|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?

Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  52 53 [54] 55 56   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Трудници во третото тромесечје II - од 27...
24.8.2011 15:13:15   
vesnab
jas vo drzavna :) vikaat i deka noviot del e pushten, pa najverojatno tamu kje se poragam ... a ti, kade ti ???

(Одговор на членот Merka5)
Непосредна врска до пораките: 1326
   RE: Трудници во третото тромесечје II - од 27...
24.8.2011 15:23:22   
Merka5
I jas isto user posted image ,  ama od pustanje na novite porodilni sali i oddelite nema aber taka da mislam deka sepak ke si se porodime u stariot del user posted image .Neka e se kako sto treba ,da se zdravi zivi bebushite pa kade si se porodil iskreno ne e bitno.Mene mm me tera da ideme po privatnive kliniki,ama jas nesakam,nema sansi!!!

(Одговор на членот vesnab)
Непосредна врска до пораките: 1327
   RE: Трудници во третото тромесечје II - од 27...
24.8.2011 21:39:55   
sani 13
lele mamicki nie sme epten srekni denes i moram da vi se pofalam : bevme deneska na kontrola i bebuska konecko napreduva vo stomaceto i recisi celi dveipol nedeli sto docnese se nadoknadija i za dve nedeli kacil celi 700 grava i sega veke imame 2500 gr. sto znaci deka nema porano da go vadat! vo sekoj slucaj sledniot cetvrtok vlagame vo 36 nedela taka da veke nemame gajle user posted image pozdrav do site mamicki

(Одговор на членот Merka5)
Непосредна врска до пораките: 1328
   RE: Трудници во третото тромесечје II - од 27...
24.8.2011 21:49:13   
mamicka77
kade e bethany ja nema nekolku dena da ne ima nesto novo kaj nea,jas inaku denes bev na poslednata kontrola bebceto e super pravevme ctg nema kontrakcii i doktorkata mi rece ostanuva samo da go cekam magicniot moment ako slucajno ne se porodam do 12 septemvri edna nedela po termin togas da se javam vo bolnica toa e se od mene sega za sega i ajde sto pobrgu da si se guskame so bebcinjata

< Поракaта ја уредил mamicka77 -- 24.8.2011 21:52:50 >

(Одговор на членот sani 13)
Непосредна врска до пораките: 1329
   RE: Трудници во третото тромесечје II - од 27...
25.8.2011 0:37:42   
Merka5
Super vest Sani user posted image ,samo taka neka napreduva za da ima materijal za stipkanje i grickanje user posted image . I za vas Mamicka77 user posted image i vi posakuvam so lesno da pominete i sto pobrzu da se drite vo race,da se guskate user posted image

(Одговор на членот sani 13)
Непосредна врска до пораките: 1330
   RE: Трудници во третото тромесечје II - од 27...
25.8.2011 11:22:18   
hoho
добро утро на сите. Надвор денес никако излагање, да не се карамеuser posted image Mamicka77 зар веќе не одиш на цтг? мене ме викнаа пак во понеделник, а после ми рекоа и може ќе ме викаат почесто, 2 пати на ден, да следат срцето, едно друго. Јас и ти сме исто, ама еве несакаат да ни излезат бебушките user posted image Иначе и Hanna 81 ја нема, ајде брзо нека ни се фалиuser posted image

_____________________________

Она што може да го донесе моментот, неможе ни целиот живот

(Одговор на членот Merka5)
Непосредна врска до пораките: 1331
   RE: Трудници во третото тромесечје II - од 27...
25.8.2011 11:33:05   
Yummy Mammy
A be nadvor i ne e taka strasno (sega za sega). Jas sum na rabota posto ne me plaka vladata user posted image  Ko ke pocne vladata da deli plati za sedenje doma, ke si sedam... ama iskreno, i polesno mi e na rabota, nego doma user posted image

Inace jas stignav do 32 nedela, bebevo kaj visocko pa uste i debelko, vo ponedelnikot imase 2.020gr. Vikendov ke ideme za Grcka, pa ke si kupam kolicka (prvata rabota za ova bebe, verojatno na toa i ke ostane posto se si imame od prethodnoto user posted image  ) Vie gledam epten ste se raskupuvale... Ima li nekoja majka sto ova i e vtora ili treta bremenost?

