|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  49 50 [51] 52 53   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Трудници во третото тромесечје II - од 27...
19.8.2011 8:30:38   
vesnab
Fala mamicki , denovive idam po miderce :) inace nosev M broj, sega poima nemam, ama mislam deka XL :p no verojatno L kje zemam za ubavo da me stega :D:D:D, mnogu sum popravena :( site vikaat deka ne sum, kao demek malku epten mi se poznava, a jas se osekjam kako slon, moze deka sum visoka 180 cm sum pa ne se primetuva mnogu, neznam za vas no jas premnogu se optovaruvam so kilaza, i nekako panika me fakjs :P molam gospod brzo posle toa da se vratam vo normala, maz mi samo se rasprava so mene koga mu vikam deka ushte prviot mesec posle poragaj na dieta kje bidam haha ... zeni sme vekje neli :P no ne znaci deka treba da se zapostavime, uteha e shto jas poznavam zeni shto se popravile i do 30 kg, a sega se isto kako prethodno, ako ne i poslabi, bash mi teknuva, tuka nekade pisuvase deka se popravila 30 kg a za 40 dena imala samo 3-4 kg plus, toa e super....offff dosta pisuvam :) ve pozdravuvam i vi posakuvam prijaten den, i posleden raboten...KONECNO VIKEND yuhuuuuuuuuuuuuu :D:D:D

(Одговор на членот Calypso)
Непосредна врска до пораките: 1251
   RE: Трудници во третото тромесечје II - од 27...
19.8.2011 10:43:20   
Hanna 81
Zdravo.
Jaka vi dusha na tie shto odite na rabota,so lesno neka vie po zheshtinive.
Mamicka 77 jas sum veke 38 gn,t.e.37 ned i 5 dena.Vcera popladne mislam deka mi ispadna toj chep bledo kafeav i beshe proziren zhelatinozen, a bolkite se se pochesti ama ne se vo intervali i ne e ista bolka,te dole me stega te polovinata me boli testomakot mi se grchi...
Za mideri i jas ke nosam od tie po 150 den,poshto sum mnogu zadovolna jas gi nosev i predhodno.
Lesen den na site.
P.S. dobrodojdovte novi mamichki vo treto tromesecje.

(Одговор на членот vesnab)
Непосредна врска до пораките: 1252
   RE: Трудници во третото тромесечје II - од 27...
19.8.2011 11:12:33   
hoho
Hanaa лесен ден и на тебе, ајде ако почнало се нека се заврши убаво и со лесноuser posted image user posted image user posted image Јас сум тука негде со тебе, 37 недели и денес 4 ден. Ама да се досредам уште овие два дена со облекиве, со распоредите па нека излага, овие 2 дена нека седи мирна user posted image user posted image user posted image Се си имаш спремно облечиња, пелени, креветче, количка?
Иначе више за спиење станува неподносливо, цела се укочувам, кога се вртам се ме боли, се будам на 20 минути, ужас. А вчера и како беше топло, станував се преместував, сите соби ги испробав и пак нервозно седанв пред тв, неможев да заспијам.


_____________________________

Она што може да го донесе моментот, неможе ни целиот живот

(Одговор на членот Hanna 81)
Непосредна врска до пораките: 1253
   RE: Трудници во третото тромесечје II - од 27...
19.8.2011 11:24:02   
vanessa30
Zenski, a od kaj gi kupuvate tie mideri za po 150 denuser posted image  i jas vikendov da si kupam eden, mislam deka L ke mi treba.
HANNA aj so les i zivot. Po se izgleda nabrzo ke se guskate so user posted image .

(Одговор на членот hoho)
Непосредна врска до пораките: 1254
   RE: Трудници во третото тромесечје II - од 27...
19.8.2011 11:43:10   
Hanna 81
Daj bozhe!sega za sega e mirno.Miderite jas gi kupuvam na bitpazar na patot koga se odi nakaj zenski pazar a gi ima i na zeleno pazarrche.kako gaki se dolniot del i imaat goolem lastik na gorniot del skoro 15-20 cm.Hoho da ti kazam pravo i nesum tolku spremna, imam raboti za iskachanje od bolnica prekrivka,peshkirce nekolku bodi benkici chorapcinja i toa.Majkami ke mi donede neshto, neshto ke dokupime i toa e za pochetok a posle sakam postepeno da si kupuvam. krvetcheto denes ke go kupuvame a za kolichka ushte se mislamuser posted image .Za perenje svekrvami ke pere posle poroduvanje,ne sakam od sega,poshto imav eden abortus i sega mi e malku shubeuser posted image .Samo dobro da se zavrshi pa posle se ke kupime,imam luge za pomosh

(Одговор на членот vanessa30)
Непосредна врска до пораките: 1255
   RE: Трудници во третото тромесечје II - од 27...
19.8.2011 11:57:09   
Natasa981
a mnogu li stegaat tie mideri..? mislam, moze li da se dise slobodno so niv?

_____________________________

Моќните нешта доаѓаат од малите почетоци - Џон Драјден

(Одговор на членот Hanna 81)
Непосредна врска до пораките: 1256
   RE: Трудници во третото тромесечје II - од 27...
19.8.2011 12:00:52   
Hanna 81
Zavisi koj broj ke zemesh!inaku mene mi se mnogu prijatni.Jas gi koristam za da mi bide pokriena polovinata i da mi drzhi toplo (vo  zima gi nosam:-))).

(Одговор на членот Natasa981)
Непосредна врска до пораките: 1257
   RE: Трудници во третото тромесечје II - од 27...
19.8.2011 12:47:44   
hoho
Hanna и јас имав еден спонтан во 5 месец и ми беше до сега шубе се да правам, да зборам, дури ни име немаме уште смислено. ама овие 2 дена нешо еве купивме , перам, средуваме, а креветче, количка, релаксатор ,кадичка , тоа се ќе купи маж мо кога ќе се породам здравје, се да биде добро. Сега за сега си спремам само алиштенца, кебенца, такви работи, крупните по пораѓај

_____________________________

Она што може да го донесе моментот, неможе ни целиот живот

(Одговор на членот Hanna 81)
Непосредна врска до пораките: 1258
   RE: Трудници во третото тромесечје II - од 27...
19.8.2011 13:21:26   
Merka5
Denes se porodi bratucetka mi,ova i e vtoro dete i preska zborevme vika nema vrska od ona sto bese so prvoto i ova sega,vika cekajki da me zaboli grbot i da pukne vodenjakot za malku ke go rodev doma,koga otisla vo bolnica imala veke konstantni bolki i nisto drugo,koga ja pregledale veke bila 7cm otvorena i tek togas i puknal vodenjakot i po 30min se porodila :))) za razlika od prvoto bebe koga so puknat vodenjak trcase do bolnica za da posle uste 14h se seta po hodnicite :)))....sekoja bremenost e razlicna duri i kaj ista zena :)))...zatoa ne treba zravo za gotovo da se vrzuvaat rabotite vo krpche od tugjite iskustva,slusaj si go teloto :)). Na site sto se pri kraj so terminot Vi posakuvam sto poskoro da se olesnite i da si rodite zdravi,zivi bebenca :))))

(Одговор на членот hoho)
Непосредна врска до пораките: 1259
   RE: Трудници во третото тромесечје II - од 27...
19.8.2011 13:35:03   
lete
zdravo na site od mene mislam deka mazmi vi pisa vo moe ime ama eve jas ke povtoram posto nemam vreme site postovi dagi procitam se porodiv na 5 avgust so carski pokraj toa so imav bolki sega sise guskam celo vreme so moeto malo angelce NAZ imam kerka koja momenatalno e teska 4 kila i 100 grama bela ubava i kelava i nesakam da bidam odvoena od nea ni 5 minuti momentalno sija drrzam na raka i vi pisuvam vo globala e mirno bebe pie na sekoj pola saat  ponekogas i preteruva sega pocnaa daja macat grcevi no kese smiri i tolku pocna da place so lesno od mene do site iscekuvalki i neka im se zdravi i zivi na onie sose porodile

_____________________________

Веруваме само во oна на кое што се надеваме
и се надеваме на она во кое што веруваме

(Одговор на членот Merka5)
Непосредна врска до пораките: 1260
   RE: Трудници во третото тромесечје II - од 27...
19.8.2011 13:42:49   
sani 13
Lete neka ti e ziva i zdrava malata golemka da raste! a Hanic aj so lesno!
a lele kolku e topol denov ke umrev na rabota mislam a i ima nekoi gazdi abe da sakas da gi upukas - bezdusnici!

