|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  3 4 [5] 6 7   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   помош
10.11.2009 19:52:53   
denicka
ve molam pisete kade se naogaa ovie dve temi!  user posted image

< Поракaта ја уредил mother 29 -- 22.12.2009 12:31:32 >


_____________________________

Bless and you will be blessed!

(Одговор на членот denicka)
Непосредна врска до пораките: 101
   помош
10.11.2009 19:58:59   
mami
http://www.ringeraja.mk/forum/m_8720/mpage_1/key_/tm.htm#8720

< Поракaта ја уредил mother 29 -- 22.12.2009 12:31:54 >

(Одговор на членот denicka)
Непосредна врска до пораките: 102
   RE: pomos
10.11.2009 20:00:11   
mami
еве ти и за гинеколози
http://www.ringeraja.mk/forum/%D0%93%D0%B8%D0%BD%D0%B8%D0%BA%D0%BE%D0%BB%D0%BE%D0%B7%D0%B8_-_%D0%BF%D1%80%D0%B5%D0%BF%D0%BE%D1%80%D0%B0%D0%BA%D0%B8/m_17/tm.htm

што направи? доби?

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 103
   RE: pomos
10.11.2009 20:05:04   
denicka
ne, ne dobiv ama sabajle pravev test i posle bev na pregled i nisto. me prati vo drzavna da pravam t-marker i da me pregleda uste eden d-r da proveri dali e endometrioza. i me faka panika nekako EPTEN!!! user posted image user posted image

_____________________________

Bless and you will be blessed!

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 104
   RE: pomos
10.11.2009 20:07:20   
mami
ајде само смирено...ке биде се во ред...немој да креваш паника одма, оди, нека те видат...ако сакаш да се јавам утре кај мојот гинеколог? да ти закажам кај него?

(Одговор на членот denicka)
Непосредна врска до пораките: 105
   RE: pomos
10.11.2009 20:15:12   
denicka
ako mi treba ke ti se javam zasto mojov me prati kaj Sapundziev a toj pregleduval samo vo sreda i toa so zakazuvanje. taka da ako ne zavrsam rabota ke ti se javam da mu se javis. fala ti mnogu. a kazi mi kakvo eho ima? mislam dali e dobro? posto mojov mi vika "sakam da odis kaj nekoj sto ima odlicno eho". i jas rekov imam moznost da odam kaj Lozankovski i kao paaaa sto znam! ?????

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 106
   RE: pomos
10.11.2009 20:19:34   
mami
Има ново, 4Д ехо. Мината недела баш ме гледаше и е многу подобро од тоа старото што го имашеuser posted image

(Одговор на членот denicka)
Непосредна врска до пораките: 107
   помош
10.11.2009 20:22:07   
denicka
FALA FALA FALA FALAAAAAAAAAAAAAAAA

user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

a sea otidov da gledam sekerezad user posted image

< Поракaта ја уредил mother 29 -- 22.12.2009 12:31:07 >


_____________________________

Bless and you will be blessed!

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 108
   помош
10.11.2009 20:22:55   
mami
хехеххе, убаво да си поминеш :))) ние ке се бориме со температураuser posted image

< Поракaта ја уредил mother 29 -- 22.12.2009 12:30:44 >

(Одговор на членот denicka)
Непосредна врска до пораките: 109
   помош
22.12.2009 12:24:37   
STRUMFETA
Luge pomagajte,ova veke mi stanuva kosmarno.
I minatata nok kako i sekoja poslednava nedela.Sin mi stom se stemni bez prestan place.Nemozeme nikako da go smirime.Ke go masiram po meseto, ke mu stavam topli oblogi, mast na nepcata,mleko,voda,caj,i nisto...Vristi i samo vristi i seliot se izviva,nemozes da go drziz.Mislam deka e nekoj problem so stomaceto,ima "eksplozivni" stolici i gasovi,no kako pak preku den nitu gles ne pusta,si igra i mnogu malku mi spie.I se taka place do nakaj 04h.Zaspiva i vo 9 i 30  e buden.Neznam sto da napravam.Neznam dali e i od nekoe jadenje,zosto sekoj den mu davam razlicna xrana,se prirodno,a cela nedela sme bez sonuser posted image user posted image user posted image user posted image
Dali nekoj imal slicen problem,ve molam za sovet.

