE: Трудници во третото тромесечје II - од 27...
20.8.2011 13:35:01   
hoho
Не сум видела. Па тројца доктори ми кажаа дека е женско, ама по стомаков сите викаат како да носам машко дека од страна неам ништо, само нанапред ми оди цел. Ваљда немаат згрешено докторите, се купив на розевко,крем и жолтко, ако не ке мењамеuser posted image user posted image user posted image Јас сум во понеделник на цтг, мојот доктор ми оди во четврток на одмор и ептен се нервирам и се молам да излезе бебушов до среда. А ти вечер рипај на свадба, играј пајдушко, елено моме и такви ора па од оро дирекно на порагај user posted image Леп провод, изнауживај се, уште малце ни следи период на седење домче.

_____________________________

Она што може да го донесе моментот, неможе ни целиот живот

(Одговор на членот mamicka77)
Непосредна врска до пораките: 1279
   RE: Трудници во третото тромесечје II - од 27...
20.8.2011 14:32:45   
mamicka77
ИЗВОРНА ПОРАКА: hoho

Не сум видела. Па тројца доктори ми кажаа дека е женско, ама по стомаков сите викаат како да носам машко дека од страна неам ништо, само нанапред ми оди цел. Ваљда немаат згрешено докторите, се купив на розевко,крем и жолтко, ако не ке мењамеuser posted image user posted image user posted image Јас сум во понеделник на цтг, мојот доктор ми оди во четврток на одмор и ептен се нервирам и се молам да излезе бебушов до среда. А ти вечер рипај на свадба, играј пајдушко, елено моме и такви ора па од оро дирекно на порагај user posted image Леп провод, изнауживај се, уште малце ни следи период на седење домче.

toa za stomakot nema vrska se zavisi do gradba i jas na pocetoko sirev a sega napred odam sto vikas ti na polovinata stranicno nemam nisto samo napred i vo gazot neka e zivo i zdravo pa masko zensko seedno e i moeto euser posted image a i baska jas si mnogu sakav da e devojce odbarvme i ime ili MILA ili BISERA

(Одговор на членот hoho)
Непосредна врска до пораките: 1280
   RE: Трудници во третото тромесечје II - од 27...
20.8.2011 17:40:40   
Andriance
Hoho,mamicka 77, site znaci cekame kaj i da e da bide...jas vcera bev na ctg..prvo user posted image mi se kaci gore,a nie go barame dole za srcenceto..posle 10 minuti go mrdna aparatot..i sestrata mi vika " ti mrdash tolku ili bebe?? a ja kutra kako me stavija 20 min ne se mrdnav..
nema kontrakcii,sleden pat u cetvrtok...ama uste malku neka poceka mama ne e spremna user posted image stvari se kupeni,isprani ispeglani...ama kolicka i kevetce kje stignat denes utre da se isperat i od ponedelnik vtornik moze da cekame...

stvarno dysshice ja nema...ni fali li uste nekoj??

(Одговор на членот mamicka77)
Непосредна врска до пораките: 1281
   RE: Трудници во третото тромесечје II - од 27...
20.8.2011 18:15:46   
jana81
eve me i mene od vreme na vreme ke pisam po nesto i ke citnam kolku da sum vo tek so slucuvanjata na rr. sinoka si dojdov domce "na vikend" pa ke vidime dali ke go isterame vikendot doma.inaku sedime vo skopje otkako vlegov vo 9ti poradi krvarenjeto za da bideme poblisku do drzavna ama veke pocna da mi zdosaduva aj neka resava da izleguva.vo sreda sum na kontrola i rece dr ke se dogovarame sto ponataka dali so carski ili prirodno i odvaj cekam da dojde sreda a se nadevam i ke se zavrsi brzo pa da se guskame so bebko