(Одговор на членот lete)
Непосредна врска до пораките: 1261
   RE: Трудници во третото тромесечје II - од 27...
19.8.2011 13:43:41   
vodickata
dragi ringerajki eve jas i moeto kurlence sto momentalno si zivurka vo mojov meslak i oficijalno vi se pridruzuvame vo tretoto tromesecie ahh ama sum vozbudena nekako se mi pominuva taka brzo :))))

_____________________________

:))СЕКОЈ НОВ ДЕН НОСИ НОВА НАДЕЖ :))

(Одговор на членот lete)
Непосредна врска до пораките: 1262
   RE: Трудници во третото тромесечје II - од 27...
19.8.2011 13:46:11   
vodickata
lete cestitki za maleckata neka e ziva i zdrava Hana ajde so les pa da ne izraduvas :)

_____________________________

:))СЕКОЈ НОВ ДЕН НОСИ НОВА НАДЕЖ :))

(Одговор на членот vodickata)
Непосредна врска до пораките: 1263
   RE: Трудници во третото тромесечје II - од 27...
19.8.2011 14:40:45   
mamicka77
ИЗВОРНА ПОРАКА: Hanna 81

Zdravo.
Jaka vi dusha na tie shto odite na rabota,so lesno neka vie po zheshtinive.
Mamicka 77 jas sum veke 38 gn,t.e.37 ned i 5 dena.Vcera popladne mislam deka mi ispadna toj chep bledo kafeav i beshe proziren zhelatinozen, a bolkite se se pochesti ama ne se vo intervali i ne e ista bolka,te dole me stega te polovinata me boli testomakot mi se grchi...
Za mideri i jas ke nosam od tie po 150 den,poshto sum mnogu zadovolna jas gi nosev i predhodno.
Lesen den na site.
P.S. dobrodojdovte novi mamichki vo treto tromesecje.


bese li na pregled kako zabeleza deka ti padna treba da se javes nemoj da si pocnala da se otvaras,a koga ti e termin,mene laznite bolki gi imav pred dva dena vcera i deneska nemam nisto a toj cep uste ne e padnat


< Поракaта ја уредил mamicka77 -- 19.8.2011 14:41:19 >

(Одговор на членот Hanna 81)
Непосредна врска до пораките: 1264
   RE: Трудници во третото тромесечје II - од 27...
19.8.2011 14:44:56   
mamicka77
ИЗВОРНА ПОРАКА: hoho

Hanaa лесен ден и на тебе, ајде ако почнало се нека се заврши убаво и со лесноuser posted image user posted image user posted image Јас сум тука негде со тебе, 37 недели и денес 4 ден. Ама да се досредам уште овие два дена со облекиве, со распоредите па нека излага, овие 2 дена нека седи мирна user posted image user posted image user posted image Се си имаш спремно облечиња, пелени, креветче, количка?
Иначе више за спиење станува неподносливо, цела се укочувам, кога се вртам се ме боли, се будам на 20 минути, ужас. А вчера и како беше топло, станував се преместував, сите соби ги испробав и пак нервозно седанв пред тв, неможев да заспијам.


lele hoho za spienje ne zboruvaj preku den po mozam nekako da se otspijam negoli noke i jas nokeska edvaj prokarav i jas samo se premestuvaav od ovoj kraj na drug vikam 8 meseci super bea kako pesna ali ovoj 9 ke mi go iskarana na nostot za celi 8 meseci i jas veke nemam strplenie utre sum na svadba kaj prva bratucetka pa vikam aj izleguvaj za da ne ode mama na svadba bidejki mislam deka site ke gledaat vo mene i nekako ne mi se ode a nema smisla prva bratucetka e da ne odam epten ne biva,a kakvo bese vaset_o user posted image  user posted image ili user posted image

< Поракaта ја уредил mamicka77 -- 19.8.2011 14:56:04 >

(Одговор на членот hoho)
Непосредна врска до пораките: 1265
   RE: Трудници во третото тромесечје II - од 27...
19.8.2011 14:45:18   
Hanna 81
pa si vidovkoga otidov vo wc, izleze neshto vo stil na belo pranje samo mnogu poveke boja bledokafena zhelatinozna gusta masa.Ne sum otisla na lekar poshto nemam bolki tie se povremeni i slabi.

(Одговор на членот mamicka77)
Непосредна врска до пораките: 1266
   RE: Трудници во третото тромесечје II - од 27...
19.8.2011 14:48:03   
mamicka77
ИЗВОРНА ПОРАКА: vanessa30

Zenski, a od kaj gi kupuvate tie mideri za po 150 denuser posted image  i jas vikendov da si kupam eden, mislam deka L ke mi treba.
HANNA aj so les i zivot. Po se izgleda nabrzo ke se guskate so user posted image .

jas go zemav tuka kaj nas od pazarot vo Probistip ako si od skopje gi ima i na bit pazar jas gi viduvav na zeleno pazarce trazev nema samo ima od tie kako gaki nema lastik nagore i ne stegat mnogu a ovie treba da gi ima na sekoj pazar kade se prodavaat prslucinja i gaki

(Одговор на членот vanessa30)
Непосредна врска до пораките: 1267
   RE: Трудници во третото тромесечје II - од 27...
19.8.2011 14:48:14   
Hanna 81
Pa si vidov koga otidov vo wc.Mislam deka toa e toa.Na lekar ne otidov chekam bolki ili da pukne vodenjakot,ne sakam da odam pred vreme

(Одговор на членот mamicka77)
Непосредна врска до пораките: 1268
   RE: Трудници во третото тромесечје II - од 27...
19.8.2011 14:51:38   
mamicka77
ИЗВОРНА ПОРАКА: Natasa981

a mnogu li stegaat tie mideri..? mislam, moze li da se dise slobodno so niv?

i jas sum prezadovolna od toj mider kako sto kaza hana se zavisi kakov broj ke zemes,so tek na vreme lastikot od perenje se opuste malku ali jas na masina sivacka i si go stesnam i pak si go koristam

(Одговор на членот Natasa981)
Непосредна врска до пораките: 1269
   RE: Трудници во третото тромесечје II - од 27...
19.8.2011 16:13:02   
Merka5
Vo Chicco i vo Enci Menci ima ubavi mideri Mamma Donna i sega im se na rasprodazba!!!

(Одговор на членот mamicka77)
Непосредна врска до пораките: 1270
   RE: Трудници во третото тромесечје II - од 27...
19.8.2011 16:21:45   
sani 13
a kolku pari se tie na mamadonna?? hanic duso prasaj si go ti doktorot dali treba da cekas bolki ili vodenjak cekajki gi niv da ne go docekasuser posted image :)

(Одговор на членот Merka5)
Непосредна врска до пораките: 1271
   RE: Трудници во третото тромесечје II - од 27...
19.8.2011 17:10:42   
Merka5
Sani 13, edniot e 1435mkd a drugiot e 945mkd(nemaat nekoj specijalen naziv).

(Одговор на членот sani 13)
Непосредна врска до пораките: 1272
   RE: Трудници во третото тромесечје II - од 27...
19.8.2011 20:01:28   
sani 13
de breeeee ama popust imale da se cudis!! abe zlaten zelen pazar za 150-200 denari user posted image

(Одговор на членот Merka5)
Непосредна врска до пораките: 1273
   RE: Трудници во третото тромесечје II - од 27...
19.8.2011 21:49:43   
Merka5
upola cena se i postavata im e pamucna a ne sintetika sto mene mnogu mi znaci i se podesuva spored obemot na stomak.

(Одговор на членот sani 13)
Непосредна врска до пораките: 1274
   RE: Трудници во третото тромесечје II - од 27...
19.8.2011 22:11:35   
Bethany
Женски, јас само да ве поздравам! Читам дека сте добри сите, и јас да ви пишам дека бев на контрола и дека сум 37 недела, и дека бебето било 2700. Така да мамичка77 тука е нашето некаде исто. user posted image Докторот ми вика дека тоа било нормално кога јас прашав да не е мало. Срце на мама. Битно е да е добро. Инаку и јас чекам веќе, се е добро освен овие жештини, се надевам наскоро ќе залади.
Ве поздравувам сите мешиња. user posted image

(Одговор на членот Merka5)
Непосредна врска до пораките: 1275
Страница:   <<   < Претходна страница  49 50 [51] 52 53   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  49 50 [51] 52 53   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Пелени.
пеперутка16

Кога почнавте да го одвикнувате вашето бебе?