|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  47 48 [49] 50 51   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Трудници во третото тромесечје II - од 27...
16.8.2011 12:17:50   
Hanna 81
Da ti kazam pravo jas na pochetok si zapishuvav, i posle utvrdiv deka se cenite gore dole isti, ima razlichni ceni za razlichen kvalitet.Za bodibenkici,corapcinja kapi i sl ne se zamaraj kupi od bilo kade,tuka imashe epten ubavi kompleti od 12 parchinja ( megu koi i kebence0 za 2500 denari.imashe pernichinja za vo kolichka ili transporter za 1000 denari. imashe spikozni za 350 den. zboruvam kvalitetni i po moj vkus ne mnogu cicani ama epten ubavi...Bito cenite ne se razlikuvaa od drugite prodavnicki na pazar za bebeto firma.

(Одговор на членот tedicka)
Непосредна врска до пораките: 1201
   RE: Трудници во третото тромесечје II - од 27...
16.8.2011 12:23:27   
Hanna 81
Hoho, mislish li na krsh prodavnicata vo GTC podrum, bev tamu ima i vo ramstor dole ista prodavnica so proizvodi na graco.da ti kazam pravo mene mi pravat kejf od cicho kolichki i transporter za 18000 den. epten se dobri posebno shto kolichkata e letno zimska , chador sistem lesno se sklopuva, lesna e. istite karakteristiki gi imaaat i tie na hauck so toa shto za 13000 den dobivash i korpa.ama mi e strav, nekoi mamichki tuka na forumov se zhalea od bertoni za trkalcata. e sega vikam i oviie na hauck da ne se isti takvi zasto se prodavaat vo ista prodavnica i so skoro ista cena.A od cichko ne sum chula nekoj do sega da se pozaliuser posted image

(Одговор на членот Hanna 81)
Непосредна врска до пораките: 1202
   RE: Трудници во третото тромесечје II - од 27...
16.8.2011 12:47:23   
vodickata
mamicki mili jas da vi kazam pred dva dena bev na kontrola i sum 26 + 4 a pa mojot bebus se pokaza 27 + dali nekoj znae dali sega ni se pomestuva terminot ili samo mi e napredno bebencelo?? :)) vi posakuvam sreka na site i kaj so gi citam postovive vo 3 tromesecie se seknuvam i se sozivuvam so site ;)) srekno i so lesno na site sto ste pred :)))


_____________________________

:))СЕКОЈ НОВ ДЕН НОСИ НОВА НАДЕЖ :))

(Одговор на членот Hanna 81)
Непосредна врска до пораките: 1203
   RE: Трудници во третото тромесечје II - од 27...
16.8.2011 13:30:29   
mamicka77
ИЗВОРНА ПОРАКА: tedicka

Znae li nekoj da mi kaze od koja do koja nedela tocno se racuna 8-mi mesec ? Segde razlicno citam. Jas sum 30-ta nedela ne znam koj mesec sum

tedicka jas si racunam po datoto od termin termin mi e 5 septemvri i na sekoj 5 vo mesecot si se racunav deka sum vo nov mesec

(Одговор на членот tedicka)
Непосредна врска до пораките: 1204
   RE: Трудници во третото тромесечје II - од 27...
16.8.2011 13:35:43   
vesnab
i jas tebe Anci :)

(Одговор на членот Anci 84)
Непосредна врска до пораките: 1205
   RE: Трудници во третото тромесечје II - од 27...
16.8.2011 15:55:04   
vodickata
ИЗВОРНА ПОРАКА: tedicka

Znae li nekoj da mi kaze od koja do koja nedela tocno se racuna 8-mi mesec ? Segde razlicno citam. Jas sum 30-ta nedela ne znam koj mesec sum

eve stranicka na koja tocno ke vi kaze koj mesec i koja nedela ste i uste kolku do kraj
http://www.baby2see.com/duedate.html

_____________________________

:))СЕКОЈ НОВ ДЕН НОСИ НОВА НАДЕЖ :))

(Одговор на членот vesnab)
Непосредна врска до пораките: 1206
   RE: Трудници во третото тромесечје II - од 27...
16.8.2011 16:03:37   
belabela
Seuste si vo 7 mesec od 32 nedela vleguvas vo 8 so polni 36 nedeli veke naredniot den si vlezena vo 9 i bebusot moze da iskoci

(Одговор на членот vodickata)
Непосредна врска до пораките: 1207
   RE: Трудници во третото тромесечје II - од 27...
16.8.2011 17:37:20   
sani 13
nekoi se zalele od Bertoni??? pa i jas sega si kupiv od bertoni taa so tri trkala i vaka top mi izgleda e sega bebus uste ne e roden za da go provozam za potocno da kazam ama aj da ne se razocaruvam odnapred ma da toa e kako ke ti se pogodi ( ama se tesam user posted image ) a i krevetceto na bertoni go zemav i od site sto gi gledav nekako za tie ceni mi se vidoa najdobri materijali i najubavo izraboteni pa sega... lele kolku me razocara sega user posted image a kolku se raduvaaaav

(Одговор на членот Hanna 81)
Непосредна врска до пораките: 1208
   RE: Трудници во третото тромесечје II - од 27...
16.8.2011 17:39:36   
sani 13
ne ti se pomestuva terminot toa znaci deka user posted image e napredno masala user posted image
ИЗВОРНА ПОРАКА: vodickata

mamicki mili jas da vi kazam pred dva dena bev na kontrola i sum 26 + 4 a pa mojot bebus se pokaza 27 + dali nekoj znae dali sega ni se pomestuva terminot ili samo mi e napredno bebencelo?? :)) vi posakuvam sreka na site i kaj so gi citam postovive vo 3 tromesecie se seknuvam i se sozivuvam so site ;)) srekno i so lesno na site sto ste pred :)))


(Одговор на членот vodickata)
Непосредна врска до пораките: 1209
   RE: Трудници во третото тромесечје II - од 27...
16.8.2011 17:44:40   
sani 13
si kupiv od Bertoni ama hanna samo sto me razocara deka nekoi rr se zalele od bertoni be paaa user posted image smrc smrc abe samo jas ko netokmu se raduvam na ovie raboti ili site taka a??? inace za pocetok definitivno e najdobro bodibenkicka posto najlesno ti e da go obleces user posted image i ne se sekiraj za vrvkite a i struzanka za tie raboti se najdobri mislam e sega za spikozni imas na 100 mesta! jas najdov tuka i vo KV edna prodavnica za bebulinja i krevetceto od tamu go zemav ama neverovatno opremena i so igracki i so obleka i krevetcinja kolicki se!
ИЗВОРНА ПОРАКА: vanessa30

Dobro utro od mene trudnicki, denes jas castam kafenceuser posted image .
Inaku jas pak na rab. Ne da mi e maka. Nozete mi se potecni, kako stapala na user posted image , samo sto nemozam vaka da ripam kako sloncevouser posted image . Vcera cel den lezev so nadez deka ke mi se povlece otokot , ama nisto, pa denes da izdrzam nekako na rabota i da si kupam borna kiselina pa da probam so oblogi.
Inaku sani sto kolicka i krevetce kupi? So sreka da se koristat, i po ovauser posted image uste mnogu drugiuser posted image .
Jas vcera se piknav vo struzanka da vidam pelenki, benkicki i takvi sitni raboti, peskircinja za banjanje, kebence....
I ima ubavi raboti. Pa planiram da kupam ovaa nedela. Inaku poiskusni mamicki od benkickite koi se podobri onie sto se protnuva glavceto so kopcenca od strana, ili onie sto se kako na V so vrzuvanje. Oti mie strav ona so vrzuvanje da n se skini vrvcata, Dali nekoja kupila od onie sto gi ima vo Struzanka, bidejki vrvceto mnogu im e tenko.

Pozz


(Одговор на членот vanessa30)
Непосредна врска до пораките: 1210
   RE: Трудници во третото тромесечје II - од 27...
16.8.2011 19:39:05   
Jule0712
Здраво РР како сте денес ....добредојде на новите мамички во трето тромесечије... vodickata тој калкулатор за сметање на термин не ми се гледа многу за точен мене ми кажува дека сум 29-та недела по датумот на менструација а нема шанси зашто веќе сум полна 34 -та значи не се потрпирај многу на него..тоа што ти пишува belabela е точно од 32 до 36-та недела си 8-ми месец а потоа со полна 36-та си 9-ти месец.....поздрав на сите како си врвите денес ?

(Одговор на членот sani 13)
Непосредна врска до пораките: 1211
   RE: Трудници во третото тромесечје II - од 27...
16.8.2011 22:13:55   
Andriance
Ringerajkii kaj ste...ja po domce malku odmaram malku shetam..vekje vlegov vo 37 pa pocnav da se spremam poleka..se kupi kompletceto za izleguvanje sita rekviziti i obleka se tuka..od utre pocnuvam da peram i da mestam..i te kako mi e vreme vekje.,.,.inaku kompletceto go kupivme od bebeto..800 denari - kratki pantaloncinja,bluza, i kapce vo mornarski stil...cenite ne se najeftini ama e barem kvalitetno.i izborot e mnoguu golem.

ust enshto..kje se poragjam privatno...mi rekoa za bebce ne treba da nosam nishto samo tato da donese sto sakame da obleceme koga kje si odime..isto i za mene...eden neseser so pribor za licna higiena i obleka koga kje si odam...nekoj da mi dade sovet plus??

pozdravce

(Одговор на членот Jule0712)
Непосредна врска до пораките: 1212
   RE: Трудници во третото тромесечје II - од 27...
16.8.2011 23:30:05   
mamicka77
ИЗВОРНА ПОРАКА: Andriance

Ringerajkii kaj ste...ja po domce malku odmaram malku shetam..vekje vlegov vo 37 pa pocnav da se spremam poleka..se kupi kompletceto za izleguvanje sita rekviziti i obleka se tuka..od utre pocnuvam da peram i da mestam..i te kako mi e vreme vekje.,.,.inaku kompletceto go kupivme od bebeto..800 denari - kratki pantaloncinja,bluza, i kapce vo mornarski stil...cenite ne se najeftini ama e barem kvalitetno.i izborot e mnoguu golem.

ust enshto..kje se poragjam privatno...mi rekoa za bebce ne treba da nosam nishto samo tato da donese sto sakame da obleceme koga kje si odime..isto i za mene...eden neseser so pribor za licna higiena i obleka koga kje si odam...nekoj da mi dade sovet plus??

pozdravce

andrijance a kade na privatno ke se poragas ako ne e tajna i kaj koj doktor


(Одговор на членот Andriance)
Непосредна врска до пораките: 1213
   RE: Трудници во третото тромесечје II - од 27...
17.8.2011 0:18:30   
Andriance
Remedika-Doktor Efremovski...

(Одговор на членот mamicka77)
Непосредна врска до пораките: 1214
   RE: Трудници во третото тромесечје II - од 27...
17.8.2011 7:58:07   
hoho
Добро утро на сите.Ме немаше некој ден ама не се прибрав дома да ви кажамuser posted image Се растрчав за бебушот зошто ништо немав купено па ме фати паника да не се породам, кој ќе купи, дека нема да ми го погодат вкусот, и така.
Андрианче и јас од денесс ќе почнам да перам. Се мислев со што да перам, читам дека викат да не се пере со Ариел а јас само тој го пошитувам и ниеден друг. Па вчера купив Персил со бебче на кесата и има знак дека е дерматолошки тестиран. А за омекшивач исто викаат да не се става, ама како ќе се омекнат убаво облечињата? Ајде искусни мамички што се породивте скоро пишете за вашите искуства, ама побрзо, сакам да перамuser posted image
Иначе јас ќе се пораѓам во Систина и за таму треба само прибор за лична хигиена, и облека за бебето и за мене, така да сигурно е исто во сите приватниболници. И сите ми се чудат како тоа не сум спремила торба за во болница, а што да спремамuser posted image
Hanna 81 да на таа продавница мислам, баш крш ама има убави колички, баш гледав една со транспортер е и со 3 тркала 18 000 беше, а има од 7 000 нагоре. Ние уште се мислиме каква да земеме. И во енци менци има преубави колички.
Лелеле се изнапишав, ама па ме немаше 4 дена user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Она што може да го донесе моментот, неможе ни целиот живот

(Одговор на членот Andriance)
Непосредна врска до пораките: 1215
   RE: Трудници во третото тромесечје II - од 27...
17.8.2011 8:27:30   
AnnaMolly RR
Хохо, ТУКА можеш да си прочиташ за тоа каков омекнувач користат мамичките од Рингераја!

_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот hoho)
Непосредна врска до пораките: 1216
   RE: Трудници во третото тромесечје II - од 27...
17.8.2011 9:18:20   
hoho
Фала Anna Molly, ама гледам и тука сите различно си перат. Збунета сум. Имам и Ариел и Персил а омекшивач Ленор и Силан , Силан го земав зошто има сликичка со бебе на него и знак за дерматолошки тестиран, а на другите немаше. и сега ептен се мислам со кој, зошто си го обожаам ленорот ама викаат дека бил јак. И уште не перам, само си се мисламuser posted image

_____________________________

Она што може да го донесе моментот, неможе ни целиот живот

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 1217
   RE: Трудници во третото тромесечје II - од 27...
17.8.2011 11:10:57   
Andriance
Hoho, i jas znam za Persilot so majka i dete na slika, ama sega go najdov i DUEL Baby sensitive zasto na nego ne samo shto pishuva deka e dermatoloshki testiran tuku ubavo si stoi deka e za bebe od 0+..imas i takov omeknuvac...e sega znam deka povekjeto mamicki koristele chico zasto i na nego pishuva 0+ ama mene iskreno so nego alishtata ne mi mirisaat..pa si zemav lenor bel...kje stavam malku i na duplo plavenje i gotovo.
a za torbata i zatoa go postaviv prashanjeto...nemam sto da spremam..a i nemozam eden emsec da mi stoi cetkata za zabi vo neseser user posted image bitno trgnav na strana se shto kej mi treba i koga kje dojde moment samo stavam u neseserot..3 minuti rabota

pozdravce

(Одговор на членот hoho)
Непосредна врска до пораките: 1218
   RE: Трудници во третото тромесечје II - од 27...
17.8.2011 11:21:28   
hoho
Ја пуштив првата тура со персил и силан. а баш сакав со ленор да си перам, ама љиљаковиот.Сега како пошнав така треба да продолжам, да не мењамuser posted image Се испомислив 100 пати. ај здравје кога ќе се роди ако не одговара нешто ќе преперам се, тоа е. Поздрав, убав ден. Душиче ни ја нема одамнааа, има нешто сигурно, со душа ја чекам да пишеuser posted image

_____________________________

Она што може да го донесе моментот, неможе ни целиот живот

(Одговор на членот Andriance)
Непосредна врска до пораките: 1219
   RE: Трудници во третото тромесечје II - од 27...
17.8.2011 14:54:51   
Hanna 81
Hello na site,
Sani i jas se zachudiv, zasto na pochetok site bea zadovolni i posle nekoi rr pishaa deka imaat problem so trkalcata, i da ne mora na sekogo istoto da mu se sluchi, sigurno i tvojata ke bide super i ke ja izvozite, bashka AGermanski kvalitet i site delovi tamu se proizveduvale:-)

(Одговор на членот hoho)
Непосредна врска до пораките: 1220
   RE: Трудници во третото тромесечје II - од 27...
17.8.2011 18:45:35   
sani 13
lele hanic srce si mi ja vrati nasmevkata user posted image ! a inace jas sve si isprav za user posted image i mu perev so rubel prasak posto i sestra mi za vnuka mi isto so toj perese i nemase gajle i so lenor fresh omeknuvac! abe jas mislam deka e bitno da ne se menuva na pocetokot zaradi mozna pojava na alergii a jas i po malce vanish im stavav na belite alistenca valjda ne e problem a?

(Одговор на членот Hanna 81)
Непосредна врска до пораките: 1221
   RE: Трудници во третото тромесечје II - од 27...
17.8.2011 19:57:16   
mamicka77
ИЗВОРНА ПОРАКА: hoho

Добро утро на сите.Ме немаше некој ден ама не се прибрав дома да ви кажамuser posted image Се растрчав за бебушот зошто ништо немав купено па ме фати паника да не се породам, кој ќе купи, дека нема да ми го погодат вкусот, и така.
Андрианче и јас од денесс ќе почнам да перам. Се мислев со што да перам, читам дека викат да не се пере со Ариел а јас само тој го пошитувам и ниеден друг. Па вчера купив Персил со бебче на кесата и има знак дека е дерматолошки тестиран. А за омекшивач исто викаат да не се става, ама како ќе се омекнат убаво облечињата? Ајде искусни мамички што се породивте скоро пишете за вашите искуства, ама побрзо, сакам да перамuser posted image
Иначе јас ќе се пораѓам во Систина и за таму треба само прибор за лична хигиена, и облека за бебето и за мене, така да сигурно е исто во сите приватниболници. И сите ми се чудат како тоа не сум спремила торба за во болница, а што да спремамuser posted image
Hanna 81 да на таа продавница мислам, баш крш ама има убави колички, баш гледав една со транспортер е и со 3 тркала 18 000 беше, а има од 7 000 нагоре. Ние уште се мислиме каква да земеме. И во енци менци има преубави колички.
Лелеле се изнапишав, ама па ме немаше 4 дена user posted image user posted image user posted image

