|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2] 3 4 5   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: pomos
3.9.2009 11:25:05   
mother 29
epa taka e de.ke ceka do 2?!hmhmh
moj sovet e da odis so taxi!

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 26
   RE: pomos
3.9.2009 11:27:28   
profesorica
луѓе отсутна е!!!мене ме фати страв пошто знам ако се влоши ситуација да не почне да се гуши дека и се ширело нагоре.незнам не сум лекар ама од алергиска реакција можно е да се гуши?леле ама ми е страв се соживеав со ацка!!!

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 27
   RE: pomos
3.9.2009 11:28:48   
mami
ајде без паники..Ацке те чекаме мила да ни пишеш што си направила...сигурна сум дека не е ништо страшноuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 28
   RE: pomos
3.9.2009 11:30:07   
Палешка РР
Ама ајде не кревајте паника ќе ја исплашите жената уште повеќе.
Можеби е само обична копривњача, ако јадела јајца, така се манифестира.
Само те советувам да се истушираш и оди на кожен лекар, не чекај го маж ти.


_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 29
   RE: pomos
3.9.2009 11:35:42   
Еца
ИЗВОРНА ПОРАКА: mother 29

mast belogent u meguvreme do deka reses deka ke odes!


маста е многу добра, потпишувам, но во никој случај не смаеат да користат трудници, ако не даде дозвола гинеколог.


_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 30
   RE: pomos
3.9.2009 16:28:30   
acka
eve me stasav konecno.mi dadoa tecna pudra da se mackam 3 pati na den.doktorot ne sakase nikakva mast da mi dade zosto sum bremena i samo tecna pudra mi dade pa ke vidime dali ke pomine.vazno malku mi se namali jadezot.sega ne me cesa tolku kako sabajle sto me cesase.user posted image

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 31
   RE: pomos
3.9.2009 16:39:47   
Палешка РР
Етеееее, се е добро кога добро ќе се заврши. Сега уживај ацка user posted image

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот acka)
Непосредна врска до пораките: 32
   RE: pomos
3.9.2009 17:22:55   
Лејди
Може ти е алергија има во аптека се продаваат апчиња за алергија едно апче на ден се пие Лоратадин се викаат.
Ако ти е на алергиска база ќе ти пројдат.
Ама најубаво да си појдеш на лекар.

еве ти линк да прочиташ нешто повеќе за апчињата

http://www.replek.com.mk/Farm/detaliLek.asp?id=76

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 33
   RE: pomos
3.9.2009 19:11:53   
acka
neznam od sto mi e ni doktorot ne znaese da mi kaze samo mi rece izgleda ti e alergija ke ti prepisam tecna pudra i ke se mackas 3 pati na den.jas go prasav dali ima nekoja mast ili apcinja.mi rece deka nikakvi apcinja i mast ne smee da mi dade zosto sum bremena ako ne mi pomine da odam pak pa ke mi dade nesto drugo taka mi rece.i sega se mackam od pudrata i podobro e ne me cesa tolku mnogu kako preska.sabajle me terase na ludilo duri. i fala vi na sovetite  user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Лејди)
Непосредна врска до пораките: 34
   RE: pomos
3.9.2009 19:38:23   
Весна
Ацка, супер тоа со пудрата, по се’ и ќе ти се потсмири, само те молам батали тоа ракијата (може макчку уз шопска) user posted image
Според мене можеби добро би било и со павловиќева да се мачкаш, ама онаа оригинал, ја има во Зегин, некаде околу 150 ден. е 100мл. Тоа барем за сигурно нема да ти наштети. И плус и плус против стии таман ќе ти биде. Две во едно.
Ајде поздрав! user posted image

(Одговор на членот acka)
Непосредна врска до пораките: 35
   RE: pomos
4.9.2009 12:46:46   
mami
Ацка..како си денес мила? поминаа ли брумчињата?

(Одговор на членот Весна)
Непосредна врска до пораките: 36
   RE: pomos
4.9.2009 16:26:45   
acka
lele jas duri sega dobiv internet nesto nemase od sabajle.sega sum super se smirija brumcinjata ne me cesaat veke ama imam niz celo telo.se mackam redovno od pudrata i super e.samo se nerviram mi izleze edno brumce vo papokot i mnogu me boli neznam dali da mu stavam od pudrata.ama mm mi vika ne stavaj oti pudrata ja stega kozata pa da ne ti se napravi ranicka.vie so mislete da stavam li od pudrata vo papokot ili da ja namackam so pavlovikeva mast. user posted image

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 37
   RE: pomos
4.9.2009 23:25:12   
kiki_riki
na mojata kerkicka koga i se pojavi sezonska alergija isto taka i se pojavi brunce i na papokot, mi rekoa da gi mackam so ocet, ja mackav so razreden domasen vinski ocet (malku ke ja zapecese pri mackanje ama veke ne se cesase a bruncinjata odma se susea) i i pomina (piese i loratidi poradi alergijata), ne znam dali poradi bremenosta smees da go koristis ovauser posted image

(Одговор на членот acka)
Непосредна врска до пораките: 38
   RE: pomos
11.9.2009 23:06:39   
Весна
Леле мамички, исплашена сум, почетна фаза на паникаааааа.
Пред некој саат почна да ме здоболува, те посилно те послабо, отприлика три прста под папокот. Малото до вчера беше многу весело, мрткаше постојано и доста силно, а еве денес е бубалче, едвај малку да ја почувствувам, па пиев и кока кола, јадев и патлиџан (многу реагира на него), и чоколатка касна и пак дреме. Веќе е доцна да ѕвонам кај матичниот, а за викенди не работи. Ми е страв нешто да не не е во ред. user posted image

Ау, помош! user posted image

(Одговор на членот kiki_riki)
Непосредна врска до пораките: 39
   RE: pomos
11.9.2009 23:09:49   
nadica
не се секирај ако е помирна не сум многу во тек но ако си близу термин мозеби време е user posted image

_____________________________

Завидливите луѓе се хранат со твојата несреќа...
Биди Среќен!...
Нека умрат од глад!!!