(Одговор на членот Andriance)
Непосредна врска до пораките: 1282
   RE: Трудници во третото тромесечје II - од 27...
20.8.2011 19:22:45   
vesnab
mamicki... sakam da ve prasam neshto, da ne imala nekoja slicno skustvo pa da mi kaze... vcera nekako mnogu me cesase dole...vaginata.... i odam vo wc na toaletot krv, ama mnogu malku 2-3 kapki, se izvadiv od pamet, nemozev da se smiram od placenje, denta nosev tanga a prethodniot den na depilacija bev, pa moze od toploto deka na rabota i tangata i nekoja infekcija, mpoima nemam... maz mi se javi kaj ginekologot i on rece deka ne e strasno, deka ranicka verojatno sum imala i deka ako e neshto  nedaj boze kje sum krvarela mnogu.deka mene krvta ne mi poteve skroz od vnatre tuku od strana, i imam kako nekolku bruncinja, taka izgledaat i vcera neshto belo, kako belo pranje.kupiv kanesten kako shto rece doktorot i se mackam, eve i denes i ne osekjam ceshanjew, moze epten minimalno, toa beloto vekje go nema a tie kako ranicki se namalija no ushte stojat......se plasam, rekov od denes ni tanga ni nishto, iznakupiv pamucni gaki obicni ama ne e seddno, si mislam celo vreme....pomagajte, kazete ako vi se slucilo neshto slicno....tnx

(Одговор на членот mamicka77)
Непосредна врска до пораките: 1283
   RE: Трудници во третото тромесечје II - од 27...
20.8.2011 19:39:12   
Natasa981
vesnab, jas mislam deka toa ti e od tangata, baska i na depilirana koza si ja stavila..tangite voopsto ne se zdravi, ti treba da nosis sega samo pamucen dolen ves, toplo e vremevo, treba kozata da dise. i mene taka mi se sluci ednas , depilacija pa tanga i na kraj se isfrlav celata so brumcinja koi pecat i cesaat.Neznam za ova krv sto si videla, dali e opasno ili ne samo doktor treba da ti kaze, ama posto ste se javile i ti rekol deka ne e strasno togas obidi se da se smiris malce

_____________________________

Моќните нешта доаѓаат од малите почетоци - Џон Драјден

(Одговор на членот vesnab)
Непосредна врска до пораките: 1284
   RE: Трудници во третото тромесечје II - од 27...
21.8.2011 9:45:23   
vesnab
tnx Natasa981, denes se osekjam mnogu podobro, mislam deka nemam vekje nishto, shto e najvazno bebceto klocka li klocka :))) kako i da e vo ponedelnik ili vo vtornik kje odam na ginekolog...pozz,sekoe dobro

(Одговор на членот Natasa981)
Непосредна врска до пораките: 1285
   RE: Трудници во третото тромесечје II - од 27...
21.8.2011 14:00:56   
lady_bug
aj malku pomos kako da ja napisam porodilnata prikazna????

(Одговор на членот lady_bug)
Непосредна врска до пораките: 1286
   RE: Трудници во третото тромесечје II - од 27...
21.8.2011 14:55:27   
mamicka77


aj malku pomos kako da ja napisam porodilnata prikazna????
[/quote]
kore kade sto pisuba BREMENOST  so golemi bukvi klikni na toa i pod nego ke ti dade vo lenta so sitni bukvi nekade vo sredina se naoga pisuva prikazni

http://www.ringeraja.mk/clanki/bremenost/porodilni-prikazni_58.html


< Поракaта ја уредил mamicka77 -- 21.8.2011 14:58:21 >

(Одговор на членот lady_bug)
Непосредна врска до пораките: 1287
   RE: Трудници во третото тромесечје II - од 27...
21.8.2011 15:37:03   
hoho
Добар ден на сите, мада гледам денес нема никој освен mamickа 77. Што е работава, ни се породија сите а новите на форумов нешто ги нема. Немам на кој да се жаламuser posted image Помагајте, нозеве незнаете колкави ми се, баш како на мечок. Од колениците надоле цели ми се рамни, огромни и ме болатбuser posted image Иначе се средив, уште нешто да допеглам и спремна сум за новата членкаuser posted image