< Поракaта ја уредил mother 29 -- 22.12.2009 12:30:10 >

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 110
   помош
22.12.2009 12:28:57   
mother 29
мене Марко ми плачеше многу како бебе,па затоа по дома сите изигрававме кловнови,да го занимавамеuser posted image не се секирај може такво е нервозно бебето!
што се однесува до гасовите ..па може да му даваш чај од нане ако му е до стомачето ке му ги ублажи малку болките!
а и тоа што викаш како преку ден ништо не му е ,а навечер му е?!нели ако го боли нешто цело време ке го боли!
а колкаво беше твоето?
не се секирај,а преку ден си спие/

< Поракaта ја уредил mother 29 -- 22.12.2009 12:29:49 >

(Одговор на членот STRUMFETA)
Непосредна врска до пораките: 111
   RE: помош
22.12.2009 12:34:10   
pacuvce
Draga Strumfeta,jas so prviot sin nemav son osum meseci...Site doma go vikavme ZEVZEK,zosto stalno bese buden ...Normalno,kako rezultat na toa bese nervozen,placliv,a i nie pokraj nego...Posle osmiot mesec,preku nok se smeni...Pocna da spie,da si igra...A eve sega ne mozam da go stanam od spienje za na ucilistte...user posted image ...Ne rekle za dzabe...Majkata kako ke ostari,ako ne i se slucuvaat sekakvi raboti...Izdrzi...

_____________________________

Love is in the air

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 112
   RE: помош
22.12.2009 12:37:44   
STRUMFETA
Preku den ne spie mnogu.Inaku ima 7 meseci i negde do 4 meseci bese epten placlivo bebe,koga do sega nemase nikakov problem.Si spiese i po cela vecer.Neznam sega se setiv pred nedela primi i vakcina,dali moze da e i od toa?No pomonaa nedela dena a i preku den ne mi pravi problem.
Koga placese porano se smiruvase samo vo mene,eve sega site se redime ma nema sansi da prestane.A da odam na lekar,nekako mi e bezveze:Doagam,sin mi bez prestan celi noki place,a preku den glas nema?I ke mi kaze sigurno-dete e,ke place.

Eve i sega da spie malku,go drzam vo race

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 113
   RE: помош
22.12.2009 12:39:53   
nadica
da ne mu izleguvaat zapcinja?

_____________________________

Завидливите луѓе се хранат со твојата несреќа...
Биди Среќен!...
Нека умрат од глад!!!

(Одговор на членот denicka)
Непосредна врска до пораките: 114
   RE: помош
22.12.2009 12:43:28   
mother 29
оф ,еве нешто за утеха хахах мојот е 2 год и 2 мм и сеуште се буди..значи исто толку сум ненаспана....ноките нема шанси да спие без мене ,ако се разбуди и сети дека ме нема лелел цела кука во вис креве..ете сега во петокот бевме излезени со мм ,свеки го чуваше ,ни се јавија во 11 овој се одрал од плачење..мама дое.....и што ке му правам ,таков е и се прибравме со мм ,а само што испаднавме!
затоа ти викам немој да се секираш и не го носи во ова време по болници,едино ако не мислиш дека го боли нешто......а ако си спиел цела нок ,сега не...деца како деца менуваат!а може и од вакцината да му еили од некое забче да не му е?!

(Одговор на членот STRUMFETA)
Непосредна врска до пораките: 115
   RE: помош
22.12.2009 12:44:03   
profesorica
струмфета јас мислев да не се грчеви но на дамјан му траеа до 4 месец.исто така секој ден штом се стемни плачеше.ако има проблем ќе плаче цело време а не само навечерuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот nadica)
Непосредна врска до пораките: 116
   RE: помош
22.12.2009 12:48:49   
STRUMFETA
Ne znam,poveke sumnja me nosi nakaj stomavceto,no ajde mozebi ke se smiri.Eve saat vreme kako sum so rr mi nanka vo race,inaku da go ostavam,vednas se budi.
I  Mother 29-isto.Filp spie zalepen do mene,ne smeam da stanam,ama vcera bev za Skopje,cel den glas ne pustil.Koga se vrativ nemozese dase iznaraduva.Sveki moja ne se nafaka da go cuva bas poradi placenjeto-uzas

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 117
   RE: помош
22.12.2009 12:51:30   
mother 29
па свари му нанеuser posted image пробај така!