Pozdrav do site

_____________________________

There are no strangers, just friends you haven''t met yet!

(Одговор на членот hoho)
Непосредна врска до пораките: 1332
   RE: Трудници во третото тромесечје II - од 27...
25.8.2011 12:18:28   
mamicka77
ИЗВОРНА ПОРАКА: hoho

добро утро на сите. Надвор денес никако излагање, да не се карамеuser posted image Mamicka77 зар веќе не одиш на цтг? мене ме викнаа пак во понеделник, а после ми рекоа и може ќе ме викаат почесто, 2 пати на ден, да следат срцето, едно друго. Јас и ти сме исто, ама еве несакаат да ни излезат бебушките user posted image Иначе и Hanna 81 ја нема, ајде брзо нека ни се фалиuser posted image

ne veke tolku samo ako mi pomine terminot do 12 septemvri ako ne se porodam togas maticnata od utre mi e na odmor i ne mi rece da odam poveke a doktorkata sto odev na privatno mi pisa edns nedelno dodeka da se porodam ama maticnata rece nema potreba i vikam aj stom e se vo red sega ke se raspravam li i taka ostana kamo da se porodam do 5,mojot rodenden e na 31 Avgust i site mi vikaat deka na 31 ke se porodam i deka ke si slavime zaedno rodenden pa ke vidime user posted image ,inaku veke mi e mnogu tesko ne mozam ni da spijam noke stomakot mi mnogu tezi go osekam deka spaga nadole a aber nema za izleguvanje nokeska pak taka od vreme na vreme me uzboluvase stomakot i toa e drugo nema

(Одговор на членот hoho)
Непосредна врска до пораките: 1333
   RE: Трудници во третото тромесечје II - од 27...
25.8.2011 12:41:08   
sani 13
abe i mene nekako me zaboluva stomakot kako pred dobivanje i vo kicmata posle ama jas tek vlegov vo 35 nedela ne bi trebalo da se tie pripremnite bolki auser posted image posto uste ni e rano na nas! a za spienje i mene mi e uste od sega tesko vikate potesko ke mi bide?? posto me ubivaat i kiselini i toplo mi e epten se potam i pod klima nekogas user posted image inace i mene mi e prva bremenost yummy mammy !

(Одговор на членот mamicka77)
Непосредна врска до пораките: 1334
   RE: Трудници во третото тромесечје II - од 27...
25.8.2011 13:05:39   
Natasa981
lele Yummy Mummy, masala za bebusot, 2 kilca imate, bravouser posted image mene bas me interesira do kade e mojava, planiram narednata nedela da odam na pregled. Sakav nedelava, ama nemozam da go izdrzam toplovo ejj, ova ne e normalno. Znaci stvarno e nepodnoslivo! Jas ne odam na rabota, ama ne od preporakite tuku imam boleduvanje, ne me plaka vladata i nikoj ne me osloboduva:) Inace nisto nemam kupeno za bebevo, nisto ama bas nisto, a citam ovde - na nekoi mamicki uste 3 meseci pred termin  sve im e spremno:)) jas iskreno neznam od kaj da pocnam.. Sega sum vo 31va nedela, redno e da pocnam, a sto vikas?


_____________________________

Моќните нешта доаѓаат од малите почетоци - Џон Драјден

(Одговор на членот sani 13)
Непосредна врска до пораките: 1335
   RE: Трудници во третото тромесечје II - од 27...
25.8.2011 13:55:16   
hoho
Natasha981, јас сум 39 недела, а за бебушот спремив се минатата недела, значи во 38. Како си осеќаш така прави си. Mamicka77 и мене навечер ми е ужасно, тешко дишам, мм ми вика дека сум хрчела user posted image викам дојди и ти на мое место а ќе видиш, се гушам цело време а и докторот ми кажа никкао спиење на грб, или лево или десно, не чинело ни за нас ни за бебенцата. Јас иначе еве окапав дома , иначе у последно време шетам цело време за да излезе мангупкава, ама денес не се осмелувам.

_____________________________

Она што може да го донесе моментот, неможе ни целиот живот

(Одговор на членот Natasa981)
Непосредна врска до пораките: 1336
   RE: Трудници во третото тромесечје II - од 27...
25.8.2011 14:19:05   
Andriance
Ne da e toplo tuku e uzasnoo, vekje bre pa ni pod klima ne mi e ubavo..glava me boli...ja teram 38 nedela...i uste ne sum bas celosno spremna..pocnav minatata nedela..mislam deka do kraj na ovaa nedela kje zavrshime duri i so generalkata...vecer sum na ctg kje vidime so kje kaze doktor...a nevecer izleguvam sekoja vecer ama kafence neshto taka..nemozam da shetam me boli kicma ahahha

ellellelelele ajde usta malku hoho bethany mamicka77 i zaboraviv li uste nekoj so termin do sredina septemvri mislam

(Одговор на членот hoho)
Непосредна врска до пораките: 1337
   RE: Трудници во третото тромесечје II - од 27...
25.8.2011 14:45:54   
Merka5
Uzas e vremevo,sabajle uste u 8:30 se potegnavme so majka mi do Bebe Supermarket (na 15min odenje mi e) i dodeka se dovlekovme nazad bidna 10:30,uste togas bese 100C,dodeka setav niz prodavnickata mislam deka ostavav tragi na podot od kapki pot sto mi tecea po nozete,isto i koga sedam podolgo vreme utop sum.....dali i Vie mamicki imate problemi so prekumerno potenje???
p.s Hoho,mamicka 77 jadete luto, poveke pesacenje (skali), sex user posted image ima bebushot odma da posaka da iskoci user posted image

(Одговор на членот hoho)
Непосредна врска до пораките: 1338
   RE: Трудници во третото тромесечје II - од 27...
25.8.2011 16:00:32   
sani 13
hahahaha dobar recept za brkanje na bebeto hahahahaha a za prekumerno potenje ostaj se se presoblakam u spienje 3 pati a tri saati pred da legnam mi ladi klimava za da spijami dzabe! a merka najde li ti nesto ubavo vo bebe supermarket? jas koga bev nisto nemase i se kupiv od druga prodavnica uste cekam krevetceto utre da mi stigne epten ubavo LINKOT E IZBRISAN o kolickata od kaj sto ja zemav zaboraviv kako se vikase dukanot do enci menci bese! a natasa jas se spremiv porano bidejki mi rekoa deka e mozno porano da me poragaat inace imas vreme ne se sekiraj se ke si zemes za dva dena samo da znaes sto sakas!

< Поракaта ја уредил arh_diz RR -- 26.8.2011 11:30:01 >

(Одговор на членот Merka5)
Непосредна врска до пораките: 1339
   RE: Трудници во третото тромесечје II - од 27...
25.8.2011 16:10:53   
hoho
Леле Merka5 да ми ги видиш нозете ќе го тргнеш рецептот за повеќе пешачење user posted image user posted image user posted image Јас неможам да мрднам, додуша мрдам до 15 минути и после готово, ме боли се, од коленото надоле цели ми се отечени нозете и рамни, глуждови немам и ме собираат само едни скапани апостолки user posted image Сите се чудат што ми се случува. Ставам и борова вода и се е џабеuser posted image Луто не јадам а секс и да сакам незнам како само зошто цела сум огромна user posted image user posted image user posted image Ајде други рецепти user posted image

_____________________________

Она што може да го донесе моментот, неможе ни целиот живот

(Одговор на членот Merka5)
Непосредна врска до пораките: 1340
   RE: Трудници во третото тромесечје II - од 27...
25.8.2011 16:43:47   
Merka5
pa Hoho bidejki e devojce,togas mozes da pokusas i kreditnata karticka da ja stavis na stomakot i da izvikas IDEME U SHOPPING.....garant iskaca user posted image .
Sani 13: Se sto prasav sto sakav da zemam a vidov na nivnata FB strana rekoa deka nema pa mu zemav samo od toa kuklite sto go vpivaat mirisot od majkata pa da vidime dali ke mozeme na toj nacin da se naucime da spieme sami uste od odma(koga ke se dovedeme u red so cicanjeto i budenjeto navecer),sareni tetra peleni dzidzani se mnogu,peskir-banjarce od tie na Jungle i edni shpikozni so pile avijaticar pa ponekoja slucajnost koga dojdovme doma kao da vidam sto se imam i slucajno sum gi spoila so kapce od chicco sto mu go kupiv so istite boi i na nego ima pile avijaticar user posted image ,inace kolicka,car seat,transporter imam kupeno,krevetceto mu e naracano...ustvari samo uste po nekoja sitna rabota mi fali se drugo imam kupeno,duri i 2 pakovanja Pampers 2ce user posted image (vo moja odbrana ne sum luda nego korpa za prljavi peleni davaa  gratis user posted image ).

< Поракaта ја уредил Merka5 -- 25.8.2011 16:44:53 >

(Одговор на членот hoho)
Непосредна врска до пораките: 1341
   RE: Трудници во третото тромесечје II - од 27...
25.8.2011 19:27:42   
Natasa981
Za Pampers 2ka ako kupis dve pakuvanja,davaat korpa gratis? I dobra li e taa korpicka ili?

_____________________________

Моќните нешта доаѓаат од малите почетоци - Џон Драјден

(Одговор на членот Merka5)
Непосредна врска до пораките: 1342
   RE: Трудници во третото тромесечје II - од 27...
25.8.2011 19:49:49   
Jule0712
Zdravo devojki kako ste? eve da ve pozdravam posle podolgo vreme...zestinava ne omalaksa site..jas bev nekolku denovi vo Skopje so mm da ispazarime za bebeto se ...i da vi se pofalam kupivme kolicka , transporter, krevetce , kadicka , i alista za od bolnica i nekoi sitni drugi raboti (kapcinja, narakvicinja...)od Bebetto,,, potoa od Vero Jambo kupivme nekoja igracka i toa bodi, kebence , sisinja , cucli ....abe zivi radosti neznaevme sto pobro da zememe user posted image . Vo vtornikot se vrativme pa bev na kontrola sega sum 36-ta nedela bebeto ima 2.5 kilogrami i e dolgo 48 sm ...user posted image denovive samo peram i peglam po zeskoto s'klet da go fati covek ama si vikam aman neka e se spremno da ne se spoulavam posle na kraj...a tek kade e generalkata doma user posted image perdinja , tepisi leleleeeee ke ja baram majka mi na pomos ....vie do kade ste ? hoho, Annet , mamicka 77 kako ide ? pozz do site i ajde sto poskoro da gi guskame user posted image nemozam veke da cekam user posted image

(Одговор на членот Natasa981)
Непосредна врска до пораките: 1343
   RE: Трудници во третото тромесечје II - од 27...
25.8.2011 20:37:26   
mamicka77
ИЗВОРНА ПОРАКА: Merka5

Uzas e vremevo,sabajle uste u 8:30 se potegnavme so majka mi do Bebe Supermarket (na 15min odenje mi e) i dodeka se dovlekovme nazad bidna 10:30,uste togas bese 100C,dodeka set_av niz prodavnickata mislam deka ostavav tragi na podot od kapki pot sto mi tecea po nozete,isto i koga sedam podolgo vreme utop sum.....dali i Vie mamicki imate problemi so prekumerno potenje???
p.s Hoho,mamicka 77 jadete luto, poveke pesacenje (skali), sex user posted image ima bebushot odma da posaka da iskoci user posted image

andrijance pocetok na septemvri sme 5 mnogu ni e kraj na septemvri ne se izdrzuva jas vikam uste ustre da bide ama neka ja uste utre da napravam i torta denes napraviv kifli i potoa moze da izleguva spremni se i cas_tovkite,inaku za sex mu vikam na mm plasliv maz treba da sr ima poveke sex vo 9 mesec za pobrgu da dobijam bolki a toj plaslivko ni eden strav go e i vika ne nema sansi ke go ubieme bebusot jas mu vikam abe sedni i procitaj na net deka pisuva poveke sex vo 9 mesec a toj ni daj ni pridaj neka si go prirodno neka si izleze ima vreme za sexa za luto jadam mnogu ama dzabe e se

