|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  92 93 94 95 [96]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Трудници во третото тромесечје II - од 27...
19.10.2011 16:53:09   
vesnab
cestitki slagana ,
cestitki natasa971
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот sladjana ms)
Непосредна врска до пораките: 2376
   RE: Трудници во третото тромесечје II - од 27...
19.10.2011 18:36:19   
Ljubovce
Slagana i Natasa neka vi se zivi i zdravi bebcinjata,goooolemi da rastat :****

Mila 28 moeto e uste karlicno eve me veke vo 37 nedela,neke da se svrti :-) kako odi vremeto jas mislam deka ke odam na carski,ama sekogas postoi nadez deka moze da sse svrti i vo posleden moment....

(Одговор на членот vesnab)
Непосредна врска до пораките: 2377
   RE: Трудници во третото тромесечје II - од 27...
19.10.2011 18:42:25   
Anci 84
Denes bev na kontrola i doktorot mi rece deka bolkite vo zglobovite na racete ne bile nisto strasno,deka bakterijata sto ja imam(streptokoka)vlijaela za tie bolki....cestitki do Slagana i Natasauser posted image

(Одговор на членот Ljubovce)
Непосредна врска до пораките: 2378
   RE: Трудници во третото тромесечје II - од 27...
19.10.2011 20:18:13   
Merka5
Slagana i Natasa neka vi se zivi i zdravi bebchinjata,golemi da rasnete user posted image !!!
Anci na sto ti izloliraa bakterija i koj ti e DR???

(Одговор на членот Anci 84)
Непосредна врска до пораките: 2379
   RE: Трудници во третото тромесечје II - од 27...
19.10.2011 22:55:33   
andrea20
vaka imam edno prasanje do vas...jas bev bremena ednas i na 6meseci mi kazaa deka plodot ima zajacka usta opfatena na nepceto i vilicata...znaci ne se znaese dali toa dete utre ke zboruva dali ke moze da se hrani mi rekoa deka se koregira so mnogu operacii no ne e sigurno dali ke zboruva i ke se hrani zatoa jas barav soveti od poveke lugje i resivme so moeto momce bebeto da go abortiram..toa i go storiv posto sekoja majka saka zdravo i pravo bebe a ne cel zivot da se mace i ono i jas...a nikoj od semejstvoto nemase nasledna zajacka usta...jas sega sum povtorno bremena i sum treti mesec i ova bebe mi e prvo i premnogu me stra pak da ne mi kazat takvo nesto...mozno li istoto da se povtori...

(Одговор на членот vesnab)
Непосредна врска до пораките: 2380
   RE: Трудници во третото тромесечје II - од 27...
19.10.2011 23:19:26   
andrea20
vaka imam edno prasanje do vas...jas bev bremena ednas i na 6meseci mi kazaa deka plodot ima zajacka usta opfatena na nepceto i vilicata...znaci ne se znaese dali toa dete utre ke zboruva dali ke moze da se hrani mi rekoa deka se koregira so mnogu operacii no ne e sigurno dali ke zboruva i ke se hrani zatoa jas barav soveti od poveke lugje i resivme so moeto momce bebeto da go abortiram..toa i go storiv posto sekoja majka saka zdravo i pravo bebe a ne cel zivot da se mace i ono i jas...a nikoj od semejstvoto nemase nasledna zajacka usta...jas sega sum povtorno bremena i sum treti mesec i ova bebe mi e prvo i premnogu me stra pak da ne mi kazat takvo nesto...mozno li istoto da se povtori...
user posted image

(Одговор на членот vesnab)
Непосредна врска до пораките: 2381
   RE: Трудници во третото тромесечје II - од 27...
20.10.2011 8:49:28   
Ikana
I Slagjana!!! Heheheheh lele bravo...cestito i golemo da raste bebenceto a so nego i radosta!!!!

(Одговор на членот andrea20)
Непосредна врска до пораките: 2382
   RE: Трудници во третото тромесечје II - од 27...
20.10.2011 8:53:23   
Ikana
andrea20...kako sto jas znam, sekoja bremenost e prikazna za sebe...mnogu mi e zal sto taka izlegle rabotite so prvata bremenost, no zapamti deka sepak bremenosta e nevidena kocka...znaci nikogas ne se znae nisto, pa kamoli da se spekulira vaka ke bide taka ke bide....so redovni pregledi i budno sledenje, sansite se daleku popozitivni. Pozdrav i se najdobro user posted image

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 2383
   RE: Трудници во третото тромесечје II - од 27...
20.10.2011 8:59:08   
mila28
ИЗВОРНА ПОРАКА: sladjana ms

user posted image Zdravo mamicki eve i jas da se javam so zadocnuvanje od desetina dena poradi problemi so kompjuterot. Samo sto vlegov vo 37 nedela nasiot sin Luka Marko resi da dojde porano na ovoj svet. Na 09.10.2011 se rodi ziv i zdrav so 2900 gr. i 50 sm dolg. I da ne zaboravam sosedka vo soba mi bese mojata koleska r-rajka BUUU sosema slucajno. Pozdrav do site vas i so lesno neka vi euser posted image user posted image user posted image


sladjana ms cestitkiiiiuser posted image user posted image user posted image neka  e ziv, zdrav i golem da raste maliot princ!!!