(Одговор на членот STRUMFETA)
Непосредна врска до пораките: 118
   RE: pomos
9.1.2010 14:34:11   
pacuvce
Ajde malku pomos...Interesno no vo tekot na vtorata bremenost,a eve i sega posle po poroduvanjeto mi se javi edna golema promena,a toa se odnesuva na kozata...Imeno bilo da se grebnam ili izgoram ne sakajki,mi ostanuvaat luzni sto ne mi se slucuvalo prethodno...Se mackam so Glicemille na racete,so Solea na drugi delovi od teloto,ama nema rezultat...I normalno bidejki racete se najizlozeni,sekoe grebenje ili izgoruvanje(vcera na sporetot) mi ostava luzna...Ajde kazete nekoja krema sto pomaga...

_____________________________

Love is in the air

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 119
   помош
9.1.2010 14:52:43   
Еца
Исто е и кај мене Пацувче, само што јас воопшто не обрнувам вниманиеuser posted image сега ме замисли.

< Поракaта ја уредил Еца -- 9.1.2010 15:05:29 >


_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот pacuvce)
Непосредна врска до пораките: 120
   помош
9.1.2010 15:06:01   
BEBICA
I kaj mene taka bese no i jas neobrnuvav vnimanie na toa.
Sega posledniov mesec dena na palecot od rakata posto non stop mi se vo voda, malte ne, na ivicata od oakde sto raste noktot, za da me razberete onaa strana na koja cuvstvuvame dopir, mi pukase kozata i se stvaraa rani edvaj zarasnuvaa.Normalno jas otidov na lekar i mi dade mast na kako sto e bivacinot mislam deka se vika enbicin i mi projde no seuste ne otkriv od kade tie rani sto sami se stvaraat, pomisliv da ne mi e sekerot pokacen vo krvta no ne e, se e vo normala.
A za izgorenici na primer najdobra e SANADERM ona sodrzi 1gram krema sodrzi 10 grama srebro sulfadiazin mnoogu e dobra kaj izgorenici odma go smiruva mestoto i za den do dva nema poveke izgorenica a nitu luzna.

_____________________________

Дајте и на жена десет добри совети, таа ќе го следи само еднинаесеттиот - својот.

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 121
   RE: помош
9.1.2010 15:12:34   
pacuvce
Draga Bebice,a cie proizvodstvo e Sanadermot???Go ima li vo Skopje???

_____________________________

Love is in the air

(Одговор на членот BEBICA)
Непосредна врска до пораките: 122
   RE: помош
9.1.2010 15:16:14   
BEBICA
Srpsko e Zdravje Leskovac go proizveduva, no mislam deka go ima posto majka mi go kupuvase vo Skopje.Mnogu e dobra duri i za deca e pogodna masta.

_____________________________

Дајте и на жена десет добри совети, таа ќе го следи само еднинаесеттиот - својот.

(Одговор на членот pacuvce)
Непосредна врска до пораките: 123
   RE: помош
9.1.2010 15:19:34   
pacuvce
Bas ke proveram i ke kupam...Mnogu ti blagodaram Bebice...Daj Boze da mi pomogne,oti raceve mi se kako vo vojna da sum bila...

_____________________________

Love is in the air

(Одговор на членот BEBICA)
Непосредна врска до пораките: 124
   RE: помош
9.1.2010 15:24:02   
BEBICA
ИЗВОРНА ПОРАКА: pacuvce

Bas ke proveram i ke kupam...Mnogu ti blagodaram Bebice...Daj Boze da mi pomogne,oti raceve mi se kako vo vojna da sum bila...


Of lele pacuvce znam kako ti e.Samo da ja najdes kremava ako ne ja od Belgrad ke ti pratam.user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image Ili da te pokanam na gosti da mi dojdes, posto i Belgrad go obozavas?


_____________________________

Дајте и на жена десет добри совети, таа ќе го следи само еднинаесеттиот - својот.

(Одговор на членот pacuvce)
Непосредна врска до пораките: 125
Страница:   <<   < Претходна страница  3 4 [5] 6 7   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  3 4 [5] 6 7   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Бременост.
пеперутка16

Кој дел од бременоста најмногу ви се допадна или најлесно?