_____________________________

Она што може да го донесе моментот, неможе ни целиот живот

(Одговор на членот mamicka77)
Непосредна врска до пораките: 1288
   RE: Трудници во третото тромесечје II - од 27...
21.8.2011 15:47:32   
MERUSHKA
Ne se sekiraj hoho,se ke se sredi so poragjajot.Mene racite i nozete mi bea kako baloni,temni fleki mi se pojavija na liceto i po telotouser posted image ,so eden zbor,,bese strasno,,.Po edna nedela od poragjajot,se iscezna!Zatoa,ic da ne se sekiras,samo probaj da ne jades sol,za da ti bide malku polesno sega.


_____________________________

B.B.B.

(Одговор на членот hoho)
Непосредна врска до пораките: 1289
   RE: Трудници во третото тромесечје II - од 27...
21.8.2011 16:21:27   
hoho
Фала Merushka, сол не јадам многу ама се е џабе, ототците си ги имам со само станување од спиење а после 5 минути стоење почнуваат да се зголемуваат, за да до вечер више не влагаат ни во апостолки а камо ли во нешто другоuser posted image Ми викаат дека може после пораѓај да ми се зголеми бројот на кондури за едно бројче, точно е тоаuser posted image

_____________________________

Она што може да го донесе моментот, неможе ни целиот живот

(Одговор на членот MERUSHKA)
Непосредна врска до пораките: 1290
   RE: Трудници во третото тромесечје II - од 27...
21.8.2011 17:57:28   
Merka5
Hoho ic nisto da ne te interesira ako imas problem so otocite namesti se udobno pred TV ili PC,pred tebe stolce ili sto i da e vo ramnina so teloto i na nego jastuk za da ti gi drzi nozete malku po podignati  user posted image i sekako edno zvonce za da ne vikas po mm koga ke ti treba nesto user posted image ... Mene ova mnogu mi pomaga i plus iskluciv sol i slatko i leb od ishrana i sega mislam deka sum po Ok so otocite mada tezinata mi gi ...... nozete i zglobovite pa pustoto bolat pak user posted image

(Одговор на членот hoho)
Непосредна врска до пораките: 1291
   RE: Трудници во третото тромесечје II - од 27...
21.8.2011 19:17:29   
hoho
Хахахаахахха тоа со звончето ти е супер идеја, ама требаше порано да кажеш, имам уште 2 недели до терминuser posted image Ама па и звончето незнам колку ќе заврши работа, мм е од 7 до 7 на работа, на кого да звонам user posted image

_____________________________

Она што може да го донесе моментот, неможе ни целиот живот

(Одговор на членот Merka5)
Непосредна врска до пораките: 1292
   RE: Трудници во третото тромесечје II - од 27...
21.8.2011 19:57:31   
sladjana ms
user posted image user posted image user posted image Zdravo idni mamicki!Eve i jas da se pozalam denes za otocive,zglobovite dole kaj stapalata kako baloni duri i strasno izgleda i ne samo toa tuku i golema tezina cuvstvuvam.Ova mene mi e od zestinive zasto i minatiot pat koga bese saharskiot bran tri dena nozete izduvani i posle toa gi snema otocite.Se nadevam deka i sega ke bide taka zatoa sto sum 30 nedela,a do kraj imam uste dosta.Isto ovie dva dena me boli zeludnikot i imam kiselini posebno koga ke legnam, ne mi pomaga ni rupurut nitu s.bikarbona samo minimalno bademi.Inaku generalno se cuvstvuvam dobro sve si rabotam po doma i edvaj cekam da si se guskame so bebceuser posted image user posted image user posted image .Pozz

(Одговор на членот hoho)
Непосредна врска до пораките: 1293
   RE: Трудници во третото тромесечје II - од 27...
21.8.2011 21:58:22   
sani 13
sladjana nema lek za koga ke legnes zatoa ke si naredis tri cetiri pernici i u polulezecka pozicija posto koga ke legnes ti izlaga hranata od zeludnik taka da za toa nema nekoj lek! a za otocive...mislam deka ne postoi lek covece mislam deka se sto ke stavam na noga ke puknam user posted image a i jas sum cula za toa deka e moguce pogolem da ti bide brojot ama neznam kolku e tocno!