(Одговор на членот sladjana ms)
Непосредна врска до пораките: 2384
   RE: Трудници во третото тромесечје II - од 27...
20.10.2011 8:59:19   
miana
ИЗВОРНА ПОРАКА: andrea20

vaka imam edno prasanje do vas...jas bev bremena ednas i na 6meseci mi kazaa deka plodot ima zajacka usta opfatena na nepceto i vilicata...znaci ne se znaese dali toa dete utre ke zboruva dali ke moze da se hrani mi rekoa deka se koregira so mnogu operacii no ne e sigurno dali ke zboruva i ke se hrani zatoa jas barav soveti od poveke lugje i resivme so moeto momce bebeto da go abortiram..toa i go storiv posto sekoja majka saka zdravo i pravo bebe a ne cel zivot da se mace i ono i jas...a nikoj od semejstvoto nemase nasledna zajacka usta...jas sega sum povtorno bremena i sum treti mesec i ova bebe mi e prvo i premnogu me stra pak da ne mi kazat takvo nesto...mozno li istoto da se povtori...
user posted image

Andrea,misli samo pozitivno,na doktorot sto te gleda potenciraj mu za prvoto bebe ( moze zaboravil) i prasaj dali e vozmozno ova...
Nemoj da se sekiras-tehnologijata e tolku naprednata sto nema sansi da ne se primeti takvo nesto i porano..Odi si redovno na pregledi i na skrininzi i nemoj da se sekiras..Uste na prviot skrining vo 21 va nedela se gleda se na bebeto i mislam deka nema potreba da se sekiras....Samo koj doktor i da te gleda ke mu potenciras za toa sto se slucilo so prvoto bebe za da moze da obrne poveke vnimanie na istoto..Samo so pozitivni misli ke uspees- nemoj da se sekiras mislam deka verojatnosta da se povtori e mnogu mala....Ti posakuvam sreka ilesna bremenost...


(Одговор на членот andrea20)
Непосредна врска до пораките: 2385
   RE: Трудници во третото тромесечје II - од 27...
20.10.2011 9:06:34   
mila28
andrea20 zal mi e za toa sto si go doziveala, veruvam ti bilo mnogu tesko, megutoa ete sega si povtorno bremena i veruvam i ti posakuvam da  e s evo najdobar red so ova bebence, i ke bide...samo pozitivni misli i sekako redovni kontroli i sledenje.user posted image

(Одговор на членот andrea20)
Непосредна врска до пораките: 2386
   RE: Трудници во третото тромесечје II - од 27...
20.10.2011 10:07:45   
@Mila@
dobro utro na site...jas konecno sednav na net i citam mng raboti se slucile dur ne bev tuka..cestitki za site mamicki sto si gi gushkaat svoite srcenca.
Jas vcera bev na pregled 33w 5 d sum i bebushot e 2300 g i spushteno e so glavata nadole i bucko e vo obravcinjata ahahahhaha srce toa.
So kupuvanje sme skoro pri kraj ushte kadicka i kozmetika i peleni ama toa idniot mesec.Cel plakar mi se napolni so bebeshki raboti mng se slatki i malecki kikiki
Slednata nedela sum na kotrola za brisevi i krv i taka
pozz

(Одговор на членот mila28)
Непосредна врска до пораките: 2387
   RE: Трудници во третото тромесечје II - од 27...
20.10.2011 12:11:59   
ana mari
@Mila@ so zdravje da si se sluzis so site raboti sto si gi kupi i se najubavo pozz

(Одговор на членот @Mila@)
Непосредна врска до пораките: 2388
   RE: Трудници во третото тромесечје II - од 27...
20.10.2011 12:12:09   
arh_diz
Ovaa tema ima 100 strani ja zatvaram , otvaram nova klik

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот @Mila@)
Непосредна врска до пораките: 2389
Страница:   <<   < Претходна страница  92 93 94 95 [96]
Страница: <<   < Претходна страница  92 93 94 95 [96]
Оди на: