|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  4 5 [6] 7 8   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: помош
9.1.2010 15:26:21   
pacuvce
Eh,Bebice...Ne mi otvaraj rani,ti se molam...Iako velis deka sega tamu ima sneg i e mnogu loso vremeto,jas bi letnala uste vo istiot cas...Ama deckive moi...Sto ke paravt bez mene...Ama zatoa koga ke se sredime malku,ke dojdeme site zaedno...Uste ednas,blagodaram...

_____________________________

Love is in the air

(Одговор на членот BEBICA)
Непосредна врска до пораките: 126
   RE: помош
9.1.2010 15:28:37   
BEBICA
Zlato nemame sneg sega tuku dozdot ne napadna.Duri sega od ponedelnik sneg.I nesakav da ti otvaram rana, tuku mislev site komplet da dojdete.

_____________________________

Дајте и на жена десет добри совети, таа ќе го следи само еднинаесеттиот - својот.

(Одговор на членот pacuvce)
Непосредна врска до пораките: 127
   RE: pomos
10.1.2010 12:59:10   
pacuvce

ИЗВОРНА ПОРАКА: pacuvce

Ajde malku pomos...Interesno no vo tekot na vtorata bremenost,a eve i sega posle po poroduvanjeto mi se javi edna golema promena,a toa se odnesuva na kozata...Imeno bilo da se grebnam ili izgoram ne sakajki,mi ostanuvaat luzni sto ne mi se slucuvalo prethodno...Se mackam so Glicemille na racete,so Solea na drugi delovi od teloto,ama nema rezultat...I normalno bidejki racete se najizlozeni,sekoe grebenje ili izgoruvanje(vcera na sporetot) mi ostava luzna...Ajde kazete nekoja krema sto pomaga...



A denes kako vrv na seto ova,si ja izgorev i desnata raka so vrela voda...user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Love is in the air

(Одговор на членот pacuvce)
Непосредна врска до пораките: 128
   RE: pomos
10.1.2010 22:40:06   
BEBICA
Dobro pacuvce kako uspea sega pa i prstite da gi izgoris.Podobro da ne ja preporacav vcera onaa masta SANADERM za opekotini, ko za inat si se izgorela.
user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Дајте и на жена десет добри совети, таа ќе го следи само еднинаесеттиот - својот.

(Одговор на членот pacuvce)
Непосредна врска до пораките: 129
   RE: pomos
10.1.2010 22:43:49   
pacuvce
Draga Bebice,mu spremav jadenje na Bojan vo 03 casot nautro i izgleda pospana mi se isturi vodata na rakata...Sega prstite mi se kako kebapi od kaj Destanuser posted image user posted image user posted image ...Momentalno stavam aloe vera,a koga ke si legnam ke stavam i kantarion...A masta ne dojde red da ja kupam...Zdravje utre...

_____________________________

Love is in the air

(Одговор на членот BEBICA)
Непосредна врска до пораките: 130
   RE: pomos
23.2.2010 14:51:06   
Mamicka3
Ајде жени кажете ставив тикери ама нешто не функционира...Стои само 0 денови каде гршам како да поправам

_____________________________

Децата се најголемо богатство
Марио 31.10.2002
Ана Марија 01.11.2005
Трајче 20.09.2009

(Одговор на членот pacuvce)
Непосредна врска до пораките: 131
   RE: pomos
23.2.2010 14:55:10   
BEBICA
ИЗВОРНА ПОРАКА: Mamicka3

Ајде жени кажете ставив тикери ама нешто не функционира...Стои само 0 денови каде гршам како да поправам


Злато па не си ставила датуми на децињата.


_____________________________

Дајте и на жена десет добри совети, таа ќе го следи само еднинаесеттиот - својот.

(Одговор на членот Mamicka3)
Непосредна врска до пораките: 132
   RE: pomos
23.2.2010 15:14:50   
Mamicka3
Датуми ставив и го кликнав тоа што е од страна мислам дека беше недели,а тоа под него незнам што е

_____________________________

Децата се најголемо богатство
Марио 31.10.2002
Ана Марија 01.11.2005
Трајче 20.09.2009

(Одговор на членот BEBICA)
Непосредна врска до пораките: 133
   RE: pomos
23.2.2010 15:56:02   
Mamicka3
Еве фала богу по толку мачење и мене ми успеа да ставам тикер

_____________________________

Децата се најголемо богатство
Марио 31.10.2002
Ана Марија 01.11.2005
Трајче 20.09.2009

(Одговор на членот Mamicka3)
Непосредна врска до пораките: 134
   RE: pomos
23.2.2010 16:02:04   
mis.
мамичка тебе дечињата со еден ден разлика ти се родени без некоја година.Како да сте ги темпиралеuser posted image

(Одговор на членот Mamicka3)
Непосредна врска до пораките: 135
   RE: pomos
23.2.2010 16:12:10   
Bile
aj pomognete mi i jas da stavam tiker
kako i kade ????????
poim nemam
please help

_____________________________

Gorana i Stefani

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 136
   RE: pomos
27.2.2010 9:54:09   
BEBICA
Aj ke ve molam mamicki za POMOS OVDE imam problem so nepcata na Monika

_____________________________

Дајте и на жена десет добри совети, таа ќе го следи само еднинаесеттиот - својот.

(Одговор на членот Bile)
Непосредна врска до пораките: 137
   RE: pomos
27.2.2010 10:06:35   
caci20
Sto e rabotata? Vospaleni i se?