(Одговор на членот Весна)
Непосредна врска до пораките: 40
   RE: pomos
11.9.2009 23:16:59   
BEBICA
Prvo nepanici Vesna.poleka disi dlaboko i ne se smej na mojov post, vazi.
se e vo red samo sto sega bebeto nema tolku prostor da se mrda, sem koga nesto mu smet na. pr. lezenje na grb i sl.samo disi dlaboko i smiri se jas dvapati imav lazni bolki a koga mi pukna vodenjakot 4 saati nemav bolki pa sami se javija posle.Gledaj go intezitetot na bolkata prvo pocni da mesris na 30 min. ako se pojavi prethodno snamali na 20min.samo poleka i bez panika

(Одговор на членот Весна)
Непосредна врска до пораките: 41
   RE: pomos
11.9.2009 23:19:58   
BEBICA
A ako neznaes kokakolata ti e ziv otrov Vesna pod najhitno isfrlija a od druga strana gaziranoto ke te nadue ko balon.posle se javuvaat oteceni race i noze i sl.Nemoj da mi se ljutis sto malku te iskarav samo dobro namerno

(Одговор на членот BEBICA)
Непосредна врска до пораките: 42
   RE: pomos
11.9.2009 23:23:55   
Весна
Ау милички, па јас далеку сум од терминот. user posted image
Сега сум скоро 25 недела, има да истргам уши до пукање на водењакот.
Ете затоа сум исплашена, а не знам што може да е.
Помислив на дебелото црево, ама се ми е во ред со столицата и слично.
Па на јајникот, ама тоа е апла на десна страна, овоа ме боли по на средина.
И ете поима немам што е. user posted image

(Одговор на членот BEBICA)
Непосредна врска до пораките: 43
   RE: pomos
11.9.2009 23:28:08   
BEBICA
Izvini Vesna jas pomisliv deka si pred poragajuser posted image user posted image user posted image user posted image .No za kokakolata razmisli jas tvrdam deka ke ti steti.
A od druga strana i mene mi se slucuvase toa ti sto vikas tri prsta ispod stomakot.I koga bev na ginekolog taka isplasena kako ti mi rece deka toa e normalno matkata se siri i pritiska na besikata, pa pokasno me bolese opaskata pozadi koga ke legnev nemozev da stanam so solzi sum stanuvala, toa e seto normalno.Za ova doktorot mi rece deka karlicata se siri.nemoj da se plasis samo disi dlaboko i ako i ponatamu te boli idi na dezuren ili pravo vo bolnica.toa ti e mojot sovet.no potrudise da se smiris poleka.

(Одговор на членот Весна)
Непосредна врска до пораките: 44
   RE: pomos
11.9.2009 23:32:16   
nadica
мила весна не се секирај болката ако е мала можеби и од страв дека малата не се мрда многу денес

забрането ти е да се нервираш ама треба да се консултираш со др ако матичниот не равоти може и друг др да го слушне срцето на бебето или exo преглед user posted image

_____________________________

Завидливите луѓе се хранат со твојата несреќа...
Биди Среќен!...
Нека умрат од глад!!!

(Одговор на членот Весна)
Непосредна врска до пораките: 45
   RE: pomos
11.9.2009 23:33:32   
nadica
најважно е да си позитивна и расположена user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Завидливите луѓе се хранат со твојата несреќа...
Биди Среќен!...
Нека умрат од глад!!!

(Одговор на членот nadica)
Непосредна врска до пораките: 46
   RE: pomos
11.9.2009 23:34:17   
BEBICA
Samo smireno Vesna sto vika Nadica NIKAKO nervoza.

(Одговор на членот Весна)
Непосредна врска до пораките: 47
   RE: pomos
12.9.2009 0:27:23   
Весна
Еве само да ми ви кажам дека тргнувам во болница, во државна, па штом се вратам ќе ви пишам како поминавме.

Фала за поддршката и лека ноќ!
user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот BEBICA)
Непосредна врска до пораките: 48
   RE: pomos
12.9.2009 0:33:32   
Еца
весна јас ке те чекамuser posted image обавезно да пишеше не ме заборавајuser posted image

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот Весна)
Непосредна врска до пораките: 49
   RE: pomos
12.9.2009 0:36:59   
nadica
те чекаме сите кои сме on-lineда пишеш

_____________________________

Завидливите луѓе се хранат со твојата несреќа...
Биди Среќен!...
Нека умрат од глад!!!

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 50
Страница:   <<   < Претходна страница  1 [2] 3 4 5   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2] 3 4 5   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?