(Одговор на членот sladjana ms)
Непосредна врска до пораките: 1294
   RE: Трудници во третото тромесечје II - од 27...
21.8.2011 23:48:32   
jana81
hoho, adriance znam deka i vie kako mene imate po 2 nedeli do termin pa me interesira kako se cuvstvuvate. jas sum nacisto raseana, i srekna i vozbudena i vo panika veke nemozam i da spijam navecer. bitno deka veke se mi e spremno za bebceto i ostanuva samo da go docekame denot koga ke se gusneme i da se nadevame deka se ke pomine vo najdobar red. pozdravce

(Одговор на членот sani 13)
Непосредна врска до пораките: 1295
   RE: Трудници во третото тромесечје II - од 27...
21.8.2011 23:51:42   
vodickata
ova otocive verovatno i od zestinava gledam ne sum sama :))) celo vreme mi otekuvaa stapalava ama ova denes bese rekord i stapala i race abe prstinjava ne si gi prepoznavav kebapcinja pa sto se kebapcinja bre culcevo mi bese kako normalen palec se dvizesv kako slonica ama ajde samo na dobro neka e i neka zabvrsi ova letovo mislam deka vreme mu e :)

_____________________________

:))СЕКОЈ НОВ ДЕН НОСИ НОВА НАДЕЖ :))

(Одговор на членот sani 13)
Непосредна врска до пораките: 1296
   RE: Трудници во третото тромесечје II - од 27...
22.8.2011 8:34:38   
tedicka
Trudnici mala knsultacija, vcera i denes me boli muskulot nad papokot kako da sum pravela 100 stomacni. Ova e od toa sto raste matkata ili ne daj boze nesto drugo? Imala li nekoja od vas vakvo iskustvo??/
Tnx

(Одговор на членот vodickata)
Непосредна врска до пораките: 1297
   RE: Трудници во третото тромесечје II - од 27...
22.8.2011 14:41:30   
sani 13
izvini tedicka ama ne sum imala takva situacija i neznam sto da ti kazam najdobro konsultiraj si se so doktorot! imav takvi nekoi (ne do tolku intenzivni) ama vo poranata bremenost!

(Одговор на членот tedicka)
Непосредна врска до пораките: 1298
   RE: Трудници во третото тромесечје II - од 27...
22.8.2011 14:46:49   
mamicka77
ИЗВОРНА ПОРАКА: tedicka

Trudnici mala knsultacija, vcera i denes me boli muskulot nad papokot kako da sum pravela 100 stomacni. Ova e od toa sto raste matkata ili ne daj boze nesto drugo? Imala li nekoja od vas vakvo iskustvo??/
Tnx

tedicka ne se grizi toa e od sto se siri matkata i mene me taka bolese

(Одговор на членот tedicka)
Непосредна врска до пораките: 1299
   RE: Трудници во третото тромесечје II - од 27...
22.8.2011 15:38:14   
hoho
Добар деннн. Бев денес на цтг, уште нема ни К од контракции user posted image ке си полежи уште малку госпожата во стомак, заарнето и е user posted image Вие како сте денес,има ли нешто ново?


_____________________________

Она што може да го донесе моментот, неможе ни целиот живот

(Одговор на членот mamicka77)
Непосредна врска до пораките: 1300
Страница:   <<   < Претходна страница  50 51 [52] 53 54   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  50 51 [52] 53 54   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Пелени.
пеперутка16

Кога почнавте да го одвикнувате вашето бебе?