_____________________________

Zivej kako sto mozes koga veke ne mozes kako sto sakas... vazno zivej...

(Одговор на членот BEBICA)
Непосредна врска до пораките: 138
   RE: pomos
27.2.2010 11:28:19   
mother 29
Бебица..........бетадине ,јод ако не се смири ,прашај дали може со таа сината течност да ја премачкаш.

а ако не ти се најдува ништо од ова,намачкај ја со мед

< Поракaта ја уредил mother 29 -- 27.2.2010 11:29:22 >

(Одговор на членот caci20)
Непосредна врска до пораките: 139
   RE: помош
2.3.2010 10:46:35   
brineta88
Имам проблем со филип. Веќе три дена како плаче и не спие навечер. Се буди на секој пола саат и плаче. И друг пат се будел, но ќе цица и ќе си заспие, а сега не сака ништо, ни да цица, ни да го нишкаш ништо. Незнам што мооже да му биде. Температура нема, грчеви нема. Ако има некој некаков совет нека пише.

< Поракaта ја уредил mother 29 -- 2.3.2010 11:07:20 >


_____________________________

Women were made from a man''''''''''''''''s rib, not from his head to be superior, not from his feet to be walked on, but from his side to be equal, from under his arm to be protected and from next to his heart to be loved...

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 140
   RE: помош
2.3.2010 10:51:33   
big_mama817
може едноставно му смета промената на време и син ми често реагира на времето не спие мирно и плаче и тоа многу често

< Поракaта ја уредил mother 29 -- 2.3.2010 11:07:01 >


_____________________________

Децата се најголемо богаство :)

(Одговор на членот brineta88)
Непосредна врска до пораките: 141
   RE: помош
2.3.2010 11:05:24   
mother 29
може е забче..

< Поракaта ја уредил mother 29 -- 2.3.2010 11:06:45 >

(Одговор на членот big_mama817)
Непосредна врска до пораките: 142
   RE: помош
2.3.2010 11:17:10   
mami
Или да е еден од оние како ги викаа- скок во развојот...неколку дена кенка, плаче , не се трпи- тогаш расте...ајде мамичке ке издржиш..

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 143
   RE: помош
2.3.2010 11:20:13   
brineta88
Долните две му се излезени пред 3 недели и немаше никаков проблем, освен што му беа црвени образите. Ама може да му излегуваат горните. Незнам. Ама се чудам да го боли нешто ќе плаче и преку ден, а не само навечер.

_____________________________

Women were made from a man''''''''''''''''s rib, not from his head to be superior, not from his feet to be walked on, but from his side to be equal, from under his arm to be protected and from next to his heart to be loved...

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 144
   RE: помош
2.3.2010 11:23:40   
brineta88
За издржување ќе издржам, што се не поминало, па за ова. Само ми е жал да го гледам така натажен, плачлив, со црвени очиња полни со солзиuser posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Women were made from a man''''''''''''''''s rib, not from his head to be superior, not from his feet to be walked on, but from his side to be equal, from under his arm to be protected and from next to his heart to be loved...

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 145
   RE: помош
2.3.2010 11:25:43   
mother 29
денски е поактивен ,си игра и може до толку не ја осека болката,а ноќе му се смирува телото и нормално е ..тогаш повеке му смета болот......

а ушињата да не се муuser posted image
погледни ја темата Воспаление на уво(кликни на насловот)

(Одговор на членот brineta88)
Непосредна врска до пораките: 146
   RE: помош
2.3.2010 11:25:48   
Весна
Бринета88, и јас се чудев така пред некој ден. Исто и мојава е кенкава. Доколку не е ни запче, претпоставивам дека им е од променливото време. Сите по дома сме шашливи, со тапани во главите, па веројатно и тие.

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 147
   RE: помош
2.3.2010 11:26:07   
mami
Душиче...знам како ти е, и мене ми е мака кога ќе му ги видам очињата полни солзи...Можеби е премногу активен преку ден па ноќе преживува и се плаши и затоа плаче?

(Одговор на членот brineta88)
Непосредна врска до пораките: 148
   RE: помош
2.3.2010 11:31:57   
brineta88
Може да е до увото. Сега ја читав темата и има слични симптоми. Сега спие ама кога ќе стане ке му ги проверам ушињата, па да видам како ќе реагира. Фала ви многу на сите

_____________________________

Women were made from a man''''''''''''''''s rib, not from his head to be superior, not from his feet to be walked on, but from his side to be equal, from under his arm to be protected and from next to his heart to be loved...

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 149
   RE: помош
25.3.2010 9:04:37   
BEBICA
Ajde otsabajle za pomos.Vo nedelata na Monika i izlegoa sitni bromcinja kako vrukanjici na desnata noga od vnatresna strana gore vo blizina na preponot.E sega non stop ja mijam, i stavav kantarion, no nisto pa probav NIvea krema protiv vospalena koza, pak nisto.Veke ne znam sto da pravam i ponatamu e crveno, jas mislam e izritirano lasticeto na pelenata.user posted image user posted image
Dajtemi sovet sto da pravam, dali da ja nosam na lekar.

_____________________________

Дајте и на жена десет добри совети, таа ќе го следи само еднинаесеттиот - својот.

(Одговор на членот brineta88)
Непосредна врска до пораките: 150
Страница:   <<   < Претходна страница  4 5 [6] 7 8   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  4 5 [6] 7 8   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?