|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1] 2 3 4 5   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Помош
3.9.2009 10:53:49   
acka
mi izlegoa sitni brucki na mevot i mn me cesaat neznam od sto e ama mn me cesaat ke poludam mi se cini.mm mi veli da odime kaj eden covek da mi prebai za od sugrebi a jas mu vikam ako ne mi pominat do utre da odime na lekar.vcera se mackav so rakija se smirija malku a sabajle koga stanav ima sto da vidam uste poveke imam.neznam sto da pravam mnogu se nerviram user posted image i mi se user posted image od tolku mn sto me cesa.vie sto mislete da odam na lekar ili da odam so mm kaj toj covekot ili kazete mi ako znaete od sto moze taka da se nafrlam i sto da se mackam oti ne mozam veke da gi podnesam ke poludam.user posted image user posted image

< Поракaта ја уредил Ikana RR -- 2.1.2013 22:43:04 >
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: pomos
3.9.2009 10:55:24   
profesorica
Јас те советувам да одиш на кожно да видиш од што ти се?

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот acka)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: pomos
3.9.2009 10:56:29   
Maca25
дефинитивно на лекар, па макар и мтичен кој ќе те упати каде да одиш.

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: pomos
3.9.2009 10:56:57   
srnicka
Jas mislam deka najdobro e da si ides na lekar (zatoa postojat tie) i da se konsultiras i ako treba terapija da ti prepise. Po moe mislenje e deka moze da se pojavile kako rezultat na alergija ili od toploto ili taka nekako megutoa smetam deka isklucivo na lekar treba de se javis i toa pod itno nema potreba da cekas i nedaj Boze da se iskomplicira nesto.

(Одговор на членот acka)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: pomos
3.9.2009 10:57:18   
acka
i jas mislam taka ama mm mi zapnal prvo da odime kaj covekot pa posle ako ne mi pomine da odime na lekar.neznam so da pravam ke poludam

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: pomos
3.9.2009 10:58:33   
mami
лекар си е лекар..оди и нека види од што ти е..може да ти е алергија некоја, реакција на нешто што си јадела...

(Одговор на членот acka)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: pomos
3.9.2009 10:59:14   
mother 29
mast belogent u meguvreme do deka reses deka ke odes!

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: pomos
3.9.2009 11:02:03   
srnicka
Izvini mother29 neznam sto si po profesija nesakam da mislis deka e nesto protiv tebe. Acka moe mislenje e nisto da ne zemas na svoja raka. Idi si na lekar i toj ke ti kaze sto i dali da se mackas. Mother29 izvini uste ednas

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: pomos
3.9.2009 11:04:17   
acka
sega gledam pocna i nakaj gradite da mi odi i strav me faka.sega mm mi koga ke si dojde od rabota ke go nateram prvo da odime na lekar pa ke vidime sto ke bide.a sega za sega da se mackam li so rakija ili nisto da ne se mackam da ne mi se inficiraat uste tolku.

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: pomos
3.9.2009 11:07:56   
srnicka
ako mozes sama odi sega cim pocnalo da se siri, necekaj da dojde tm za da odis. Izvini kazi mi dali si trudna ne mi teknuva. Ke pokusam da najdam broj od eden tamu sto raboti za ako moze da te upati tocno kaj treba za da ne cekas.

(Одговор на членот acka)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: pomos
3.9.2009 11:08:19   
srnicka
a ti vo veles si sega?

(Одговор на членот srnicka)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: pomos
3.9.2009 11:08:50   
mother 29
carinik  hmhm
megutoa imam takvo slicno (kako sto opisuva )vo fam.a masta e obicen antihistaminik za protiv crvenilo i cesanje?!

(Одговор на членот acka)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: pomos
3.9.2009 11:09:09   
acka
da vo veles sum i trudna sum 8 mi mesec 

(Одговор на членот srnicka)
Непосредна врска до пораките: 13
   RE: pomos
3.9.2009 11:10:00   
mother 29
nemoj da mackas rakija-moj sovet

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 14
   RE: pomos
3.9.2009 11:12:17   
srnicka
se nadevam ne se navredi i ne mi se naljuti, megutoa jas sum farmacevt i ne e obicen antihistaminik tuku sodrzi jak kortikosteroid i antibiotik, na koj neznaeme acka kako bi reagirala, a i trudna e i vo bremenost za da se koristi treba da e isklucivo prepisano od doktor zatoa sto toj znae tocno vo kakva sostojba e pacientot.

(Одговор на членот acka)
Непосредна врска до пораките: 15
   RE: pomos
3.9.2009 11:13:03   
acka
i mm sabajle mi rece da ne se mackam rakija.ama ne mozam da izdrzam ludilo me faka mn me cesa.koga ke si dojde od rabota odma ideme na lekar nema cekanje nemozam da izdrzam veke.

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 16
   RE: pomos
3.9.2009 11:17:14   
mother 29
imas li od taa pudrata za sipanici?

(Одговор на членот acka)
Непосредна врска до пораките: 17
   RE: pomos
3.9.2009 11:17:27   
profesorica
Ацка а си јадела нешто непроверено, или некој антибиотик да не си пиела?Можеш да претпоставиш од што ти е или немап поима?Ние сме со тебе тука, само немој да ги чешаш да не влошиш ситуација.За да не те чеша ставај ако не облоги млаки, мислам дека срничка ќе се сложи за тоа???
а кога треба да дојде маж ти од работа?


_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот acka)
Непосредна врска до пораките: 18
   RE: pomos
3.9.2009 11:19:03   
acka
ke odam malku da prosetam oti doma nemozam nervoza me faka sto me cesa ova.pa posle koga ke si dojde mm ke odime na doktor pa ke vi kazam sto mi prepisal.fala mnogu za sovetite pa se citame poposle 

(Одговор на членот acka)
Непосредна врска до пораките: 19
   RE: pomos
3.9.2009 11:20:13   
acka
vo 2 saat treba da si dojde do togas neznam so ke pravam ke odam ke setam nekade da ne mislam na toa

(Одговор на членот acka)
Непосредна врска до пораките: 20
   RE: pomos
3.9.2009 11:21:51   
mother 29
odi sama so taxi do 2 li ke cekas?

(Одговор на членот acka)
Непосредна врска до пораките: 21
   RE: pomos
3.9.2009 11:23:36   
srnicka
neka stavi oblogi od voda, megutoa pak ke kazam deka mora da se javi na lekar, toj najdobro ke ja tretira

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 22
   RE: pomos
3.9.2009 11:23:49   
profesorica
леле ама ја спопаднавме.И јас се исплашив дека рече се шират и дека е трудна.Ацка можеш ли со тахи да отидеш до лекар?

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 23
   RE: pomos
3.9.2009 11:24:18   
profesorica
Е отиде готово отсутна е :(

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 24
   RE: pomos
3.9.2009 11:24:51   
mami
само не се чешај ке ја влошиш ситуацијата...и оди прошетајuser posted image

(Одговор на членот acka)
Непосредна врска до пораките: 25
Страница:   [1] 2 3 4 5   Следна страница >   >>
Страница: [1] 2 3 4 5   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Што да дознаете.
пеперутка16

Кога би носеле тројки, што би направиле?