(Одговор на членот Merka5)
Непосредна врска до пораките: 1344
   RE: Трудници во третото тромесечје II - од 27...
25.8.2011 20:41:53   
mamicka77
jule0712 anet se porodi a hoho i jas sme seuste na forumov i nasite princezi vo nas

(Одговор на членот Jule0712)
Непосредна врска до пораките: 1345
   RE: Трудници во третото тромесечје II - од 27...
25.8.2011 21:09:26   
sani 13
lele Merka ti si car bre ti si skroz spremna (na kogo mu preporacuvam jas za kupuvanje bozeeee) kazi mi kuti tamu kazi sto ti fali TI da me pratis hahahahahha

(Одговор на членот mamicka77)
Непосредна врска до пораките: 1346
   RE: Трудници во третото тромесечје II - од 27...
25.8.2011 21:19:15   
Merka5
Natasa981,vo Tinex ima nekakva si promocija (kao zavrsena bila ama imaa uste korpi na zaliha ostanato pa mi dadoa plavo mece,dodusa si pobarav i izvadija od magacin), inace so bilo koj 2 Jumbo pakuvanja na Pampers davaat gratis korpa oblecena u plisano odelce so race i noze,kako puneto mece samo se otvara kapakot i ima plasticna korpa vnatre za nekoj 5-6pampersa da stavis.
p.s Mamicka77 kazi mu na mm ako sega ne go fati vozot ke ceka uste dolgo za sex,neka ne izveduva nego neka se fati za 'rabota' user posted image

(Одговор на членот Natasa981)
Непосредна врска до пораките: 1347
   RE: Трудници во третото тромесечје II - од 27...
25.8.2011 21:29:41   
Merka5
Sani,pusti merak,veruvas deka koga se vrakavme od klinika,inace bevme da potvrdat srceva akcija (7nedela),so mm za raka i otidovme u Chicco da mu kupime komlet za iskacanje od bolnica user posted image .... A vidam bebeski raboti se 'gubam' ko spobudaleno dete trcam po prodavnica vozdiski na site strani ko da go jadam najubaviot sladoled na ovoj svet,neverojatno custvo.Site mi vikaat (osven mm)preteruvas,ne ti treba tolku,ostavi i nie nesto da kupime,a jas im vikam da si ja gledaat svojata rabota,nit od nivni dzeb vadam nit baram user posted image

(Одговор на членот sani 13)
Непосредна врска до пораките: 1348
   RE: Трудници во третото тромесечје II - од 27...
25.8.2011 21:35:09   
sani 13
ahhahaha abe taka si e merakot nema cena znaci ti od start si bile svesna sto ti se desava-jas uste ne sum svesna deka ke imam bebe se zimam kupuvam sto treba ama kako sestra mi pak da ke raga ne mi e verno deka e moe moze i zatoa ne me fati mene do tolku treska!

(Одговор на членот Merka5)
Непосредна врска до пораките: 1349
   RE: Трудници во третото тромесечје II - од 27...
25.8.2011 21:51:12   
Merka5
Posle nekolku negativni testovi za bremenost,koga vidov deka sum trudna aaaaaaaaaaaaaa koja sreka bese toa,pa koga mi kazaa deka e masko jurishhhhh na prodavnicite user posted image

(Одговор на членот sani 13)
Непосредна врска до пораките: 1350
Страница:   <<   < Претходна страница  52 53 [54] 55 56   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  52 53 [54] 55 56   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Цуцла.
пеперутка16

До кога вашето дете имало цуцла?