hoho jas omeknuvac ne stavav na alistencata na bebceto ima duel gledav po prodavnicite so bebe i pisuva za 0+meseci fakticki za novorodence  e ama jas ne planiram da mu stavam do godina pa potoa ke vidam a prasok mu kupiv dule bebe,pa vidi si ti sega tvoj izbor ke vides ako se isfrli alergija ke smenes ili ke prekines nema da stavas

< Поракaта ја уредил mamicka77 -- 17.8.2011 20:02:58 >

(Одговор на членот hoho)
Непосредна врска до пораките: 1222
   RE: Трудници во третото тромесечје II - од 27...
17.8.2011 20:10:48   
mamicka77
dragi RR denes  si kupivme krevence na chipolino so dve nivoa i so tul i podloga za presoblekuvanje samo ne mozevme da zememe dusece trebalo po poracka pa koj pak ke se treska do Kocani pa ke mu kupime vo Petok od Stip go namestivme na mestoto kade sto ke si stoi  i mi go razubavi i salonot uste poveke i sum presrekna, zavrsivme i so pampersot mu kupiv na CAN BEBE so liljakovoto kese tie mi gi preporacuvaa najveke a i vo apteka gazdericata me poznava komsii sme i mi kaza deka CAN BEBE i se najveke trosele,jas kako sakav da kupam pampers orginalot sto e no site sto do sega gi prasav mi kazaa deka samo najmaloto brojce e najubavo deka ne propusta a potoa koga ke treba da se smeni za pogolema kilaza deka pocnuva da propusta taka mi kazaa i vo aptekata deka pocnale da se zalat pa vikam aj ke zemam CAN BEBE,isto mu kupiv i penlivo na bekutan pudra vo prav na bekutan i maramici vlazni na becutan a pavlikeva mast zemav od taa rozevata sto e so bebe na slikata,veke e se spremno pa mojto bebce moze da izleguva mama i torbicata ja sprema za vo bolnica,inaku denes i vcera pocnav da imam mnogu bolki kako nekoj so noz da me sece vnatre vo vaginata vcera gi imav na eden saat a deneska 3 pati na po 10 min i tolku veke najverojatno se tie lazni bolki sto gi vikaat 

(Одговор на членот mamicka77)
Непосредна врска до пораките: 1223
   RE: Трудници во третото тромесечје II - од 27...
17.8.2011 20:12:52   
mamicka77
ИЗВОРНА ПОРАКА: sani 13

lele hanic srce si mi ja vrati nasmevkata user posted image ! a inace jas sve si isprav za user posted image i mu perev so rubel prasak posto i sestra mi za vnuka mi isto so toj perese i nemase gajle i so lenor fresh omeknuvac! abe jas mislam deka e bitno da ne se menuva na pocetokot zaradi mozna pojava na alergii a jas i po malce vanish im stavav na belite alistenca valjda ne e problem a?

sani ne se sekiraj za kolickata bidejki jas sto odev denes po prodavnicite i sto gledav i kolicki i krevenca mi kazaa deka cipolino i bertoni se najubavi firmi  pa sega kako e srekata takapisav vo pogorniot post nie kupivme krevence na chipolino a i kolicka gledavme na taa firma i kolicka ke zememe na chipolino


< Поракaта ја уредил mamicka77 -- 17.8.2011 20:13:47 >

(Одговор на членот sani 13)
Непосредна врска до пораките: 1224
   RE: Трудници во третото тромесечје II - од 27...
18.8.2011 10:18:00   
sani 13
pa da sekoj so svoeto iskustvo a za pelenkite CAN BEBE se super i sestra mi gi koristi za vnuka mi-ona ima sega devet meseci i se mnogu zadovolni i jas zemav od tie zauser posted image ama od pavlovikevata originalot zemav za nego a od taa rozevata za mene zemav za stomakot sto go mackam! nie veke mislam se si zemavme uste torbicata da ja spremam i posle da go pcekame strkot user posted image

(Одговор на членот mamicka77)
Непосредна врска до пораките: 1225
Страница:   <<   < Претходна страница  47 48 [49] 50 51   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  47 48 [49] 50 51   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?